راه اندازی صفر-Power Tech تبدیل 59 میلیون لیتر فاضلاب به استفاده مجدد آب

این bio-تقلید تصفيه خانه فاضلاب توسط ECOSTP قابل اجرا بر صفر قدرت نیاز به نگهداری بسیار پایین و مهمتر از همه این هزینه در حال اجرا است که 85 درصد کمتر است.

منt ممکن است چیزی به عنوان کوچک به عنوان دور یک سیگار به لب در جاده ها و یا به عنوان بزرگ به عنوان آتش زدن یک جنگل اما اگر شما نگاه کنید در اطراف شما را پیدا خواهد کرد حداقل یکی از راه های که در آن ما صدمه به محیط زیست است. اما اگر به جای مصرف مداوم از طبیعت ما یاد گرفتیم یک یا دو چیز از آن و بهبود زندگی ما بدون ایجاد هر گونه ردپای کربن?

این دقیقا چیزی است که ‘biomimicry’ (تقلید از طبیعت) همه چیز در مورد.

بسیاری از افراد پیشگام و سازمان ها در حال پیدا کردن راه هایی برای تکرار توابع از گیاهان و میکروارگانیسم ها و حیوانات خود را با تکنولوژی های مبتنی بر اختراعات. برخی از نمونه های برجسته عبارتند از: Kingfisher-الهام گلوله قطار در ژاپن نوار چسب انرژی کارآمد ساختمان با الهام از موریانه ها و ایمپلنت ها موسمی ضد چشم انداز در Lavasa.

پیوستن به این کوچک و در عین حال رشد جناح بنگلور مبتنی بر راه اندازی ECOSTP فن آوری های گرفته شده خود را با الهام از عملکرد یک گاو معده برای درمان فاضلاب.

“گاو ruminant (چند حفره ای) معده تبدیل چمن به شیر. ما با استفاده از همان روش برای تبدیل فاضلاب به استفاده مجدد آب با تقلید از حیوانات و روند هضم. سیستم ما با استفاده از میکروارگانیسم ها و گیاهان و ماسه برای درمان فاضلاب” Tharun کومار خود از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت گفت: بهتر است هند.

3-در سال ایزو-گواهی و وزارت سیاست صنعتی و ترویج (DIPP) مورد تایید سازمان تاسیس شد در سال 2017 چهار دوستان: Kumar سابق این کارشناس امنیت; Simar Kohli, یک آبی-جامعه شناس; Dr, E Muralidharan, یک دارنده دکترا در مهندسی پزشکی و Praseed KK که 18 سال تجربه در تحویل محصول و عملیات در مدیریت محصول.

مربی توسط Biomimicry موسسه در مونتانا, ایالات متحده آمریکا آن را طراحی کرده است ‘قدرت صفر صفر اپراتورهای فاضلاب (جدا) برای ساختمان های مسکونی و کارخانه در محل درمان فاضلاب.

چه چیزی باعث می شود خود را به ثبت رساند STP متفاوت از غالب فاضلاب درمان است که در آن اجرا می شود صفر قدرت نیاز به نگهداری بسیار پایین. مهمتر از همه این هزینه در حال اجرا است که 85 درصد ارزان تر است. “بر خلاف متعارف STP می کند نیاز به یک موتور, اگزوز فن, پمپ و کار” می افزاید: کومار.

آن را نیز به طور کامل امن برای استفاده بدون نیاز به اپراتور ندارد و ترک هر گونه بوی بد یا بوی پشت سر گذاشت.

آلوده دریاچه: از آن جایی که تمام شده

پس از کار برای بیش از دو دهه در نرم افزار مدیریت بخش کومار تصمیم به ترک این میدان شش سال پیش. او باعث شد ثابت آتش سوزی استفاده می شود که به خشم در بنگلور را Varthur دریاچه و می خواستم برای انجام کاری درباره آن.

“نزدیک به 40 درصد از شهر ما نشده فاضلاب وارد دریاچه ها. در حالی که STP هستند یک راه حل آنها مصرف مقدار زیادی از برق است. اما با توجه به کمبود برق در مناطق شهری آنها نمی اجرا در ظرفیت کامل. من می خواستم به آمده تا با یک غیر متمرکز راه حل برای درمان فاضلاب و استفاده مجدد از آن به قطع بنگلور, بحران آب,” او می گوید.

زیستی-STP می توان در هر نقطه نصب شده از یک مجموعه منطقه به زیر زمین.


مهارت های خود را و دانش در تکنولوژی راند او را به پیدا کردن جدا که عمل بدون هیچ گونه قدرت. “من در سراسر مختلف مطالعات موردی که در آن بی هوازی جدا زیستی تقلید گاو را هضم سیستم. من صرف نزدیک به شش سال در تحقیق و توسعه همراه با دیگر بنیانگذاران” او می افزاید.

نمونه آن توسعه داده شد تحت هدایت تیپ درو شتاب دهنده برنامه بود با موفقیت آزمایش در یک NABL آزمایشگاه های معتبر در سال 2017. این ECOSTP تیم نیز مربی توسط IIM Ahmedabad CIIE Sheltertech برنامه و نوآوری رهبر یاران آکادمی سلطنتی مهندسی, انگلستان.

