داستان عکس: این تصاویر نادر ارمغان می آورد به زندگی داستان های ناگفته از تاریخ هند

ارتباط با مردم شبه قاره از طریق رسانه های اجتماعی خود را دسته این کتابخانه ها هستند حفظ این تصاویر نادر و گرانبها داستان از مردم عادی در رسانه های مختلف.

ارتقاء

Why ما بر عکس نیست ؟

برای گرفتن یک حافظه ؟ برای گفتن یک داستان ؟ برای نشان دادن چیزی در یک نور متفاوت? برای لذت بردن از زیبایی شناسی یک لحظه ؟ دلایل به وضوح multifold.

تصاویر نیز یک رسانه یاد—آنها به ما یاد عزیزان ما کسانی ساخته شده است که یک علامت و یا به سادگی گرفتن برای آیندگان یک جرقه از ذات ما.

ما همه آلبوم هایی که keepsakes و گنجینه های از لحظات طولانی از بین رفته است. عکس که گرفته شد از طریق چشم است که زندگی کرده اند و تاریخ کشور ما است. ما نگه داشتن آنها را محبوس در کابینت, کابینت و چمدان آنها را در لحظات دلتنگی و سپس آنها را دوباره از ترس باران و حشرات و قالب و نابسامانی های زمان.

در حال حاضر به لطف تکنولوژی چند crowdsourced آنلاین سیستم عامل در حال انجام این کار نگه داشتن این خاطرات گرانبها امن است.

شهروندان بایگانی هند, گذشته کامل مدیریت میراث و 1947 Partition Archives میان دیگران دیجیتال مخازن از عکس های قدیمی.

ارتباط با مردم شبه قاره از طریق رسانه های اجتماعی خود را دسته این کتابخانه ها حفظ تصاویر و داستان های رایج فرد در رسانه های مختلف.

مستند داستان های شخصی از دوران گذشته

آغاز شده توسط Sanghamitra Chatterjee و Deepti آناند در مارس 2016, گذشته کامل طول می کشد و هنر بایگانی برای مخاطبان بزرگتر.

با هدف ساخت تاریخچه بیشتر اشتها آور و خوش طعم با استفاده از راه های مختلف ارتباطی و انتشار PastPerfect dabbles در تاریخ است که به ما کمک می کند درک ارزش میکرو-داستان بزرگتر در میان نبود.

صحبت کردن بهتر هند (TBI) در مورد نیاز به آرشیو داستان های مردم است که می تواند کمک به ما شیرجه رفتن عمیق تر به تاریخ ما Deepti Anand, co-founder, گذشته کامل مدیریت میراث می گوید: “ما قویا بر این باورند که پرونده نوشته شده است نه تنها در قالب اسناد و مدارک و سنت شفاهی و حافظه نقش بزرگی در تبیین تجربی تاریخ است. ما فکر می کنم بسیار مهم است به یاد داشته باشید که تاریخ هرگز تنها در مورد یک رویداد بلکه در مورد تجارب مجموعه ای که در اطراف رویداد و داستان از افرادی که از طریق زندگی می کردند و شاهد چنین حوادث است.”

این تصویر به عنوان مثال.

آیا نگاهی به آنچه نوشته شده است درست در بالای!! منبع: Instagram/PastPerfect


این یک تلگرام جزئیات تخلیه پناهندگان به بندر بمبئی در Versova بخار در سال 1947.

بسیاری از خانواده ها در پشت سمت چپ خانه های خود وسایل و اموال خود را جمع آوری و تا چه ارزش ترین و خروج از هر چیز دیگری خود را “جدید” ملت. از آن زمان تقریبا سه روز برای کشتی ها برای رسیدن به سواحل هند و ما می توانید تصور کنید که بیم و هراس و ترس و اضطراب و امید در دل این 99 پرسنل راه آهن رفت و آمد با خانواده های خود.

هنگامی که ما در یک عکس آن را تقریبا همیشه تداعی یک پاسخ. لبخند اخم ترسناک معوج و تاب برای لب nonchalance, و گاهی اوقات حتی ترس.

مثل این یکی:

منبع: Instagram/PastPerfect


Lounging regally در یک صندلی درخشنده در او سنتی fineries است این Marwari
bairi. Ghagra-choliیک pallu پیچیده در اطراف سر او پیشانی خود را آراسته بزرگ borla و maathaapattiیک neckpiece تعبیه شده با سنگ های قیمتی است. او ghagra (دامن) سنگین است با پیچیده Aari Tari کار با سیم طلایی. چه ایستاده بود برای من این بود که او بی سر و صدا سیما و خاطره انگیز ،

حفظ چنین گنجینه مهم است اما باید آن را یک وقت مناسب است ؟

“کاملا” می گوید Malvika بایگانی مدیر در شهروندان بایگانی هند, تاریخ شفاهی بایگانی که مصاحبه با مردم و جمع آوری عکس های خود را.

“آرشیوی از روند یک است. ما شناسایی مصاحبه شوندگان و مصاحبه آنها معمولا بیش از جلسات متعدد. این مصاحبه های گرفته شده در فرمت های صوتی و تصویری در حال ویرایش و رونویسی. کلمات کلیدی و موضوع شاخص های ایجاد شده از متن است و این همه را به یک مفصل کاتالوگ بنابراین داستان فردی می تواند به راحتی بازیابی است.”

این تیم سپس بازگشت به خانه از مصاحبه شوندگان از طریق خود عکس های قدیمی و اسناد و مدارک با آنها. زمان و تاریخ و مکان که در آن عکس گرفته شد و داستان چیزی است که اتفاق می افتد در عکس می رود به مواد مجموعه کاتالوگ.

