از بین بردن نیویورک نژادپرستانه تدی روزولت مجسمه های گسترده ای پشتیبانی—به جز از مغلوب ساختن پیشی جستن

این ‘سوارکاری مجسمه تئودور روزولت’ در موزه آمریکایی تاریخ طبیعی. راب کیم/گتی ایماژ

در جهانی فرضی که منجر به نژادپرستی و استعمار مجسمه های گرفته شده پایین در سراسر جهان شده است وجود دارد یک تشویق مقدار افزایش آگاهی به عنوان مردم شروع به نگاه به اطراف خود و متوجه آثار به آسیب رساندن به سیستم باور است که شاید آنها را قبل از دیده نمی شود. در یکشنبه, نیویورک شهرستان, شهردار, بیل د Blasio گفت که آمریکا از موزه تاریخ طبیعی خواهد حذف یک مجسمه از تئودور روزولت از ورودی آن پس از سالها انتقاد در مورد این مجسمه را نمادین تاکید استعمار و نژادپرستانه ایده های. پیشبینی رئیس جمهور تهمت به ضرب گلوله یک صدای جیر جیر به صدای مخالفت خود را به طرح.

“آمریکا موزه تاریخ طبیعی خواسته است به حذف تئودور روزولت مجسمه به دلیل آن را به صراحت به تصویر می کشد سیاه و مردم بومی به عنوان اسیر و نژاد پست تر” د Blasio گفت: در بیانیه ای نوشته شده در یکشنبه. “شهر پشتیبانی از موزه درخواست. این تصمیم درست است و زمان مناسب برای حذف این مشکل مجسمه.” مجسمه در سوال مربوط به اسب سواری مجسمه تئودور روزولت, راه اندازی شد و در دهه 1930 توسط روزولت انجمن یادبود و مجسمه توسط هنرمند جیمز ارل فریزر.

مجسمه ارائه تئودور روزولت سوار بر اسب یک اسب به منظور نشان دادن خود مردسالار و امپریالیستی قدرت و flanked در هر دو طرف توسط یک “هند” و “آفریقا” راهنمای هر دو آنها در حال حمل روزولت تفنگ به عنوان اگر آنها خود را manservants. در سال های اخیر شده است وجود دارد افزایش میزان مقاومت مواجه چرخش در اطراف مجسمه. در سال 2016 سازمان Decolonize این محل به طور موقت کفن مجسمه در پارچه خاکستری در طول یک ضد کلمبوس روز اعتراض و در سال 2017, گروه بنای حذف تیپ پخش مایع قرمز رنگ در مجسمه. “در حال حاضر مجسمه خونریزی” بنای حذف تیپ در بیانیه ای گفت در آن زمان است. “ما آن را نه خونریزی. آن خونین است در آن پایه و اساس است.”

در مصاحبه ای با نیویورک تایمزموزه جمهور الن Futter روشن است که تصمیم به حذف مجسمه بر اساس محتوای آن و ترکیب, اما نه بازتاب داشته است. یکی از روزولت بزرگ نوه تئودور روزولت چهارم گفت: بار است که او در حمایت از این تصمیم.

این اعتراضات نشان می دهد که شهردار توافق برای حذف مجسمه آمده است تنها پس از تکرار خواسته های فعال برای مجسمه را حذف; خواسته که جمع شده اند و به شدت در طول زمان است. برای نسل کودکان نگاه کرده اند تا در این مجسمه در راه به موزه تاریخ طبیعی و ناخودآگاه درونی سمی ایده های در مورد چگونگی جهان باید کار کند. مجسمه را حذف نشان می دهد که می تواند جهان را تغییر دهید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>