آيا مرگ بیدار ملت’: ‘ببر’ Bagha Jatin که Bravey را تکان داد راج بریتانیا!

چارلز Tegart افسانه ای پلیس از امپراتوری یک بار گفته همکارانش که اگر Jatindranath شد انگلیسی خود را مجسمه می شده اند ساخته شده است در کنار نلسون در میدان ترافالگار.

Siliguri بنگال 1907: آن شلوغ راه آهن پلت فرم. یک مرد بود با عجله خود را به محفظه آوردن آب برای یک بیمار co-مسافر هنگامی که او به طور تصادفی خار گذشته یک کاپیتان. با معمول انزجار از بومیان کاپیتان سوگند و ضربه او با عصا. در حالی که بعد از آن مرد بازگشت و به تقاضای توضیح کاپیتان رفتار. سه سرباز جلوتر آمد به او حمله در پاسخ. در عرض چند دقیقه او کوبید چهار بر روی پلت فرم.

بعد در یک دادگاه سربازان بودند و اندرز برای فشار دادن اتهامات چرا که هیچ چیز می تواند بیشتر و مضر به انگلیسی شهرت از اعتراف به انگلیسی است که افسران نظامی زدم شد توسط یکی بنگالی ،

دیدار Jatindranath Mukherjee های پیشگام هندی که گذاشته زندگی خود را در جنگ چریکی در برابر امپراتوری بریتانیا.

تمبر صادر شده توسط هند پست در سال 1970 در افتخار Jatindranath. منبع: Wikimedia Commons

متولد 7 دسامبر 1879 در کوشتیا بنگال ریاست جمهوری Jatindranath از دست پدر خود را در سن مناقصه و مطرح شد در خانه مادری. مادرش Sharatshashi شد اختصاصی مددکار اجتماعی یک شاعر و اما سخت که تضمین فرزند او بزرگ شده به یک قوی ، شجاع و فداکار ،

زمانی که او مشغول به کار بود به عنوان یک روحانی تحت مالی دبیر هنری ویلر او را نگه دارید کافی کوچک بخشی از حقوق و دستمزد خود را برای ارسال به همسر خود Indubala و بیوه خواهر Binodbala در حالی که بقیه بی سر و صدا رفت و به افراد نیازمند است. Vivekananda ایده از میهن پرستی به عنوان تنها دین و شخصیت سازی به عنوان راه عبادت او الهام گرفته. بعد او یک شاگرد Bholananda گیری که کار می کرد به سمت تعالی معنوی از طریق ایجاد مراکز آموزش و قدیمی سن خانه.

نژادی و خشونت را تکان داد کلکته اغلب به دلیل انگلیسی ها با استفاده از شلاق در برابر عادی سرخپوستان کاملا آزادانه. هر زمان که Jatin شد و در حال حاضر در چنین صحنه این وضعیت برای اولین بار با برخورد مودبانه و پس از یک نمایش قدرت است.

در سال 1903 Jatin پذیرفته Aurobindo Ghose پروژه سازماندهی یک جامعه مخفی با هدف قیام مسلحانه در سراسر هند است.

در سال 1905 مردم از کلکته بودند در خیابان ها در یک گرند صفوف تجلیل از سفر شاهزاده ولز. در نزدیکی شاهزاده مربی ایستاده بود یک کالسکه با خانمها. در سقف آن برخی از Tommies نشسته آویزان پای خود را بیش از این مسافران مواجه است. بر توجه به این Jatin رفت جلوتر به آنها هشدار می دهند اما ملاقات با نظرات زشت و ناپسند. بنابراین او شروع به پریدن کرد بر روی پشت بام به کف دست زدن هر یک از آنها را به زمین ساخت یک نقطه قبل از عمومی و شاهزاده.

این پارک یادبود در محل نبرد Budi Balam. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Aishi Roy

این حوادث متعدد می تواند نصب شده در یک الگوی بیانیه ای از مشت گره کرده در برابر امثال استعماری افسران. او ایستاده بود تا به بی عدالتی, مهم نیست چقدر شوم مخالفان. ویلر یک بار او را در مورد چگونه بسیاری از مردان او می تواند به تنهایی مبارزه کنند. Jatin پاسخ داد: “من نمی تواند برنده شدن در مقابل حتی یک مرد اگر او را عادل اما من خوش شانس می شود قادر به گرفتن مقدار زیادی از مرتب کردن بر اساس اشتباه.”

جذاب ترین حکایت از اوایل زندگی او چگونه خود را به دست آورده نام مورد ‘Bagha’. در سال 1906 یک Royal Bengal Tiger شد رومینگ در نزدیکی Jatin بومی روستا در Merowe. آشفته با نزدیک شدن به مردان, ببر حمله Jatin پسر عموی; Jatin سپس پنجه ببر به زمین. زیر یک کشتی جنگی و یک وحشیانه مجروح Jatin موفق به گرفتن کوچک Gorkha خنجر و چاقو آن را به مرگ آن است.

