پسر کارگر این مهندس اجرا می شود یک مدرسه رایگان برای 500 کودکان و نوجوانان از زباله وانت!

برای نزدیک به 20 سال Irappa Naik سخت کار می کرد و پول ذخیره شده را برای باز کردن یک مدرسه رایگان برای کودکان فقیر در ماهاراشترا

منrappa Naik پدر و مادر بزرگ شده در یک خانواده که در آن پول بود تنگ—پدر و مادر خود بود دستمزد کارگران و آموزش و پرورش تا به حال هیچ جایی در لیست خود را از اولویت های در واقع هر دو برادر بودند مجبور به رها کردن از مدرسه به افزایش درآمد خانواده.

“من دادا (برادر بزرگتر) بسیار روشن است اما با توجه به وضعیت مالی او تا به حال به قطع مطالعات خود را. اما او مطمئن ساخته شده من در تکمیل آموزش و پرورش و کار اضافی شیفت به عنوان یک کارگر به پرداخت هزینه های مدرسه” Naik می گوید بهتر هند

Naik بود در کلاس 10 زمانی که او تصمیم گرفت که یک روز او را تصدیق برادر خود را فداکارانه عمل می کنند و در سال 2000 او برآورده است که وعده افتتاح یک مدرسه رایگان در حومه Miraj شهر در ماهاراشترا برای کودکان فقیر.

“فقر متوقف نمی شود برادر من از بودجه من مطالعات و آن درس را با من ماند. حتی قبل از من گذشت من دهم تابلوهای من در زمان سوگند به آموزش کودکان محروم پس از من پایان من آموزش و پرورش می گوید:” 51 ساله.

Naik گیر وعده خود را و در 20 سال گذشته او آموخته است حدود 500 کودک درجه 1 و 10. بسیاری از دانش آموزان فرزندان دستمزد روزانه کارگران و زباله جمع.

Irappa Naik (در چپ)

دستکاری کار و مدرسه

در سال 1987 Naik تکمیل دیپلم خود را در مهندسی الکترونیک از Walchand دانشکده مهندسی سنگلی منطقه. این یک دستاورد عظیم برای Naik خانواده است. به طور طبیعی پدر و مادر خود می رود او را به بالا کار پرداخت و او.

در کنار او می خواست برای تدریس به بچه ها در اطراف منطقه خود را اما به زودی متوجه شدم هیچ فضایی در ضلع بستی به انجام یک کلاس درس.

“رویای ساخت یک مدرسه شکل گرفت زمانی که من مشغول به کار بود به عنوان یک پیمانکار دولتی. من نیاز به اجازه برای ثبت نام در یک مدرسه همراه با مناسب کلاس های درس و لباس. بنابراین من شروع به صرفه جویی در درآمد برای هدف من” او ،

خوشبختانه پدر و مادرش او را حمایت بدون قید و شرط خود را در تلاش. هنگامی که او را نجات داد به اندازه کافی او خریداری یک زمین کوچک در حومه شهر ساخته شده و ده کلاس های درس (یکی برای هر کلاس).

با کمک از یک محلی MLA او ثبت نام مدرسه خود را با ماهاراشترا آموزش و پرورش در هیئت مدیره و شروع به مراتی-متوسط مدرسه به نام “Krantiveer Umaji Naik دبیرستان’ با 20 فرزند است.

تغییر زندگی یک بچه در یک زمان

آن را بدون شک یک وظیفه دلهره آور برای Naik برای متقاعد کردن پدر و مادر به فرستادن کودکان خود به مدرسه دور از خانه های خود. او خود را حل نگرانی در مورد حمل و نقل با به کارگیری یک راننده اتوبوس که بلند کردن و رها کردن کودکان از مدرسه روزانه.

اما دیگر وجود دارد مشکل است.

بسیاری از والدین حاضر به فرستادن فرزندان خود به مدرسه رایگان در زمینه کم درآمد. “برخی از کودکان را اغلب همراه با پدر و مادر خود را در سایت های ساخت و ساز به کار برای کسب پول اضافی. آنها حتی تصمیم به چشم پوشی از غیر قانونی عمل کار کودکان برای معیشت” به اطلاع Naik. این تنها زمانی بود که او به خود به عنوان مثال از آموزش و پرورش چگونه به او کمک کرد تا یک شغل خوب پرداخت, آیا برخی از والدین آمده در هیئت مدیره.

به عنوان تعدادی از کودکان افزایش یافته است, او یازده استخدام معلمان. تا سه سال پیش (زمانی که او شغل خود را ترک) او به پرداخت همه حقوق خود را.

در حال حاضر دولت و وزارت آموزش و پرورش پرداخت حقوق سه معلمان و Naik بقیه می پردازد. مدرسه بخش نیز فراهم می کند اواسط روز وعده های غذایی برای دانش آموزان, بنابراین مراقبت از خود نیازهای تغذیه ای.

او به تازگی فروخته شده حتی کسری از خانواده اش زمین برای دیدار با هزینه های “ما به صرف 50,000 ماهانه به اجرا در مدرسه. از زمانی که من ترک کار من همه چیز دشوار بوده است.”

Naik همچنین خرس هزینه های دیگر مانند لباس و لوازم التحریر.

در حالی که مرد در حال کار بر روی یک طرح را برای دریافت کمک مالی از وزارت آموزش و پرورش, او نمی خواهند به سازش آموزش و پرورش از دانش آموزان خود را.

 “200 نفر از دانش آموزان من پاک دهم تخته رفت و به دنبال تحصیلات عالی و یا شروع به کوچک-زمان کسب و کار. این به من می دهد قدرت بسیار زیاد برای ادامه کار برای مدرسه و امیدوارم که من می تواند زندگی خود را تغییر دهید” او آمده است.

اگر شما مایل به کمک به Naik اجرای خود را, شما می توانید کمک پول به بانک های زیر به حساب:

Krantiveer Umaji Naik Shikshan Prasarak
بانک ماهاراشترا
شماره حساب: 20144935260
IFSC: MAHB0000235

شما همچنین می توانید دسترسی به Irappa Naik در: 9545262849


همچنین بخوانید: هنگامی که او خواست به عنوان یک معلم. امروز راجستان پلیس می آموزد 500 زاغه کودکان و نوجوانان به صورت رایگان!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>