احیای دریاچه به قدرت برش صورتحساب: IAS کمک می کند تا Tehsil کسب گواهینامه ISO

SDM آرون کومار سینگ در حال حاضر به دست آورده ISO:9001 گواهینامه در سال گذشته برای مدیریت کیفیت و تحقق شهروندان منشور! #IAS #حکومت

تیوی صفحه ویکیپدیا برای لخیمپور Tehsil در خری, Uttar Pradesh نشان می دهد عکس از یک زن در حال مرگ lakefront با گل و لای و جلبک خفگی بیش از نیمی از دریاچه. حدود دو سال پیش خواستار لخیمپور به عنوان سرزمین مرگ و برکه و دریاچه ها و آب بدن نمی توانست یک اسم بی مسمی است.

ارتقاء

اما Tehsil در حال حاضر پر از 137 دوباره آب بدن و rivulets به عنوان به خوبی به عنوان تازه شاخ و برگ سبز در همه جا. و از آن شده است ممکن است با توجه به تلاش های جدی از یکی از متعصب افسر IAS – آرون کومار سینگ در حال حاضر زیر بخشی دادرس (SDM) از خری منطقه.

خود طرح های زیست محیطی کمک کرده اند لخیمپور تبدیل شدن به اولین Tehsil به کسب آرزو ISO:14001 گواهینامه (ISO:14001 استاندارد بین المللی است که مشخص می کند مورد نیاز برای موثر سیستم مدیریت زیست محیطی).

دریافت گواهینامه ISO 14001

در گفتگو با بهتر هند, آرون کومار سینگ سهام خود را در مورد دوستدار محیط زیست تلاش از آب بدن احیای انرژی حفاظت جمع آوری آب باران و درخت و کشت و زرع و چه نه!

پیدا کردن یک تالاب, نجات یک برکه

“در یک زمان وجود دارد هنگامی که وجود دارد بیش از 9000 حوضچه & دریاچه در لخیمپور Tehsil به هم پیوسته با rivulets از دو رودخانه های اصلی – Ghagra و Sarda. زمانی که من وارد این Tehsil در حدود 21 سال پیش این تعداد به شدت پایین, به طوری که کمبود آب مشترک بود در ماه های تابستان. در این بخش ما به نمایش سوابق از سال 1951 به شناسایی تجاوز و لجن گرفته تا آب بدن و این زمانی است که تعداد 9000 ظاهر” نشان می دهد سینگ اشاره چگونه آن را وحی تکان دهنده برای همه.

بازگرداندن تمام تجاوز آب بدن است که یک کار غیر ممکن است اما سینگ حل شود به مجموعه ای از در یک ماموت ماموریت – Talav Khojo, Talav Bachao (پیدا کردن یک تالاب, نجات یک برکه).

این کار ذاتا دشوار به خصوص برای یک Tehsil دفتر که در آن langour شد غالب هنجار قبل از سینگ در پا.

بسیاری از تجاوز اتفاق افتاده است با شایع نفوذ شهری روند در دو دهه گذشته است. این تالاب که پس از استقبال از پرندگان مهاجر هر زمستان بودند دروغ گفتن به عنوان آیش امتداد تحت پوشش تامینی و بیابان. کل اکوسیستم آب بدن و مناطق اطراف آن بود به شدت تحت تاثیر قرار.

آرون کومار سینگ کار شد و در نتیجه سرند با چالش های بسیاری است.

مشارکت جامعه در احیای تالاب

تعیین افسر دقت گذاشتم بایگانی و شخصی landholding سوابق (Pattas) و شناسایی مکان های که در آن دریاچه ها و برکه ها و تالاب ها وجود داشته قبلا. او ابداع یک طرح استادانه درست شده برای احیای این آب بدن.

حصول اطمینان از مشارکت در تمام سطوح

سینگ اولین گام بود برای ساده کردن فرهنگ کار در کشاورزی و اداره آب دفاتر. او تشکیل Talav Khojo, Talav Bachao (TKTB) تیم با کلید-رتبه بندی مقامات محلی و اعضای شورای Panchayat رهبران و شهروند نمایندگان. هر جمعه این تیم خواهد جمع آوری به بحث در مورد پیشرفت میله میله کار برنامه های آینده و اشفتگی فکری موقتی ایده های جدید برای احیای سریع تر از آب بدن.

“پس از شناسایی محل به درستی, ما اندازه گیری مقدار تجاوز با توجه به پارامترهای استاندارد و سپس به دنبال مراحل قانونی برای جلوگیری از تجاوز برای مسکن و اهداف دیگر. پس از آن روستاییان مشغول به حفاری desilt و بازگرداندن تجاوز برکه به شکوه سابق خود را. در این شیوه ما زنده 137 آب بدن به ارزش کل مساحت 64 هکتار” به اطلاع سینگ.

صحبت در مورد ایده مبتکرانه از TKTB ماموریت خری رئیس توسعه افسر Avtar سینگ می گوید: “آب بدن در لخیمپور Tehsil احیا شد و با مشارکت جامعه به عنوان روستاییان خود را دو برابر به عنوان کارگران از طریق MGNREGA (مهاتما گاندی ملی. روستایی تضمین اشتغال عمل) طرح. صدها نفر از مردان و زنان به دست آورده و معقول در دوره ای درآمد در حالی که همچنین حفظ منابع طبیعی از محل تولد خود را.”

