Boston Red Sox Senior Vice President, Major and Minor League Operations Raquel Ferreira has a light moment with Sox manager Alex Cora, right.

Boston Red Sox معاون ارشد عمده و جزئی لیگ عملیات Raquel Ferreira دارای نور لحظه با ساکس مدیر الکس کورا راست. جان Tlumacki/بوستون گلوب از طریق گتی ایماژ

در 1990s طرفداران بیس بال بودند خود را برای اولین بار یاد نگاه اجمالی از زنان بازی در فیلم لیگ خود را. در حال حاضر وجود دارد افزایش زنان در ورزش های اجرایی (هرگز به ذهن مربیگری) موقعیت و آنها در حال گرفتن کمک از تن شبکه.

می توان آن را فقط به عنوان سخت به موفقیت آن را به عنوان یک بازیکن در rookie لیگ توپ را به رشته. اما یک سری از فیلم های است که به دنبال تغییر است. به جای جعبه دفتر احساس, این فیلم ها تن از شبکه های طراحی شده برای کمک به توانمند سازی زنان که در اوایل در حرفه خود را به درک آنچه رهبری رفتار به نظر می رسد با مربیگری موضوعاتی مانند چگونه به مرحله و درخواست برای انتقادات و پیشنهادات. و آنها رو یک شریک قدرتمند در صف: آتلانتا بریوز, یکی از بهترین فرانچایز در کسب و کار.

همچنین نگاه کنید به: چگونه از هوش مصنوعی در حال خروج طرفداران بیس بال خیلی بیشتر راضی

بریوز یکی از اولین تیم های ورزشی را در آغوش مربیگری اجرایی طراحی شده برای کمک به زنان و انجام یک برنامه خاص است که کمک به خود و رشد شخصی است. لحن شبکه های کتابخانه آنلاین از 1000+ فیلم که از ویژگی های کارشناسان و حرفه ای مربیان است. در حال حاضر بریوز کارکنان دسترسی کامل به منابع لازم برای رهبری و مدیریت پیشرفت در این سمت های اجرایی.

هر چند این پروژه را آغاز کرده است با آتلانتا بریوز, آن را آسان برای دیدن چگونه چنین پدیده ای می تواند یک ضربه نه تنها با درخواست و بیس بال, اما در سمت های اجرایی در زمینه های گوناگون.

یک فیلم در شبکه خود

برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر من مصاحبه زنانی که بخشی از این پروژه از جمله جما تونرمدیر عامل و بنیانگذار تن از شبکه های مورد فناوری SaaS یادگیری و رهبری توسعه پلت فرم و چگونه آن را کمک می کند تا توانمند سازی رهبران زن از فردا.

بدیهی است که ما می دانیم که ترویج زنان در ورزش خوب است به انصاف. وجود دلایل دیگر چرا آن را یک ایده خوب است ؟
جما تونر: وجود دارد مقدار زیادی نوشته شده است در مورد چگونه یک آرایه متنوع از مردمی در کسب و کار خوب است. وجود دارد بسیاری از مردان در این صنعت است. زن استعداد باید به همراه آورده و در آنجا نیاز به یک تلاش آگاهانه برای کار در زنان است. در داووس امسال گلدمن ساکس ” مدیر عامل شرکت گفت: وجود یک نیاز بیشتری برای تنوع. این بیش از چیزی که حق انجام آن را کسب و کار خوب.

چرا بیس بال ؟ چرا آتلانتا بریوز?
تونر: بیس بال برای اولین بار به می گویند بله. ما در بر داشت مناسب در لحظه مناسب با حق رهبری… این طوفان کامل. ما باید برای به چالش کشیدن و تغییر وضع موجود است. چنین تغییر باید پذیرفته شود و حتی احترام. زنان نیاز به متحدان و مربیان و حامیان مالی. هنگامی که در حال توسعه یک خط لوله زنان نیاز به منابع در یک جامعه است. زنان نیاز دارند که ابتکار عمل.

چگونه زنان با چالش های اجرایی نقش?
تونر: در یک اتاق پر از مردان, من یک طرف. به من گفته شد: شما بیش از حد تهاجمی است. شما در حال تهدید آمیز به مردان در اتاق.’ هنگامی که زنان در حال قاطعانه آنها دیده می شود به عنوان مهاجم. این نه برای مردان. این نیست که مردان بد هستند این است که ما باید برخی از ناخودآگاه رفتار و تعصبات. ما باید ایجاد آگاهی است. زمانی که فرد به نظر می رسد متفاوت است; آن می تواند منجر به تعصب. ما حتی نمی آن را درک کنند. نگاهی از سر تعصب مورد, به عنوان مثال. یک مرد و یک زن می تواند برابر با تجربه اما استخدام مدیر ممکن است انتخاب کنید ، این مهم است که از آن آگاه است و آگاهانه و مراحل رسیدگی به آن است. آن چیزی است که به تمرین نظم و انضباط به عنوان به خوبی.

من دوست دارم اطلاعات مانند فیلم Moneyball. آن را در مورد مسئولیت پذیری در کسب و کار از نتایج. وجود دارد بسیاری از تعصبات ناخودآگاه. این یک دوگانگی کاذب… اگر دوست دارید اطلاعات, برخی فکر می کنم شما نمی خواهم مردم است. داده ها می تواند نتایج همچنین نشان می دهد که کمک به درک رفتار مردم است. این یک مثال از آنچه که زنان هر روز.

