پونا دو مد, پیر البسه به خیره کننده پتو کمک 30 زنان روستایی امرار معاش!

از هلند به اسپانیا, لحاف فرهنگ سنتی ‘godhdis’ حک شده اند خود را به عنوان یک خلاق پایدار محصول در بازارهای بین المللی!

Godhdiچند رنگی لحاف ساخته شده از repurposed پیر البسه و dupattas است بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ هند گذشت از یک نسل به نسل دیگر.

به محض این که سرمازدگی در هوا خواهد هرالد زمستان زنان در سراسر هند خانوار را توده ای از لباس های قدیمی, دریافت خود را از سوزن و رنگارنگ موضوعات و با هم صحبت کردن و خندیدن در حالی که انگشتان چابک مشغول به کار استادانه دوخت زندگی جدید را به پارچه. به طور طبیعی سالانه فعالیت های محکم پیوند میان بانوان از خانه و ایجاد خاطرات.

گلدوزي قدیمی در فرهنگ upcycling, پیر البسه در طول زمستان

برای من در حال جمع گرمی در داخل یک نرم زیبا لحاف ساخته شده توسط مادر بزرگ من یکی از بهترین خاطراتی از دوران کودکی من.

متاسفانه این سنت زیبایی است که در حال حاضر تنفس آن گذشته پیشی گیرد و به راحتی در دسترس ماشین ساخته شده کالا است که می تواند خریداری آنلاین در کلیک یک دکمه.

و این دقیقا چیزی است که پونا-بر اساس Archana Jagtap و Rucha Kulkarni می خواهید به تغییر. با هدف حفظ سنین ساله فرهنگ گلدوزي زنده اواز یا موسیقی دو نفری تاسیس یک سرمایه گذاری اجتماعی به نام ‘لحاف فرهنگ’ در سال 2015.

Rucha Kulkarni با اعضای لحاف فرهنگ

“ما دقیقا کار سنتی در Maharashtrian گلدوزي سبک ارائه طیف وسیعی از ملافه راه حل ها و لوازم جانبی مانند کیف و کیسه. بسیاری از محصولات ما دست دوخته شده است. برای نگه داشتن درخواست تجدید نظر زیبایی شناسی ما با استفاده از البسه مانند Irkal, Jijamata, Narayanpethi و پرکننده های ساخته شده از ناگپور پنبه” Archana می گوید بهتر است هند (TBI).

Archana Jagtap بنیانگذار لحاف Culutre (سمت راست)

از طریق راه اندازی خود را به دوستان ارائه پایدار امرار معاش به 30 محروم از Kondhwa (حومه شهر پونا).

گلدوزي در قدیم به جدید

Archana و Rucha را عطریست با godhdis نیز آغاز شد زمانی که آنها بچه بودند.

“در حالی که در حال رشد من اغلب زنان را در گروه به محله ما و ارائه به کوک پتو در نرخ معقول. آنها را بپرسید و یا پاره البسه و ژنده پوش به عنوان پرکننده و خیره کننده godhdi در عرض یک ساعت یا بیشتر. به تدریج من متوقف دیدن آنها به دلیل هجوم آماده ارزان comforters می گوید:” Archana, یک فعال اجتماعی که در آمستردام زندگی میکند ،

به همین ترتیب برای Rucha که به نظر می رسد پس از عملیات روزانه راه اندازی یک هنرمند تجسمی حرفه ای و برای آنها godhdi-ساخت خانواده بود مراسم که به آرامی پژمرده.

یک لحاف-ساخت کارگاه در پونا

این دو ملاقات در یک جلسه در Alochana مرکز اسناد و تحقیقات در پونا. در این جلسه به یک پلت فرم برای زنان از محله های مختلف زندگی برای به اشتراک گذاشتن خود را حرفه ای و نگرانی است.

اواز یا موسیقی دو نفری شروع بحث در مورد موضوعات مختلف است که در نهایت منجر به بحث در مورد مرگ هنر کشور است. Archana مشترک ایده خود را از شروع یک, برای سود ابتکار برای زنان فقیر در حالی که Rucha ابراز تمایل خود را برای احیای لحاف-روند ساخت.

به عنوان بخشی از تحقیقات خود را در upcycled پتو آنها اتفاق افتاده است به بازدید Archana خانه قدیمی در Ambedkar نگر در Kondhwa-Budruk منطقه پونا.

خود ساخته پتو به عنوان یک بخش ضروری از Maharashtrain خانواده

زنان غافلگیر شد, برای دیدن, رنگارنگ, پتو حلق آویز در پشت بام و دیوار و یا گاهی اوقات به عنوان یک پارتیشن در یک تنگ ، یک خانواده تا به حال حتی یک godhdi به عنوان یک گهواره برای نوزاد است.

“این بسیار دلگرم کننده برای دیدن خود ساخته پتو به عنوان یک بخش ضروری از خانواده ها و ما فورا طناب و آموزش زنان به بخشی از سازمان ما,” recollects Archana.

توانمند سازی زنان احیای سنت

طول می کشد تا 15 روز به یک godhdi

لحاف-ساخت فرایند وقت گیر شامل یک الگوی دوخت مستقیم در خطوط موازی و نیاز به هر یک از زن به اختصاص حداقل 15 روز در لحاف.