ارتقاء

دریاچه پس از احیای

Avtar سینگ می افزاید: “در داخل کشور hamlets از لخیمپور ما باید ترمیم حتی به طور کامل خشک کردن حوضچه. مسیرهای پیاده روی و پارک طبیعت ایجاد شده اند را در حومه و مناطق اطراف آن را احیا دریاچه ها. کم عمق ترانشه است که هنگامی که جریان در حال حاضر تبدیل شده به آبیاری کانال.

برای تقویت مشارکت جامعه در TKTB ماموریت آرون کومار سینگ در حال حاضر جمع آوری تاریخ و فرهنگ عامه در پشت محاوره نام آب بدن در لخیمپور. “اگر مردم می تواند شیفته جنبه های فرهنگی آنها حمایت خواهد کرد این برنامه با افزایش شور و شوق و می توانید بی درنگ آن را به سطح بعدی” او معتقد است.

صرفه جویی در مصرف آب و برق و کاغذ دفتر

آن را به سادگی نمی سینگ احیای دریاچه ابتکار که قرار داده شده لخیمپور ISO:14001 نقشه. او همچنین موظف چند قدرت-صرفه جویی در مصرف آب-صرفه جویی در سیاست در دفاتر.

“ما روشن به رهبری لامپ, طرفداران و دیگر وسایل الکتریکی که انرژی بهینه ساز جایگزین قدیمی موجود و چراغ های طرفداران که مصرف مقادیر زیادی از برق است. ما همچنین حمایت از کاهش استفاده از قدرت در داخل محوطه دفتر; مانند کار کردن در نور خورشید در طول روز و یا خاموش کردن طرفداران در حالی که ترک دفتر.”

این لخیمپور Tehsil است در راه خود را از تبدیل شدن به طور کامل دیجیتالی موجب کاهش استفاده از کاغذ در کنار افزایش سرعت انجام کار و بهره وری.

برای صرفه جویی در مصرف آب جمع آوری آب باران واحد (RWH) نصب شده در دفتر دانشگاه و همه خانواده ها در این منطقه دستور داده شده است که به دنبال کت و شلوار. “روستاییان بودند که زودتر تردید مورد نیاز برای RWH در خانه در حال حاضر تحت تاثیر قرار برای دیدن چگونه ما موفق به جلوگیری از اتلاف آب و همچنین افزایش آب های زیرزمینی جدول در این منطقه است. هر خانه است که در حال حاضر با میل و رغبت نصب RWH واحد می گوید:” سینگ.

لخیمپور نهفته است که در Tarai منطقه شده است بیشتر یا کمتر موفق به نگه داشتن آلودگی در خلیج با توجه به گسترده آن سبز کمربند. آرون کومار سینگ در حال حاضر سازماندهی اضافی کشت و زرع درخت در هر نازا منطقه به اثبات پوشش سبز بیشتر است.

SDM آرون کومار سینگ در یک درخت و کشت و زرع درایو

درآمد ISO:9001 گواهینامه یک سال پیش

جالب آن بود که آرون کومار سینگ upgradation از ادارات دولتی که به دست آورده لخیمپور ISO:9001 گواهینامه مدیریت کیفیت و redressal از شهروندان مسائل مربوط به سال گذشته است. واقع بودن در فضای داخلی روستاییان اغلب با آن مواجه مشکل در پیدا کردن Tehsil ، حتی پس از آن شرایطی مناسب علامت گذاری از ادارات و وظیفه بخش منجر به سردرگمی بیشتر در داخل اتاق. مردم اغلب ترک نا امید قادر به پیدا کردن خاص رسمی به رویکرد برای عزیزانشان. این مقامات همچنین slacked در مسئولیت های خود را اغلب بیشتر از بدتر شدن وضعیت برای عموم مردم.

پس از آرون کومار سینگ بود deputed وجود او برای اولین بار ایجاد استادانه درست شده ترتیبات صندلی برای عموم به طوری که آنها لازم نیست که به صف در سوزان تابستان و یا ریختن باران. بعد او ابداع جداگانه کدهای لباس برای هر یک از مقامات اداره بنابراین می شود آن را آسان تر برای روستاییان حتی سواد مردم آنها را نقطه.

این digitisation از دفتر رهبری به یک کاهش چشمگیر در دمای موضوع redressal زمان. در حالی که پیش از فایل های در زمان حداقل 15 روز تا یک ماه آماده می شود در حال حاضر آنها در حال تحویل فورا.

“مردم در حال حاضر تنها ستایش در مورد بهره وری کار از Tehsil ، این به ما کمک کرد کاری که با سهولت ISO:9001 گواهینامه یک سال پیش می گوید:” سینگ.

پس از بدست آوردن دو آرزو گواهینامه برای sub-division, آرون کومار سینگ در حال کار بر روی جای پای جنگ به توسعه لخیمپور به عنوان مدل Tehsil.

“گواهی تنها افزایش مسئولیت ما و ما امیدواریم که به نگه دارید تا با روند کار خوب می گوید:” سینگ که مایل به همیشه در خدمت مردم است.


همچنین بخوانید: فقط در 2 ماه بیهار IAS افسر تنفس زندگی جدید به رودخانه مرگ


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>