زنان باردار مبتلا به افسردگی بیشتر احتمال دارد به استفاده از حشیش

نیویورک: محققان دریافته اند که زنان باردار مبتلا به افسردگی هستند و بیش از سه برابر بیشتر احتمال دارد به استفاده از حشیش از کسانی که بدون افسردگی است.

برای یافته های منتشر شده در مجله مواد مخدر و وابستگی به الکل, این تیم تحقیقاتی به بررسی اینکه آیا رابطه بین افسردگی و حشیش استفاده از تفاوت سن دیگر sociodemographic فنی و ادراک خطر در ارتباط با شاهدانه استفاده کنید.

“ما در بر داشت شیوع مصرف حشیش بسیار بالاتر بود در میان کسانی که مبتلا به افسردگی که درک هیچ خطر (24 درصد) نسبت به کسانی که درک متوسط-بزرگ خطر در ارتباط با استفاده از (5.5 درصد) گفت:” مطالعه محقق رنه گودوین از دانشگاه کلمبیا در ایالات متحده است.

به گفته محققان دادههای گرفته شده از 2005-2018 ملی بررسی استفاده از مواد مخدر و سلامت (NSDUH) سالانه نظرسنجی از افراد در سنین 12 ساله و مسن تر در ایالات متحده است.

زنان باردار بودند و طبقه بندی شده به عنوان یک زمان شاهدانه کاربر اگر آنها در پاسخ آنها استفاده کرده است ماری جوانا حداقل یک بار در طول 30 روز گذشته.

در میان زنان باردار بدون افسردگی کسانی که درک هیچ خطر سطوح بالاتری از استفاده از (16.5 درصد) در مقایسه با کسانی که درک متوسط-خطر بزرگ (0.9 درصد) هر چند هر دو این سطح بودند به طور قابل توجهی پایین تر از در میان زنان مبتلا به افسردگی است.

افسردگی به نظر می رسد برای افزایش آسیب پذیری به حشیش استفاده حتی در میان زنان باردار است که درک خطر قابل توجهی محققان گفتند.

“ادراک خطر بیشتری در ارتباط با استفاده منظم به نظر می رسد یک مانع برای استفاده شاهدانه اگر زنان باردار مبتلا به افسردگی که درک متوسط-بزرگ خطر در ارتباط با شاهدانه به طور منظم استفاده شد و بیش از شش بار به احتمال زیاد به استفاده از حشیش از کسانی که بدون افسردگی” گودوین گفت.

این نشان می دهد که افسردگی ممکن است منجر به استفاده حتی در میان کسانی که درک خطر بالا” گودوین اشاره کرد.

شاهدانه استفاده شد به طور قابل توجهی بیشتر شایع در میان زنان باردار در مقایسه با و بدون افسردگی. بیش از یک در ده (13 درصد) زنان باردار مبتلا به افسردگی اساسی, قسمت گزارش گذشته-ماه مصرف کانابیس در مقایسه با چهار درصد و بدون افسردگی که گزارش شده با استفاده از شاهدانه.

این مورد در تمام sociodemographic گروه مطالعه گفت.

به گفته محققان حدود یک در چهار حامله, سکس با افسردگی با استفاده از شاهدانه در ماه گذشته است.

“به عنوان مغز توسعه در حال انجام است تا سن 25 شاهدانه استفاده در این گروه ممکن است با افزایش خطر برای مادر و فرزندان ما ارائه نتایج اخیر در سراسر کشور نماینده برآوردها نشان می دهد که آموزش و پرورش و مداخله تلاش ها باید هدفمند در کردن” گودوین گفت.

منبع: IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>