راه اندازی کم هزینه هیدروپونیک نوآوری می تواند به حل هند حاد علوفه بحران

“علوفه رشد کرده در Kambala دستگاه یافت شده است برای افزایش تولید شیر حدود 2 لیتر به ازای هر گاو و ذخیره حدود 15-20 درصد از یک کشاورز هزینه در علوفه و کشاورزی.”

ارتقاء

منt غیر منتظره ای داغ روز در Didaga روستا در حسن, Karnataka. Vishwa یک کشاورز محلی بود در آفتاب شیر خود را تنها بوفالو. او پا را با شیر سطل انتظار معمول کمتر-از-یک-سطل عملکرد.

اما به حیرت این سطل به زودی پر به لبه با شیر. او پسر خود را به بهانه دیگری سطل و ظرف چند دقیقه بعد آن را با شیر تازه. و یکی دیگر بعد از آن!

سر در گم Vishwa فکر کرده اید که دلیل این تغییر خوش آمدید. پاسخ این بود که در مقابل چشمان او — Kambala.

نه بوفالو نژاد در کارناتاکا اما کم هزینه و پایدار نوآوری رشد می کند که پروتئین علوفه از طریق هیدروپونیک. این بسیار مغذی علوفه است که به کمک افزایش تولید شیر برای Vishwa را بوفالو.

شناسایی هند را نادیده گرفته علوفه بحران

طراحی شده توسط بنگلور-بر اساس agritech راه اندازی Hydrogreens, Kambala کمک به حل حاد علوفه بحران در سراسر هند است. در گفتگو با بهتر هندبنیانگذاران Vasanth Kamath و Jeevan M توضیح داد که چگونه آنها آرزوی به قدرت بیشتر در حاشیه کشاورزان از طریق نوآوری های خود را در روزهای آینده.

در حالی که کار به عنوان یک مدیر نوآوری در زنجیره ای خرده فروشی Vasanth یک مهندس عمران آموخته در مورد کمبود علوفه مشکل در هند. “یکی از تامین کنندگان ما یک زن کشاورز از یک روستای دور افتاده بود شکایت در مورد کمبود علوفه در مزرعه خود را. اما به زودی متوجه شدم که او تا به حال موفق به جلوگیری از این مشکل خودش را با استفاده از هک از یوتیوب.”

“پس کمی در عمق بررسی متوجه شدم که مشکل مربوط به صدها نفر از کشاورزان در سراسر هند و همه آنها مشتاق به حل بحران در حداقل هزینه” سهام Vasanth.

مشتاق علاقه مندان به کشاورزی Vasanth تصمیم گرفت برای کشف دامنه بیشتر و کمک به یک راه حل پایدار. او شغل خود را ترک و در سراسر کشور سفر به رعایت روی زمین وضعیت.

این Kambala راه اندازی

برای دو سال Vasanth تعامل با کوچک و حاشیه های لبنی کشاورزان و زمینداری در کارناتاکا کرالا, آندرا پرادش, گجرات راجستان و Odisha. او با اشاره به محدودیت های کشاورزان صورت مانند تغییر آب و هوا تکرار خشکسالی و متعاقب بحران اقتصادی در سطح توده مردم.

هند بنا به گزارش ها رنج می برد نزدیک به 29 درصد کسری بودجه در خوراک گاو از جمله 11.24 درصد در دسترس بودن علوفه سبز تازه. این, به نوبه خود مقدار به یک کاهش در تولید شیر از هر چیزی بین 20 تا 60 درصد بیش از متوسط جهانی است.

“در واقع دولت صادر کرده است چندین مشاوره و آمد تا با پروژه های مانند علوفه بانک ها در چند سال گذشته پس از خشکسالی سناریو شدت یافته است. اما سطح زمین اجرای این برنامه ها در سراسر هند به زمان بیشتری. در ضمن کشاورزان با گاو در حال تلاش برای پایان می رسد دیدار و خوراک خود را گاو و گاومیش” به اطلاع Vasanth.

چگونه یک Kambala کار می کند

در حالی که طوفان مغزی برای یک راه حل عملی Vasanth فکر در امتداد خطوط هیدروپونیک از آنجا که او تا به حال دیده می شود بسیاری از کشاورزان چرخش نسبت به این روش بهتر برای تولید علوفه. “اما آنچه که فاقد یک ساشه مدل که کار را برای کوچک و حاشیه ای کشاورز و خانواده فرد. به همین دلیل ما آمد تا با Kambala” او اطلاع.

این محصول را می توان در مقایسه با ساختار یک یخچال بزرگ, اشغال 3 4 پا از زمین در فضا و ایستاده 7 فوت قد. در داخل قفسه های نصب شده برای رشد علوفه — 7 قفسه برای 7 روز هفته.

هر رک شامل چهار سینی که در آن حدود 700 gms بالا و پروتئین دانه ذرت اضافه شده یک روز در هفته است. متناوب, دانه گندم یا جو نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ظرف چند روز آینده رک پوشانده می شود, تازه, سبز, علوفه, آماده توزیع می شود به گاو.

داخل قفسه متصل هستند با 14 میکرو-آبپاش که اسپری آب گاهی اوقات با توجه به نیاز یک بار سیستم را متصل به یک منبع قدرت است. در روز و 25-30 کیلوگرم علوفه تولید شده است در یک Kambala دستگاه موجب ایجاد علوفه به اندازه کافی برای حداقل 4-5 گاو در یک هفته.

یک کشاورز با Kambala

آب مورد نیاز توسط Kambala است که حداقل حدود 50 لیتر به مدت 3 روز نسبت به حدود 70 تا 100 لیتر آب مورد نیاز برای رشد فقط 1 کیلوگرم علوفه سنتی در زمینه کشت. ذخیره آب می تواند به هدایت می شوید به مزارع از طریق آبیاری قطره ای و روش های مشابه.

