Shab-e-برات: Ex-VC از MANUU سهام فوق العاده پیام

ترجمه از سخنرانی دکتر محمد اسلم Parvez
سابق معاون صدراعظم مولانا آزاد ملی اردو دانشگاه حیدرآباد.

خانمها و آقایان امروز ما در حال عبور از یک دوره آزمایش. همه ما احاطه شده توسط یک بیماری همه گیر است که اسپرد مانند سرد است. تفاوت این است که وقتی کسی جلب سرد در خانه ما علائم قابل مشاهده هستند. مانند کمی حرارت در حال اجرا بینی. با توجه به تجربه ما چه کار می کنیم این است که ما جداگانه خود را در ظروف و حوله و غیره.

علائم کروناویروس قابل مشاهده نیست

این بیماری همه گیر است که یک عفونت ویروسی; علائم آن قابل مشاهده نیست بلافاصله. هیچ کس نمی تواند حدس می زنم اگر کسی آلوده است. اگر آلوده مرد عطسه خلط ذرات گسترش در اطراف این منطقه است. اگر او با استفاده از دست خود را برای پوشش بینی خود را در حالی که عطسه و لمس دستگیره درب ویروس سپرده در رسیدگی و اگر یک انسان سالم را لمس رسیدگی به او را نیز دریافت ویروس و اگر او را لمس صورت و چشم و دهان و یا دیگر بخشهای بدن او نیز آلوده می شود.

بهترین راه حل برای ایمن از این عفونت است به عمل خود انزوا حفظ فاصله با اجتناب از جمعیت با مراجعه به گردهمایی های اجتماعی ،
این است که چرا دولت و پزشکان اصرار برای خود انزوا تا ما خلاص شدن از شر این ویروس.

پس از چند روز وجود دارد shab e برات (شب زنده داری) است که در آن مردم عبادت در راه های مختلف. در سال گذشته ما مشاهده کرده اند که جوانان ما پرسه می زدند که لغزیدن دوچرخه خود را مبارزه در میان خود حمله پلیس راهنمایی و رانندگی هنگامی که آنها سعی در متوقف کردن آنها و بسیاری از حوادث دردناک آمد به نور است. ما باید همیشه به یاد داشته باشید که راهنمای که ما داریم این است که قرآن کریم. آن است که نه تنها برای ما. آن است که برای تمام بشریت است. اجازه دهید ما را ببینید که چه قرآن در این باره می گوید. می فرماید: “بندگان خاص خداوند رحمان آنها هستند که راه رفتن بر روی زمین به تواضع و هنگامی که نادانان آنها پاسخ با (کلمات) سلام. و آنها که عبور از شب ایستاده و سجده خود را خدایی’ (الفرقان 63: 64).

اولین چیزی که این آیه می گوید این است که خدای مهربان به بندگان خدا کسانی هستند که راه رفتن بر روی زمین به تواضع و فروتنی راه روند. تواضع نشانه ای از بندگان خدا هستند که نه تهاجمی یا سخت زمانی که آنها ملاقات با متکبر و یا کسانی که اختلاف آنها استدلال می کنند نیست با آنها; آنها می گویند: “سلام!” اگر این ویژگی ها یافت نمی شود و در ما هستند نه بندگان خدا. این مردم فروتن افراط نیست غیر ضروری در بحث ها و اختلافات.

به خصوص من می خواهم برای جلب توجه خود را به این شایعات در رسانه های اجتماعی که در آن آنها انتقاد یک دین خاص یا جامعه و تلاش برای بدنام کردن آنها. ما نباید بدهد و یا نظرات خود را در مورد این سیستم عامل. ما نباید ارتجاعی است. در هیچ کجای قرآن ذکر شده است برای انتقام گرفتن است. اگر کسی می گوید چیزی بد در مورد شما و اگر شما به او و سپس این اختلاف را نمی خواهد, پایان نفرت افزایش خواهد یافت. آن است که هیچ جا ذکر شده در قرآن به پاسخ شر با شر است.

نیاز به درک قرآن

در واقع این مشکل با ما, ما را درک نمی کنند قرآن و ما ادعا می کنند که ما مردم قرآن در حالی که ما در عمل در برابر آموزش قرآن. نه بهم زدن بینی خود را در اختلافات و استدلال. جلوگیری از چنین چیزهای غیر ضروری که وقت خود را هدر. استفاده از وقت خود را مثبت کمک به دیگران.

در آیه های شماره 64 در همان سوره می فرماید: “کسانی که به صرف شب در ستایش پروردگارشان سجده و ایستاده است.’
این به این معنی نشانه های بندگان خدا این است که آنها خود را صرف شب در نماز – – نه سرگردان اینجا و آنجا. نشانه ای از بندگان خوب خدا این است که آنها صرف زمان خود را در خانه های خود نماز و سجده در شب.
این یک فرصت خوب برای استفاده از این زمان (مستند) مفید در یادگیری ترجمه قرآن وصل کنید و خودتان را به قرآن پیدا کردن آنچه که قرآن می خواهد از ما.

