با استفاده از یک لوله پی وی سی به صورت کمپوست با استفاده از یک خاک رس گلدان برای گیاهان آب Dr Chandrashekhar Biradar بام باغبانی هک شگفت انگیز هستند!

ارتقاء

Three کلمات به ذهن من می آیند زمانی که من فکر می کنم از پشت بام باغ در قاهره معادی منطقه–دلپذیر عجیب و غریب و درمان بصری.

لذیذ باغ که متعلق به دکتر Chandrashekhar Biradar رشد با 50 نوع از میوه ها و گل ها و سبزیجات رشد از طریق چند لایه کشاورزی در 50 متر مربع باغ پشت بام. آن را در کنار خود ،

برخی از این گیاهان عبارتند از: گوجه فرنگی, گیلاس, روسی, خرمالو, غذا خوردن, نخود فرنگی, موز, دانه های فلفل, بامیه, شیرین, سیب زمینی, بادمجان, کلم, هویج, کلم بروکلی و خربزه و جردس, خیار, اسفناج, سالاد, سبز, سبزی, پیاز, فلفل, تربچه, کدو تنبل و سیب و….

Dr Biradar برداشت سبزیجات تازه از باغ پشت بام

عملکرد بالا است که باغ خود را می توانید از خوراک تا پنج عضو خانواده است. او اغلب به پایان می رسد تا به مازاد تولید خود را به دوستان و همسایگان.

پس چه چیزی الهام بخش Dr Biradar یک فضای دانشمند که هزاران کیلومتر دورتر از کشور خود را به باغبانی در مقیاس ؟

“آن است که ترکیبی از ژن های شور و ضرورت” دکتر Biradar می گوید بهتر است هند در یک تماس تصویری که او تابه دوربین تلفن خود را در سراسر باغ زیبا.

Dr Biradar سرسبز پشت بام در قاهره

نقطه از یک کشاورز خانواده از کارناتاکا Dr Biradar دکترا در علوم فضایی و برنامه های کاربردی همیشه مجذوب با رشد مواد غذایی خود را بدون مواد شیمیایی و یا آفت کش ها. او این فرصت را زمانی که او به ایالات متحده در اواسط 2000s.

“من وحشت زده برای دیدن قیمت بالا از سبزیجات سبز که بیش از حد با محدود انتخاب و قطعا هیچ هندی سبزیجات. تنها گزینه ای بود که به رشد مواد غذایی است. آن را تقریبا مانند سرنوشت من بود هل من نسبت به شور و شوق جدید. من ممکن است آغاز کرده اند من باغبانی سفر از ضرورت اما به دنبال آن برای بیش از یک دهه بود که یک انتخاب آگاهانه با توجه به فواید سلامتی شگفت انگیز” او سهام.

Dr Biradar کار گرفته شده او را به 33 کشور; در حال حاضر او است که حل و فصل در قاهره که در آن او زندگی می کند با همسر و سه فرزند.

در حالی که او خود را خوش شانس برای داشتن فضایی برای باغ خود Dr Biradar معتقد است ساکنان شهری با فضای بحران همچنین می توانید تکرار روش های خود را.

“همه شما نیاز دارید این است که یک 2×6 متر مربع بالکن به رشد 50 نوع از سبزیجات. و البته یک درایو به رشد و مصرف مواد شیمیایی-مواد غذایی رایگان.”

چند لایه روش در باغ خانه

Dr Biradar خانواده نیز مشتاق در مورد باغ

Dr Biradar باغ است گلدان 3.5 فوت که او در آن بکارد تا پنج گیاهان با اندازه های مختلف و خواص.

به عنوان مثال او می گوید: “بالاترین لایه درختان مانند گز و پس از خزندگان مانند خیار ریج و بطری خربزه و جردس. لایه سوم شامل میوه-تحمل گیاهان مانند گوجه فرنگی و بادمجان. ما تحت پوشش زمین با سبزیجات برگ دار مانند اسفناج و شنبلیله و کاهو و منداب. و در نهایت آخرین لایه زیرزمینی گیاهان مانند تربچه, زنجبیل و هویج.”

این نوع باغبانی دارای مزایای متعدد مانند نیاز به آب کمتر و فضا. علاوه بر این سبزیجات همچنین طعم های مختلف.

5-لایه باغبانی روش موجب صرفه جویی در فضا و آب

“با توجه به ریشه تعامل نزدیک کشت سبزیجات و طعم متفاوت است. برای مثال خود کاهو منحصر به فرد است به عنوان آن را در کنار ریحان tulsiو یاس,” او می گوید.

برای یک مبتدی, Dr Biradar نشان می دهد شروع با گلدان های کوچک است.

پس از اضافه کردن یک سالم و طبیعی مخلوط خاک, کوکوپيت, و کمپوست, او نشان می دهد با شروع از آسان به رشد گیاهان مانند گوجه فرنگی و اسفناج و شنبلیله بادمجان و فلفل است.

مشاهده چگونه گیاهان به عنوان رفتار در هر آب و خاک و شرایط آب گام مهم قبل از ترکیب گیاهان دیگر.

Fresh harvest from Dr Biradar's garden
تازه برداشت از Dr Biradar باغ

“عشق بیش از حد کشته شدن گیاهان است. بنابراین خودداری از دادن آنها بیش از حد آب. آبیاری یک بار در سه روز طول تابستان به اندازه کافی است. درک خاک الگو و قاضی چه مقدار مواد مغذی گیاهان خود را نیاز. بر این اساس اضافه کردن کودهای آلی یا کمپوست. را باغبانی یک فعالیت سرگرم کننده و کار نمی کند.”

