راجستان مرد صفر-بودجه تراس باغ کمک می کند تا او را نجات 4000 تومان/ماه!

موز و پیاز و سیر لایه برداری گیاهان سالم و آبیاری قطره ای کاهش مصرف آب توسط 60٪. ادامه مطلب برای پیدا کردن باغبانی هک که آجی شارما توصیه می کند.

ارتقاء

من نمی هر گونه زمین های کشاورزی یا باغ من چگونه می توانم رشد خود من ،

این سوال ناراحت آجی شارما, یک افسر پزشکی در راجستان بیلوارا منطقه پس از یادگیری در مورد چگونه سبزیجات در حال رشد در مراجعه به بازار است.

“من بی وقفه در تلاش برای پیدا کردن سبزیجات تازه و بدون هر گونه بو و یا پوسیدگی. در کشیدند یک سبزی فروش اعتراف کرد که کشاورزان در نهایت با استفاده از زهکشی آب با توجه به کمبود آب در منطقه است. که باعث شد تا من به فکر می کنم در مورد تمام مشکلات سلامتی و بیماری در شیوه زندگی است که افزایش یافته است در طول سال و چگونه غذا نقش حیاتی. این حادثه باعث شد من به رشد مواد غذایی خود” آجی می گوید بهتر است هند.

در حالی که مفهوم کلی است که زمین یک پیش نیاز برای کشاورزی ارگانیک, آجی باقی مانده مصمم. او تبدیل شده به سمت اینترنت و داستان های موفقیت از صفحه اصلی کشاورزان است.

“من تا به حال صفر دانش در مورد در حال رشد مواد غذایی, اما من آماده برای قرار دادن در زمان و تلاش اگر آن را به معنای دادن یک زندگی سالم به خانواده من می گوید:” آجی.

انتخاب سبزیجات هستند که تعمیر و نگهداری پایین و کوتاه ریشه بودند دو تا از مهم ترین takeaways از تحقیقات خود را. او هیجان زده هنگامی که او در سراسر مطالعات موردی که در آن مردم در حال رشد سبزیجات خود را در بالکن یا تراس.

مصرف آن به عنوان الهام بخش, آجی kickstarted خود کشاورزی سفر با pudina (نعناع) گیاه تقریبا صفر بودجه.

آجی شارما در پشت بام باغ

امروز خود را به 2000 متر مربع تراس دارای 20 گونه از سبزیجات آلی و بیش از یک صد گیاهان رشد کرده در طول سال با آبیاری قطره ای.

از غذا خوردن گوجه فرنگی, فلفل, لوبیا, اسفناج, بطری کدو و کلم و ladyfinger به میوه ها مانند گیاهان و بتها ا, لیمو و chikoo, Ajay تراس شکوفا با سبز و پرندگان و متوسط نگه می دارد که تمام خانه سرد است.

در حالی که این همه برای تلفن های موبایل بسیار ساده است و تقریبا جادویی موفقیت او نمی آمد به راحتی. این بود تنها پس از چند ماه آزمایش است که باغ خود شروع به دادن سبزیجات به طور منظم است که در حال حاضر خوراک هشت اعضای خانواده.

بهترین بخش ؟

این Sharma خانواده غذا می خورد رشد بدون مواد شیمیایی و موجب صرفه جویی در حدود 4000 تومان در هر ماه که در غیر این صورت رفته اند در خرید سبزیجات از بازار است.

آجی بسیار خاص در مورد انتخاب دانه های آلی. او صرف چند روز به دنبال یک کشاورز ارگانیک, “من می تواند به راحتی خریداری pudina که ممکن است یا ممکن است رشد کرده و با استفاده از مواد شیمیایی از بازار در 10 تومان. اما من می خواستم به آن را درست انجام دهد.”

او ادامه می دهد “من و پدرم قرار داده و گشنیز و نعناع در ظروف کردم و تازه و کیفی عملکرد. ما تصمیم گرفتیم از این مقیاس و شروع به رشد سبزیجات دیگر به تدریج.”

100+ آلی گیاهان خوراکی

جدا از خرید, ارگانیک, بذر سبزیجات مختلف, Ajay می کند نه صرف یک پنی در حال رشد مواد غذایی در خانه.

پس از کود شیمیایی و آفت کش ها مضر بودند بدون هیچ سخت, Ajay در بر داشت یک راه برای آماده سازی آنها به طور طبیعی در خانه در صفر هزینه. او procures کود گاو از نزدیک حیوانی ریخته و دور انداخته پوسته نارگیل از یک معبد به صورت رایگان. او مخلوط هر دو با آب به طور جداگانه نگه می دارد و آن را کنار برای نزدیک به یک هفته است.

“من را کوکوپيت از خرد شده پوسته نارگیل و آب کمپوست با مخلوط کردن کود گاو و آب و خاک از کنار جاده” او می افزاید.

