پاکستان و افغانستان مرز در چمن بسته شود در میان coronavirus ترساندن

اسلام آباد: در میان شیوع کروناویروس پاکستان نزدیک مرز خود را با افغانستان در چمن از 2 مارس.

در نامه ای خطاب به بازرس کل مرزی سپاه بلوچستان (شمال) کویته پاکستان وزارت کشور گفت: “پاکستان و افغانستان مرز در چمن بسته خواهد شد w.e.f. 2nd مارس سال 2020 برای یک دوره اولیه از 7 روز به منظور پیشگیری از شیوع کروناویروس در هر دو طرف مرز به نفع مردم کشور برادر.”

“در طول دوره اقدامات لازم را گرفته و به منظور حفاظت از سلامت مردم هر دو کشور” بخشنامه بخوانید.

روز شنبه, پاکستان تایید دو مورد جدید از coronavirus در نظر گرفتن تعداد افراد آلوده به این ویروس کشنده به چهار در کشور است.

Coronavirus رسما شناخته شده به عنوان COVID19 که سرچشمه در ووهان–پایتخت مرکزی چینی استان هوبئی– ادعا کرده بیش از 2900 زندگی در سراسر جهان است.

با توجه به طلوع نیوز, دستیار ویژه نخست وزیر در سلامت دکتر ظفر میرزا تایید کرد که یکی از این موارد است که از کراچی در حالی که دیگر بیمار از مناطق فدرال.

پاکستان تا به حال روز چهارشنبه گزارش داد که اولین مورد از coronavirus. اما چوب خط حساب کردن از افراد آلوده به این ویروس به زودی شروع به پریدن کرد به دو.

در ضمن افغانستان در ماه گذشته تایید اولین مورد از coronavirus در این کشور در امتداد مرز با ایران است.

روز چهار شنبه در کابل دستور داد یک وضعیت اضطراری در ولایت هرات که از مرزهای ایران است.

ترس از گسترش این بیماری دولت افغانستان روز یکشنبه دستور بسته شدن مرز با ایران است.

مقامات بهداشتی در ایران کانون شیوع کروناویروس در خاورمیانه رسما گزارش 58 درصد پرش در تایید عفونت به 388 و 30 درصد افزایش در مرگ و میر به 34 در روز جمعه.

منبع: ANI

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>