هیچ باقی مانده: مادر من مبتکرانه راهنمایی کمک من بهتر طبخ

پخت و پز است که در اولین گام به صفر زباله شیوه زندگی است. در اینجا برخی از پخت و پز ارسال ها به اشتراک گذاشته شده توسط دو مهم زنان در زندگی من و maa و مادر بزرگ من!

ارتقاء

من بزرگ شده در یک خانواده که در آن مواد غذایی نقش مهمی در آوردن ما با هم. تعطیلات مشخص شد با جشن و حتی هر روز وعده های غذایی پخته شده بودند در صمیمانه ترین شیوه است. ساده کاسه khichdi یا dal-chawal ادامه برای ارضای روح من.

اما, پس از نقل مکان به دور از آسام تمام مواد غذایی که تداعی خاطرات و گرما به طور طبیعی گریزان شد. من و زندگی در PGs جایی که من شکایت در مورد مواد غذایی, اما زمانی که من شروع به زندگی با خودم 350 فوت مربع آپارتمان استودیو در بنگلور من تا به حال هیچ عذر و بهانه. من در نهایت به حال استقلال به از نو خلق کردن غذاهای که می تواند من را به خانه البته فاصله فیزیکی.

من لذت بردن از پخت و پز و آن را احساس می کند مانند یک مراقبه و فعالیت است. چند ساعت که در آن من می توانم خاموش مغز و تمرکز بر نمی سوزاندن پیاز و یا تضمین شده توسط من مقدار مناسب نمک است.

اما من باید اعتراف که آن را تنها در طول مستند است که من به طور فعال شروع به اجرای یک برنامه ریزی منو.

(L-R) با استفاده از انبه رسیده و موز را به اسموتی, کاسه, milkshakes و پنکیک

مانند ساعت من تماس Maa و مادر بزرگ من به آنها را بپرسید ویژگی های مورد علاقه من راحتی مواد غذایی اغلب پخته شده توسط آنها. مشاهدات در طول سال منجر به درک من این است که این زنان شگفت انگیز همواره مدبر به اندازه کافی به هرگز زباله های مواد غذایی. این یک ارزش است که نیز ریشه دوانده در من.

در حالی که در میز ناهار خوری ما هرگز مجاز به هدر هر چیزی بر ما صفحات. “تنها تا آنجا که شما می توانید بخورید اما اطمینان چه در بشقاب شما هدر نمی رود” آنها می گویند.

حتی امروز آن را دشوار است برای من فقط بازی شیر یا خط مواد غذایی در سطل است.

و با این مستند که منابع کمیاب شد آن را حتی بیشتر مهم است به ملاحظه در مورد من چگونه پخته شده. استفاده مجدد از پسماندهای شد یکی دیگر از راه برای به حداقل رساندن ضایعات.

در اینجا برخی از راهنمایی که شما می توانید ترکیب خود را در پخت و پز روزمره.

زباله نه می خواهند و نه

مادر من و مادر بزرگ من شده اند بزرگترین تأثیرات آشپزی من

مادرم می گوید که مایل نیست به اتلاف مواد غذایی تا حد زیادی به کار با او چگونه آورده شد. او قدیمی ترین سه خواهر و برادر و بسیاری از سال های شکل گیری سپری شد در شیللنگ. پدر بزرگ من بود که یک معمار, حال انتقال است. پس مادر بزرگ من یک زن خانه دار ماند با تمام کودکان خود را در شهر nestled در تپه.

او به یاد می آورد که چگونه مادر بزرگ من الهام او را به استفاده مجدد از پسماندهای–چگونه نان خواهد بود تبدیل به خوشمزه گیاهی لغو احکام صادره ی. نان خواهد بود فشرده تخت با آب پس مانده خورشت لوبیا و هویج و سیب زمینی و گل کلم می تواند در آن قرار داده شده. مرطوب نان خواهد بود گرد به یک توپ و سرخ شده.

“اگر چه من بسیار ضربه زننده خوار مادر بزرگ خود را تضمین که تمام وعده های غذایی را خوشمزه و مغذی است. رک و پوست کنده ما وسط کلاس زمينه به من آموخت که هرگز نباید به هدر رفته” Maa به من می گوید unapologetically.