Lt سرهنگ Dr Sarbadhikari که درمان او را از چنگال مرگ یک مقاله منتشر شده درباره او در مطبوعات انگلیسی و به نام یک گردان از سربازان هندی پس از او. این حادثه فرمان توجه مردم آغاز شده و در تماس تلفنی با ‘Bagha Jatin’ به معنی ‘Jatin با دلاوری از یک ببر’.

دولت بنگال به او اهدا یک نقره حکاکی روی صحنه است. در آن Jatin emissaries مانند Taraknath داس گوران Ditt کومار Surendramohan بوز در حال حاضر ایجاد یک پایه برای میهنی سرخپوستان در ایالات متحده چاپ و نشر, نشریات انقلابی با ادبیات است.

زمانی که پلیس با تشکیل یک شارژ جرم علیه او بسیاری اتفاق افتاده بود در چشم انداز سیاسی بنگال است. Swadeshi و تحریم حرکات زیر بنگال پارتیشن از سال 1905 در دریچه گاز کامل. Aurobindo اخیرا تبرئه از Alipore مورد بمب (سال 1908) در حالی که دیگر شرکت های توطئه گران را از جامعه مخفی ‘Yugantar شد و محکوم به حبس در سلولی در زندان است. چهار انقلابیون شد و در حال حاضر به شهادت در پای چوبه دار توسط 1909 و برخی دیگر درگذشت این اقدامات است.

عکس خانوادگی از Jatindranath در سال 1912 با خواهر همسر و دو فرزند. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Dr Prithwindra Mukherjee در ویکیانبار.

به عنوان یک نتیجه Jatin و شبکه تحت موشکافی هماهنگ با Shamsul علم معاون سرپرست پلیس که تا به حال یک استعداد ویژه ای برای شکنجه و استخراج اطلاعات از اسیر انقلابیون.

در 24 ژانویه سال 1910 او کشته شد Birendranath Dutta گوپتا هر Jatin دستورالعمل. Birendranath دستگیر شد تقریبا بلافاصله و برای اولین بار Jatin دستگیر شد توسط ACP Tegart. پس از یک سریع محاکمه Birendranath به دار آویخته شد در 21 فوریه است. این هوره-Shibpur مورد توطئه به دادگاه رفت با 47 انقلابیون مورد پیگرد قانونی قرار گیرند اما به دلیل عدم وجود شواهد رضایت بخش لطف Jatin راه غیر متمرکز سازمان بسیاری از آنها تبرئه شدند.

10 قوم هنگ در فورت ویلیام کلکته بود مشکوک به دلسوز به ملی باعث شود به دلیل نفوذ توسط Jatin مردان پس از آن به سرعت برچیده شد. اما با توجه به کمبود قابل توجهی شواهد Jatin از زندان آزاد شد و سال بعد. داشتن شغل خود را از دست Jatin رفت و برگشت به خانه مادری خود در Jhenaidah به عنوان یک پیمانکار برای خطوط راه آهن. کار درگیر ساخت سفرهای مکرر در پشت اسب به: یک پوشش کامل خود را برای ساماندهی جوامع مخفی.

در سال 1912 Jatin ملاقات آلمانی ولیعهد در طول سفر خود به کلکته و دریافت یک وعده در مورد اسلحه گرم عرضه در هند. بثورات Behari بوز درگیر در یک تلاش موفق از کشتن نایبالسلطنه Hardinge در دهلی نو Durbar که بر آمد به تماس با Jatin در سیل امداد کار در بنگال. او تا حد زیادی الهام گرفته از Jatin برنامه از یک شورش به ریشه کن کردن حکومت بریتانیا.

در سال 1913 روم شرقی هند تحت Jatin را قادر رهبری رفت و از شمال به ادامه یکپارچه سازی ارتش پادگان برای قیام.

در پی جنگ جهانی اول در 26 اوت 1914 یک محموله از سلاح های رسیده کلکته نمایندگی مجاز و فروش اسلحه Rodda & Co. Shrish میترا یک کارمند سپرده با پاکسازی و حمل و نقل کشیده heist disguising یک شخص انقلابی به عنوان یک محموله سبد خرید-راننده. با تشکر از این ‘بزرگترین سرقت نور روز’ به عنوان نامیده می شود توسط دولتمرد Yugantar کردم 50 Mauser تپانچه با 46,000 مهمات توزیع شده در میان جناح.

این ‘هندو-آلمان توطئه بود به ناچار در حال حرکت پس از سال 1914 Komagata-Maru حادثه تیراندازی. بین المللی pro-هند کمیته با حمایت دولت آلمان تاسیس شد و در برلین به رهبری Virendranath Chattopadhyay, مرتبط با ایالات متحده Ghadar و Yugantar در هند. بثورات Behari را شورش تلاش با Ghadar در فوریه 1915 خنثی شد. اما Jatin مسئول شرقی منطقه از جمله فورت ویلیام هنوز در انتظار محموله از سلاح می رسند.