این Kambala نیز با احاطه سیاه خالص پوشش از خارج در نتیجه حفاظت از رشد علوفه از گرمای بیش از حد در حالی که اجازه می دهد تهویه کافی. این اجازه به سیستم نصب شده در مناطق با درجه حرارت بالا مانند داخلی روستاهای راجستان.

قیمت 30000 تومان هر Kambala تولید یک قبض برق کمتر از 70 تومان در یک سال است. بنیانگذاران نیز سفارش خورشیدی نسخه از این دستگاه است که در قیمت 45 ، 000 تومان در حال حاضر است. حدود 41 واحد از انرژی خورشیدی Kambala در حال نصب در آنانتاپور منطقه آندرا پرادش و چند واحد دیگر در حال حاضر فعال در راجستان و گجرات و کارناتاکا. در مجموع Hydrogreens نصب شده اند حدود 130 Kambala واحد در سراسر هند و سود صدها کشاورزی خانواده.

کشاورزان از تکه تکه زمین

“راه اندازی شد طراحی شده توسط Vasanth می گوید:” Jeevan M که با همکاری سابق پس از دانستن در مورد ابتکار عمل خود را از طریق یک دوست مشترک. “مشکل این بود که آنقدر شدید که من تصمیم به ترک شرکت من کار و پیوستن به Vasanth در این نجیب پیگیری.”

Vasanth و Jeevan

آنها با حضور جدی در دوره های دام و علوفه رشد در موسسه ملی تغذیه دام و فیزیولوژی قبل از ایجاد Hydrogreens در ژانویه 2019. از درک مشکلات کشاورزان در تکه تکه زمین به هماهنگی با روستایی تعاونی لبنی — اواز یا موسیقی دو نفری آمد یک راه طولانی قبل از اینکه رسما ثبت نام شرکت خود را.

“این کاملا شوک فرهنگی برای ما — از کار در بالا و پایان دفاتر شرکت های بزرگ به کار کردن در گرما و سرما و باران به جمع آوری اطلاعات برای ریز تنظیم ماشین ما” می گوید: Vasanth. جالب Kambala شده است سفارشی در یک شیوه به طوری که برای مقاومت در برابر قدرت نوسانات شدید در طول روز دما در مناطق روستایی هند است. طراحی و اختراع شد توسط Hydrogreens در سال 2019.

بازگرداندن یک کشاورز درآمد از دست رفته

“Vasanth و Jeevan به من کمک کرد نصب Kambala در خانه من. در حال حاضر کل جامعه از کشاورزان کوچک مانند ما این است که به دلیل بهره مندی از علوفه تولید شده از فقط یک ماشین می گوید:” Pukraj Jaipal یک کشاورز و مددکار اجتماعی در ارتباط با NGO Urmul در راجستان. “این دستگاه بسیار راحت به کار می دهد و علوفه چندین بار از آنچه ما استفاده می شود برای تهیه از کشاورزی است. کیفیت علوفه است همچنین بهتر است که افزایش تولید شیر در گاو” او می افزاید.

ارتقاء

Pukraj نیز گرفته است تا مسئولیت نشان دادن مزایای Kambala در میان روستاییان همکار بسیاری از آنها تصمیم به نصب این دستگاه در خانه خود را.

“به طور کلی یک Kambala با هدف بازگرداندن 15-20 درصد از کشاورز درآمد از لبنیات که از دست داده می شود در ورودی به صورت سنتی تولید علوفه. علوفه رشد کرده در Kambala یافت شده است برای افزایش تولید شیر حدود 2 لیتر به ازای هر گاو” ادعا میکند Jeevan.

جامعه علوفه ایستگاه

فعلا Hydrogreens مشغول است و در راه اندازی حدود 25 جامعه علوفه ایستگاه در نیلنگا منطقه کارناتاکا واقع شدهاست. اینها تجاری کوچک واحد در هر کدام یک Kambala سفارش شده است و تحت حمایت از کشاورزی محلی غیر انتفاعی. دامداران و روستاییان با گاو در می آیند تا به ایستگاه هر روز صبح و خرید مقدار مورد نیاز پروتئین بالا علوفه برای گاو خود را.

بنیانگذاران نیز درخواست های دریافت شده از آب گندم و دیگر محصولات خوراکی از Kambala علوفه — که یکی دیگر از جنبه های آنها مایل به کاوش در این جامعه علوفه ایستگاه. آنها همچنین برنامه ریزی برای رشد غنی از مواد مغذی ragi, millets ، همراه با ذرت و گندم و جو به عنوان علوفه تازه.

تازه علوفه جوانه

ساخت هند علوفه-secure

این دو zeroed بر نام ‘Kambala’ پس از پتو (kambala در کانادا) انجام شده توسط کشاورزان که صرف روز خود را در این زمینه است.این پتو به عنوان یک بستر برای آنها در وسط روز خسته کننده و یا به عنوان یک شال گرم در زمستان سرد صبح.

این ‘Kambala’ باقی می ماند تمام نشدنی همراه و همدم تنهایی کشاورز زحمتکش در این زمینه خود را. Hydrogreens اقدام به تحریک احساس مشابه برای یک کشاورز با نوآوری های خود را.

“ایده این است که به جوامع کشاورزی در هند علوفه امن” می گوید: Vasanth اضافه کرد که این محصول کمک خواهد کرد که بیشتر ترویج مزرعه مبتنی بر microentrepreneurs در روستایی جمعیت شناسی از هند است.

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>