پونا متخصصین و اهل فن با استفاده از ویروسی به روند جمع آوری 70 تن زباله در 8 ماه!

ایده پشت plogging است را انتخاب کنید تا به سطل زباله در حالی که آهسته دویدن و یا در حال اجرا به طوری که شما و محیط زیست مناسب هستند. در اینجا چگونه پونا Ploggers هستند acing این رژیم تناسب اندام.

ارتقاء

تیاو COVID-19 همه گیر آورده زندگی ما متوقف. در حالی که بسیاری از ما اخم در مورد مقابله با عادی از کار از خانه یک محیط علاقه مندان در پونا کمی متفاوت نگرانی است.

Vivek Gurav بنیانگذار پونا Ploggers است نگران تمام زباله های دروغ گفتن در عمومی یا مکان های توریستی در سراسر شهرستان. گروه های هفتگی فعالیت plogging (چیدن زباله در حالی که آهسته دویدن) آمده است را متوقف کند.

یکی نیست به منصرف مداوم بیماری همه گیر از 24 سال پیدا کرده است راه های خلاقانه برای استفاده مجدد از دور انداخته اقلام پلاستیکی به محیط زیست آجر با چاشنی بطری های پلاستیکی با زباله خشک.

همراه با تیم خود را از بیش از 500 داوطلبان مهندس نرم افزار با هدف ایجاد 25,000 از جمله محیط زیست آجر در پایان ماه ژوئیه. آجر اهدا خواهد شد به سازمان های غیر دولتی به کشاورزان و ساکنان زاغه برای ساخت سقف های.

چگونه ؟ به سادگی با استفاده از زباله های پلاستیکی در خانه خود را.

“یک لیتری بطری می تواند ذخیره تا یک کیلو اقلام پلاستیکی و یا هر گونه دیگر غیر-زیست تخریب پذیر خشک زباله. آن است که یک راه حل برنده-برنده به عنوان داوطلب به استفاده از وقت آزاد خود مولد درگیر شدن در یک فعالیت است و طرفدار محیط زیست و از همه مهمتر فراهم کردن سرپناه به زاغه نشينان بدون هیچ هزینه” Vivek می گوید بهتر است هند.

Vivek بنیانگذار پونا Ploggers

Vivek نقل مکان کرد به پونا شش سال پیش برای مطالعات و همواره به دنبال راه هایی برای محدود کردن کلی زباله نسل. که از شهر کوچک Nagpur او شوکه شده بود بی پروا آزادسازی و littering عادات در پونا.

بنابراین به عنوان یک دانش آموز در سال 2015 او به تصویب رسید یک رودخانه است. و به عنوان یک کار حرفه ای در سال 2019 او راه اندازی plogging مد زودگذر.

در زیر رودخانه تمیز کردن پروژه 40 تن از زباله های پلاستیکی بود و مانع از آلودگی شهر Indrayani رودخانه. در ضمن از طریق plogging تیم خود را از داوطلبان جمع آوری حدود 70 تن زباله خشک در هشت ماه.

زباله جمع آوری شده است فرستاده می شود به محلی واحدهای بازیافت و کمک به گروه های که استفاده از آن برای ساخت جواهرات و مبلمان است.

در سال گذشته Vivek را تلاش فوق العاده ای بودند و حتی ذکر شده توسط نخست وزیر نارندرا مودی در ماهانه خود را نشان می دهد رادیو Mann ki Baat.

با استفاده از یک روند به جمع آوری زباله نگاه خوب

چند ماه به رودخانه تمیز کردن روی لئامت دادن چند داوطلبان شروع به از دست دادن علاقه.

“آن یکنواخت فعالیت و برخی از مردم حتی دلسرد زمانی که زباله دوباره هر آخر هفته با وجود منظم پاکسازی درایوهای. ما تا به حال به قطع رودخانه تمیز کردن و من با تمام داوطلبان می گوید:” Vivek.

اما چند ماه بعد Vivek تصادفا plogging یک مفهوم است که سرچشمه در سوئد. ایده پشت plogging است را انتخاب کنید تا به سطل زباله در حالی که آهسته دویدن و یا در حال اجرا به طوری که محیط زیست و plogger مناسب هستند.

بانکی ویروسی روند Vivek چپ خانه خود را در اطراف ساعت 6 صبح با یک کیسه پلاستیکی. نه نگران در مورد آنچه که مردم فکر می کنم او شروع به چیدن زباله در حالی که آهسته دویدن. این فعالیت شیفته چند شهروندان ارشد در روز دوم.

“به منظور جلب توجه صبح واکر من خواهد آمد در راه خود را و انتخاب کنید تا به سطل زباله. آن کار می کرد به عنوان شهروندان ارشد به من پیوست و پس از یادگیری در مورد ایده” او می گوید.

بعد او را دعوت همکاران خود را به تلاش جدید رژیم تناسب اندام برای یک روز. او ثبت فعالیت و ارسال آن را در حساب های رسانه های اجتماعی. آن را به نگاه قانع کننده او با اشاره به کالری سوخته و حجم زباله جمع آوری شده در عنوان عکس.

“دو ساعت بر روی تردمیل برابر است با 30 دقیقه از plogging. شما می توانید از سوختگی 288 کالری در 30 دقیقه از طریق plogging که در برابر 235 در دویدن. خم چمباتمه زدن انتخاب و اجرای راه خود را به تناسب اندام,” او نوشت: در جدول زمانی خود را.