زنان در کسب هر قطعه اساس است که محدوده بین 150 تومان برای کیسه های 1,000 تومان برای پتو. هر چند درآمد خود را متفاوت بسته به تعداد سفارشات آنها هر عضو را بدست آورده به طور متوسط 7,000 تومان در هر ماه است.

چه چیزی باعث این کار هیجان انگیز برای این craftswomen جدید آزمایش طرح ها و آموخته است که با هر تازه همکاری کارگاه یا نمایشگاه.

هر craftswoman را بدست آورده تا 7,000 تومان در هر ماه

Tasnee صیاد یکی از craftswomen می گوید TBI “از شلوار bedsheets به دستمال دوخت بخشی از خانواده ما کارهای عادی و روزمره. اما من متوجه شدم که دوخت یک مهارت است و تنها پس از من پیوست لحاف فرهنگ است. من دوخت یک حس جهت و من آموخته اند که بسیاری از الگوها در چهار سال گذشته است.”

این کار نیز با توجه به او استقلال مالی و افزایش یافته است که به طور کلی درآمد خانوار, “من حداقل غذای آماده هر ماه 5,000 تومان است و بیشتر از من به دست آورده اند در حدود 10 ، 000 تومان در ماه” او می افزاید.

در روز هنگامی که Tasneem و یا هر کاری که بر دوش کارهای خانه و یا ضرر و آنها باید این گزینه از کار از خانه اجازه می دهد هر کس به خود تعادل زندگی شخصی و حرفه ای.

بسیاری از محصولات در حال دست دوخته شده و در پایان داده شده است توسط یک چرخ خیاطی

افزایش پروژه

ارتقاء

با هر کسب و کار خانه فقط گسترش بال خود را در این دو گسترش چشم انداز خود را از طریق رسانه های اجتماعی و کلمه از دهان به صورت اولیه ، به آنها کمک کرد تا دریافت کمک های مالی سخاوتمندانه از البسه پرده و پرده و لباس و غیره.

به عنوان محبوبیت و تقاضای پتو رشد اواز یا موسیقی دو نفری آن را در بر داشت به طور فزاینده دشوار به منبع مواد خام است.

لحاف ترویج فرهنگ پایدار مد با استفاده دور انداخته و یا زباله های البسه و پارچه و یک روند است که در حال ظهور در سراسر جهان است.

و upcycling لباس ثابت کرده است که توان مالی قابل دوام مدل به عنوان مواد اولیه هزینه شده است که 40 درصد ارزان تر “به جای رفتن برای پارچه های جدید ما خرید مواد معیوب از کارخانجات نساجی و خیاط. این کاهش به طور کلی ما سرمایه هزینه” به اطلاع Archana.

لحاف فرهنگ مواد اولیه هزینه شده است که 40 درصد ارزان تر

حتی اگر فروش خود را به آنها اجازه سرمایه گذاری در خرید لباس های جدید آنها رفت و برای پارچه های دور انداخته شده توسط کارخانجات نساجی در خط با هسته ای خود را ارزش کاهش ضایعات.

بیشتر به گسترش رسیدن به خود را, Archana و Rucha همکاری با طراحان از هند و دیگر نقاط جهان مصرف سنتی صنایع دستی کشور به سواحل خارجی.

زمانی که Rucha به آمستردام نقل مکان کرد و با شوهرش با او ملاقات هلند مبتنی بر هنر مورخ و متصدی ادیت Rijnja و هنرمند تجسمی هارالد Schole سال گذشته است.

از هلند به اسپانیا, لحاف فرهنگ سنتی ‘godhdis’ حک شده خود را در سطح بین المللی

اواز یا موسیقی دو نفری از اردوی دو هفته پژوهش کارگاه آموزشی به نام “فراتر از گلدوزي’ که در نهایت منجر به یک نمایشگاه در پونا.

امروز لحاف فرهنگ با موفقیت ساخته شده godhdi به عنوان یک خلاق تجاری محصول در بازارهای داخلی و بین المللی از جمله اسپانیا و نیوزیلند و هلند.

در حال حاضر فعالیت های لحاف فرهنگ به طور موقت بسته به علت این مستند در سراسر کشور. اما برای حفظ روحیه کارکنان خود را بالا سرمایه گذاری سازماندهی منظم آنلاین کارگاه های آموزشی برای آنها را به یاد طرح های جدید.

“The show must go on, مهم نیست چقدر بزرگ مشکل است. این نگرش به ما کمک کرده است غلبه بر بسیاری از چالش ها در گذشته است. ما در حال شروع این طرح با مادام العمر هدف ما ادامه خواهد داد به افزایش همه روحیه در این دوران سخت” سهام Archana.

این طرح شبیه به این ساخته شده است در شور و شوق برای این کشور غنی گذشته و احترام به پتانسیل خلاق از زنان ساکن در مناطق توسعه نیافته کشور هند که واقعا می درخشید. ما باید نگاه به زنان مانند Archana و Rucha که در حال ایجاد کسب و کار موفق, خانه, در حالی که توانمند سازی زنان با استعداد در اطراف آنها.


همچنین بخوانید: به این پونا زن پیر پوشاک و او را به Upcycled کیسه پتو در بازگشت!


همه عکس ها از منابع لحاف فرهنگ/Facebook

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>