“تا زمانی که من در سمت چپ صفحه اصلی به صورت کالج, من تا به حال هرگز استفاده از شامپو از یک بطری! آن همه خانه ساخته شده می گوید:” بنیانگذار سونیتا Jaju #LiveGreen

Oتو سیاره ورشکسته شده است. بشریت حرص و طمع است مصرف تمام است که زمین ارائه شده بود و در حال حاضر ما ایستاده در پرتگاه خیره در زمین خالی خزانه دروغ قابل مشاهده برای همه برای دیدن. آنچه ما نیاز داریم در حال حاضر بی رحمانه تصمیم گیری.

ارتقاء

تصمیم گیری به سیل زندگی ما با شیوه های پایدار و تبدیل شدن به آگاه تر از آنچه که ما مصرف می کنیم و چگونه ما آن را مصرف. این ارزش ها نباید محدود به شخصی ما ظرفیت, اما همچنین نیاز به تبلیغ شود به خصوص در میان جوان تاثیرپذیر ذهن.

روستایی هنر محصولات طبیعی گیاهی و ظلم و ستم رایگان. این نیز امن برای استفاده از اگر شما حیوانات خانگی در خانه است.

Sunita Jaju خوشبختانه پرورش شد و تحت مراقبت پایدار ارزش پس از او یک بچه بود. “در طول دوران کودکی من مادر من واقعا تحت تاثیر قرار چگونه ما بزرگ شد. ما ساخته شده بودند به این باور است که طبیعت به حال تمام راه حل های. او را uptansطبیعی صابون و شامپو در خانه. تا زمانی که من در سمت چپ صفحه اصلی به صورت کالج, من تا به حال هرگز استفاده از شامپو از یک بطری! می گوید:” 52 ساله.

پس از سونیتا ازدواج و نقل مکان به او در محل در Satara در سال 1990 او خوشحال بود برای توجه به محیط زیست اهمیت روش های تمرین در خانه جدید خود را بیش از حد.

“زمانی که من شروع به زندگی با من در قوانین و دیدم که مادر من در قانون را جمع آوری و حتی کوچکترین بیت بازیافت کاغذ. من خودم شروع حيوانی-کمپوست در خانه در آن زمان” یاد می آورد سونیتا.

Sunita Jaju بنیانگذار سترا بر اساس سرمایه گذاری روستایی و هنر

Sunita وقف یادگیری در مورد غنی از طبیعت و چگونه ما می توانیم کمک آن بسیاری از سیستم ها با اتخاذ پایدار راه زندگی. چنین بود که تاثیر این محیط زیست-راه عشق از زندگی که Sunita در ادامه به راه اندازی خود را کسب و کار کوچک بر اساس این ارزش ها! و هنگامی که او تاسیس ‘روستایی هنر’ در سال 2010 به نظر می رسید یک پیشرفت طبیعی چگونه او تا به حال زندگی می کردند زندگی خود را تا کنون.

روستایی هنر یک سرمایه گذاری اجتماعی است که باعث می شود طبیعی محصولات مراقبت شخصی مانند صابون و روغن و شامپو و صابون رختشویی کاملا رایگان از مواد شیمیایی سمی که بدان معنی است که آنها برای شما خوب هستند و این سیاره است.

با آن اصول بنیادی مستحکم در توانمندسازی کشاورزان و زنان ‘روستایی هنر’ منابع بسیاری از مواد خام از کشاورز شبکه و 85 درصد از نیروی کار در Satara واحد شامل زنان که مسئولیت رسیدگی به تمام بسته بندی و برچسب زدن و تولید. در حال حاضر روستایی و هنر را توسعه داده است طیف وسیعی از 110 محصولات در حالی که حمایت از معیشت بیش از 250 نفر!

سعی کنید روستایی, هنر, طبیعی, محصولات, روی این لینک کلیک کنید.

آگاهانه Ecopreneur در قلب

روستایی هنر طیف وسیعی از لب مرطوب کننده ها

به ارمغان آورد تا در Mysuru, کارناتاکا, Sunita دنبال Bsc. در رشته پرورش کرم ابریشم از Mysuru دانشگاه. او پس از آن او به پایان رسید MBA از دولت کالج پلی تکنیک در کانپور در سال 1990 و ازدواج کردم به زودی پس از.

