لهستان محافظه کار سرکوب اهداف موزه ها—و مردم در حال اجرا آنها را

Alicja Knast (سمت چپ) در شوپن موزه ورشو در مارس 5, 2011. پیتر اندروز/خبرگزاری گتی ایماژ

در سراسر جهان شعله ور شدن یو پی اس از ناسیونالیسم و راست ایدئولوژی شده اند جامد به متمایز دولتی که wreaking ویران در نهادهای فرهنگی. در لهستان جناح راست قانون و عدالت حزب به تازگی برنده دارد و برای چند سال گذشته سیاسی محیط زیست در لهستان منجر به پایدار مبارزه بر سر کنترل این کشور موزه ها در چنین محافظه کار محیط زیست است. در ژانویه 29, Alicja Knast که برگزار می خواهم موقعیت مدیر Silesian موزه پس از سال 2014 اخراج شد توسط یک لهستانی دولتی بدن. این خبر پس از ممیزی مشخص شد که او تا به حال نه تضمین حذف باقی مانده از نمایشگاه های موقت تحت نظارت بودند درست بود و نه اطلاع عموم نرخ اجاره فضای موزه به نهادهای خصوصی.

در واقعیت, دلیل برای Knast اخراج است به مراتب پیچیده تر است. Knast, که تا به حال دست به ایجاد Polin موزه تاریخ یهودیان لهستان و Fryderyk شوپن موزه یک چاشنی هنر مدیر است که همچنین به تازگی برنده لهستان گلوریا Artis برای مدال افتخار به فرهنگ است. اما در 2019, مدیر موزه برگزار شد یک کنفرانس مطبوعاتی که در آن او اظهار داشت که او تا به حال شده است با تهدید به حذف از آنجا که او حاضر به اجازه قانون و عدالت حزب برای برگزاری یک رویداد در سیلسیا موزه. اگر چه Knast در نهایت کوتاه آمد و اجازه داد این رویداد به ادامه او گفت: در آن زمان که مستقیم فعالیت سیاسی باید در محل موزه. در حال حاضر به نظر می رسد که لهستان سیلسیا استان هیئت مدیره به دنبال از طریق خود intimations از فسخ و موقعیت خود را.

همچنین نگاه کنید به: دانشگاه ییل به روز رسانی خود تاریخ هنر برنامه درسی به کمتر Eurocentric جرقه خشم

اگر چه Knast ممکن است انتخاب برای رقابت از دست دادن شغل خود را به احتمال زیاد است که او را در حال سکوت برای او مخالفت لهستان حکم سیاسی بود. این “انقلاب محافظه کار” است که در جریان در لهستان شامل انتصاب Piotr Bernatowicz یک گستاخی ضد همجنس و misogynistic متصدی به سمت مدیر مرکز هنرهای معاصر Ujazdowski قلعه یکی از کشور های مهم هنر نهاد.

این نوع انتقال است که باید هر کس بسیار عصبی مهم نیست که کشور خود را از مبدا. برای مثال هیچ کس غافل است که تحت تهمت اجرایی رئیس جمهور بارها سعی کردم به بریده بریده بودجه فدرال برای هنر, و چهره های فرهنگی که صحبت کردن در برابر تهمت قرار گرفته اند به پلاریزه توجه عمومی است.

پس از مغلوب ساختن پیشی جستن بر عهده دفتر موزه مدیران در سراسر کشور باید تلاش برای پیدا کردن راه های جدید برای پاسخ به فضای سیاسی کنونی و ارائه چهار چوب تاریخی برای لحظه ای که ما در آن هستیم اما شما هیچ وقت نمی دانید زمانی که رئیس جمهور ممکن است تصمیم بگیرید که واقعا به هنر یک قربانی از خود بی میلی. آن را حس می کند که بسیاری از افراد خلاق در حال حاضر می خواهید به نگه داشتن سر خود را پایین و در زیر رادار پرواز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر