ست Walchand راز: داستان فراموش شده جنگ جهانی دوم پناهگاه در بمبئی

چه چیزی باعث این پدر هندی مدرن حمل و نقل برای ساخت پناهگاه? شد بمبئی در معرض خطر ابتلا به بمباران توسط ژاپنی ها? و اگر پس چگونه او می دانستید که ؟

ارتقاء

Seth Walchand Hirachand دوشی در نظر گرفته شده است به یکی از “بزرگان” در دنیای کسب و کار و به طور گسترده ای مورد ستایش قرار داد به عنوان پدر هند صنعت حمل و نقل. این صنعتگر کمک کرده به هوانوردی در صنعت حمل و نقل و همچنین صنعت خودرو (یاد Padmini یا “dukkar’ فیات تولید شده توسط یک بخش از Walchand گروه خود را متعلق به خانواده کسب و کار است.)

Walchand شروع کار خود را درست پس از پایان جنگ جهانی اول, اما زمانی که جنگ جهانی دوم در نیروی کامل برخی از تصمیم گیری های او ساخته شده او را نگران خانواده خود را به خوبی بودن.

پس او ساخته شده است یک پناهگاه در قلب بمبئی مبادا ژاپنی هوایی-حمله یا بمباران خود را در خانه های ییلاقی. امروز این پناهگاه یک گواهی نامه از زمانی که حتی قدرتمند صنعتگران شد نامشخص در مورد زندگی خود است که عمدتا فراموش شده است.

چه چیزی باعث Walchand به ساخت پناهگاه? شد بمبئی در معرض خطر ابتلا به بمباران توسط ژاپنی ها? و اگر پس چگونه او می دانستید که ؟

در اینجا حساب کامل.

بلند پروازانه تاجر از سولاپور

Walchand متولد شد به یک کسب و کار خانواده در سولاپور, Maharashtra. خانواده بانکی و پنبه معاملات بود که در آن کار خود را آغاز کرد اما در سال 1908 او شروع به ساخت و ساز کسب و کار تحت نام Walchand صنایع محدود (WIL).

یکی از اولین پروژه های آرامی بود, ساخت تونل راه آهن در Sahyadris جدا بمبئی و پونا.

از وجود او گذاشته پایه و هند برای اولین بار Swadeshi حمل و نقل شرکت Scindia کشتی سازی (rechristened به هندوستان کشتی سازی محدود است که آن را ملی اعلام شد), Hindustan Aeronautics Limited و برتر خودرو—هند برای اولین بار بومی تولید کنندگان خودرو. وجود دارد خیلی بیشتر به Walchand خیره کننده حرفه ای نمودار و شما می توانید به عنوان خوانده شده همه چیز در مورد آن را در اینجا.

در حال حاضر بازگشت به پناهگاه. بهتر هند (TBI) در تماس با بهارات Gothoskar یک تاریخچه چرم گاومیش از بمبئی که اجرا می شود یک میراث و فرهنگ سفر شرکت. او به برخی از بینش های جذاب.

“Walchand ساخت یک کارخانه برای ساخت سیمان است که حمل آب زیرزمینی و خریداری شده, نمک, تابه زمین در Wadala به ذخیره کردن پایه های این کارخانه وجود دارد. وجود تپه با چهار انگلیسی-عصر ییلاقی بسیار نزدیک به آن محل و Walchand به پایان رسید تا خرید همه آنها را—او می خواست آنها را به مکان های استراحت که در آن او می تواند زندگی می کنند زمانی که او می خواست به دور از شهر,” او می گوید.

این محل به Antop هیل است که بدنام شهرت امروز اما سپس آن را به سادگی یک خانه تعطیلات برای Walchand. اگر شما بازدید از این خانه های ییلاقی شما متوجه خواهد شد عجیب و غریب لوله های زیرزمینی پر از زباله است. این Walchand خانواده پناهگاه ساخته شده است که در جنگ جهانی دوم مواج بود.

