معترضان در سراسر جهان در حال پاره کردن نژادپرستانه آثار

مجسمه ادوارد Colston است تحت فشار قرار دادند به بریستول بندر. Giulia Spadafora/NurPhoto via Getty Images

هیچ کس با من مخالف است که در سراسر جهان, تنور زندگی روزمره و تعامل بین فردی شده است برای همیشه لطفا برای تغییر; هر دو توسط coronavirus و مستمر تظاهرات علیه خشونت پلیس و نژادپرستی. برخی از قابل توجه ترین های اخیر شواهد بصری از این تغییر در فرم defacement از بناهای تاریخی. در امریکا و شهروندان شده است پوشش مؤتلفه بناهای تاریخی با نقاشی های دیواری و یا پاره شدن آنها را به طور کامل عمل کرده است که در حال حاضر برداشت شده توسط معترضان در سراسر جهان است. در بلژیک بناهای شاه لئوپولد دوم شده اند مخدوش و در بریستول تظاهرکنندگان به تازگی ویروسی رفت و زمانی که آنها پاره کردن یک مجسمه تاجر برده ادوارد Colston و پرتاب آن را به بندر.

دومی عمل خاص موجب تصدیق پیام های پشتیبانی در سراسر جهان به خصوص به این دلیل که مجسمه Colston سپرده شد به پایین بندر نمادین در برابر حرکت یک شکل که صرف کار خود را بر روی آب در تعقیب تجارت بردگی مردم است. در حالی که defacement از مجسمه سازی است که از لحاظ فنی یک فعالیت جنایی, پاره کردن یا غرق شدن مجسمه فقط به عنوان ضروری یک عمل از نظر جهانی در تاریخ به عنوان نصب مجسمه است. علاوه بر این مجسمه به عنوان دستی فیزیکی نمایندگی از بحث هایی که ممکن است در هوا در زمان. زمانی که آنها حذف شده نشانگر این است که بحث در حال تحول است.

همچنین نگاه کنید به: نقاشی های دیواری, مهم است که به سنت آمریکا مخالفت

در کیپ تاون, آفریقای جنوبی یک مجسمه از الماس نجیب زاده و سفید supremacist سیسیل رودز ایستاده بود در محل برای بیش از 80 سال قبل از تخریب در سال 2015 پس از پایدار تظاهرات دانشجویی. در حال حاضر به دلیل تمدید Black Lives Matter تظاهرات دانش آموزان در آکسفورد تبدیل شده اند تازه علاقه مند در به دست گرفتن یک مجسمه رودس در خود دانشگاه. این فقط یک مثال از اینکه چگونه به حذف مجسمه در یک مکان می تواند باعث تجدید حیاتی علاقه کاملا متفاوت فیزیکی محل و با توجه به ماهیت جهانی این تظاهرات که در حال حاضر در حال انجام این احتمال وجود دارد که بسیاری از آثار تاریخی به مرده ستمگران خواهد بود پاره کردن در آینده است. پس از همه مردم در حال رفتن به نیاز به فضای عمومی برای ساخت بناهای جدید برای قهرمانان حاضر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>