دانشمندان تایید بو و طعم از دست دادن به عنوان نشانه های اولیه از COVID-19

نیویورک: چند نفر خود را از دست داد حس بویایی و یا چشایی هفته پیش در سطح جهان و هنوز هم در حال انتظار برای آن را به عقب می آیند و در حال حاضر محققان شناسایی ارتباط بین از دست دادن حسی و رمان coronavirus 2019 (COVID-19) عفونت نشان می دهد که از دست دادن بو و طعم را می توان به عنوان علائم اولیه این بیماری کشنده.

جالب این مطالعه همچنین نشان داد که افرادی که دچار گلو درد اغلب آزمایش منفی برای COVID-19.

این تیم از دانشگاه کالیفرنیا-سن دیگو در بر داشت شيوع و منحصر به فرد ارائه برخی از اختلالات حسی در بیماران مثبت با COVID-19.

از کسانی که گزارش را از دست بو و طعم از دست دادن به طور معمول عمیق نیست خفیف.

“بر اساس مطالعه ما اگر بو و طعم از دست دادن شما هستند و بیش از 10 بار بیشتر احتمال دارد به COVID-19 عفونت از دیگر علل عفونت است. شایع ترین علامت برای اولین بار از یک COVID-19 عفونت باقی مانده است تب و اما خستگی و از دست دادن طعم و بوی دنبال به عنوان دیگر بسیار شایع علائم اولیه توضیح داد:” مطالعه محقق کارول یان از UC سن دیگو.

“ما می دانیم COVID-19 بسیار مسری ویروس. این مطالعه با پشتیبانی از نیاز به آگاهی از بو و طعم از دست دادن به عنوان نشانه های اولیه از COVID-19,” یان اضافه شده است.

برای یافته های منتشر شده در مجله بین المللی انجمن آلرژی و راینولوژی تیم تحقیقاتی بررسی 1,480 بيماران مبتلا به آنفولانزا مانند علائم و نگرانی در مورد پتانسیل COVID-19 عفونت که تحت آزمایش در UC سان دیگو بهداشت از مارس 3 تا مارس 29 سال 2020 است.

که در آن مجموع 102 بیماران آزمایش مثبت برای این ویروس و 1,378 آزمایش منفی. این مطالعه شامل پاسخ از 59 COVID-19-مثبت بیماران و 203 COVID-19-منفی بیماران.

Encouragingly نرخ بهبود بو و طعم بالا بود رخ داده است و معمولا در عرض دو تا چهار هفته پس از عفونت است.

“مطالعه ما نه تنها نشان داد که شيوع بو و طعم خاص به COVID-19 عفونت اما ما خوشبختانه نیز یافت می شود که برای اکثریت مردم حسی بازیابی به طور کلی سریع گفت:” یان.

“در میان COVID-19 بيمار با بوی دست دادن بیش از 70 درصد گزارش شده بود بهبود بوی در زمان بررسی و از کسانی که تا به حال گزارش شده بهبود بسیاری تا به حال تنها به تازگی تشخیص داده شده است,” او اضافه شده است.

حسی بازگشت به طور معمول همسان زمان بیماری بازیابی.

در تلاش برای کاهش خطر انتقال ویروس UC سان دیگو بهداشت در حال حاضر شامل از دست دادن بو و طعم و مزه به عنوان یک غربالگری مورد نیاز برای بازدید کنندگان و کارکنان و همچنین به عنوان یک نشانگر برای آزمایش بیماران که ممکن است مثبت برای ویروس.

“امید ما این است که با این یافته ها با سایر موسسات را به دنبال کت و شلوار و نه تنها لیست بو و طعم از دست دادن به عنوان نشانه ای از COVID-19 اما استفاده از آن به عنوان یک غربالگری برای اندازه گیری این ویروس در سراسر جهان” یان گفت.

منبع: IANS


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>