فسفات: کانادا ممنوعیت آن را به عنوان ‘مرگبار’, هندی, مواد شوینده استفاده 2.88 m تن در سال از آن

کف دریاچه & آب آلوده را به عنوان بسیار به کار با پساب صنعتی با فسفات در مواد شوینده. آن زمان ما تجدید نظر ما گزینه های تمیز کردن

منn سال 1973 یک تیم از limnology دانشمندان ردیف یک قایق در سراسر دریاچه 226 کانادا با یک زن پلاستیکی پرده در دو. آنها با استفاده از پرده برای تقسیم دریاچه به دو قسمت. آنها اضافه شدن کربن و نیتروژن به یک بخش است. بخش دوم این دو عنصر را به عنوان به خوبی به عنوان فسفات.

آن را طولانی نیست قبل از اینکه این منطقه با فسفات شد تا ابری با جلبک که آزمایش شد “مهم ترین در تاریخ limnology”.

شواهد قاطع بود و نتایج روشن به عنوان آسمان—فسفات باعث غیر طبیعی رشد سریع جلبک ها. این آزمایش انجام شده در کانادا تجربی دریاچه منطقه بود به اندازه کافی برای متقاعد کردن سیاستگذاران برای کنترل استفاده از فسفات در مواد شوينده رختشویی و دیگر پاک کننده ها.

این تصویر نمادین از دریاچه 226. منبع تصویر: موسسه بین المللی برای توسعه پایدار.

در نیمه دوم دهه 1970 کانادا و ایالات متحده آمریکا اعمال محدودیت فسفات به 0.05 درصد از تمیز کننده کل وزن یک مقدار در نظر گرفته می شود قابل اغماض است.

کشورهای دیگر مانند آلمان و سوئد به دنبال کت و شلوار (دو کشورهای اروپایی اعمال ممنوعیت برای حفاظت از دریای بالتیک).

به طور مشابه, هندوستان یک کشور غنی با داخلی بدن آب رودخانه ها و خط ساحلی گسترده دریغ نکنید باید به دنبال در قدم به قدم از این کشورها را ممنوع و یا حداقل محدود کردن میزان فسفات مورد استفاده در مواد شوینده و دیگر پاک کننده ها.

در واقع یک درخواست در حال حاضر در زمینه بنگلور پس از بدنام frothing از Varthur و Bellandur دریاچه ها.

مواد شوینده: تهدید به “مسائل زندگی” ؟

bellandur lake
تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Namma بنگلور/ توییتر.

هند چهره بسیار متفاوت چالش وقتی که می آید به آب و فاضلاب. برای شروع ما در شهرستانها انتشار حدود 62 میلیارد لیتر فاضلاب در هر روز است. به عنوان 2016, ما تا به حال از این ظرفیت برای درمان تنها 23.27 میلیارد لیتر از این مقدار است. بدون شک پساب صنعتی به کمک این تعداد بسیار بزرگه اما کاهش نمی مسئولیت ما را به محدود کردن آزادی فسفات در آب ما بدن.

عادی شهری شهروند منتشر فسفات در آب بدن از طریق مواد شوینده ظرف صابون و دیگر پاک کننده ها. فسفات استفاده می شود, در پاک کننده ها به عنوان یک نرم کننده آب اما اثبات آن می تواند سمی به ما به عنوان به خوبی به عنوان اکوسیستم های ما.

Dr تلویزیون Ramachandra استاد در موسسه علوم, بنگلور, می گوید, YourStory, “این ماده مغذی غنی سازی اغلب منجر به فراوان رشد گونه های مهاجم مانند آب سنبل که مانع نفوذ نور خورشید. این عدم وجود نور خورشید منجر به کاهش جلبک در حالی که فسفر می شود به دام افتاده در رسوب است.”

او به یکی از مطالعات خود را در مورد اثر فسفات در دریاچه ها. در مطالعه استاد می نویسد: “در قبل از مانسون با شدت بالا و وزش باد و تان شدیدا از آب دریاچه اتفاق می افتد و منجر به انتشار فسفر از رسوبات تشکیل [a] کف. فوم است مظهر فعل و انفعالات میان هوا, حباب, سورفکتانت و آبگریز ذرات. این آبگریز ذرات جمع در هوا-آب و رابط کاربری و تقویت آب فیلم بین حباب های هوا.

این ذرات همچنین به عنوان جمع آوری برای سورفکتانت که تثبیت فوم. سورفکتانت ها شامل به آرامی زیست تخریب پذیر سورفاکتانت و آبگریز ذرات این رشته باکتری ها با یک ساختار زنجیره ای و سطح هیدروفوبیک. بنابراین frothing است که با توجه به حضور به آرامی زیست تخریب پذیر سورفاکتانت (به عنوان مثال. خانگی مواد شوینده) از صنعتی یا فاضلاب شهری بیش از حد تولید پلیمری خارج سلولی ماده (توسط میکروارگانیسم [این] گسترش رشته موجودات زنده) و حباب هوا (باد).”

با توجه به تحقیقات و هند مصرف حدود 2.88 میلیون تن فسفات-حاوی مواد پاک کننده و انتشار 146 هزار تن از آلاینده عنصر در هر سال است.

یک مسئول سوئیچ از صفحه اصلی پاک کننده می تواند کمک به دریاچه ها ما نفس راحتی و رویکرد به multifold.

better home

ما می توانیم درس های از کانادا ممنوعیت استفاده از فسفات در مواد شوینده است. حتی قبل از این اجرا ما باید مراحل فعال و خودداری از استفاده از پاک کننده ها که فسفات مطالب و سوئیچ را به کشورهای عضو اکو دوستانه جایگزین به جای.

برای مثال مواد شوینده ساخته شده از گیاه مشتق از آنزیم ها واکنش نشان می دهند نه با دریایی گیاه یا حیوانی. اینجا کلیک کنید برای سفارش این سیاره پسند مواد شوینده.

ما آب ما مسئولیت:

the better home

منابع آب محدود است. و مدیریت آنها مسئولیت ما است. اگر ما نگه داشتن آزادسازی فسفات و دیگر مواد شیمیایی در دریاچه ها و رودخانه ها و آب های زیرزمینی سم موظف است برای بازگشت به ما.

اعطا شده است که ممنوعیت استفاده از فسفات در مواد شوینده و ظرف صابون را یک اثر فوری. اما آن را به حداقل نگه داشتن ما از اضافه کردن به در حال حاضر آب آلوده به بدن است که باید اولین هدف.

به تازگی من یک مثال عالی است که در خدمت به عنوان یک چشم-درب بازکن—اگر وان حمام خود را, سرشار, شما نمی خواهد شروع تصفیوی طبقه اول. شما بسته به ضربه بزنید.

که دقیقا همان چیزی است که ما نیاز به انجام این کار با ما آسیب دیده آب بدن.

اگر شما آماده برای ایجاد یک تغییر پایدار خود را با پاک کننده اینجا را کلیک کنید.

این پاک کننده ساخته شده از گیاه مشتق از آنزیم های خود را ترک خواهد کرد سطح بی عیب و نابودی در محیط زیست بدون هیچ ردی!


همچنین بخوانید: خود را بررسی کنید برچسب ها: 5 مواد شیمیایی مضر در Dishwash مایع آسیب رساندن به پوست خود را


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>