یکی از بهترین بیوشیمی با 16 CARESTREAM مقالات او هرگز اهدا توسط هند!

چنین بود دارشان Ranganathan تعهد که او مادر خود را به ارسال jackfruit از هند به تمام راه را به لندن فقط برای تحقیق! #WomenInScience

Off بالای سر خود چگونه بسیاری از زنان در علم شما می توانید نام از سراسر جهان ؟ برو جلو ، در حال حاضر که شما انجام داده اند که چگونه بسیاری از زنان هندی در علم می تواند به شما فکر می کنم ؟ آیا نام دارشان Ranganathan محصول در سر خود را ؟

ارتقاء

پیشگام در زمینه شیمی در میان بسیاری از جوایز او تا به حال برنده برای او کار دارشان بود دریافت کننده جهان سوم آکادمی علوم جایزه برای سهم برجسته او را به بیو شیمی آلی.

در یک جهان که در آن زنان در زمینه علم و تکنولوژی و مهندسی و ریاضی (STEM) بسیار پایین میراث به جا مانده از زنان مانند دارشان می تواند یک نیروی هدایت کننده برای بسیاری از دختران که می خواهند برای ایجاد یک علامت در زمینه علم.

منبع: بزرگترین شاهکار برای دارشان بود که او می تواند مدیریت حرفه ای کامل از تحقیقات توسط تامین کمک هزینه های تحصیلی.

Darshan Ranganathan نه تنها گام های بلندی در زمینه bio-organic chemistry research اما بودجه کل حرفه ای با چندین کمک هزینه های تحصیلی. یکی از این فرصت های مطالعاتی و حتی به او این فرصت را به سفر تمام راه را به امپریال کالج در لندن برای پست دکترا در اواخر 1960s!

Darshan Ranganathan – او در اوایل زندگی

Darshan متولد شد و در Karol Bagh دهلی نو در 4 ژوئن سال 1941 بود و فرزند سوم به Shantiswarup ماکان و Vidyavati Markan. او به اتمام آموزش و پرورش در اوایل از Aryaamamj دختر ابتدایی مدرسه ای در دهلی نو پس از آن او به مطالعه در ایندرپرستها بالاتر متوسطه.

در اینجا معلم او S V L راتان بود نفوذ زیادی در او و با الهام از او به یک حرفه ای در زمینه شیمی است. او فارغ التحصیل در این موضوع از دانشگاه دهلی. بعد دارشان اتمام دکترا در شیمی آلی در همان دانشگاه تحت هدایت پروفسور TR Seshadri. در طول دکتری او نیز تدریس او موضوع در میراندا ، او سخت کار او منجر به دریافت تحقیقات ارشد بورس تحصیلی از کمیسیون سلطنتی برای این نمایشگاه از سال 1851.

منبع: Cyloartenol یک ترکیب است که دارشان Ranganathan بود علاقه مند به مطالعه.

این به او کمک کرد تا انجام پس از دکترای خود کار با استاد DHR بارتون در امپریال کالج لندن است.

ورود به دنیای شیمی آلی

آن را در امپریال کالج لندن که او شروع به مطالعه cycloartenol در jackfruit و در واکنش های فتوشیمیایی از استروئید.

Darshan همواره علاقه مند به مطالعه ساختار و یا ترکیبات آلی و او به پایان رسید تا انجام برخی از کار پیشگام در زمینه پروتئین تاشو. این اساسا بدان معنی است که او مورد مطالعه ساختار سه بعدی از کارخانه های مبتنی بر اتم. با شور و شوق برای بازتولید فرآیندهای بیوشیمیایی در آزمایشگاه او را اغلب به رفتن به طول های بزرگ در انجام تحقیقات خود را کار می کنند.

Cycloartenol است که یک ترکیب فعال بیولوژیکی در گیاهان یافت و استاد با او مشغول به کار بود می خواستم برای روشن کردن سردرگمی در مورد این ساختار واقعی در گیاهان یافت.