این سایت که در آن جنگ اتفاق افتاده است به نام Rakta-Teertha. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Aishi Roy

با چهار جوان انقلابی به نام Chittapriya Raychaudhury, Nirendranath Dasgupta, Manoranjan Sengupta و Jyotish چاندرا پال Jatin مجموعه ای خاموش به بلسر در حال حاضر روز Odisha که در آن دو کشتی آلمانی – آنی لارسن و ماوریک – به وارد با مهمات. یک فروشگاه به نام “جهانی Emporium’ راه اندازی شد در بلسر به حفظ ارتباط در حالی که آنها نقل مکان کرد و به دو مخفیگاه در نزدیکی Mahuldiha و Taldiha ، mingling با مردم محلی کمک به آنها در پریشانی.

متاسفانه اطلاعات به بیرون درز شد از طریق جاسوس خارجی. دولت بریتانیا مداخله توقف هر دو کشتی برای همیشه از رسیدن به هند در سواحل شرق.

شنیدن اخبار از طرح نهایی توفنده به خرابه Jatin لبخند زد و اظهار داشت: “کشور را نجات…از درون نه از بیرون!” وقتی پرسیده شد که توسط اعضای ارشد به فرار و پنهان پس از آن او رد کرد و گفت: “ما باید می میرند بیدار ملت است.” هیچ کدام از چهار پیروان توافق به ترک سمت خود را. آنها به سمت چپ به سمت شهر. پلیس وارد شده و در خود خوابگاه و اعلام چربی پاداش برای توزیع بیش از “آلمانی سارق”.

پنج راه برای مایل عبور از زمینه های گل آلود و خشمگین موسمی رودخانه Budi Balam اغلب چالش مشکوک محلی که نگهداری می شود پس از آنها حریص برای پاداش. پنج تا به حال به تهدید و گاهی به آتش تپانچه به دور تا زمانی که آنها در نهایت آنچه که آنها به دنبال: طبیعی سنگر به مبارزه از.

در تنهایی پچ زمینه در Chashakhand از بلسر در 9 سپتامبر 1915 پنج مرد خود را تنظیم نهایی جنگ زمین. آنها righted خود Mauser تپانچه با انفصال چوبی شانه سهام به آنها را مانند دوربرد تفنگ و پنهان در سنگر انتظار برای پلیس مسلح.

با توجه به مزایای فنی از سنگر صدمات آغاز شد و با پلیس که صعود تا تپه تفکر که مخالفان صرفا به حال revolvers. بعد از تقریبا یک ساعت از پلیس گردان تلاش یک گلوله Chittapriya قفسه سینه. مجروح در دست راست اما هنوز هم شلیک با چپ Jatin کشیده او را در دامان خود. Chittapriya شد اولین شهید “نبرد Budi Balam”.

مهمات در حال اجرا بود Jyotish زخمی شد و Jatin به ضرب گلوله کشته شد در شکم او. او دستور داد تا شاگردان خود را به تسلیم و گفت: “شما برای ماندن… و بگویید ما برادران ما بودند سارق”.

Jatin گرفته شد به بلسر بیمارستان دولتی که در آن صبح روز بعد در سن 35 او گذشته خود را. قبل از مرگ او به یک بیانیه گرفتن مسئولیت کامل برای اقدامات و خواسته ها برای درمان خود را به سوی گناه پیروان. Nirendranath و Manoranjan, 23 و 16 در آن زمان به مرگ محکوم شدند و دو ماه بعد. آنها ساخته شده یک سخنرانی از پای چوبه دار اعلام هدف خود را انجام و رهبر خود را درخواست آخرین.

قبل از مرگ در زندان در سال 1924 Jyotish نوشت داستان خود را بر روی دیواره سلولی با یک تکه زغال چوب.


همچنین بخوانید: داستان ناگفته از هند 14-YO زن انقلابی و تاریخی محاکمه


چارلز Tegart افسانه ای پلیس از امپراتوری شنیده می شد به او بگویید همکاران که اگر Jatindranath شد انگلیسی خود مجسمه ساخته خواهد شد و در کنار نلسون در میدان ترافالگار.

M. N. Roy نوشت: “…من تا به حال افتخار ملاقات با شخصیتهای برجسته زمان ما است. این مردان بزرگ. Jatin-da خوب بود و من هنوز هم باید برای پیدا کردن یک بهتر… Jatin-da شد یک انسان ─ شاید برای اولین بار در مدرن هند است.”

اطلاعات اعتبار: Sadhak Biplabi Jatindranath, ‘فکری ریشه آزادی هند مبارزه (1893-1918)’.
با تشکر ویژه از نویسنده Dr Prithwindra Mukherjee.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

تصاویر حسن نیت ارائه میدهد: Dr Prithwindra Mukherjee و Aishi Roy

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>