راجستان مرد سوار بیش از 1200 متر به صرفه جویی در معرض خطر کرکسهای و ببر!

“من به یاد داشته باشید هنگامی که 18 سال در نظر گرفته شد توسط پدر و برادر خود را به شکار ببر. این به نوبه خود از وقایع قرار داده و او را در خط مقدم با ببر.” چه اتفاقی افتاد بعد تغییر کرده است می تواند نوجوان را به زندگی است.

ارتقاء

بack در سال 2002 Dr Dharmendra Khandal یک زیست داوطلبانه با بمبئی تاریخ طبیعی جامعه (BHNS) آغاز انفرادی دوچرخه سفر از بمبئی به زادگاه خود در چورو راجستان به انجام یک نظرسنجی در رو به حالت کرکس جمعیت در هند.

در دهه 1990 پس از چندین گزارش از هشدار دهنده کاهش جمعیت کرکسهای جلو آمد و هند راه اندازی کرده بود نه کرکس حفاظت از محیط زیست و مراکز پرورش (VCBC) در سراسر کشور که BNHS اداره سه.

اما دوچرخه سفر بود فقط آغاز یک 17-سال-مدت سفر از حفاظت از محیط زیست و مبارزه با شکار غیر قانونی و تلاش برای Dharmendra که امروز سران سازمان به نام ببر دیده بان در Ranthambhore رزرو ببر.

“بسیاری اتفاق افتاده است پس از آن و به کار من نیز تکامل یافته از انجام بررسی های به صرفه جویی ببر و بازسازی شکارچی دزدکی جامعه است. راستش در تمام این سال تجربه من متوجه شدم که آن را آسان تر برای گرفتن و دستگیری یک شکارچی دزدکی نسبت به تبدیل خود را در طرز فکر یا که از جامعه است. بنابراین از طریق ببر سازمان دیده بان ما در حال تلاش برای آوردن یک جامع تر تغییر در نسل جدید از طریق آموزش و پرورش و توسعه مهارت برای معیشت جایگزین” می گوید: Dharmendra, و اضافه کرد که ببر تماشای این نسخهها کار در پشت سر هم با وزارت جنگل و همچنین دیگر سازمان های غیر دولتی توانبخشی مانند Dhonk.

به وحشی

بومی رمگره شهر در چورو منطقه راجستان, Dharmendra نقل مکان کرد به بمبئی همراه با خانواده اش در سال 2002 پس از اتمام دکترای خود را در تالاب زیست.

جوانه زدن زیست او کار پاره وقت در خانواده کسب و کار ساخت و ساز, در حالی که همچنین داوطلب شدن در حوزه های مختلف شهرستان مستقر در سازمان.

“در آن زمان که من در تماس با عکاس حیات وحش و محیط زیست Bibhas Amonkar اسحاق Kehimkar است که شناخته شده به عنوان ‘Butterfly Man هند و Shubhalaxmi یک حشره شناس و در نهایت آغاز شده داوطلب با BNHS. همه این افراد الهام بخش من و مستحکم من علاقه به کار در این زمینه است. پس از یک سال از جمع آوری تجربه های ارزشمند من این فرصت را برای پیوستن به ببر سازمان دیده بان به عنوان یک میدان مدیر آن شد و سپس به ریاست Fateh Singh Rathore” می گوید: Dharmendra.

دست در تجربه کار در طبیعت ارائه شده Dharmendra بسیار مورد نیاز بینش به هدایت چرخه تغییر مثبت است.

یادآوری یک حادثه چنین او می گوید: “یک روز در شکاف از سپیده دم نگهبانان جنگل از Kachida chowki چپ برای کمک به یک مقیم ماده پلنگ به نام T-5 که تا به حال شده است در ناله و در درد تمام شب طولانی است. در رسیدن به آنها متوجه است که T-5 مرده بود از بیماری پشت سر گذاشتن دو 3 ماهه توله. این است که بسیار آسیب پذیر سن توله و به طور کامل وابسته به خود را دارد. معمولا روش طبیعی شامل گرفتن توله و انتقال آنها را به یک باغ وحش برای بقا اما آنها را در انتخاب روش های مختلف جمع آوری آنها را به جای. بالا بردن چنین توله جوان به ویژه در میان انسان ها می شود اما کارکنان آن را گرفت تا با پرورش آنها در وحشی. اگر چه عدم وجود تجهیزات مناسب در زمان مطرح شده یک چالش از اسناد و مدارک این یک شروع بود.”

از سال 2005 زمانی که جمعیت ببرها شد فقط 18, آنها در حال حاضر قادر به افزایش این تعداد به 70 عنوان از سال 2020 است. در حدود همان زمان در سال 2003 او همچنین شروع به تلاش های خود برای بازسازی برخی از اعضای جوان از Mogiya جامعه است.

