استاد می سازد نی از نارگیل برگ جهانی سفارشات تومان ارزش 6 کرور

“هر سال یک درخت نارگیل به طور طبیعی از دست می دهد تا شش از برگ آن است. متوجه شدم که این برگ ها به سادگی سوخته در اکثر نقاط روستایی هند, چرا که آنها دشوار است برای دور کردن. که زمانی که من تصمیم به ایجاد یک دوستدار محیط زیست محصول از برگ.”

ارتقاء

Tتخم سقف های بافته کیسه, برومس و حتی خلال دندان — وجود دارد بی حد و حصر برای استفاده از نارگیل برگ به عنوان یک جایگزین طبیعی برای دیگر محصولات است.

و این بنگلور مبتنی بر زبان انگلیسی استاد نوآوری از نارگیل برگ می تواند به طور بالقوه از بین بردن یکی از بزرگترین خطرات زیست محیطی — نی های پلاستیکی.

با توجه به این 2018 هند امروز گزارشهند ایجاد 25,000 تن از زباله های پلاستیکی هر سال که تنها 9 درصد از این زباله ها قابل بازیافت است. در یک زمان مثل این Saji نوآوری به دست آورد تا تعداد زیادی از علاقه ارائه یک جایگزین برای تک با استفاده از نی های پلاستیکی.

Saji Varghese, 51 استادیار در گروه زبان انگلیسی, مسیح, دانشگاه بنگلور برای اولین بار در سراسر فکر ساخت نی از نارگیل برگ وقتی که او متوجه چندین نارگیل خشک برگ دروغ گفتن در پردیس زمین.

“هر سال یک درخت نارگیل به طور طبیعی از دست می دهد تا شش از برگ آن است. از نتایج حاصل از یک مطالعه انجام شده در همان موضوع متوجه شدم که در بسیاری از مناطق روستایی در کشور ما این برگ ها به سادگی سوخته به دلیل مشکل در اختیار دارد. که زمانی که من تصمیم به ایجاد یک دوستدار محیط زیست محصول از آن در سال 2017,” Saji توضیح می دهد.

فقط در دو سال او را توسعه منحصر به فرد نارگیل برگ نی که فروش در Rs 3-10/کلش. او ادعا می کند که سفارشات دریافت شده برای بیش از 20 میلیون نی از بیش از 10 کشور پس از او معرفی محصول در بازار است.

نی که دریافت حق ثبت اختراع در سال 2018 در حال حاضر فروخته شده تحت نام تجاری افزودنیهای نی.

از درخت به نوشیدنی خود را

پاسخ به پلاستیک کلش مشکل ؟

Saji است انجام آزمایش های مختلف و تحقیقات گسترده در چندین مواد زیست تخریب پذیر در پردیس جوجه کشی مرکز در دانشگاه با توجه به منافع خود در منطقه است. با حمایت از او حتی راه اندازی یک استارت آپ به نام “برکت کف دست’ به ترویج این زیست تخریب پذیر و سازگار با محیط زیست نوآوری.

“هنگامی که من برای اولین بار می خواستم به نی من شروع به بخار برگ برای تمیز کردن آنها و این زمانی است که من متوجه شده, طبیعی, موم از این برگ بود و بیرون آمدن خود به خود. ما می توانیم با استفاده از این موم به نی ضد قارچی و هیدروفوبیک (آب دفع),” او توضیح می دهد.

در اکتبر سال 2017 او بیرون آمد و با یک لایه نارگیل برگ کاه به عنوان اولین نمونه است. اما تا سال 2018 با کمک یک تیم متشکل از دانش آموزان از مسیح دانشگاه و مهندسین طراحی که به کمک توسعه یافته در خانه ماشین آلات در مقیاس بزرگ تولید Saji ایجاد نارگیل برگ نی بود که از 3 تا 13 میلی متر است.

Varghese در زمینه سفر

Chirag میلی گرم است که ذینفعان در این شرکت و نیز دانشجویان این دانشگاه می گوید: “ما آزمایش نی با انواع نوشیدنی ها از آب و سودا به milkshakes و حتی چای حباب. نی هستند 4-8 اینچ در طول و یک عمر از شش ماه آنها را ایده آل برای رستوران ها و هتل ها.”