منبع: مقاله پژوهشی همكاري با دارشان که متمرکز بر سنتز imidazoles

اما پس از jackfruit در دسترس بود در لندن او رفت و به میزان درخواست مادرش به کشتی آن را به او از دهلی نو در شکل خشک است. از این رو دخالت خود را در این پروژه به کمک استاد بیشتر کار تحقیقاتی است.

ارتقاء

علاوه بر این دیگر پیشرو کار او بود برای ایجاد یک پروتکل به صورت مستقل تولید مثل از مشتقات ایمیدازول. این یک ترکیب آلی است که یک عنصر مهم موجود در داروهای ضد قارچ و آنتی بیوتیک به همین دلیل است که آن را بزرگ دارویی با اهمیت است. او در بازگشت به هند در سال 1969.

زندگی یک محقق

به محض بازگشت او دارشان ملاقات Subramania Ranganathan در یک سمپوزیوم. چند ماه بعد او به او پیشنهاد شده و ازدواج آنها در 4 ژوئن سال 1970.

فقط 12 روز پس از ازدواج او پیوست آزمایشگاه در IIT Kanpur که در آن شوهر او نیز کار کرده است. در آن زمان او واقعا نمی هر گونه کمک هزینه تحصیلی اما او لذت می برد کار ساعت های طولانی.

منبع: Darshan شوهر Subramania Ranganathan که او ازدواج کرده و در 4 ژوئن سال 1970.

در شکوه مداحان به او نوشت:

من به او گفتم که از روز اول ما را به اشتراک گذاری منابع من به عنوان استادیار گروه راه دانش, تجهیزات, مواد شیمیایی, پروژه بودجه و این که ما در حوزه های مختلف پژوهش. با تمام آزمایشات سختی و انواع تعصبات او بسیار خوب در خود.

او اضافه می کند که او تا به حال به طور مستقل منتشر شده در چندین مجلات و در حال حاضر عضوی از فرهنگستان علوم. آنها حتی همکاری, ‘زمان شیمی آلی برجسته’. شوهر او نوشت: “آن روز من تایپ در یک استنسیل و او را به خود جلب کرد ساختارهای زیبایی است.”

در سال 1992 او اولین کار واقعی در منطقه ای تحقیقات آزمایشگاهی, Trivandrum در سال 1992 و به پایان رسید تا راه اندازی یک آزمایشگاه برای تحقیقات خود را.

دستاوردها و چند روز گذشته

بزرگترین شاهکار برای دارشان بود که او می تواند مدیریت حرفه ای کامل از تحقیقات توسط تامین کمک هزینه های تحصیلی. در سال 1991 او فرصت های مطالعاتی هند آکادمی علوم آکادمی ملی علوم هند در سال 1996 AV راما رائو پایه جایزه (JNCASR), جهان سوم آکادمی جایزه علوم (TWAS) در شیمی (1999) در میان چندین نفر دیگر.

منبع: دارشان با شوهرش.

در سال 1998 او و همسرش نقل مکان کرد به حیدرآباد در دعوت توسط Dr Raghavan مدیر موسسه هندی شیمیایی فن آوری است.

او بعدها مبتلا به سرطان و مرگ او در روز او متولد شد و در 4 ژوئن سال 2001 در سن شصت. او پسر آناند که متولد شد و در سال 1972 نیز به دنبال پدر و مادر خود را قدم به قدم و یک دانشمند شد.

این چیزی است که شوهر او تا به حال به می گویند برای این دانشمند برجسته:

او یک ستاره است. برای چنین یک انسان فوق العاده پایان باید خیلی زود و خیلی دردناکی است که در واقع یک بی رحمانه و تاب از سرنوشت. او مبارزه خود را طولانی رنج می برند فقط به عنوان شجاعانه است.” اما او می گوید که وقت خود را با هم بود “سال طلایی که رفت و با یک رویا هرگز به بازگشت.

او واقعا به نظر می رسد و می گوید که او را در مسیر حرفه ای است که می تواند به شبیه سازی. “خلاصه دارشان را نابغه است حتی سخت تر است. در زمان او درگذشت او پرکار ترین زیست شیمیدان آلی در هند,” او نوشت.


همچنین بخوانید: کمال Ranadive های گمنام دانشمند ساخته شده است که علم در دسترس برای همه زنان


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>