برای مادربزرگم جستجو های اخیر, این یک شبیه فلسفه است. او در یک روستا در آسام در دهه 1930 با شش خواهر و برادر دیگر. با بسیاری از اعضای خانواده این مفهوم از به هدر رفتن مواد غذایی بیگانه بود. “تمام مواد غذایی که پخته شد می توان مصرفی در یک نشسته بودند باقی مانده” او به من می گوید.

در صورت عدم وجود یخچال و مادربزرگم را به یاد می آورد که تولید مثل ماهی خواهد بود خشک شده را chutneys یا ادویه کاری.

من متوجه است که من بیش از حد برخی از ارسال ها از خود من است. برای مثال من هرگز پوست من سیب زمینی در حالی که پخت و پز. من شستن آنها را با دقت قبل از استفاده از آنها در هر ظرف. این بود که به خصوص پس از من در بر داشت که لایه برداری در واقع کمک به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و بیماری های قلبی و دیابت نوع 2!

ترشی است یک راه عالی برای ذخیره بیش از حد تولید کند. (از L-R) فلفل, خردل, ترشی, ساقه بامبو ذخیره شده در آب شور و شیرین انبه ترشی

هنگامی که وجود دارد است که بسیاری از کشک را در یخچال من, من فقط آن را تبدیل به یک raita. من برخی از خیار رنده و اضافه کردن آن را به کشک با نمک و پودر تخم گشنیز و فلفل و پودر فلفل سیاه یک اثر خفیفی از رنگ از عسل و یک قاشق از کل خردل و رب. این همچنین باعث می شود یک شیب از pakoras و چای.

بازگشت به خانه پس از هر pujaمادربزرگم هرگز اجازه مانده پراساد به هدر. این پراساد متشکل از مخلوط آغشته گرم و moong. این مخلوط با پیاز و سیر و زنجبیل و فلفل و نمک را خوشمزه pakoras.

Maa به من می گوید که او مادر در قانون شده است یکی دیگر از نفوذ در پخت و پز خود را. مادر بزرگ پدری من Aitaآورده در بنگالی میراث هنگامی که آن را به پخت و پز مواد غذایی خود را. ما به طور طبیعی تا به حال یک درک خوب از غذاهای بنگالی و او بیش از حد بود بسیار مدبر طبخ.

هر زمان بطری کدو پخته شد آن را با پوست. او را ابگوشت سبزیجات بریده شده آنها را نازک همراه با برخی از سیب زمینی و سرخ آنها را با پیاز در روغن خردل را با کمی زردچوبه و نمک. این بود که یک نابغه راه از ساخت بیشتر از آنچه که در غیر این صورت در نظر گرفته شود به عنوان زباله.

من Aita نیز ساخته دسر. نبود یک وعده غذایی که در پایان با یک دسر یا کیک. من به یاد داشته باشید او را با استفاده از سفیده تخم مرغ تنها به pavlovas و meringues اما زرده تخم مرغ را هرگز به هدر. او آنها را تبدیل به سس مایونز و شما می توانید همان را انجام دهید. مخلوط زرده تخم مرغ را با روغن و سرکه و استفاده از آن به عنوان تازه سس مایونز در سالاد و یا به عنوان یک شیب.

ترشی یکی دیگر از ویژگی های در Gogoi خانواده است. مازاد تولید همواره مورد استفاده قرار گیرد را شیرین و تند ترشی. این شامل kaccha انبه, ترشی فلفل, ترشی, bogori ترشی jolphai ترشی و…. حتی سبزیجات را می توان حفظ در آب نمک برای جلوگیری از آنها را از خراب.

باقی مانده ؟ چه باقی مانده ؟

یک ناهار دلچسب بازگشت به خانه پخته شده توسط مادر بزرگ من

من با استفاده از موز را به یک پشته از پنکیک و حتی یک اسموتی پس از من ندارد و فر. اگر شما یکی از شما می توانید آن را به نان موز. دیگر از آن شیرین موز pakoras اغلب ساخته شده در صفحه اصلی. خمیر موز با ترکیبی از besan و شکر قبل از سرخ کردن آنها را.

