پرستاران, پزشکان, IAS افسران: دیدار قهرمانان کمک به لاداخ شجاع COVID-19 طوفان

“این بیمار گسل است که آنها به کامپیوتر شما. حمله به آنها و پزشکان و پرستاران که درمان آنها است مانند ارتکاب گناه است. پس از همه, ما همه انسان هستند و این ما مسئولیت جمعی به ارائه کمک.”

تیاو دو COVID-19 موارد مثبت در Ladakh گزارش شده در 7 مارس سال 2020 است. هر دو نفر به تازگی از زیارت خود را در ایران به یک کشور ویران با این بیماری همه گیر.

به جای در نظر گرفتن برنامه ریزی شب که روز تسرینگ Yangzom Skurbuchan (35) و یک پرستار ارشد در Sonam Norboo بیمارستان یادبود در له داوطلب برای مراقبت از بیماران در کنار کارآموز پرستار Angmo Likir (27) که در آن زمان در انجام وظیفه.

“Angmo و من تصمیم گرفتم که ما به مراقبت از نیازهای خود را از اعضای خانواده خود را نمی تواند کمک کند. یکی بيمار 65 ساله که از بيمارستان مرخص شده, در حالی که دیگر یک 75 ساله که هنوز تحت نظارت نزدیک در یک قرنطینه مرکز می گوید:” Yangzom, زبان, به , بهتر, هندوستان.

با وجود این نشان از شجاعت و خانواده های مربوطه خود را در ابتدا به بیان احساس خود را از ترس و بیم و هراس.

“زمانی که من داوطلب برای مراقبت از بیماران و اعضای خانواده ام بودند خوشحالم و از من پرسید چرا من باید وجود داشته باشد با این بیماران حامل یک بیماری بسیار جدی. اما ما در زمان تمام اقدامات احتیاطی لازم مانند پوشیدن تجهیزات حفاظت شخصی (PPE). این وظیفه ما بود به بعد از آنها نگاه کنید و آنها را به بهترین مراقبت ممکن است” او به یاد می آورد.

پوشش خود را از سر تا پا برای اطمینان از هیچ امکان گرفتن در معرض و یا آلوده کردن دیگران آنها رفت داخل جداسازی بخش به آنها غذا و اکسیژن و دارو از زمان به زمان.

آنها همچنین به طور منظم فشار خون خود را و نگه داشتن یک چشم نزدیک بر روی وضعیت جسمی خود را. پس از خروج از انزوای خود ward آنها را دور از تمام این مواد را از داخل اتاق به درستی. تنها پس از شستن دست های خود را به درستی خواهد آنها بازگشت به خود را مجزا اتاق مجاور.

“ما دیده نشده خانواده های ما پس از 7 مارس. من پنج سال است که من را دیده اند در بیش از یک ماه است. ما با بیماران ما تا 30 مارس, پس از آن ما شده اند نگه داشته شده است. این خواهد شد در 14 روز تا 13 مارس پس از آن ما خواهد شد و ما وظایف این که آیا آن را به دنبال پس از COVID-19 مثبت بیماران و یا به طور کلی بخش وظایف می گوید:” Yangzom.

“من یک کارمند دولت است و آن را بخشی از وظیفه من به مراقبت از اين بيماران است. اما Angmo فقط یک داوطلب. او یک دانشجوی پرستاری که به تازگی به پایان رسید ، او نمی باید وجود داشته باشد با من اما تصمیم به کار با این وجود. ما تنها هدف برای اطمینان از مهار این ویروس و که آن را در خارج از گسترش” او می افزاید.

Ladakh
تسرینگ Yangzom (سمت چپ) و Angmo Likir (سمت راست) (منبع: توییتر)

شجاعت خود را در پله تا بشقاب از در آمد خود را افزایش دانش است. virus. آنها تا به حال در مورد آن را بخوانید گسترده از منابع مربوط آنلاین.