هنگامی که شما درک خود را از گیاهان شروع به گسترش چرخه بعدی و اضافه کردن تمام لایه ها به تدریج.

Dr Biradar مرا به یاد اهمیت باغبانی عمودی وجود دارد که در آن فضای محدود. در واقع او با استفاده از دیوار در تراس مطلوب با کاشت ریحان و پونه, گل رز, ازدواج و سیر در آنها. او همچنین با استفاده از مار گیاهان و دیگر خزندگان به ارائه سایه به دیگر گیاهان بیش از حد نور خورشید در بعد از ظهر.

بعدی او در مورد رابطه همزیستی بین گیاهان است که رشد کرده در یک قابلمه.

Plants have a symbiotic relationship: Dr Biradar
گیاهان یک رابطه همزیستی: Dr Biradar

برای مثال قرار دادن گوجه فرنگی در کنار ریحان است که دافع حشرات گیاه.

به همین ترتیب قرار داده و حبوبات است که برای تولید نیتروژن و گره از هوا در کنار سبزیجات برگ دار مانند کاهو یا اسفناج. اسفناج (که نیاز به نیتروژن بیشتر) و خاک در جذب نیتروژن متمرکز از برگ آن است. این افزایش باکتری های سالم در خاک در حالی که ارائه غنی از مواد مغذی برای خاک و گیاهان است.

آن زمان ماه از تلاش ها و آزمایش برای Dr Biradar برای رسیدن به این نتیجه گیری.

آبیاری & کمپوست هک

Clay pot watering helps save 90% water
خاک رس گلدان آبیاری کمک می کند تا صرفه جویی 90 ٪ آب

یکی دیگر از جنبه های مهم از, باغبانی, آبیاری. با تقریبا صد گلدان یکی ممکن است فرض باغ خود را به استفاده از آب است.

اما Dr Biradar به زحمت کنار این مفهوم که او ادعا می کند برای صرفه جویی 90 درصدی آب از طریق دو روش آبياری. در حالی که بسیاری از ما آشنا هستند با آبیاری قطره ای است ‘خاک رس گلدان انتشار آبیاری’ روش که نیازمند توجه شما.

برای این کار او حفر ساده گلدان خاک رس در خاک به آب فروشگاه.

“گلدان خاک رس در خاک خوب قابلیت حفظ آب برای مدت طولانی. بسته به نیاز این گیاهان به خاک رس گلدان دیواری منتشر شده از آب ذخیره شده. این تضمین می کند که آب به اندازه کافی ارائه شده برای هر گیاه,” او توضیح می دهد. هر Dr Biradar های خاک رس گلدان با استفاده از فقط یک لیتر آب در هر هفته به عنوان برابر متعارف مورد نیاز از ده در نتیجه صرفه جویی در مصرف 90 درصد آب است.

یکی دیگر از هک که دکتر Biradar کمال است که با استفاده از “لوله آهنگسازی” روش برای تبدیل آشپزخانه زباله به کود آلی. بهترین بخش ؟ از آن نیاز به حداقل فضا و نیز فراهم می کند پشتیبانی برای creepers.

Dr Biradar's Pipe Composing method
Dr Biradar لوله کمپوست روش

او به صورت عمودی درج شده 6×3 فوت طول لوله پی وی سی در گلدان خاک.

توضیح سیستم او می گوید: “ما با اضافه کردن زباله های آشپزخانه و یا باقی مانده را به لوله. مایع از زباله وارد خاک است. آن است که غنی از مواد مغذی که موجب افزایش چرخه رشد گیاهان است.”

تاثیر و مزایا

rooftop garden
یک غروب زیبا شات از Dr Biradar باغ

Dr Biradar احساس افتخار هر بار که او را می بیند شور و شوق نسبت به باغبانی.

“من سه تا از بچه ها شروع روز خود را در باغ, برداشت, تازه, سبز, هویج و گوجه فرنگی گیلاس. این به آنها می دهد بسیار مورد نیاز پروتئین برای روز. باغبانی یک فعالیت سرگرم کننده که در آن آنها نیز در مورد نقش تغییرات آب و هوایی و تنوع زیستی. علاوه بر سالم و مواد غذایی آلی ساخته شده است که آنها سیستم ایمنی بدن به virals می گوید:” Dr Biradar.

rooftop gardening
Dr Biradar را روهان دوست دارد باغبانی

بازتاب پدرش نه ساله روهان می گوید: “من دوست دارم آبیاری گیاهان و سبزیجات تازه از باغ ما.”

این مستند به او داده زمان به شرکت در فعالیت های باغبانی. در واقع سه نفر است کنده کاری خود را کمی در باغ ها و ساخت لانه برای پرندگان.

Dr Biradar نیز بخشی از یک گروه واتساپ که سرخپوستان از سراسر جهان است. توسط خود نکات باغبانی و تصاویر دانشمند الهام گرفته شده است چند تن از دوستان به دنبال یک مسیر پایدار.

در فراق توجه داشته باشید,,,,, Dr Biradar تقویت مفهوم رشد-خود-خود-مواد غذایی است که در نهایت می تواند کمک در افزایش تنوع زیستی محلی و کاهش ردپای کربن.

او نتیجه می گیرد که “اگر هر خانواده شروع به رشد حتی یک کیلو از مواد غذایی ما می تواند به کاهش در حمل و نقل از هزاران مایل در هر روز و در نتیجه کاهش ردپای کربن ما. و در نهایت باغبانی طبیعت افزایش, کاهش استرس و بهبود کلی ما ایمنی است.”

به دانستن بیشتر در تماس با دکتر Biradar در C.Biradar@cgiar.org.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de