ECOSTP است اولین شرکت برای استفاده از این فن آوری است. اما آنها اصلاح این سیستم با توجه به نیازهای ساکنان شهری. “اگر چه آن طول می کشد دو فضای معمولی, STP, طراحی انعطاف پذیر است و می توان آن را نصب شده در زیر زمین یا حیاط خلوت” اشاره کومار.

چگونه کار می کند

درست مثل یک گاو معده این STP دارای چهار اتاق برای اجرای فرایند هضم بی هوازی.

در اینجا 4-مرحله:

  1. مدفوع آب جمع آوری شده در اولین مجلسی که در آن جامد مسائل مانند پلاستیک و دستمال بهداشتی حل و فصل در پایین.
  2. با استفاده از نیروی گرانشی آب سفر به اتاق دوم از طریق یک سری از گیج یا گمراه کردن لوله. فاضلاب پردازش شده توسط باکتری های بی هوازی (ساخته شده از کود گاو). باکتری ها تغذیه تمام مواد آلوده.
  3. نسبتا تمیز کردن آب و سپس سفر به سومین مجلسی (شکمبه digestor) که در آن از عبور از فیلتر های متعدد جرم است و می رود تا چهارمین مجلسی.
  4. نهایی اتاق پر شده است با افقی تالاب با هیچ ریشه تنها شن. عروقی گیاهان و جلبک مستعمرات حذف پاتوژن ها و مواد مغذی (نیتروژن و فسفر) از آب است. نتیجه نهایی این است که تمیز بدون آب آشامیدنی (که مطابق به کارناتاکا کنترل آلودگی مدیره هنجارها) که می توان برای توالت و سیفون, ماشین لباسشویی و باغبانی.

ECOSTP مختلف ارائه می دهد ظرفیت های جدا با شروع از 8 KLD (kilolitres در هر روز) به یکی MLD (میلیون لیتر در روز).

به همین ترتیب هزینه ECOSTP را تبادل نظر نصب کیت محدوده از Rs 4-9 لاخ بسته به ظرفیت. مدنی کار و نصب و راه اندازی است که باید انجام شود توسط سازنده یا ساکنان آپارتمان.

این کیت شامل یک مفصل تبادل نظر لگو طراحی از STP سفارشی باکتری ها (یک بار علاوه بر اتاق) فیلتر رسانه ها و کنترل کیفیت.

ارتقاء

“ما رفتار فیزیکی چک در هنگام نصب و پس از رقابت ارائه تعمیر و نگهداری-خدمات مرتبط مانند از بین بردن لجن هر یک بار در در دو سال است. بازگشت سرمایه گذاری در مقایسه با دیگر جدا است و کمتر از دو سال” می افزاید: کومار.

تاثیر

ورود به بازار آب گرفتگی با انواع مدل STP که ارزان تر هستند و نیاز به فضای کمتر شد یک مهره سخت به کرک.

“اگر چه سازمان همسان ایمنی هنجارهای حال سنگین اعتبار و حمایت مصوبات دولت برای متقاعد کردن مردم است که آن را اجرا می کند بدون موتور بود به چالش کشیدن. ما باید پیشرفت به طور پیوسته در طول زمان” اطلاع کومار.

با شروع بنگلور-بر اساس CoEvolve شهرکهای سازمانی 41 مشتریان (کارخانه ها و ساختمان های آپارتمانی) در سراسر هشت متحده است.

اولین مشتری سهیل رحمان MD و مدیر عامل شرکت CoEvolve می گوید: “به عنوان توسعه دهندگان ما در یک موقعیت برای تصمیم می گیرید که چگونه در جامعه زندگی می کند و ما باید یک نمونه از چگونه به زندگی یک شیوه زندگی پایدار. ما را انتخاب STP داده شده توسط ECOSTP است که تعمیر و نگهداری و برق رایگان است.”

در همین حال یکی دیگر از مشتری Chaitra Saraf بنیانگذار گرانش صفر معماران قادر به طراحی 100 درصد سازگار با محیط زیست دوستانه رفت و آمد مکرر با تشکر ECOSTP.

“مشتری من می خواستم یک دوستدار محیط زیست رفت و آمد مکرر در چیکمگلور ولی ما در بر داشت جدا که مصرف برق و یا مواد شیمیایی. فاضلاب راه حل درمان توسط ECOSTP است نه وابسته به مواد شیمیایی و قدرت و یا اپراتور و بهترین قسمت این بود آنها طراحی شده در راه است که به ما اجازه استفاده به صورت محلی در دسترس مواد برای ساخت و ساز آن می گوید:” Saraf.

از طریق آن جدا, ECOSTP درمان عظیم 59 میلیون لیتر فاضلاب و ذخیره 96 مگاوات (MW) از قدرت تا کنون.

این الهام گرفته از طبیعت نوآوری نه تنها می تواند ما را نجات آب بدن از آلودگی بلکه کاهش مشکل کمبود آب در فضاهای شهری. در واقع طبیعت می داند ،

همه عکس ها از منابع ECOSTP.

دریافت در تماس با ECOSTP اینجا


همچنین بخوانید: چگونه IIT-ب صفر-شیمیایی تکنولوژی برای درمان فاضلاب تأثیر است میلیون ها نفر!

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>