“اگر چه خطرناک است این COVID-19 ویروس نیست هوابرد و ما می دانستیم که اگر ما محافظت خودمان را در همه زمان ها هیچ چیز را برای ما اتفاق می افتد. Dr Thinles ما پزشک را به طور منظم آمده برای دور خود و در بررسی این بیماران بدون هیچ گونه ترس” او می گوید.

Yangzom و Angmo تنها نماینده از کار قابل توجه Ladakh پزشکی برادری انجام داده است برای مدیریت این بیماری همه گیر.

از پزشکان, پرستاران, پزشکی و مدیران و حتی پاک کننده که مشغول به کار طولانی تا 12 ساعت شیفت برای پاکسازی جداسازی بخش این بوده است که تلاش های مشترک.

شده اند وجود دارد دیگر بازیکنان کلیدی را به عنوان به خوبی. برای مثال Rigzin Samphel یک سال 2003-دسته ای Indian Administrative Service (IAS) افسر دریافت کرده است بسیاری از ستایش خود را برای دست زدن به این بیماری همه گیر.

تحت رهبری او برخی از ساکنان بر این باورند که دولت سنگ unturned در این ساعت از بحران است. چه شده است به خصوص قابل توجه هستند خود را به طور منظم جلسات به رسانه ها که در آن او طول می کشد تمام انواع سوالات از روزنامه نگاران و ویژگی های خود را آرام رفتار ارائه اطلاعات با وضوح واقعی.

Ladakh
کمیسر وزیر (بهداشت و درمان) لاداخ Rigzin Samphel در سمت راست پرداختن رسانه ها. (منبع: توییتر)

بازیابی سریع

از 14 بیمارانی که برای اولین بار آزمایش مثبت برای COVID-19, 11 بهبود یافته اند. به عبارت دیگر بیش از 78 درصد از بیماران بهبود یافته اند تا کنون. تا کنون نزدیک به 600 نمونه های جمع آوری شده برای تست.

“آنها در حال بازیابی هست. پس از دو تست منفی بیماران باید انتخاب برای رفتن به صفحه اصلی و دوباره پیوستن به جامعه و یا ماندن چند روز بیشتر در مرکز ما و کمک به آنها خود را حفظ تغذیه سطوح. همانطور که می دانید یک فرد از کرگیل منطقه به تازگی آزمایش مثبت است. پس از ردیابی این شخص گفت مخاطبین ما فرستاده بیشتر از 100 نمونه امروز می گوید:” کمیسر وزیر (بهداشت و درمان) لاداخ Rigzin Samphel زبان به مطبوعات در 7 آوریل.

او در ادامه برای اضافه کردن که حدود 200 زائران از لاداخ را دوباره از ایران و تحت قرنطینه در نقاط مختلف کشور است. برای کسانی که هنوز گیر در ایران, وزارت امور خارجی و وزارت بهداشت و درمان مشغول به کار هستند از نزدیک به آنها را به بازگشت به هند است.

“وقتی که می آید به کالاهای اساسی ما بزرگترین استرس در سبزیجات است. از طریق Zoji-la ما نیز در میانه راه در آوردن روغن پخت و پز, LPG گاز و بنزین. در بازار محلی به ما گفته شده است وجود دارد کمبود شیر و کره است. ما این را مطرح لازم با مقامات و من مطمئن هستم این کمبود خواهد بود خطاب به زودی” گفت: Samphel در یکی دیگر از آدرس های اخیر.

Ladakh
پزشکان و پرستاران در خط مقدم است. (منبع: Facebook)

مدیریت این بیماری همه گیر

برای هفته جاده ها در Gongma روستای له منطقه پوشیده اند یک ترک نگاه کنید. در کنار همسایه هملت از Yokma در Chuchot منطقه Leh منطقه است و کانون COVID-19 موارد مثبت در Ladakh. Gongma که 18 متر دور از له قرار داده شد و تحت مهار در 8 مارس, روز پس از لاداخ گزارش اول آن دو COVID-19 موارد مثبت.

در 17 مارس, همسایه هملت از Yokma نیز قرار داده تحت مهار. از 11 مورد از Leh منطقه 10 شد از hamlets از Gongma و Yokma.