در ضمن به منظور افزایش تغذیه از گیاهان و نگهداری حشرات در خلیج, او با استفاده از پس مانده غذا را از آشپزخانه خود را.

“سبزیجات و میوه پوست حاوی مواد مغذی لازم برای رشد گیاهان است. در ضمن من نگه داشتن موز و پیاز و سیر را پوست در آب در یک قابلمه برای 7-14 روز. پس از تصفیه نهایی راه حل این است که اسپری می شود و باعث می شود من گیاهان سالم,” او توضیح می دهد.

برای صفر-بودجه کشاورزی او مورد استفاده مجدد قرار کولر سینی thermocol روغن بطری و درب مخزن آب به دانه افشانده شدن به جای خرید یک گلدان از بازار “یک گلدان می تواند هزینه تا 500 تومان و ظروف پلاستیکی به راحتی می توان در خانواده ها است. این امر نه تنها موجب صرفه جویی در پول است اما همچنین یک راه موثر برای استفاده مجدد از پلاستیک و سبکبار کردن محیط زیست است.”

با بسیاری از گیاهان خود را در تراس آبیاری شد یک کار وقت گیر به عنوان Ajay را صرف نزدیک به سه ساعت در روز.

بنابراین او خود را تغییر روش آبیاری و تصمیم گرفتند برای آبیاری قطره ای را از طریق لوله ها و مزایای آن بسیار زیاد است. او در حال حاضر را پوشش می دهد تمام گیاهان در عرض یک ساعت.

آجی reuses ظروف پلاستیکی و thermocol به کشت گیاهان

“این یک نوع میکرو-سیستم آبیاری است که پتانسیل صرفه جویی تا 60 درصد آب و حفظ مواد مغذی اجازه می دهد آب به قطره به آرامی اما به طور مستقیم به ریشه های گیاهان و یا از بالاتر از سطح خاک و یا مدفون در زیر سطح. این عمل همچنین حداقل تبخیر آب” توضیح می دهد که آجی.

علاوه بر این, آبیاری قطره ای نیز مانع از رشد علف های هرز و کمک می کند تا گیاهان رشد سریع تر.

آجی سریع به هشدار در مورد حفظ تعادل در حالی که آبیاری “آبیاری باید انجام شود با توجه به فصل و گیاه. برای مثال در فصل تابستان آبیاری باید انجام شود و دو بار دو ساعت از نور خورشید در صبح ها کافی است. بیش از حد نور خورشید می تواند باعث آسیب به گیاه است.”

این باغبانی ارسال ها ثابت کرده اند که مفید و امروز مزرعه کوچک خود را به او سالم و مغذی مواد غذایی است. او برداشت روزانه, در نتیجه از بین بردن نیاز به تکیه بر فروشندگان برای سبزیجات.

ارتقاء

هر وعده غذایی او تنها به پیاده روی بیش از به تراس و شهامت رنگارنگ و سبزیجات تازه و سبزی و یا میوه.

یکی دیگر از مزیت است که آن را نگه می دارد در خانه و کولر و جذب بسیاری از عوامل گرده افشانی.

با الهام از او و بستگان او نیز آغاز شده باغبانی در تراس خود را. پربار پاسخ و قدردانی گاز الهام بخش او را به اضافه کردن بیشتر گیاهان به مزرعه کوچک.

او قصد دارد به رشد استویا امن و سالم و جایگزین قند. گفته شده است که قابل توجه بهداشت و سلامت از جمله کاهش سطح قند خون و خطر ابتلا به حفره.

“باغبانی آسان می کند مصرف مقدار زمان و یا نیاز به کار سخت. مردم اغلب دلسرد فضای بحران. در چنین مواردی شما می توانید برای باغبانی عمودی. سرمایه گذاری پولی است نه زیاد و بازده عظیم که بزرگترین آنها مزایای بهداشت و درمان. اگر شما مواد غذایی خود را رشد حداقل شما می دانید آنچه شما در حال غذا خوردن” آجی نشانه های خاموش.

6 نکات باغبانی آجی کمال:

  • شروع با آسان به رشد گیاهان مانند گوجه فرنگی و فلفل شنبلیله و اسفناج است که نیاز به مقدار آب و یا کمپوست.
  • را انتخاب کنید استفاده از ظروف و یا آیتم های بلا استفاده در خانه به پرورش مواد غذایی به جای صرف در گلدان. انتخاب ظرف به عنوان در هر ارتفاع از ریشه.
  • استفاده های محلی خود را خاک آن را به عنوان در حال حاضر در حال هماهنگی با شرایط آب و هوایی.
  • استفاده 50:30:20 نسبت به خاک کوکوپيت و پس مانده غذا را در ظرف. کوکوپيت است که باید از آن نور است.
  • استفاده از میوه-سبزی لایه برداری برای نگه داشتن حشرات در خلیج.
  • دو ساعت از نور خورشید در صبح کافی نیست و overwater گیاهان خود را.

به دانستن بیشتر در تماس با آجی شارما در [email protected]

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>