“بنابراین همانطور که می بینید واقعا لذت بخش است که جمع آوری مصاحبه ها و عکس تنها حدود 30 درصد از کل کار است. آرشیو مصاحبه ها یک وقت اما بسیار مهم است به طوری که این مصاحبه را می توان از استفاده به مردم است. اما آن را بسیار رضایت بخش به نگاهی به زمان برای انجام آن را به درستی” او می افزاید.

آرشیو برچسب: یک ابزار قدرتمند برای درک ما گذشته

باستان حک شده در سنگ medievals نشسته نقاشی جلسات و پس از آن دوربین studios تان شدیدا از آلبوم پس از آلبوم پر از عکس های فوری.

اما در زمان حاضر راهنمایی از انگشتان ما انجام این کار از گرفتن یک لحظه. با یک کلیک آپلود به ابر ذخیره سازی و ما خاطرات ما حفظ شود برای همیشه لطفا برای.

اما آنچه از آن لحظه که صحبت می کنند و با فصاحت از طریق ضخیم سیاه و کاغذ سفید. قهوه ای رنگی داستان هایی که شهادت به سنین پیچش یا حلقه زنی در لبه های ترک ظاهر می شود بر روی سطح خود است.

توسط متد گردآوری و آرشیو قطعات تصویری و ماده تاریخ چنین آنلاین طرح اجازه می دهد در گذشته ما در نهایت به صحبت می کنند از طریق زبان توده ها و چشم ها که دیده می شود جزر و مدی از زمان. آنها می توانند حجاری تاریخی گفتمان و کمک به ما در ارزیابی جامعه ما زندگی می کنند تکامل آن و شاید به زمینه به فرایند تصمیم گیری.

در اینجا مجموعه ای از برخی از تصاویر جالب منابع از شهروندان بایگانی هند است.

ارتقاء

دکتر راجندرا پراساد را حمل بر اولین روز جمهوری

“من به یاد داشته باشید آنها به سختی هر گونه امنیت ، رئیس جمهور و نخست وزیر خواهد سفر با خلبان موتورسوار ، من تو را دیدم آنها را در بسیاری از مواقع در خیابان های دهلی نو می گوید:” آقای Kishore دسای مشتاق عکاس که به تماشای اولین رژه روز جمهوری در دهلی نو. منبع: Instagram

سر از سال 1939

به دنیا آمد و در سال 1916 آقای Pantaleon پرز صرف عمر خود در کار با راه آهن. یک نگاهی به رزومه قابل توجه خود را! منبع: Instagram

شکستن سقف شیشه ای

“مردان کالج ها آنقدر خشمگین که زنان دانشگاه تاسیس شد که آنها سوزانده دروازه ما, کالج, Newnham. آنها تا به حال یک tamasha در بازار است. وجود دارد مقدار زیادی از خشونت در برابر باز کردن یک زنان است. و (گفتند) ‘شما می توانید یک کالج وجود دارد اگر شما باید, اما شما نمی توانید درجه” به یاد می آورد خانم Mithoo Coorlawala CAI اول 100-year-old مصاحبه شونده که با حضور Newnham کالج در دانشگاه کمبریج از 1938-1939. منبع: Instagram

یک “Rani” در دانشگاه آزاد اسلامی عقبی Fauj

“مادر من استفاده می شود به کار برای استقلال هند, لیگ, تا زمانی که Netaji Subhash Chandra Bose شروع به ارتش ملی هند او کارگزینی برای آنها بلافاصله فرستاده من و خواهرم به آموزش در Rani جانسی هنگ. ما تا به حال آموزش نظامی و پرستاران آموزش. ما نمی بلافاصله باید لباس, بنابراین در حالی که ما آموزش دیده ما در لباس های عادی.” -سرهنگ راما مهتا (در حال حاضر راما Khandwala) یک ‘rani’ در دانشگاه آزاد اسلامی عقبی Fauj. منبع: Instagram

افتخار خواهر مادر برادر ماها ویر چاکرا

در اینجا Wg Cmdr Jag موهان Nath زمانی که او موفق به دریافت اولین ماها ویر چاکرا در سال 1962 برای خدمات خود را در جنگ علیه چین است. او موفق به دریافت مدال یک بار دیگر در سال 1965. Wg. Cmdr Nath گفت: CAI که عکاس از دوستان نزدیک خود گفت خواهر Rajmohini به بوسه مدال. او بیشتر خجالت و تمایلی به عکس کلیک. عکس برجسته شده است در بسیاری از مقالات روزنامه در طول سال. منبع: Instagram

100-year-old, نقدی, ثبت نام

“من برای شورای ملی مقاومت ملی, نقدی, ثبت نام شرکت. هنگامی که ما بسته شدن دفتر ما به ما گفته شد به هر چیزی که ما می خواستیم. من در زمان این 100 سال پول نقد ثبت نام. ارز در پوند و پنس. نوه های ما لذت می برد بازی با آن می گوید:” آقای جری Viegas. منبع: Instagram

RIN در ساری

“مادر من Wilhelmina در teleprinter وزارت سلطنتی هند نیروی دریایی در طول جنگ جهانی دوم است. من به یاد داشته باشید او به من گفتن که در طول یک رژه او انتخاب شد برای رفتن و درود می فرستم چون او تنها RIN در ساری. آنها می گویند که او برای اولین بار هندی sareed RIN می گوید:” آقای Eustace d’souza. تصویر از CAI پروژه آزمایشی – نسل 1947 پروژه. منبع: Instagram

دارای حافظه برای به اشتراک گذاشتن ؟ بازدید گذشته کامل مدیریت میراث و شهروندان بایگانی هند است.

از ویژگی های تصویر حسن نیت ارائه میدهد: گذشته کامل مدیریت میراث

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>