تازه داماد زن در می یابد هیچ توالت در روستا ایجاد 250 توالت در یک سال

“زمانی که من در تلاش برای متقاعد کردن روستاییان در مورد توالت گاهی اوقات آنها را به مسخره و تمسخر در من برای بودن ‘بیکاری’. اغلب مردان بی ادبی کردن و طعنه زدن به عنوان به خوبی.”

Gقایقرانی در Dakshinpuri, دهلی نو, Komal Hadala هرگز تصور در او wildest dreams که یک خانه بدون, توالت می تواند وجود داشته باشد.

ارتقاء

هنگامی که سرنوشت او به ارمغان آورد به Nithora, Uttar Pradesh پس از ازدواج او درست در وسط آن وضعیت بسیار. وجود دارد هیچ توالت و 21 ساله شهر تربیت شده در حال حاضر به بیدار شدن در ساعت اندکی از صبح هر روز و با عجله خارج برای از بین بردن خودش است.

می شود آن را در انجماد زمستان و یا ریختن باران از روستا تا به حال هیچ گزینه ای جز سرمایه گذاری در تاریکی بشه.

“ما خواهد بود و راه رفتن در گروه کیلومتر به پیدا کردن یک محل منزوی. مردان را هو کردن ما و گاهی کشاورزان چخ ما را از نزدیکی زمین های خود را. آن را بسیار شرم آور” یاد می آورد Komal.

ساخت یک توالت در خانه اش

بسیار شبیه به شخصیت جایا در فیلم ‘توالت – Ek Prem Katha, Komal به زودی ناراضی با بهداشتی سناریو و التماس کرد و در قوانین برای ساخت یک توالت در خانه.

“در ابتدا همه—به خصوص نسل های قدیمی تر—بود و تمایلی به انجام این کار. ایده در خانه توالت تضاد با خود ارتدوکس views. که تنها فرد با سواد در خانواده من در زمان من برای توضیح به آنها در مورد گسترش بیماری از طریق دفع مدفوع باز و چگونه یک توالت می تواند صرفه جویی در سلامت و زمان هر دو. در نهایت آنها را در اطراف و ساخته شده است یک توالت در خانه” را نشان می دهد Komal.

در دیوار توالت ساخته شده توسط Komal


اما این آغاز یک مبارزه طولانی برای Komal—قانع کننده کل روستا در مورد توالت. خانواده او که در حال حاضر متوجه مزایای توالت, در حال حاضر پشتیبانی می کند او را از صمیم دل.

با هم, آنها درخواست ایجاد کرد Pradhan Chahat رم به ساخت توالت در روستا به عنوان فرمان توسط دولت دستورات زیر Swachh بهارات.

قانع کننده روستاییان مورد نیاز برای توالت

Komal او مادر در قانون و دیگر زنان خانواده اش پیوست دست در دست با چند زن دیگر که به توالت در خانه های خود به راه اندازی Nigrani برای samiti.

ارتقاء

“ماموریت ما این بود که برای متقاعد کردن زنان ایجاد کرد. من زحمت شفافی برای هر زن چگونه یک توالت می توانید به حفاظت از کرامت و سلامت و زمان به طور همزمان. در ابتدا آنها حتی تمایلی به گوش دادن به ما. به تدریج من را شکست و آن را به آنها را چگونه باز اجابت مزاج به علت از خطرات بهداشتی مانند حصبه وبا و اسهال” او سهام.

در ضمن, Komal و دیگر مردان در خانواده او رفت و در اطراف برای متقاعد کردن menfolk در این روستا است.

“این کار ذاتا دشوار است” Komal تکرار. “گاهی اوقات مردم را سرزنش ما. گاهی اوقات آنها را به مسخره و تمسخر ما برای بودن ‘بیکاری’. اغلب آنها نادرست و طعنه زدن به ما به عنوان به خوبی.”

در آن زمان او بیش از یک سال, اما در نهایت این تلاش ها پرداخت می شود. توسط 2019, 250 جدید تشناب ساخته شد در Nithora و پس از آن منجر به ایجاد رسیدن به ODF (باز اجابت مزاج رایگان) وضعیت. و در آن همه چیز ممکن است به علت یک زن جوان تلاش های مداوم.

جلسه با نروژی PM

حتی پس از ساخت توالت عادات نمی میرند در یک روز. پس Komal و اعضای Nigrani برای samiti نیز سرمایه گذاری در 4 هستم برای نظارت بر زنان و نوار آنها را از باز اجابت مزاج.

“امروز من می توانم با اطمینان بگویم که هر و هر کس در Nithora با استفاده از توالت” او می گوید.

در سال 2019 نروژی نخست وزیر Erna Solberg بازدید Nithora در طول تور هند و شخصا تبریک گفت Komal برای او موفقیت باور نکردنی. “من احساس افتخار می کنم که بعد. من هرگز فراموش نخواهم کرد این جلسه با او” Komal سهام خوشوقتی.

در حال حاضر, Komal است که سرمایه گذاری در جلو آوردن تغییرات بیشتر در او ایجاد کرد. او آموزش دختران جوان در مورد قاعدگی بهداشت و توزیع دستمال بهداشتی. افزایش ایمنی و امنیت از ویژگی های زنان در بالای فهرست اولویت به عنوان به خوبی.


همچنین بخوانید: 70-YO Trichy انسان کمک می کند تا نصب 1 لاخ آب کمتر توالت فراهم می کند و کود به صورت رایگان


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

بازنمودی تصویر برجسته (سمت راست)
اعتبار: Swachh بهارات Grameen

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>