“نارگیل برگ تحت سه مرحله فرایند تمیز کردن است که ما به دنبال با خراش دادن و نورد. این همه انجام می شود در خانه ماشین آلات به طوری که کلش بهداشتی است. علاوه بر این ما استفاده از مواد غذایی درجه چسب چسب و آن را عاری از مواد شیمیایی می گوید:” Saji.

توانمند سازی زنان روستایی

در ابتدا, کالج بودجه خود را از نوآوری اما به زودی چندین شرکت ها مانند شرکت Accenture و HCL در ارتباط با احمدآباد مبتنی بر توسعه کارآفرینی موسسه هند کمک کرد تا با تامین بودجه این پروژه را به جلو.

“یکی از کلیدی سند چشم انداز این شرکت برای حمایت از جوامع روستایی و از آنجایی که ما در درجه اول منبع مواد خام ما از روستایی مناطق ساحلی ما تصمیم به ارائه فرصت های شغلی برای زنان در این مناطق است. به عنوان بخشی از این ابتکار ما در راه اندازی واحدهای تولیدی در مادورای Kasargod و Tuticorin و در حال حاضر حدود 18 زنانی که شاغل هستند تحت, شرکت,” او می گوید.

“آنچه انگیزه من برای پیوستن به سرمایه گذاری بود Saji آقا را می خواهیم برای حل مشکلات روزمره. این نه تنها کمک می کند تا در حل مشکلات زیست محیطی بلکه تضمین می کند توانمند سازی جوامع روستایی می گوید:” Chirag. “در سه ماه آینده ما برنامه ریزی در شروع حداقل 20 بیشتر واحدهای تولیدی و استخدام حدود 200 نفر از زنان در سراسر روستا در هند است.”

جهانی شدن

این نی می تواند تا 6 ساعت

Sandeep U است که کار با این تیم از زمان آغاز آن در سال 2017 می گوید: “ما وارد آب و هوا گفتوگو جایزه در هلند و برنده جایزه بهترین نوآوری اجتماعی تاثیر در مقابل 45 کشور رقیب. این به طور خودکار تحت فشار قرار دادند و ما را به بازار بین المللی و به زودی ما شروع به دریافت سفارشات از کشورها مانند مالزی و ایالات متحده آمریکا و انگلستان و آلمان و استرالیا و فیلیپین است.”

چندین هتل های زنجیره ای مانند JW Marriot نیز با نزدیک شدن این شرکت به جای سفارشات عمده.

Neena Gupta, 32 کارآفرین مستقر در ایالات متحده است که خرید این نی برای بیش از یک سال و سهام “من در عشق با این نی که من برای اولین بار از آنها استفاده می شود. آنها بسیار با دوام و نمی خیس مانند کاغذ نی. من شگفت زده شد که آنها تنها با استفاده از. من استفاده از بسیاری از طبیعی نی اما این که تا بحال بهترین هستند که من آمده ام در سراسر. و این واقعیت که آنها ساخته شده از agri-زباله باعث می شود من خیلی خوشحال می دانیم که منابع ارزشمند بودن بیش مورد استفاده.”

ارتقاء

جایی که آنها در حال حاضر

Saji Varghese با اختراع خود

امروز نی دریافت کرده اند تقریبا 20 میلیون سفارش شده است و ایجاد تاثیر در بیشتر راه بیش از یک.

“نی شده اند قادر به جلوگیری از سوزاندن نارگیل برگ باید نقش مهمی در کاهش استفاده از نی های پلاستیکی کرده و قدرت زنان در جوامع روستایی از طریق اشتغال است. همه از این از کلش تومان ارزش 3. من فکر می کنم که این نوع از تاثیر همه ما باید در تلاش برای به خصوص در زمان COVID-19 سناریو که در آن است تا ما را به احیای اقتصاد و محیط زیست” Saji اظهارات.

او نارگیل نی را دریافت چندین تمجید از جمله Shreshta Udyami گورو Puraskar 2020 از توسعه کارآفرینی موسسه هند (EDII) و مقام اول در Start-Up گفتوگو با ASSOCHAM, New Delhi.

شما می توانید برای رسیدن به پروفسور Saji Varghese در : +91-8970830279 و یا بازدید https://sunbirdstraws.com/

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>