سانجی کومار سینگ: IFS افسر که به زندگی خود مبارزه بیهار معدن مافیا

“سانجی کومار سینگ تعهد به خدمت فقیرترین فقرا بود و غیر قابل انعطاف است. او می خواست به انجام کاری برای محروم. و مردم او را دوست داشتم برای این, می گوید:” پدرش Ghanshyam سینگ.

12 فوریه سال 2002 یک روز نیست و بسیاری از افسران از خدمات جنگل (IFS) همیشه می توانید را فراموش کرده ام. آن را نیز یک روز که به مدت طولانی باقی می ماند در ذهن بازنشسته و استاد دانشگاه Ghanshyam سینگ.

ارتقاء

در این روز پسر خود را و قهرمانانه IFS افسر سانجی کومار سینگ به قتل رسید توسط نابکار مائوئیست عناصر معدن مافیا در Rehal جنگل های Rohtas منطقه غربی بیهار. یک بخشی افسر جنگل (DFO) سانجی وارد شده بود در Rehal رنگ در اتاق برای یک بازرسی معمول زمانی که مردان مسلح مبدل در لباس پلیس او را متوقف کرد.

با هیچ مسلح حفاظت سانجی و محافظ خود را چاره ای به حال, اما برای رسیدگی به این جنایتکاران. رهبری شاخص بهای مصرف کننده-مائوئیست منطقهای فرمانده Nirala Yadav مسلح مهاجمان خواستار آن شدند که سانجی تسهیل پرداخت کمیسیون برای یک جاده در حال احداث در این منطقه است. به جای غارنوردی به خواسته های خود او بصورتی پایدار و محکم حاضر به دادن تنها یک پنی.

در پاسخ به این انکار رهبر باند متهم به افسر جوان بودن ضد فقیر به دلیل از کار خود را در آب بندی سنگ شکن ماشین آلات که مائوئیست ها استدلال تا به حال ارائه شده و بسیاری از روستاییان بیکار. سانجی در پاسخ گفت که او مخالف بود و به غیر قانونی سنگ معدن که تنها بهره مند محلی مافیا و قاچاقچیان.

غیر قانونی سنگ معدن او استدلال نه تنها منجر به جدی تخریب محیط زیست باعث از دست دادن عظیم به خزانه. او گفت که دفتر او داده بودند مربوطه ایجاد کرد کمیته در منطقه یک اجاره نامه برای سنگ استخراج است که به نفع ساکنان محلی و عناصر جنایی.

به عنوان DFO سانجی حال راه اندازی یک کمیته از روستاییان از 14 روستا در زیر یک مشترک مدیریت جنگل (JFM) ابتکار و مسلم آنها را در اجاره برای سنگ استخراج به درجه ای است که آن را نمی کند باعث شدت آسیب رساندن به محیط زیست است. به عنوان بحث تشدید و بیشتر گرم ساکنان Parchha ایجاد کرد به این محدوده و التماس کرد با مهاجمان مسلح به ترک DFO به تنهایی به دلیل کار مثبت در جامعه است.

از طریق دولت موظف به ساخت و ساز اولیه مراکز درمانی (بلور فوتونی), جاده ها و ساختمان مدرسه, سانجی داده بود امرار معاش فرصت هایی را برای ساکنان Parchha ایجاد کرد. این درخواست به زودی تبدیل به یک مقیاس کامل اعتراض و در تلاش برای متفرق کردن آنها مهاجمان مسلح شروع به شلیک.

زمانی که مهاجمان سعی در آسیب محافظ سانجی از آنها خواست به او یدکی چرا که او تنها انجام وظیفه خود را. آنها سپس بر روی کراوات سانجی را دست جدا او را از دیگر جنگل افسران گرفت و به جنگل که در آن مهاجمان پمپ نه گلوله به بدن خود را. سانجی در نقطه درگذشت.

سانجی قابل توجه میراث شد الهام بخش نسل بعدی از IFS افسران که در انجام وظایف خود با کمی هیاهو.