توانبخشی Mogiyas

“این Mogiyas یک جامعه کوچک زندگی در فضای داخلی راجستان و, Madhya Pradesh. خود منبع اصلی معیشت است و شکار غیر قانونی و آنها پس desensitised به عمل قتل از سن بسیار جوان است که ایجاد تغییر در ذهنیت جامعه یکی از سخت ترین وظایف” سهام Dharmendra.

Harimohan Gurjar عضو ببر دیده بان با تیم خود را از 40 داوطلب و هماهنگ شده است که چشم و گوش سازمان. “از نظارت ببر وحشی نگه داشتن یک چشم را برای هر گونه فعالیت های غیر قانونی مانند شکار غیر قانونی گرفتن اطلاعات در داخل و یا نکته آف در مورد شکار غیر قانونی فعالیت تجار و غیره حتی کمک به روستاهای اطراف خود را به دلیل جبران خسارت ما مراقبت از آن همه است. ما در حال مرتب کردن بر اساس از پل بین جوامع و ببر تماشای,” او می گوید.

او اضافه می کند که چرت زدن شکار غیر قانونی راکت در Ranthambhore تنها اولین گام برای بزرگتر تغییر دهید. و که تا به حال به آمده با آموزش و پرورش است. بنابراین در سال 2006 او آغاز شده Mogiya خوابگاه برای جامعه کودکان در نزدیکی رزرو ببر.

امروز وجود دارد تقریبا 40 شبانه روزی کودکان و یادگیری در خوابگاه. علاوه بر این در طول این مستند ببر تماشای منصوب چهار معلمان که نه تنها آنها را آموزش دهد اما همچنین سفر به 12 روستاهای اطراف برای تدریس.

صحبت کردن در مورد تجربه Meethalal Gurjar یک معلم می گوید: “این بچه ها آمده بسیار دشوار پس زمینه و این کار ما برای کمک به آنها را انتخاب و با انگیزه ماندن در سراسر. گاهی اوقات وجود دارد کمی از تنش از خانواده در حالی که بار دیگر آنها حمایت شده است. بسیاری از آنها تحت فشار قرار دادند به کسب و کار از شکار غیر قانونی توسط پدر و مادر خود را به طوری که این خوابگاه خود فضای امن برای کمک به آنها را از طریق تمام است که برای موفق بیرون می آیند.”

Meethalal می دهد به عنوان مثال از دانش آموز, Jaggu Bawariya که در حال حاضر ثبت نام در BCom برنامه و نیز تلاش برای پیدا کردن برخی از کار خود را برای کمک به خانواده. “این است که این موفقیت کوچک است که الهام بخش من هر روز برای ادامه کار برای کودکان و نوجوانان” او اشاره.

امروز Jaggu یک منبع الهام بخش برای بسیاری از دانش آموزان در خوابگاه از جمله 10 ساله Karan Bawariya.

“من شده اند در خانه از مستند اما من واقعا از دست ماندن در خوابگاه با دوستان و معلمان است. من می خواهم به رشد به عنوان یک معلم و خدمت به کشور من در هر راه ممکن است می گوید:” کلاس 4 ،

ارتقاء

Bhajan Gujariya, پدرش, یکی از معدود افتخار پدر و مادر که در حال تلاش سخت خود را به نسل بعدی یک زندگی متفاوت از آنچه که او تا به حال. “اگر آنها همچنان در این مسیر آموزش خود آنها را تنها تا پایان ساخت من و خانواده من بیشتر افتخار,” او می گوید.

اما جاده به این شده است خدشه دار با بسیاری از موانع است.

“من به یاد داشته باشید یک بار 18-year-old boy گرفته شده بود توسط پدر و برادر خود را به شکار ببر. این به نوبه خود از وقایع قرار داده و او را در خط مقدم با ببر و او متاسفانه شات آن است. روز بعد خانواده در زمان صفوف این جشن به عنوان یک موفقیت است. بی گناهی خود را ربوده شد آن روز. وجود دارد بسیاری از جمله غمگین موارد که در آن خانواده ها را امتحان کنید را پایین آورد و بچه ها. اما از طریق تلاش های ما, ما در حال تلاش برای محافظت از آن و کمک به این بچه ها یک زندگی متفاوت از آنچه که آنها رشد می کنند تا در. تا زمانی که حتی یک بچه رشد می کند تا به یک فرد بالغ و تصمیم می گیرد به رهبری یک زندگی متفاوت آن است که موفقیت” نتیجه گیری Dharmendra.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

تصاویر حسن نیت ارائه میدهد: ببر دیده بان


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>