به زودی پس از اولین مورد شناسایی شد در لاداخ دولت در زمان اقدامات پیشگیرانه برای مهار آن و آماده شدن برای شیوع. این اقدامات به آنها زمان کافی برای قرار دادن اقدامات دیگر به منظور از آگاهی بخشی به بسیج جوامع و هل دادن قابلیت های محلی امکانات بهداشتی.

“پس از 17 مارس, Ladakh تنها چیزی که دیدم یک مورد مثبت در کرگیل منطقه و به خوبی برای آن آماده. برای مثال ما شروع غربالگری مسافران از فرودگاه از 31 ژانویه به بعد. تا کنون ما به نمایش در بیش از 30 ، 000 مسافر. ما یک پایگاه داده بر اساس آن ما می تواند کار بر روی ردیابی بالقوه اطلاعات تماس آن با سفر در تاریخ و که تا به حال آزمایش مثبت است. هر کس با سابقه سفر خارجی شد و در حال پیگیری از آن روز به بعد و در تمام موارد مثبت بودند معطوف به اصلی SNM بیمارستان اینجا. در این زمینه تیم ما از سلامت کارگران از جمله Anganwadi و آشا کارگران انجام شد خانه به خانه نظرسنجی مسلح با پایگاه داده چگونه بسیاری از مردم تا به حال سفر خارج لاداخ و خارج از کشور تا کنون انجام داده اند و کارآمد کار می گوید:” Dr Motup Dorjay این افسر ارشد پزشکی از Leh منطقه.

همانطور که قبلا ذکر بیمارانی که آزمایش مثبت برای COVID-19 در Ladakh عمدتا از یک روستا با یک سفر تاریخچه گسترش به ایران.

“ما آنها را بلافاصله بستری ترسیم خانواده خود و اطلاعات تماس آنها را قرنطینه و این که چگونه ما موفق به گرفتن موارد مثبت اولیه. به عنوان به زودی به عنوان موارد مثبت تشخیص داده شد در Chuchot Gongma روستا را تحت کامل مستند. این که چگونه از عفونت کنترل می شد. اگر شما نسبت تعداد نمونه گرفته شده و جمعیت ما باید در میان بالاترین در کشور می گوید:” Dr Dorjay.

آنچه نیز کمک کرد مقامات منطقه کم تراکم جمعیت و جغرافیا همراه با یک همکاری واقعی از مردم است.

در ابتدا برخی از دشواری در کمک به ساکنان درک و چرا از روستای خود را تحت قفل و به همین دلیل اجتماعی فاصله باید تمرین, اما آنها به زودی متوجه است که این مراحل گرفته شده برای ایمنی خود را.

“هیچ کس در حال خروج از منطقه مهار. کسانی که بیرون رفت و مجاز به بازگشت تا زمانی که این بیماری همه گیر به طور کامل فروکش. آنها زندگی می کنند با بستگان خود در خارج” می گوید: عبدالقادر های headman از Yokma هملت.

سازمان های غیر دولتی مانند Ladakh بنیاد قلب و Mahabodhi کارونا بنیاد خیریه نیز شدت به کمک مالی خود امکانات پزشکی. دولت گرفته است بیش از هر دو این بیمارستان با استفاده از امکانات خود را به قرنطینه افراد مشکوک به.

“ما پزشکان و پرستاران کافی PPEs نه فقط در SNM بیمارستان بلکه متصل اسلحه از دولت. در حال حاضر ما به اندازه کافی اما ما دستور داده اند که هزاران نفر دیگر که باید به ما در هر زمان به زودی می گوید:” Dr Dorjay.

اما این غیر ممکن است به تخفیف نقش پلیس را بازی کرده اند در نگه داشتن مردم محدود به خانه های خود را برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه گیر به خصوص در Gongma و Yokma. آنها همچنین نقش مهمی در غربالگری و جمع آوری اطلاعات از مسافران که به لاداخ. برخی از پرسنل حتی داوطلب تلاش خود را برای خوراک گرسنه.