در مورد مانده نان Maa را پودینگ نان. فقط لایه از نان و ترتیب آنها را در پخت قلع است. ریختن مقداری شیر و ترشح برخی از شکر و کشمش. نیم لیتر شیر قرار داده و آن را بر روی اجاق گاز را کاهش دهد با برخی از شکر و اسانس وانیل. هنگامی که آن را سرد شکستن سه تخم مرغ بریزید و این مخلوط را روی نان و پخت آن را در فر قرار دهید تا نان به نظر می رسد قهوه ای طلایی!

خوشبختانه برای ما, من مادر یک دسر متخصص و فوق العاده ترین cheesecakes و bakes yummiest نان. بسیاری از میوه در خانه است از این رو حفظ شود.

نگاهی آناناس به عنوان مثال. این قطعه قطعه شده و پخته شده در شربت قند است. یک بار آناناس آنها ذخیره شده در یک ظرف شیشه ای. این می تواند گسترش بیش از برخی از نان تست, نان, پن کیک یا حتی در حالی که شما دسر خود را. شما می توانید همین کار را با دیگر میوه ها و انواع توت ها!

کیک ساخته شده با استفاده از موز رسیده و خانه ساخته شده dahi vadas به استفاده از فوق العاده کشک

ظرف دیگری که تنها استوار باقی مانده است شگفت انگیز dal puris و parathas ساخته شده توسط مادر من. فقط اب چیزی را گرفتن به dal بیش از اجاق گاز برخی از عطا که در حال حاضر عجين شده است. استفاده از دال به عنوان چاشنی قبل از رول کردن puris یا parathas. این است که بهترین خدمت با طرف خوراک لوبیای پر ادویه, ترشی, aam murabbaو یک فنجان چای. فوق العاده خوشمزه و آسان به را است.

اگر شما یک نگاه سخت در یخچال و فریزر خود را شیر دیگر ضروری است که اغلب غنایم به سرعت. هنگامی که شیر باقی مانده در یخچال فراتر از دو روز آن را تبدیل به chenna با فشردن آب لیمو در حالی که حرارت آن است. هنگامی که شما شیر دلمه فشار آن را با یک پارچه پارچه. من این کار را اغلب و به chenna است اما اگر شما مقدار زیادی شما می توانید با استفاده از آن به paneer bhurji با نخود فرنگی و گوجه فرنگی.

Maa با استفاده از این chenna به فرنیکه در آن chenna به عنوان یک جایگزین برای برنج.

جستجو های اخیر از سوی دیگر جمع آوری malai در یک ظرف استیل. هر زمان که من در آسام من پایان این کرم خوشمزه. اما در غیاب من مادربزرگم به من اطلاع که این malai می رود و دست نخورده است. اما او شروع به استفاده از آن را تازه و کره و روغن های حیوانی که دارای یک دیوانه و طعم. فقط یک دسته علف و غیره از این خوبی را بیش از برخی از chapatis یا paranthas های و شما هیچ چیز دیگری نیاز نیست.

من نظر خودم فوق العاده خوش شانس به شاهد این هک. من هم یک باغ کوچک است که با استفاده از کود از زباله های مواد غذایی.

شما می توانید با استفاده از سبزی تازه به نان خانگی مانند مادر من نشانی از بازگشت به خانه.

هر زمان که من شستن برنج ذخیره کنم فاضلاب از آن است که غنی از مواد مغذی است. من را امن پوست موز را در یک شیشه با آب است که بعد از استفاده به آب گیاهان من.

من مدیون بسیاری از صفر-زباله اصول است که من به دنبال به maa و مادربزرگ من. داشتن مشاهده تمام شیوه های خود را از نزدیک من شده اند به شدت تحت تاثیر و الهام از آنها.

اگر چه من زندگی شده اند و خود را منزوی و تنها مواد غذایی شده است یکی از چیزهایی که به من آرامش. در حالی که مادر و مادر بزرگ من هستند فقط یک تماس تلفن دور به من پاسخ پی در پی نمایش داده شد من طبخ با استفاده از دستور العمل های خود را گوش دادن به موسیقی آنها را در حالی که پخت و پز.

در نهایت من به خانه.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>