لندن: افراد جوان که زمان زیادی را صرف نشستن هنوز هم در افزایش خطر ابتلا به افسردگی محققان هشدار داده اند.

مطالعه منتشر شده در مجله لانست روانپزشکی یافت که اضافی 60 دقیقه از نور فعالیت (مانند راه رفتن یا انجام کارهای روزمره) روزانه در سن 12 سالگی همراه بود با 10 درصد کاهش در علائم افسردگی در سن 18 سالگی.

“یافته های ما نشان می دهد که افراد جوان که غیر فعال هستند به نسبت زیادی از روز در طول دوران جوانی با یک خطر بیشتری از افسردگی با سن 18” گفت: مطالعه منجر نویسنده هارون Kandola از دانشگاه کالج لندن در انگلستان است.

“ما دریافتیم که هر درجه از فعالیت بدنی است که می تواند به کاهش زمان ما صرف نشستن است به احتمال زیاد مفید” Kandola اضافه شده است.

برای یافته های این تیم تحقیقاتی با استفاده از داده ها از 4,257 نوجوانان شده اند که شرکت در تحقیقات طولی از تولد به عنوان بخشی از دانشگاه بریستول کودکان از 90s در مطالعه کوهورت.

کودکان عینک شتاب به مسیر حرکت خود را به مدت حداقل 10 ساعت در طول حداقل سه روز در سنین 12 و 14 و 16.

شتاب سنج گزارش داد که آیا کودک درگیر شدن در فعالیت نور (که می تواند شامل پیاده روی یا سرگرمی مانند نواختن یک ساز یا نقاشی) درگیر شدن در حد متوسط به فعالیت های بدنی (مانند در حال اجرا و یا دوچرخه سواری) و یا اگر آنها نشسته بودند.

علائم افسردگی مانند خلق و خوی کم, از دست دادن لذت و فقیر با غلظت اندازه گیری شده با یک بالينی بود.

پرسشنامه اقدامات افسردگی علائم و شدت آنها در یک طیف به جای ارائه یک تشخیص بالینی.

بین سنین 12 و 16 کل فعالیت بدنی کاهش یافته و در سراسر همگروه بود که عمدتا به دلیل کاهش در فعالیت نور و افزایش رفتار بی تحرک.

محققان دریافتند که هر اضافی 60 دقیقه از رفتار بی تحرک هر روز در سن 12 و 14 و 16 همراه بود با افزایش نمره افسردگی از 11.1 درصد به هشت درصد یا 10.5 درصد به ترتیب سن 18.

کسانی که به طور مداوم با مقدار بسیار زیادی از زمان صرف شده بیحرکت در تمام سنین به حال 28.2 درصد بالاتر نمرات افسردگی در سن 18 مطالعه گفت.

هر ساعت اضافی از نور فعالیت فیزیکی در روز در سن 12 و 14 و 16 همراه بود با نمرات افسردگی در سن 18 سالگی بودند که 9.6 درصد 7.8 درصد و 11.1 درصد پایین تر بود.

“نور فعالیت می تواند به خصوص مفید است زیرا آن تلاش زیادی نیاز ندارد و آن را آسان به جا به روال زندگی روزانه بسیاری از مردم جوان” گفت: مطالعه ارشد نویسنده: یوسف هیز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su