پس از او تا به حال دانش از پرورش کرم ابریشم, او شروع به پرورش کرم ابریشم در یک مقیاس کوچک. هنگامی که پیله تشکیل شد آنها فرستاده شده بودند به دولت grainage در Amboli. در سال 1997 سونیتا نیز آغاز شده مدیریت franchisee شرکت ارتباطات از راه دور در Satara خود را.

“اما پس از چند سال من احساس وجود دارد عدم وجود واقعی احساس رضایت و قناعت در زندگی من در آن نقطه” او سهام.

با یک علاقه واقعی برای پایداری که تنها افزایش در طول سال سونیتا تصمیم به دنبال یک آموزش از راه دور مدرک کارشناسی ارشد در توسعه پایدار از هند, Manipal University. در حالی که به دنبال مدرک سونیتا متوجه شدم که وجود دارد بسیاری از راه های که در آن ما ندانسته آلاینده محیط زیست در زندگی روزمره ما است.

“من آموخته است که محصولات ما با استفاده از به طوری که اغلب مانند صابون و مواد شوینده حاوی مواد شیمیایی سمی است که بسیار مضر برای محیط زیست است. این مواد شیمیایی ترک خانه های ما در فرم از پساب و موجب آلودگی آب و خاک” متحده Sunita به عنوان یک ماده در واقع.

مایل به استخدام دانش خود به خوبی استفاده سونیتا شروع به آزمایش و ساخت خود مواد شوینده در خانه. نیازی به گفتن آنها یک ضربه. “من شروع به ساخت این برای استفاده شخصی و گاهی اوقات آن را به دوستان و بستگان خود نیز استفاده کنید. خواسته شروع به ریختن و آنها از من خواست به تولید این اقلام به صورت فله. این آغاز روستایی هنر برای من” لبخند سونیتا.

تبدیل رویا به واقعیت

زمانی که سونیتا تاسیس روستایی هنر در سال 2010 موارد فروش آنها تحت نام تجاری خود بودند و در واقع تولید ارگانیک واحد بر اساس Auroville.

روستایی هنر محصولات تولید شده با استفاده از آب کمتر و آنها کاملا طبیعی است.

“در آن زمان من دانش فنی به آمده تا با حق فرمولاسیون. همچنین راه اندازی زیادی واحد تولیدی در صورت عدم وجود مهارت چنین بوده است دشوار است. این است که چرا ما تصمیم به بسیار نزدیک تجزیه و تحلیل شخص ثالث تولید کنندگان محصولات ارگانیک و zeroed نهایی یک” به یاد می آورد سونیتا.

در اطراف 2014, Sunita بیشتر می خواستم برای بهبود کیفیت محصولات خود و آزمایش با مواد جدید. او متوجه شد که تنها در صورتی امکان پذیر است که آنها خود را ساخته فرمولاسیون و به طور کامل در زمان بیش از فرآیند تولید است. “آن زمان برای من در نهایت به یاد بگیرند که چگونه به این راه حل خودم همین دلیل است که در سال 2014 ثبت نام کنم در فرمول Botanica آنلاین لوازم آرایشی و بهداشتی آلی علوم مدرسه می گوید:” سونیتا.

هنگامی که دوره او آغاز شد و او شروع به کار بر روی فرمولاسیون های مختلف در تلاش برای کامل آن با هر تلاش. “خانواده من بسیار کاربردی در این فرایند است. هر بار که من هر صابون یا کرم های آنها را به من بازخورد صادقانه که به من کمک کرد بهبود می گوید:” چند وظیفه ای ecopreneur که تشنگی برای دانش هرگز پایان دادن است.

Sunita آزمایش با فرمولاسیون های مختلف در واحد تولیدی بر اساس سترا.

هنگامی که او در نهایت آماده به سر تولید فرمولاسیون بالا واحد خود در Satara که شد کاملا کاربردی در فوریه سال گذشته است.

“من شروع به ساخت تمام فرمولاسیون خودم و من نیز به تدریس در این واحد به این. او طول می کشد بیش از زمانی که من مشغول هستم و با جنبه های دیگر از این عملیات می گوید:” سونیتا. همه از روستایی هنر محصولات طبیعی بوده و مورد تایید FDA.