IFS
سانجی کومار سینگ (منبع: Ghanshyam سینگ)

اوایل زندگی: یک حس ماجراجویی

“او بسیار پرماجرا, اختصاصی, سخاوتمندانه و همه جانبه درخشان پسر بچه در حال رشد است. شرکت در چندین رویدادهای ورزشی بحث و رویدادهای فرهنگی او موفق به کسب 36 مدال شایستگی در طول زمان خود را در مدرسه. رشد او نمی خواست به این معمولی در مسیر زندگی است. او همیشه می خواستم برای انجام کاری متفاوت است. یک مرد از ماجراجویی, او می خواست برای کشف فراتر از محدوده متعارف زندگی با فداکاری می گوید:” پدرش Ghanshyam Singh, زبان, به , بهتر, هند (TBI).

وجود دارد سوال خود را در اوایل زندگی منعکس شده این برتری و یک حس غیر متعارف. Born to Dr Ghanshyam Narain سینگ و دکتر كانتى Singhin Belhami Jairam روستای سیتمرهی منطقه بیهار سانجی اتمام تحصیلات متوسطه از Netarhat در پتنا قبل از پیوستن معتبر پتنا علم کالج خود را برای متوسط مطالعات.

در طول زمان خود را در مدرسه او به دست آورده چند مدال برای شایستگی و کاهانی در بحث. پس از دبیرستان او را بر روی خود را به پایان برساند BTech در رشته مهندسی نساجی از بمبی-دهلی نو و کارشناسی ارشد کامپیوتر نرم افزار از دانشگاه جواهر لعل نهرو دهلی نو است. او به عنوان یک مدیریت کارآموز در شرکت های چند ملیتی HCL برای به سختی یک سال قبل از او پیوست IFS در سال 1992 به عنوان بخشی از بیهار کادر.

یک بار دیگر او خود را حفظ سطوح تعالی علمی در هند گاندی جنگل ملی آکادمی (IGNFA) در دهرادون در طول دو سال دوره آموزشی برنده مدال در طول راه.

با صلاحیت های خود را به او می تواند به دست آورده اند خیلی بیشتر انجام کاری دیگر و یا به سمت چپ برای سواحل خارجی به دنبال مطالعات بیشتر است. اما او تصمیم گرفت به اختصاص خود نسبت به حفاظت از هند زیست محیطی آینده و مردم وابسته به جنگل برای بقای خود (آسیب پذیر جوامع قبیله ای) در مکان های دور از جریان اصلی گفتمان عمومی.

IFS
سانجی کومار سینگ با خانواده. (منبع: Ghanshyam سینگ)

سانجی اول ارسال شد به عنوان DFO در Garhawa جنگل را بدست آورد و او نمی ظروف سرباز یا مسافر در اطراف. در میان اولین وظایف بود و حصول اطمینان از دقیق چک غیر قانونی استخراج معادن و مجموعه ای از Tendu برگ استفاده می شود به رول beedis. با وجود افزایش فشار از منافع به خصوص قدرتمند معدن مافیا و سیاسی خود را به مراجعان او در زمینه یک سری از دپو در برابر هر دو مجرم و فاسد مقامات اداری.

ارتقاء

اما کار او نبود صرفا محدود به در نظر گرفتن اقدامات تنبیهی. استفاده چندگانه ايجاد و توسعه پروژه های او تسهیل معیشت جایگزین برای فرصت های کم درآمد جوامع قبیله ای زندگی در مجاورت جنگل های تحت نظارت او.

با توجه به غیر قابل انعطاف و در عین حال اصولی شخصیت وجود نداشت و سوال او که قرار بود برای اجرا به موانع موجود در سیستم. صرفا از یک سال و نیم به اولین ارسال او منتقل شد و از رانچی زیر که او تحت انتقال بیشتر به هزریبق در نهایت قبل از فرود تا به عنوان DFO Rohtas جنگل بخش در Sasaram در دسامبر 2000.

“فداکاری خود را برای خدمت به فقیرترین فقرا بود و غیر قابل انعطاف است. او می خواست به انجام کاری برای محروم. و مردم او را دوست داشتم برای آن است. برای مثال زمانی که او منتقل شد و از Garhwa جنگل بخش به رانچی زیر فشار از منافع ناراضی با کار خود را وجود دارد واقعی نارضایتی در میان محلی مردمی ایجاد کرد. در روز سانجی چپ خود را تمام کارکنان و بسیاری از روستاییان را دیدم او را به مرز می گوید:” Ghanshyam.

