واشنگتن دی سی [ایالات متحده آمریکا]: یک گروه از محققان از کانادا توسعه داده است یک دستی 3D پرینتر که قابلیت چاپ جدید سلول های پوست در سوختگی شدید آسیب هستند که بیش از حد گسترده به درمان با روش پيوند پوست ،

نمونه اولیه از این دستگاه شده است با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته و نتایج حاصل از این آزمایش به تازگی گزارش شده در IOP publishing مجله Biofabrication.

نویسنده ارشد و استاد اکسل گونتر از دانشگاه تورنتو گفت: “گرافت پوست که در آن بافت آسیب دیده است که برداشته شده و پوست گرفته شده از قسمت دیگری از بدن بیمار یک استاندارد برای درمان سوختگی های جدی.”

“با این حال در مواردی که بیمار دارای گسترده تمام ضخامت برنز — که از بین بردن هر دو بالا و پایین لایه های پوست– همیشه وجود دارد نه کافی پوست سالم از چپ به استفاده از” Axel اضافه شده است.

ارشد نویسنده نیز به اشتراک گذاشته است که در حالی که جایگزین وجود دارد از جمله داربست با استفاده از کلاژن گاوی یا مهندسی پوست جایگزین رشد در in vitro هیچ یک ایده آل است.

برای غلبه بر این چالش ها تیم تحقیقاتی طراحی دستگاه دستی به سپرده پیشرو ورق به طور مستقیم بر روی زخم ها از هر اندازه و شکل و یا توپوگرافی.

همکاری نویسنده دکتر مارک Jeschke مدیر پزشکی راس Tilley سوختگی مرکز در Sunnybrook علوم سلامت مرکز در تورنتو گفت: “به طور کلی زخم سطوح ما طراحی شده است این دستگاه برای نه تخت و نه آنها محور افقی. یکی از مهم ترین مزیت های این دستگاه این است که باید اجازه می دهد برای ذخیره یک bioink لایه بر روی سطوح شیب دار.”

مارک در ادامه گفت که در این مطالعه “ما آزمایش این که آیا این دستگاه می تواند انجام این کار به طور موثر با استفاده از آن برای درمان تمام ضخامت سوختگی در خوک ها. ما در بر داشت دستگاه با موفقیت واریز به ‘پوست ورق بر روی زخم یکنواخت با خیال راحت و قابل اعتماد و ورق های مانده در محل با تنها بسیار ناچیز است.

“مهمتر از نتایج ما نشان داد که کارشناس-درمان زخم شفا بسیار خوبی با کاهش التهاب زخم و انقباض در مقایسه با عدم درمان زخم ها و کسانی که تحت درمان با کلاژن داربست” همکاری نویسنده اشاره کرد.

منبع: ANI

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im