ارائه ملزومات & کمک به کارگران مهاجر

به دنبال در سراسر کشور مستند دولت محلی راه اندازی کمک که در آن ساکنان می توانید تماس بگیرید برای تحویل ملزومات از جمله داروهای طوری که آنها نمی بی ارزش گام از خانه های خود. برای اطمینان از بیمارستان نیست بیشتر سبب شیوع تنها کسانی که با شرایط اضطراری را آورده بودند بیمارستان.

داروخانه ها ارتباط له برای مثال افزایش یافته و خدمات خود را برای تحویل خانه از داروها. از ارائه یک نوار پزشکی به پرواز فوری دارو از دهلی نو—آنها آن را انجام داده اند همه.

برای زندگی ساکنان دور از Leh, منطقه دولت مراحل را به آنها ارائه اما همچنین تلاش برای تقویت این سیستم برای افراد با شرایط مزمن است که نیاز به دارو به طور منظم.

Ladakh
تحویل از ملزومات است. (منبع: Facebook/دولت منطقه Leh)

تلاش نیز در حال ساخته شده به راه اندازی یک سیستماتیک تحویل سیلندر گاز مایع. تا 29 مارس دولت تحویل بیش از 150 سیلندر به مکان های دور افتاده در منطقه است.

برای مواد غذایی جیره و دیگر خوردن ملزومات دولت تعیین شده چند مغازه برای تحویل خانه خدمات در هر منطقه است.

ساکنان می توانید ارسال مورد نیاز خود را از طریق واتساپ اگر چه دسترسی به محصولات خاص محدود است به دلیل کمبود ملزومات است. آنها سفارشات از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر و ارائه محصولات بعد در شب. تا کنون آنها را به انجام بیش از 400 تحویل در داخل و اطراف له.

محلی سبزیجات مانند سیب زمینی و تربچه و در دسترس با ساکنان تحویل داده شود. به عنوان جاده ها به لاداخ هنوز بسته با توجه به فصل زمستان آنها موفق نه تنها به پرواز در ملزومات به طور منظم اما همچنین تقویت شبکه های محلی کشاورزان برای عرضه به مردم است.

“در طول این زمان از سال وجود دارد کمبود کالاهای اساسی از جاده ها شده اند باز نشده است. سال گذشته کمبود بدتر بود چون جاده ها باز کرده بود تنها تا پایان ماه آوریل است. تفاوت این بار این است که بیشتر مردم در داخل خانه و در نتیجه مصرف بالاتر است. در حالیکه پیش از آن آنها خواهد بود سفر و یا کار در جای دیگر می گوید:” یک مقام رسمی در شرایط گمنامی.

این همان وضعیت در کرگیل. اگر چه مردم محلی در حال همکاری نزدیک برای کمک به یکدیگر در بسیاری از پرت و دور افتاده مناطق مردم روبرو هستند کمبود شدید از ملزومات است.

“بازار تقریبا خالی اینجا. در اکثر روستاهای منطقه کارگل آنها بسته اند خود را در جاده ها برای خارجی ها و نه اجازه می دهد مردم را به بازدید. دولت در تلاش است تا کمک کند اما این چهار ماه پس از جاده ها بسته شده و بازار است که در حال اجرا پایین در منابع. آنها نیاز به باز کردن جاده ها از طریق Zoji-La عبور اجازه می دهد کامیون برای حمل کالاهای اساسی و آنها باید اطمینان از در دسترس بودن اقلام ضروری در کارگل له و پرت و دور افتاده مناطق می گوید:” سجاد Kargili محلی اجتماعی و فعال سیاسی.

با وجود کمبود افراد از ادیان مختلف گرد هم آمده اند در این زمان به چالش کشیدن. به عنوان Althaf Lankoree یک کرگیل ساکن می گوید: “با وجود اختلاف های عقیدتی مردم از ادیان مختلف در حال کمک و خدمت به دیگران. با هم, ما قطعا پیروزی در این نبرد در برابر COVID-19.”