چگونه و چرا مربی ویدئوها کار می کند ؟
تونر: تن شبکه ارائه دسترسی زنان به مربیگری منابع پس بیشتر نمی توانید یک مربی اجرایی و یا متخصص تا بعدها در حرفه خود. ما با ارائه یک راه برای به دست آوردن زنان منابع در اوایل در حرفه خود. بسیاری از زنان در زمان کوتاه هستند. روند جدید در آموزش و پرورش میکرو-آموزش ایجاد قوی فیلم است که می تواند مصرف شود هر که در راه شما می توانید در زندگی خود را در حالی که رفتن به یک کنفرانس و یا دوره های لوکس است.

شما آن را آسان و شخصی است. این فیلم مانند “به من 1, 2, 3.” کسانی که در این ویدئو در حال استخدام فوق حرفه ای مدرک دکترا در روابط تعویق رهبری و دیگر موضوعات. ما همچنین میزبان livestream مربیگری جلسات ارائه یک اتصال به کارشناسان. آن را دو بار در یک ماه رویداد با مکالمه دو طرفه. شرکت کنندگان می توانند در نوع سوالات و آنها را پاسخ داده است. ما می توانیم ایجاد یک virtual جلسه مربیگری برای هر شرکت به طور خاص به زنان وجود دارد.

آن را در مورد پله به نیروی کار, چگونه برای مصاحبه چگونه به شما نشان می دهد تا چگونه به یک مدیر اجرایی, حضور, حتی زمانی که شما یک مدیر اجرایی است. آنچه مناسب است. ما آن را برای زنان در اوایل در حرفه خود. بیشتر شما می دانید که بیشتر به شما می تواند رشد کند.

تن شبکه Top 10 ویدئوها

  • آیا شما اجرایی حضور?
  • چگونه به قیمت خودتان
  • اعتماد به غرایز خود را
  • چگونه به دادن بازخورد
  • به راحتی منحرف هستید ؟
  • هورمون های که شما را تحت تاثیر قرار اشتها
  • گرفتن یک صندلی در پشت میز
  • مدیریت پول خود را
  • کانال درونی خود را رهبر
  • چگونه می توانید خود را با تکبر راه رفتن و خود را به اتاق

آنچه زنان باید از تمرکز بر آماده سازی خود را برای اجرایی نقش?
GT: به نوع شرکت و یا منطقه مورد علاقه. ساخت یک پایگاه دانش و شبکه های. توسعه روابط معنی دار. متوجه شوید. هنگامی که شما انجام کار بزرگ مطمئن شوید که مردمی آن را می دانم. درخواست برای انتقادات و پیشنهادات و مسئولیت. آن را در مورد ساختمان متحدان با زنان و مردانی که از آنها حمایت کنند. آن را در مورد غلبه بر فرسودگی شغلی. آن را در مورد کمک به زنان در مدیریت استرس و توسعه اوج عملکرد.

من هم مصاحبه DeRetta کول رودز, دکترا, ارشد, معاونت منابع انسانی در آتلانتا بریوز.

پس چگونه شما می خواهم به منابع انسانی است ؟
DeRetta کول رودز: من در آغاز زندگی حرفه ای من در یک عملیاتی مدیریت چرخشی برنامه با شرکت پپسی در رستوران طرف به طور خاص تاکو بل و آخرین چرخشی واگذاری یک منطقه ای کارگزینی برای یک رستوران جدید مفهوم به نام Hot ‘n در حال حاضر و بقیه سابقه است.

آیا شما علاقه مند در بیس بال و آتلانتا بریوز?
رودز:
من علاقه ای به بیس بال می رود بیشتر از آتلانتا بریوز. به عنوان یک دختر کوچک من به تماشای بیس بال با پدر بزرگ در حال رشد است. آن را متوقف نمی وجود دارد, من در کانزاس سیتی میسوری بود و من همیشه در اطراف Negro لیگ موزه و به بالا از آن خاموش من, پسران بازی بیس بال از سنین هشت تا 18 سال, بنابراین من یک بازی بیس بال, مادر بیش از حد. من عاشق این بازی شده است هیجان انگیز در حال حاضر به کار در کسب و کار از بیس بال.

چگونه شما تصمیم به رفتن برای دکترا?
رودز:
پس از دریافت کردم MBA و شروع زندگی حرفه ای من به یک چیزی که من متوجه شدم ضروری برای من به اعتبار در منابع انسانی تابع است که من نیاز به ارگنکن در هر دو عمل و پژوهش است. من تصمیم به رفتن به دریافت دکترای من برای ارتباط در اتاق که من هستم. من نمی سرب با درجه دکتری; من آن را بیشتر به اطلاع رسانی در این حرفه که من هستم.

شما در واکنش به بازخورد از کارکنان و یا آیا شما این را به عنوان یک منبع است که شاید کارکنان درک نمی کنند وجود داشته است ؟
رودز: یک گروه از رهبران در سازمان بود پرسید: “چه راه های خلاق می تواند ما را از توسعه است که پشتیبانی از تمام سطوح از سازمان؟” پیدا کنیم که ما باید جواب با لحن شبکه های.

چگونه می تواند با داشتن بیش از زنان حرکت به نقش رهبری و مدیریت و کمک به آتلانتا بریوز?
رودز:
داشتن زنان حرکت به رهبری می تواند کمک همه سازمان ها است. واقعیت این است که شما می آیند تا با بهترین راه حل زمانی که همه جمعیت را نشان می دهد.

چه کارکنان مایل بودند بیشتر آماده ؟
رودز:
این سوال سخت است چون آن متفاوت است از فرد به فرد. من معتقدم به عنوان یک سازمان است که ما باید برای پیدا کردن که تعادل برای هر دو آماده سازی آنها و کمک به آنها در پاسخ به این سوال آمادگی.

John A. Tures یک استاد علوم سیاسی در لاگرانژ در لاگرانژ گرجستان—خواندن او بیوگرافی کامل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im