پونا Ploggers تشکیل شد در سال 2019

پست کار کرده و به زودی او به طور رسمی راه اندازی شد پونا Ploggers. امروز تیم او شامل 500 عضو از اقشار مختلف جامعه از دانش آموزان و کار حرفه ای به کسب و کار مردم و معلمان و شهروندان ارشد.

“من در بر داشت plogging به یک مفهوم منحصر به فرد از جمع آوری زباله. من پیوست Vivek شش ماه پیش و پس از من با حضور هر plogging درایو. رفتن به ورزشگاه و یا آهسته دویدن نیاز به انگیزه جدی اما با plogging من ساخت یک تفاوت در جامعه است. من متوجه شدم گرانش littering تنها زمانی که من شروع به چیدن زباله در تعطیلات آخر هفته. در حال حاضر هر زمان که من می خواهم به پرتاب چیزی است که من بلافاصله به دنبال یک بن” امل یکی از داوطلبان می گوید بهتر از هند است.

بازیافت و Upcycling ستاره

پونا Ploggers جمع آوری زباله و ارسال آن برای بازیافت و یا upcycling

هر آخر هفته داوطلبان انتخاب کنید یک محل عمومی مانند ایستگاه راه آهن و یا توریستی معروف در محل. آنها با حدود 6 صبح و plog برای دو ساعت. Vivek بودجه ماسک و دستکش و چوب.

در هشت ماه گذشته آنها انجام شده نزدیک به 100 plogging درایو در بنر تپه Dighi تپه امتداد رودخانه Mutha پونا ایستگاه راه آهن و Sinhagadh فورت.

برای Vivek plogging است نه محدود به جمع آوری زباله. هنگامی که تمام داوطلبان سپرده زباله در قبل از تصمیم مجموعه نقطه اصلی اعضای صرف 1 تا 2 ساعت بر تبعیض نژادی است.

رودخانه پاکسازی در نزدیکی رودخانه Mutha

“زباله جمع آوری شده است طبقه بندی شده اند را به دسته های تک و چند لایه پلاستیک و شیشه و چوب و بهداشتی زباله, زباله های الکترونیکی و غیره. ما تا دو واحد بازیافت که به نقطه را خشک زباله. غیر قابل بازیافت زباله های داده شده به پونا Municipal Corporation (PMC). جدای از این, ما همچنین ترویج upcycling زباله می گوید:” Vivek.

برای مثال ضایعات بطری های آبجو داده می شود به Sarathi یک شهر مبتنی بر خودیاری گروه (SHG).

“با توجه به شکل و اندازه بطری آبجو به خدا ممنوع, ما تصمیم به طراحی و راه به آن را تزئین. پس ما انجام شده است را برای مدتی در حال حاضر آن را به ما طول می کشد نیم ساعت به تغییر چهره از بطری. همه upcycled بطری قیمت بین Rs 80-250,” Sakshi یک Sarathi عضو می گوید NDTV. Sarathi است upcycled از 6000 بطری های آبجو به کشاورزان و دیگر اقلام تزئینی.

ارتقاء

موارد دیگر مانند بطری های پلاستیکی تبدیل می شوند باد سازیاموسیقی زنگی, جواهرات و اشیای قیمتی قلم می ایستد ،

تحت تاثیر عزم و ارادت پونا Ploggers از PMC تا به حال سازماندهی یک مگا plogathon در ماه دسامبر گذشته. آن شاهد مشارکت بیش از یک لاخ شهروندان جمع آوری 30 تن زباله خشک از خیابان.

“پونا ploggers انجام داده اند یک کار ستودنی در نزدیکی Mutha حاشیه رودخانه. در حالی که PMC پاک سازی جاده ای به طور منظم ما به اندازه کافی نیروی کار به پاک کردن کل کشش. این بچه ها ساخته شده اند کار ما آسان تر و تمیز کننده شهرستان با تلاش های” Ravindra Bendre بهداشتی بازرس PMC می گوید بهتر است هند.

تلاش جمعی پیروزی

پونا Ploogers تیم

Vivek سهام چگونه uncivilised رفتارها از تماشاگران demotivates داوطلبان. در ماه نوامبر سال 2019 در حالی که ploggers شد تمیز کردن یک کشش از جاده یک گروه از مردم انداخت زباله در آنها از بیش از پل.

با وجود این حوادث آنها مصمم باقی می ماند. “زباله دوباره ظاهر هر آخر هفته با وجود تمیز کردن به طور منظم اما نه ما را متوقف کند. آن است که تنها به دلیل تلاش جمعی است که ما به یک مرحله که در آن ما با افتخار می تواند به رخ کشیدن از افزایش جمعیت پرنده در نزدیکی Mutha رودخانه. من اعتبار من سربازان که به نوبه خود در هر آخر هفته می گوید:” Vivek.

پونا Ploggers انجام داده اند کار بسیار عالی در هشت ماه گذشته, و حتی اگر مستند است مختل زندگی آنها هنوز هم به طور مداوم کار به سمت هدف خود را از یک تمیز کننده شهر.

به دانستن بیشتر در مورد پونا Ploggers و فعالیت های خود را دنبال و آنها را در Facebook صفحه.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>