بیایید ببینید چه خدا می گوید: در جای دیگر در قرآن ‘و (به دیگران) همانا خدا نیکوکاران را دوست میدارد.’ (سوره Baqra:195).

این آیه بسیار کوچک است اما آن را به یک معنای وسیع و گسترده آن را به یک مقدار زیادی از عمق. خدا می گوید انجام کارهای خوب برای دیگران. این است كه منظور خود را از دستورات واجب (farz) بر ما. و خدا می گوید او را دوست دارد نیکوکاران را. چه چیز بزرگ خدا است گفت: در این آیه اگر ما می تواند درک. ما نمی خواهم به دوست شود ؟ ما را در روابط با افراد با نفوذ در این جهان رخ کشیدن از لینک های ما با آنها. خدا خالق مذاکرات ما با عشق اگر ما خوب به دیگران, رفتار با آنها را به سادگی در یک شیوه ای خوب. اگر ما مناسب و معقول معاملات با آنها – در واقع خدا ما را دوست دارم. آنچه که یک کسب و کار مناسب معامله با خدا. اما افسوس! ما این را در نظر بگیرید. ما بردگان از ما خواسته ما را به تصمیم گیری های احساسی ما پاسخ بدی را بد. در حالی که خداوند دستور به ما خوب باشد. این چنین است که افرادی که ممتاز هستند باید خانه و پول ذخیره شده اند مقررات در خانه های خود. اما 60 درصد از جمعیت ما این است که بر اساس کشاورزان یا کارگران فقیر خواهد شد که آنها را تغذیه کنید ؟ ما در حال کمک به آنها را, اما ما باید بیشتر برای آنها. این است که در زمان بحران آن فقیر نیز بندگان خدا آنها زده گرسنگی و تشنگی. در این زمان مشکل ما بندگان Ar-Rahman باید جلو آمده و به آنها کمک کند.

اجازه دهید ما را ببینید دیگر آیه که خداوند می گوید به وضوح ‘(برای) آیا ما آنان را که به دست آمده به ایمان و اعمال صالح انجام دادهاند در همان شیوه ای به عنوان (ما باید درمان) کسانی که در گسترش فساد بر روی زمین ؟ خواهد ما از خدا آگاه در همان شیوه ای به عنوان ستمکار؟’ (سوره Swad:29).
مشاهده می کنیم که دو واژه; ایمان و اعمال خوب گرد هم آمده اند. اعمال خوب هستند کسانی که به خاطر اعمال بد در خلیج. هر چیزی بد می آید فساد مانند: دروغ ، رشوه ، آلودگی که باعث ایجاد عدم تعادل در زمین به کسی آسیب برساند ، به ترمیم اعمال بد است یک عمل از عمل خوب است. ما نباید یک قسمت از اعمال بد. اگر ما تبدیل شدن به یک بخشی از بد عمل ما خودمان خواهد بود خراب شده. بنابراین واجب است که مردم را از ایمان به عمل صالح انجام دهند ، ما باید محو اعمال بد از گسترش. اگر شما اطاعت از دستورات خدا شما را به تقوا (تقوا).

پس خدا می پرسد در این سوره ما باید درمان های مذهبی (muttaqeen) ص (fajir) به طور یکسان ؟

Muttaqeen کسانی هستند که در انجام اعمال خوب است.

می فرماید: “راستى ما انسان را در بهترین خلق.’ (سوره نوجوان:(4).
خدا می گوید که مرد بهترین خلق خود را; سپس او همچنین می گوید که او تخریب به پایین از پایین. این بدان معناست که انسان از خلق به عنوان به خوبی به عنوان بدترین. تفاوت بین بهترین و بدترین است; ‘مگر کسانی که ایمان آوردهاند (رسیدن به ایمان) و انجام کار خوب است.’

این به این معنی که افرادی که به ایمان و انجام کارهای خوب برای دیگران. آنها باقی خواهد ماند و در میان نیکوکار. و کسانی که نه خوب و نه بد باقی می ماند در میان بدترین موجودات است. ما باید به انجام کارهای خوب همیشه به دیگران این به وضوح ذکر شده در قرآن است.
در حال حاضر که ما هم در خانه آن است که آیا shab e برات ما را به خواندن قرآن در فهم آن به دلیل آن است که واجب است بر ما. به یاد داشته باشید که خواندن قرآن واجب است بر ما.

‘همانا او که قرآن را الزام آور شما به ارمغان خواهد آورد شما را به مقصد است.’ (سوره Qasas:85).

من درخواست شما را به ماندن در خانه در طول این زمان از بحران نمی تواند باعث گسترش نفرت یا خشونت. همکاری با دولت و پزشکان احترام آنها را به خاطر آنها به خطر زندگی خود را برای نجات شماست. دعا در شب e برات شما می توانید دعا کنید در خانه در طول زمان بحران. به اطاعت از دستورات خدا برای عبادت او.


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>