ارتقاء

کسب و کار اضطراب

Seth Walchand Mumbai Bungalow
یکی ییلاقی دیده می شود در حال ظهور از درختان. استراحت سه نفر از آنها در شاخ و برگ. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Bharat Gothoskar

در سال 1940 یک سال پس از جنگ جهانی دوم آغاز شده بود Walchand آغاز هندوستان هواپیمای صنعت در بنگلور. پس از آن دیوان از میسور, دولت, میرزا اسماعیل همکاری با او در این بلند پروازانه و سنگین سرمایه گذاری سرمایه گذاری.

اما در عرض پنج ماه دولت بریتانیا در هند آغاز شده بود چشم دوخته اند این شرکت به دلیل بازگشت به خانه در انگلستان آن را تبدیل شدن به روشن تر است که هر منبع در دسترس را باید مورد استفاده قرار گیرد برای دفاع و راه اندازی حملات در برابر متحدین (آلمان و ژاپن و ایتالیا).

Walchand هواپیما صنعت در بنگلور به نظر می رسید مانند یک بخش استراتژیک بنابراین دولت بریتانیا خریداری سهام این شرکت و ملی صنعت در مارس 1941. مستقیم مالکیت یک هواپیما پایه و تولید کنندگان می تواند به معنای آنها باید یک دفاع قوی در برابر دشمنان خود در شرق ژاپن.

“ریشه های جنگ جهانی دوم دیده می شود در حمله به منچوری. پس از این حمله در شمال چین به منطقه, ارتش به تدریج جنوب در امتداد خط ساحلی حمله به ویتنام و کامبوج و دیگر مناطق شرق آسیا. هنگامی که انگلیسی ها تجارت منطقه مانند هنگ کنگ و شانگهای و سنگاپور و Rangoon شروع به سقوط آن فرستاده زنگ زنگ زنگ” Gothoskar می گوید TBI.

زمانی که رانگون (در حال حاضر شناخته شده به عنوان یانگون) مورد حمله قرار گرفت در سمت چپ آن تاثیر عمیقی بر سرخپوستان بیش از حد. پس از همه, حدود 55 درصد از جمعیت وجود دارد جنوب آسیا و عمدتا هندی.

Walchand ترسیده بود برای ایمنی خود را به دلیل شرکت او تا به حال ارائه شده هواپیما به انگلیسی برای راه اندازی حملات در برابر ژاپن است. با Rangoon تحت حمله او مطمئن بود او امن نیست دیگر.

دروغ گفتن کم در بمبئی

Seth Walchand Mumbai Bungalow
منبع تصویر: indianhistorypics/ توییتر

Gothoskar سهام که به صنعتگران آن را تنها به نظر می رسید مانند یک ماده از زمان قبل از کلکته و بمبئی و تجاری دیگر شهرستانها در اینجا مورد حمله قرار گرفتند. به عنوان یک احتیاط Walchand شروع به ساخت یک پناهگاه در خانه های ییلاقی در Wadala مبادا او و یا خانواده اش حمله کردند زمانی که آنها ماندن وجود دارد.

“افسانه می گوید که Walchand ساخته پناهگاه از ترس. وجود دارد هیچ مدرکی نوشته شده و یا اسناد و مدارک در مورد اینکه چرا او آن را ساخته شده است. مردم محلی وجود گذشت این داستان از یک نسل به نسل بعدی است. اما دو چیز برای اطمینان حاصل کنید. یکی که آن را به یک پناهگاه و در مرحله دوم که از آن ساخته شده بود در طول جنگ جهانی دوم” بمبئی مورخ سهام.

خوشبختانه بمبئی هرگز بمباران توسط نیروهای متحدین و Walchand ادامه داد: در کارآفرینی سفر تا بازنشستگی اش در سال 1950 پس از یک سکته مغزی. او سرانجام در مارس سال 1953.

این میراث همچنان در فرم از اتومبیل و هواپیما و کشتی او ساخته شده است. اما پناهگاه خاموش نوای هند اتصال و ترس از جنگ جهانی دوم باقی مانده را فراموش کرده اید.

شاید آن است که در خدمت هدف خود را—که از بودن در نهان و دور از چشم کنجکاو. اما هنگامی که یکی متوجه می شود که یک لوله مانند ساختار, ساخته شده توسط یکی از صنایع هند است امروز سطل آشغال با زباله یکی نمی تواند کمک کند اما آه.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

از ویژگی های منبع تصویر: indianhistorypics/ توییتر (افتتاح Bhorghat)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>