توانمند سازی جوامع در حالی که حفاظت از این سیاره

نظام ارزشی که در آن روستایی هنر رشد بوده است به خوبی فکر شده توسط موسس. توانمند سازی زنان و جوامع کشاورزی, در حالی که همچنین شامل محیط زیست, شیوه های همیشه روشن تمرکز برای سونیتا.

ارتقاء

به این ترتیب تمام مواد خام مانند نارگیل, دانه کتان و کنجد کنف کرچک و روغن سرد فشرده و منابع محلی از یک آسیاب. در حالی که عصاره های گیاهی از shikakai amla brahmi و دیگر گیاهان نیز منابع از کشاورزان محلی.

“ما سعی می کنیم و منبع تمام مواد تشکیل دهنده در اطراف سترا برای کاهش ردپای کربن ما از حمل و نقل” ایالات سونیتا.

روستایی هنر طیف وسیعی از محصولات مختلف با شروع از مرطوب کننده ها به mentstrual جام

یکی دیگر از تمرکز در طول آغاز به کار خود را با نام تجاری بود که چگونه به کاهش هزینه ها و صرفه جویی در منابع است. راه اندازی را سترا واحد به طور کامل خورشیدی و استخدام نزدیک به 20+زنان شاغل در آن محل که مدیریت تمام بسته بندی.

اجتماعی و ecopreneur ذهن است که همیشه مملو از پیدا کردن راه حل برای مسائل آنها رعایت اطراف آنها سونیتا نیز نگران قاعدگی بهداشت کار با او و در روستایی در جامعه بزرگ است. او می دانست که دستمال بهداشتی می تواند گران قیمت برای این زنان و همچنین محیط زیست را آلوده کنند. این گونه فکر رو Sunita به تولید قاعدگی فنجان در واحد در مارس 2019.

در حال حاضر او در حال همکاری با سازمان های غیر دولتی محلی و داوطلبان در این منطقه که در حال ساخت این موجود برای زنان در مناطق روستایی در پایین ترین قیمت و همچنین آموزش آنها در استفاده از آن.

Sunita به ما اطلاع داد که در حالی که ساخت محصولات روستایی و هنر تضمین می کند که حداقل استفاده از آب در فرآیند تولید. علاوه بر این فرمول از یک محصول به گونه ای است که مصرف کننده نیاز به استفاده بیش از حد آب برای شستشو از صابون های مبتنی بر محصولات.

حدود 85 درصد از کارکنان تمام وقت است که کار با روستایی هنر زنان هستند.

“در حال حاضر, به عنوان مثال, اگر شما نگاه کنید در لباس های شسته شده مواد شوینده است که شما در بازار, هنگامی که شما خیس کردن لباس های شسته شده شما در آن شما نیاز به یک مقدار زیادی از آب برای شستشو آن را خاموش لباس های خود را. اما ما رختشویی پودر ساخته شده است از سازگار با محیط زیست و اجزای طبیعی. بنابراین شما می توانید آن را آبکشی کردن با آب کمتر که نیست موجب آلودگی محیط زیست می گوید:” سونیتا.

تمام مواد تشکیل دهنده و محصولات با شروع از روغن های مورد استفاده برای تولید صابون و مواد پاک کننده و قاعدگی, فنجان تست شده توسط کارکنان با سابقه در داروسازی و میکروبیولوژی.

کافی است برای گفتن که روستایی هنر را به طور منظم و مشتریان خوشحال هستند و شهادت به یک کار خوب انجام می شود.

باقلا یعقوب d’souza 50 ساله کارآفرین بر اساس بمبئی Santa Cruz منطقه کشف روستایی هنر درخت چای روغن صابون و مواد شوینده زمانی که او خرید در یک آلی فروشگاه در سال 2015.

“در خانه ما سعی می کنیم به استفاده از محصولات که در حال آلی و امن است. من کشف آنها را در یک فروشگاه و شگفت زده شد در کیفیت. شوهر من که تجارب حساسیت پوستی با توجه به رطوبت متوقف تجربه هر نوع خارش روز بعد” او فریاد می زند!

فرمولاسیون های ذخیره شده در Satara واحد.

حتی مواد شوینده او خریداری شده از آنها را شامل نمی شود هر گونه مواد شیمیایی مضر بنابراین او با خوشحالی با استفاده از آنها به آب باغ عمودی در بالکن.

