قند طبیعی در شیر مادر به اوایل دوران کودکی قد و وزن

واشنگتن: با توجه به یک مطالعه اخیر محققان دریافتند که شیر انسان الیگوساکارید (HMOs) یک جزء موجود در شیر مادر ممکن است تاثیر یک کودک رشد از دوران کودکی از طریق اوایل دوران کودکی است. این مطالعه همچنین پیشنهاد کرد که مادران چاقی ممکن است تحت تاثیر قرار HMO ترکیب در شیر مادر است.

این مطالعه با حمایت یونیس کندی شرایور موسسه ملی بهداشت کودکان و توسعه انسانی (NICHD) بخشی از موسسه ملی بهداشت (NIH). این مطالعه به رهبری لارس جواب دکتری در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو ، به نظر می رسد در مجله آمریکایی تغذیه بالینی.

HMOs پیچیده قند موجود در شیر مادر اما نوزادان نمی هضم آنها را به طور مستقیم. به جای HMOs به عنوان پروبیوتیک توسط مؤثر بر ترکیب میکروبیوم روده. مطالعات قبلی نشان داده است که HMOs نیز ممکن است به محافظت از نوزادان از میکروب های بیماری زا.

حدود 150 نوع از HMOs شناخته شده است و مادران باید منحصر به فرد ترکیب و غلظت آنها را در خود شیر مادر را تحت تاثیر قرار در بخش ژنتیک و انواع HMO-پردازش آنزیم های آنها.

محققان با بررسی حدود 800 جفت از مادران و کودکان در یک مطالعه در فنلاند از رشد کودک است. این پژوهشگران تجزیه و تحلیل محتوای HMOs در شیر مادر نمونه (جمع آوری شده هنگامی که کودکان شد و 3 ماه) در میان آنها دو HMOs که در حال حاضر اضافه شده به برخی از تجاری نوزاد فرمول: 2′-fucosyllactose (2’FL) و Lacto-N-neo-tetraose (LNnT).

شیر مادر از مادران بلندتر و سنگین تر از نوزادان و کودکان تمایل به کمتر متنوع HMO ترکیب غلظت های بالاتر از 2’FL و کاهش غلظت LNnT. شیر مادر از اضافه وزن و چاقی مادران نیز تمایل به کمتر متنوع HMO ترکیب غلظت های بالاتر از 2’FL و کاهش غلظت LNnT.

با توجه به نویسندگان این نتایج تایید این یافته ها از دو قبلی خود کوچکتر مطالعات. با هم این سه مطالعه مشابه در بر داشت الگوهای HMO ترکیب و رشد کودک در میان سه گروه مختلف از مادران است.

نویسندگان اشاره کرد که اگر چه خود را مطالعه مرتبط HMO ترکیب با اوایل دوران کودکی رشد آن نمی تواند ثابت کند که تغییرات در HMO الگوهای باعث تفاوت در رشد کودک. اگر مطالعات بیشتر تایید یافته های خود را خاص HMOs ممکن است یک روز ارائه درمان برای اوایل دوران کودکی و رشد مشکلات و چاقی است.

منبع: ANI

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر