RBI را پاکستان یادداشت به حیدرآباد روپیه هند: هند 1st موزه ارز است که باید ببینید!

“پاکستان یافت می شود آن را دشوار است به تدبیر یک ارز جدید سیستم یک شبه پس از تجزيه و تصمیم به کمک گرفتن از RBI که توضیح می دهد که RBI & پاکستانی نمادهای پول همراه در همان توجه داشته باشید.”

Rezwan Razack عشق برای پول کاغذی افروخته شد در نه اتفاقی راه خود را در دوران کودکی است. به عنوان یک دانش آموز او یک بار شانس به عجیب و غریب اسکناس در پدر بزرگ خود را امن است.

“توجه داشته باشید به حال ‘رزرو بانک هند’ نقش برجسته در یک طرف در حالی که وجود دارد ‘پاکستان توجه داشته باشید پرداخت خودداری کرد’ مهر در overleaf. آن شیفته من. چگونه می توانید یک ارز توجه داشته باشید می گویند هر دو RBI و پاکستان پول ؟ این بود که شروع وسواس من با پول کاغذی” سهام Razack حاضر مشترک مدیر عامل اعتبار و بنیانگذار هند برای اولین بار موزه ای از یادداشت ها.

ارتقاء

اعتبار: پاکستان ارز

در 15 فوریه Rezwan Razack موزه از پول کاغذی افتتاح شد در نزدیکی Ashok نگر در بنگلور احتمالا اولین از نوع خود در کشور است. نمایشگاه بیش از 750 ارز های مختلف, یادداشت از هند در طول چند قرن گذشته این موزه است که به سرعت تبدیل شدن به یک مورد علاقه در میان Bengalureans با یک میل شدید برای تاریخ و سکه شناسی. شاید شگفت آور ترین بخش موزه است که کل مجموعه بوده و شخصا سرپرستی Razack بیش از یک دوره از 50 سال است.

مورد عجیب پاکستان با پول RBI را علامت

“این همه با آن آغاز شده که کنجکاو پاکستان توجه داشته باشید” او همچنان ادامه دارد. “وجود دارد هیچ Google یا تاریخچه بایگانی برای پاسخ به سوال من به عنوان یک کودک. من جستوجو کرد به این موضوع برای یک مدت زمان طولانی و در نهایت متوجه شدم که بانک مرکزی هند (راه اندازی در هند تقسیم نشده در سال 1935) در حال ارائه به گسترش حمایت خود را به پاکستان برای یک سال پس از پارتیشن. به عنوان یک کشور کوچک در مراحل ابتدایی پاکستان یافت می شود آن را دشوار است به تدبیر یک ارز جدید سیستم یک شبه و تصمیم به گرفتن کمک از RBI که توضیح می دهد که RBI & پاکستانی نمادهای پول همراه در همان توجه داشته باشید.”

Razack روشن بیشتر است که پس از RBI انصراف به حمایت خود از پاکستان در ماه ژوئن سال 1948 برخی از افراد سعی در ادامه گردش منسوخ شده اشاره انصراف از ‘دولت پاکستان’ & ‘Hukumat-e-پاکستان’ قلم زنی با تیغه. این یادداشت خواهد بود مهر به عنوان “پاکستان توجه داشته باشید پرداخت خودداری کرد” اگر در بر داشت ، که توسط بانک ها.

یکی می توانید این کنجکاو پاکستان توجه داشته باشید در Razack موزه همراه با یادداشت های دوستیابی به شرکت هند شرقی رژیم یادداشت از پرتغالی و فرانسه در مستعمرات هند به عنوان به خوبی به عنوان مقاله نشانه دست به انگلیسی-عصر زندانیان به جای پول واقعی.

در داخل موزه

برخی از Razack را اموال باارزش

ارز رسمی یادداشت هند چاپ شده بود از سال 1928 کمی قبل از RBI تاسیس شد در سال 1935. موجود ارز نت تا آن زمان بودند کسانی که گردش توسط انگلیسی ها با رسمی تحریم از دولت بریتانیا.

Razack سهام قطعه از تاریخ پشت جذاب ترین قطعات خود را استادانه درست شده مجموعه است.

ارتقاء

قبل از استعمار بریتانیا, بسیاری از پادشاهان هند نیز معرفی شخصی کاغذ ارز معتبر در خود استان. “مثلا شاهزاده ایالت حیدرآباد اتفاق افتاده بود تنها هندی استان مجاز توسط انگلیسی ها به عنوان به خوبی به عنوان جمهوری مستقل هند بعد برای ادامه خود را سلطنتی ارز سیستم. این حیدرآباد روپیه بود به خوبی به وجود از سال 1918 تا سال 1959” به اطلاع Razack. اتفاقا جامو و کشمیر رخ داده است به تنها دیگر استان به صدور پول کاغذی در قبل از استقلال هند. برخی سلطنتی استان به حال خود سکه سیستم هر چند.

“در طول جنگ جهانی دوم 36 کوچکتر شاهزاده متحده از هند صادر اضطراری مقاله نشانه یا “نقدی کوپن’ به جای سکه از وجود یک کمبود در فلزی عرضه است. بعد چنین نقدی کوپن معرفی شدند در برمه (میانمار در حال حاضر) و همچنین به منظور تسهیل در تبادل.”

تهیه اسکناس 50 سال

گذشته از اینکه یک صنعتگر هند Razack نیز مورد ستایش قرار داد به عنوان هند بزرگترین جمع آوری اسکناس. کتاب استاندارد تجدید نظر شده راهنمای مرجع به کاغذ پول – در نظر گرفته شده است به عنوان کتاب مقدس هند اسکناس توسط مورخان و جمع.

در جمع پرشور اذعان به دریافت بخشنده حمایت از دوستان و آشنایان به نگه دارید تا با او کنجکاو سرگرمی. “به نحوی به گسترش این کلمه در مورد من عادت جمع آوری یادداشت ها و دوستان من خواهد اطمینان حاصل شود برای من ارسال هر گونه تاریخی اسکناس که آنها در سراسر,” Razack سهام صمیمانه. خانواده نیز به کمک او در برخی از موارد است. برای مثال او در تهیه برخی از نادر, انگلیسی, هندی, یادداشت از دایی در Conoor. در طول سال, او همچنین در حال توسعه یک رابطه خوب با حراج خانه ها بود که به ناچار او را به اطلاع در مورد هر اسکناس جدید در اختیار خود.

جالب است که او نیز در بر داشت بسیاری از ضروری یادداشت برای مجموعه خود را از محلی شمرد و نمایندگی مجاز و فروش.

Razack برنامه ریزی شده بود این موزه حدود یک دهه پیش و با دقت مشغول به کار در پروژه رویایی خود را از زمان. با وجود این برنامه شامل الگوهای معماری مدرن, موزه دودی اصل بسیار ضروری است. این ornately نمایش داده می شود مجموعه, با سابقه خود گفت: در کلمات تند و تلخ بلافاصله حمل و نقل یک بازدید کننده به تاریخی دیگر جدول زمانی.

حفظ و نگهداری از اسکناس است که ذاتا دشوار است, به ویژه هنگامی که در مقایسه با سکه های که زنده ماندن هر آزمون زمان. برای حفاظت از یادداشت های خود را در مجموعه Razack حفظ رطوبت سطح زیر 60 درصد در داخل موزه. یادداشت شده پیچیده شده در اسید-رایگان مایلار مقاله پس از چند سطح از کار مرمت توسط کارشناسان.

“مجموعه ای بی بها است برای من” ادعا میکند Razack. او آرزوهای خود را بیشتر شهروندان برای بازدید از موزه و شاهد چندین گمنام داستان های تاریخ هند گشوده قبل از اینکه چشم خود را.


همچنین بخوانید: قرن کرالا Boathouse پرده برداری کرد که هند برای اولین بار تا کنون تنوع زیستی موزه!


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>