یک بار رد شده برای یک کار که او نمی پرداخت رشوه کشاورز در حال حاضر بدست آورده در Lakhs/ماه

و چه او رشد برای به دست آوردن این نوع از پول ؟ تن و تن از تلخ تنبل.

ارتقاء

Sآتیش Shidagoudar یک زن 38 ساله کشاورز از Belagavi را Shirur روستای محبوب شناخته شده به عنوان ” تلخ تنبل متخصص در آن منطقه به خاطر او برداشت 50 تن از این سبزی در هر سال در 1.5 هکتار از زمین.

اگر چه او می آید از یک خانواده از کشاورزان خود را انتخاب اول حرفه ای. او می خواست برای تبدیل شدن به یک معلم است.

“در سال 2008 پس از کسب دو مدرک لیسانس و لیسانس آموزش و پرورش, من شروع به دنبال یک شغل تدریس. هنگامی که من در نهایت در بر داشت یک فرصت از من خواسته شد به پرداخت رشوه از Rs 16 لاخ برای یک حقوق ماهانه تومان 16,000. در حالی که پدر من مایل به گرفتن یک وام به پرداخت رشوه به من خودداری کرد و تصمیم گرفت برای پیوستن به او و عموهای من در این زمینه” او آغاز می شود.

اما به جای پدر او پس از روش های سنتی کشاورزی Satish تصمیم به انجام کارهای متفاوت و پیاده سازی تکنیک های جدید است که افزایش بهره وری و تولید درآمد بهتر.

“پدر من Nagappa و برادران خود شده اند کشاورزی سبزیجات مختلف برای 50 سال گذشته, اما آنها به سختی قادر به تولید هر گونه سود. عملکرد و کیفیت همیشه ضعیف است. پس از پیوستن به آنها را من اجرا تکنیک های پیشرفته برای کشت سبزیجات مانند آبیاری قطره ای مناسب برای مدیریت آب و ایجاد کارخانه تخت به حفظ رطوبت. من یاد گرفتم این تکنیک از کتاب و دیگر کشاورزان بودند که تمرین آن می گوید:” Satish.

نه تنها Satish یادگیری تکنیک های جدید کشاورزی, او همچنین به مطالعه خواسته های بازار نزدیک است.

“اگر چه وجود دارد یک تقاضای بالا برای تنبل تلخ تنها چند کشاورزان کشت آن در Shirur. در سال های اخیر مردم را از خواب بیدار به این واقعیت است که تلخ گیاهی متعدد دارویی فواید و کمک می کند تا در کاهش سطح کلسترول بد و کنترل دیابت است. من با یک محاکمه دور و با استفاده از 10 guntas (0.25 هکتار) از زمین به رشد من اول پچ می گوید:” Satish.

تلخ تنبل در حال رشد در Satish مزرعه.

او با استفاده از همان تکنیک های کشاورزی او با استفاده از خود را برای دیگر محصولات کشاورزی—آبیاری قطره ای برای مدیریت آب و مالچ پایه برای ایجاد کارخانه کوچک تخت که نه تنها مانع از رشد علف های هرز را نیز افزایش حفظ رطوبت ظرفیت.

“محاکمه در دور یک موفقیت بود. در عرض چند ماه وجود دارد کامل رشد تلخ خربزه و جردس آماده برای برداشت می گوید:” Satish.

پس از این او در نقل مکان کرد به یک قطعه بزرگتر از زمین است. او حک شده 1.5 هکتار از 5 هکتار زمین برای رشد تنبل تلخ سال دور و با استفاده از باقی مانده 3.5 هکتار به رشد نیشکر.

“اول من تهیه زمین شخم 3 یا 4 بار به خاک خوب و حذف علف های هرز. سپس من mulched پایه و ایجاد کارخانه تخت برای ایجاد نهال. هر گیاه تخت دارای 3 سالم نهال در حال رشد است. ثالثا من نصب یک سیستم آبیاری قطره ای و آبپاش برای اطمینان از محصولات دریافت مقدار مناسب از آب در فواصل منظم. آنها نیاز به آب در روز متناوب و قطره ای سیستم بهترین انتخاب برای استفاده از آب به طور موثر. از آنجا که این گیاهان creepers من هم بنا pandals با استفاده از شاخه های بامبو می گوید:” Satish.

برداشت 50 تن از تلخ تنبل هر سال

Bitter Gourd
“از طریق من انجام 30 برداشت و هر بار من حدود 1.5 تا 2 تن است. تا پایان سال از آن می رسد 50 تن است. یک تن فروش در 35,000 تومان اما این متفاوت است با توجه به تقاضای بازار است. در سال گذشته فروخته شد در 48,000 تومان در هر تن. در طول فصل برداشت من کسب 25.000 تومان هر روز که راه بیش از آنچه من به دست آورده اند از هر کار دیگر می گوید:” Satish

اما رسیدن به اینجا بود و نه یک سفر آسان. Satish می گوید او برای آزمایش با انواع آفت کش ها و ریز مغذی برای اطمینان از محصولات خود را به رشد سالم.

“در ابتدا بسیاری از گیاهان را رنج می برند از بیماری هایی مانند کپک پودری که من هرگز پیش بینی شده است. کپک پودری است که یک عفونت قارچی است که باعث سفید و یا زرد تکه بر روی برگ. سپس من شروع به اضافه کردن عناصر کم مصرف قارچ کش مانند Carbendazim و آفت کش های آلی است که عمدتا شامل چریش برای اطمینان از آنها اجتناب شود هر بیماری و رشد سالم,” او می گوید.

امروز Satish خوشحال است که همه کسانی که سال پیش او ایستاده خود زمین و حاضر به پرداخت رشوه به دلیل این چیزی است که من به او آغاز شده در کشاورزی موفق سفر.

ارتقاء

“من به سختی تومان سرمایه گذاری. 1.5 lakhs اما من به دست آورده اند چندین برابر بیشتر از سرمایه گذاری اولیه. من معتقدم با کمی کار هوشمند و بسیاری از تعيين هر کسی می تواند رسیدن به هر چیزی” او آمده است.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>