در ضمن برای هزاران نفر از کارگران مهاجر در این منطقه به ویژه از بیهار و نپال و دولت های منطقه است که ارائه جیره های بر جای پای جنگ.

قبل از ارائه جیره اما دولت به کارگردانی روستا patwari (زمین افسر پرونده), جیره, انبار دار و تعیین تعاونی بخش رسمی برای انجام یک بررسی جامع برای ارزیابی تعداد کارگران مهاجر در این منطقه است.

“اکثر کارگران مهاجر در منطقه ما انجام دهد باید محل اقامت یا اجاره یا چهارم زندگی داده شده توسط کارفرمایان خود را. ما تا به حال صادر شده قبل از اخطار به مالکان و صاحبان خانه به بیرون آنها را اجاره. بدون کار آنها نیست که پول کافی برای خرید غذا و یا جیره غذایی. تحت اضافی منطقه توسعه کمیسر موسی Kunzang ما تاسیس تیم های واکنش به اطمینان اساسی جیره رسیدن به آنها” Jigmet Namgyal این گره افسر نظارت بر کار مسائل و خدمات ضروری در له منطقه در این بیماری همه گیر.

Ladakh
ارائه ملزومات به کارگران مهاجر. (منبع: Facebook/منطقه دولت Leh)

“با این حال بسیاری از این کارگران ثبت نام نکرده بودند با دولت های منطقه بنابراین ما رفت جلوتر و به اتمام ورزش به یک ایده روشن تر از کسانی که به ما کمک می کند در آینده است. پس از تایید مناسب آنها ثبت شده توسط دولت. هنگامی که کار گروه ثبت آنها ما را جیره. ما هم محلی ایجاد کرد headman نظارت بر امور و به دنبال این روند بیش از همه Ladakh. با کمک از جامعه پزشکی ما نیز به آنها گفت که برای شستن دست های خود را به طور منظم با صدور دستورالعمل در تمرین های اجتماعی فاصله و در نظر گرفتن تمام اقدامات احتیاطی لازم و ارائه مشاوره نیز می گوید:” Jigmet.

تا کنون آنها را تمدید جیره—2.5 کیلوگرم برنج 1.5 لیتری روغن پخت و پز 2.5 کیلوگرم dal نمک و عطا—به بیش از 11,000 کارگران مهاجر.

در همین حال ساکنان که می خواهم به داوطلب تلاش خود را می توانید با پر کردن این صفحه گسترده گوگل صادر شده نسبت به پایان ماه مارس. تا کنون دولت را دریافت پاسخ از بیش از 100 نفر و سازمانها در حالی که آنها هماهنگ تلاش بر روی زمین است.

محبت بیش از همه چیز

با وجود همه این تحولات مثبت آنچه باقی می ماند یک نگرانی خصومت برخی از ساکنان در حال برگزاری نمایشگاه به بیماران و پزشکان در این بیماری همه گیر.

در حالی که این منحصر به فرد است به لاداخ دو پرستار و اولین پاسخ دهندگان در Ladakh نبرد در برابر COVID-19 یک پیام است که همه ما باید با توجه به.

“مردم هرگز نباید حفظ چنین نگرش منفی علیه پزشکان و بیماران است. این بیمار گسل است که آنها به کامپیوتر شما. حمله به آنها و پزشکان و پرستاران که درمان آنها است مانند ارتکاب گناه است. پس از همه, ما همه انسان هستند و این ما مسئولیت جمعی به ارائه کمک. هنگامی که ما برای مراقبت ما دو بيمار در هیچ نقطه ای آیا ما اجازه دهید آنها را احساس ننگ برای شرایط خود را. آنچه ما به حداقل رساندن اضطراب تعامل به طور منظم در بحث کوچک ارائه کلمات راحتی و نگه داشتن آنها را در روحیه خوبی. حتی امروز آنها به طور منظم با ما تماس بگیرید. این است که ما چگونه باید درمان مردم می گوید:” پرستار Yangzom.


همچنین بخوانید: #CoronaWarrior: این راهب بیمارستان رایگان است که کمک به لاداخ نبرد COVID-19


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>