“آن بوده است نزدیک به پنج سال از من شروع به استفاده از محصولات خود را. من 17 سال است که حرفه ای تنیس, بازیکن خود استفاده می کند moisturing لوسیون. من حتی پیشنهاد آنها به خانواده من نیز شروع به استفاده از این محصولات و به همان اندازه آنها را دوست دارم” لبخند d’souza.

غلبه بر موانع و کروز جلوتر

هر روز صبح سونیتا از خواب بیدار در 5 صبح می رود و در مورد اتمام کارهای خانگی. هنگامی که او انجام داده است ساخت صبحانه او برگ برای او واحد واقع در 15 دقیقه دور که در آن او کار می کند در فرمولاسیون.

به طور طبیعی این جاده به یک کسب و کار موفق شده است یکی از آسان برای شلوغ مادر.

Surabhi, Sunita دختر است مدیر روستایی هنر و حمایت زیادی برای مادر خود را.

“من فکر می کنم یکی از بزرگترین چالش برای من بود به یاد بگیرند که چگونه به خود من فرمول که من پس از بهبود با پشتکار. دیگر چالش این است که برای اطمینان از مواد تشکیل دهنده استفاده می کنیم به طور کامل و خالص است. ما نمی خواهیم به سازش در آن و تحویل در وعده. اغلب اوقات ما مجبور به قطع منابع از فروشندگان با توجه به کیفیت مسائل” ایالات مادر.

Sunita همچنین مشاوره برای کارآفرینان مانند او که ممکن است با چالش های.

“همیشه سعی کنید به دنبال فرصت ها و ایجاد چیزی است که در حال حاضر در دسترس است. تمرکز بر مفهوم و اجرای آن است. باید یک مقدار سیستم در محل است که نشان دهنده در محصولات و خدمات خود را. مهمتر از همه همیشه ایمان به خود و کار شما در حال انجام,” او می گوید.

چه روستایی و هنر باید برای ارائه در آینده ؟

“ما در حال کار بر روی طیف وسیعی از محصولات برای صنعت مهمان نوازی است که ما را در راه اندازی در حدود شش تا هشت ماه. این محصولات خواهد شد بدیهی است طبیعی اما ما نیز آزمایش با بسته بندی های پایدار برای کاهش زباله های پلاستیکی,” او می گوید.

قاعدگی بهداشت جلسه سازمان یافته روستایی و هنر

او اضافه می کند که این محصولات را می توان با آب کمتر و خواهد آمد در صورت قرص یا پودر ساخت آن آسان برای حمل در هنگام سفر.

“در پایان, من می خواهم به یک نمونه و پیشگام از برندهای پایدار در کشور است. من امیدوارم که برای الهام بخشیدن به دیگران را سازگار با محیط زیست انتخاب است. اگر یک مادر مثل من می تواند یک اعتقاد و انجام کاری در مورد آن به اعتقاد من هر کسی می تواند” او می گوید: امضای کردن.

آتش سریع:

*یک کارآفرین شما را تحسین.

جواب: راتان تاتا

*فن آوری جدید است که می تواند آینده یک کسب و کار کوچک

جواب: منابع کارآمد فن آوری

*یک ارزش است که می تواند کمک به رشد کسب و کارهای کوچک

جواب: صداقت

*کتاب های مورد علاقه خود

جواب: زمین مسطح است توسط توماس فریدمن

متفاوت بودن توسط راجیو Malhotra

*در وقت آزاد من ____…

جواب: خواندن کتاب و مقالات در پایداری

* قبل از این مصاحبه من بود ____…

جواب: در پایان پخت و پز من

*یک پیام برای شما گذشته خود در مورد کسب و کارهای کوچک

جواب: اعتقاد داریم در ایده های خود را/مفهوم

*یک سوال من همیشه از مردم در حالی که استخدام است ____…

جواب: چشم انداز خود را برای پیوستن به ما.

*بهترین مشاوره شما همیشه به ____…

جواب: “زندگی ساده بالا فکر” چیزی است که من پاپا همیشه به من می گفت.


همچنین بخوانید: شنیده ممنوع برنج’? این زن به ارمغان می آورد را به شما در حالی که توانمند سازی 500+ مردم


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im