IFS
یک جوان سانجی سینگ در سمت چپ. (منبع: Ghanshyam سینگ)

پس از مرگ او

پس غم انگیز مرگ سانجی بود سوزانده با دولت افتخارات در پتنا. در روز پس از ربودن و مرگ وجود دارد bandh در Sasaram با مردم محلی مسدود کردن جاده ها و خطوط راه آهن به آن است. در روز پس دانش آموزان از مدارس مختلف و کالج ها در Sasaram انجام مارس خود را به پرداخت ادای احترام به قهرمان کاهش یافته است. حتی دادگاه عالی هند در زمان اگاهی از مرگ او و درخواست پس از آن وکیل به طور کلی از هند به عنوان یک Amicus Curiae به مورد. اما آن را تنها 15 سال بعد هنگامی که یک دادگاه ویژه در Sasaram محکوم چهار نفر از مهاجمان به حبس ابد.

“پس از من پسر غم انگیز عبور ما را تشکیل سانجی کومار سینگ یادبود اعتماد به نه تنها به حمایت از فعالیت های مربوط به علت حفاظت از محیط زیست و بهره مندی از لحاظ اقتصادی محروم ساکنان جنگل بلکه دیگر علل اجتماعی مانند آموزش کودکان از زاغه نشينان. اما پس از سقوط دولت وعده داده بود انتقال او حقوق ماهانه تا تاریخ بازنشستگی و به اعتماد است. اگر چه مقامات صحبت در مورد تحقق این آرزو, آنها نیست,” او می گوید.

با اینحال دولت را تغییر نام یک کالج دولتی پس از او زیر فشار از ساکنان محلی که امروز به نام شهید سانجی سینگ ، در ضمن IGNFA نه تنها از آغاز سخنرانی سالانه در نام خود را, اما همچنین تسهیل IFS probationers که پایان برساند برای اولین بار در مدیریت جنگل و محیط زیست, حفاظت از محیط زیست با سانجی کومار سینگ یادبود مدال طلا. پس از سانجی مرگ خانواده اش اهدا مدال به دست آورده بود در روی لئامت دادن خود را در مدرسه و دانشگاه و IGNFA به IGNFA, Dehradunm برای آیندگان است که وجود دارد برای همه جوان کارآموز افسران به شاهد.

IFS
هر سال IGNFA سازماندهی سانجی کومار سینگ یادبود سخنرانی.

در ضمن برای نسل بعدی از IFS افسران سانجی زندگی باقی می ماند به عنوان مثال.

“افسران مثل سانجی سینگ در حال انگیزشی ارقام برای همه IFS افسران. راه او پایین ترک خورده در معدن مافیایی درگیر در استخراج غیر قانونی در بیهار و متعهد قربانی عالی برای حفاظت از منابع طبیعی است که یک منبع انگیزه برای همه رزمندگان سبز در این کشور است. یک IFS افسران ما هرگز نباید فراموش کرد این کار از این افسران و همیشه باید خود را در روح زنده است. یک مرد از تعهد و صداقت و شجاعت استثنایی و خمش با مشکل روبرو خواهد برای حفظ اصول خود در حالی که در خدمت مردم هستند و تمام ویژگی های ما باید جذب می گوید:” Kundan کومار, DFO, هلدونی.

“با وجود ما شدید غم و اندوه در مرگ من نیز احساس واقعی احساس غرور و افتخار هر زمان که من صحبت در مورد سانجی چرا که او بسیاری از لمس زندگی می کند. هر جا که من در این کشور بسیاری از کارمندان دولت به خصوص جوان IAS افسران و سانجی را هم از مدرسه و دانشگاه, من پرداخت مقدار زیادی از توجه. بعد از پسر من مرگ من تا به حال بازدید از موسسه هندی مدیریت عمومی (IIPA) در دهلی نو یک مرکز آموزشی برای کارمندان سطح بالا. وجود دارد بسیاری از افسران خود را به اشتراک گذاشته و با احترام کلام آرامش با من. در واقع زمانی که رئیس کنسرواتور از جنگل در راجستان در آن زمان متوجه شده بود که من سانجی پدر هر دو او و همسرش را لمس پای من می گوید:” Ghanshyam.

افسران مثل سانجی سینگ و نگهبانان جنگل که unenviable کار حفاظت از جنگل های ما متاسفانه نمی یاد در همان نور به عنوان سربازان. آن زمان است که تغییر کرده و ما جشن می گیرند و این سازگار با محیط زیست-رزمندگان با همان سخت گیری.


همچنین بخوانید: دیدار با IFS افسر ساخته شده است که برنده جایزه سیستم برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل ها


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>