Mysuru مردان ترک شغل به راه اندازی یک “آشرام” که به ساخت علم سرگرم کننده برای 5000+ بچه ها!

تدریس نانامی به بازی چراغ هر دو Dhruva و روهان به انجام بسیاری از یک در یکی از جلسات با دانش آموزان خود را برای درک آرمان های خود را در زندگی و مشکلات آنها رو به رو شد در مطالعات.

تیاو کلمه آشرام به طور معمول به ارمغان می آورد تا عکس از یک فضای معنوی با گورو پیروان او صلح و آرامش. اما در Mysuru وجود دارد یک آشرام که buzzes با فعالیت های هیجان و خنده کودکان.

ارتقاء

بنیانگذاران این آشرام – Dhruva V Rao و روهان Abhijit – اصرار خواستار آن است که یک آشرام بیشتر به درستی علم آشرام!

در این گفتگو با بهتر هند (TBI), Dhruva پیاده ما از طریق همین دوستان راه اندازی علم Ashram, چگونه آن را تحت تأثیر زندگی فرزندان و چه خود برنامه های آینده هستند.

Dhruva به ما می گوید که چگونه از آن همه آغاز شد.

Dhruva V Rao

در سال 2010 پس از اتمام مهندسی خود, دوستان, Dhruva و روهان تصمیم را به شرکت ها و مشاغل. در حالی که در آن زمان تنها چند ماه برای روهان متوجه باشید که او نه قطع برای یک شرکت کار Dhruva استقامت و ماند برای تقریبا پنج سال.

تغییر زمانی رخ داد که یکی از دوستان مشترک خود را برای خواسته های خود را کمک کند.

“یک دوست مشترک پسر عموی ظاهر شد برای PUC بررسی و به دلیل ضعیف بودن در ریاضی و علوم, او قادر به روشن شدن امتحانات. در این زمان بود که روهان تصمیم گرفت به او کمک کند و فقط پس از چند ماه از تدریس او موفق به انجام خوبی در امتحانات و گذشت با نمرات خوب نیز می گوید:” Dhruva.

این piqued است روهان علاقه به تدریس و او شروع به کشف گزینه های خود را در این زمینه و تصمیم به درخواست برای یک موقعیت تدریس در یک مدرسه به نام Manasarowar Pushkarini Vidyashrama در Mysuru.

“روهان شروع به تدریس فیزیک و ریاضی در مدرسه و بنابراین برای تقریبا سه سال است. الهام گرفته شده توسط Rohan, من هم ترک شرکت من کار گرفت و به تدریس شیمی می گوید:” Dhruva.

تدریس نانامی به بازی چراغ هر دو Dhruva و روهان به انجام بسیاری از یک در یکی از جلسات با دانش آموزان خود را برای درک آرمان های خود را در زندگی و مشکلات آنها رو به رو شد در مطالعات.

این تجربه هموار راه را برای ایجاد علم آشرام.

جرقه برای علم آشرام

یادگیری با انجام.

یکی از مهم ترین درس هایی است که این دو آموخته به عنوان معلمان که معلمان نه تنها دانش منبع دیگر هیچ. “با ظهور تکنولوژی و خوب اتصال به اینترنت و دانش است democratised. معلمان در حال حاضر یک منبع انگیزشی و تسهيل کننده برای کمک به کودکان یاد بگیرند که” او می گوید.

در حالی که آنها دست و پنجه نرم کردن با ایده چگونه به دانشگاهیان جالب تر و همهجانبه Dhruva و روهان reminisced در مورد چگونه آنها را هر دو ساعت را صرف pottering در اطراف یک گاراژ بود که متعلق به روهان پدربزرگ.

“آن را مانند یک گنج برای ما,” او می گوید. “آن را پر از انواع ابزار و روهان و من صرف بسیاری از ساعت های مولد ساختمان کنترل از راه دور ماشین و segways.”

این دو تا به حال عادت از بازدید محلی و قطعات کامپیوتر به انتخاب کنید تا همه چیز و استفاده از آنها برای ساخت چیزهای مفید است. آنها احساس کردند که زمان آنها در حال صرف در گاراژ به آنها کمک کرد و تمرکز بهتر در دانشگاهیان. “ما می خواستیم به از نو خلق کردن که برای کودکان و آنها را به حل مشکل حالت می گوید:” Dhruva.

علم آشرام

تیم – علوم آشرام

در ژوئیه 2014, علم آشرام به وجود آمد به عنوان یک فضا برای کودکان به کشف و یادگیری است. “در ابتدا آن را یک کار دشوار شدن دانش آموزان آمده است. در حالی که دانشجویان هیجان زده در مورد چشم انداز ساخت چیزهایی که ما متوجه شدیم که پدر و مادر نیست و ایمان ما و یا آنچه که ما در تلاش برای انجام” سهام Dhruva.

ارتقاء

او در ادامه: “ما تا به حال یک پدر و مادر که به تازگی نقل مکان کرد به Mysuru از حیدرآباد و در حالی که فرزند خود را بسیار مشتاق در مورد پیوستن به ما, پدر می خواستم به می دانم که چگونه این کلاس ها کمک می کند پسر او کرایه بهتر در کلاس است.”

Dhruva و روهان توضیح داد که چگونه این کلاس ها نیست ‘شهریه کلاس و کمک به کودکان توسعه این کودکان توانایی تفکر انتقادی. هیچ چیز آنها گفت: او را متقاعد کرد و پس از این دو اجازه داده او را به ثبت نام فرزند خود به مدت شش ماه بدون در نظر گرفتن هر گونه پرداخت از او.

“آن پرداخت می شود می گوید:” Dhruva با غرور و افتخار. “همان پدر و مادر آمد به ما در پایان شش ماه با چک در دست و از ما تشکر فراوان برای تفاوت ما ساخته شده به زندگی خود را. این حادثه تقویت این باور است که هر دو روهان و من در آنچه که ما انجام می دهند.”

چگونه کلاس کار می کند ؟

مشغول کار.

وجود دارد برخی از مدارس در سراسر هند است که در ارتباط با علم آشرام. Dhruva ذکر شده است که آنها در حال مذاکره با تعداد زیادی از مدارس به اطمینان حاصل شود که رسیدن به آنها بیشتر دانش آموزان است. در چنین مواردی معلمان در این مدارس آموزش دیده به منظور تسهیل در جلسات و دانش آموزان می توانند شرکت کنند از مدرسه خود را. اگر این کار نمی کند, دانش آموزان همچنین می توانید ببینید علم آشرام بیش از آخر هفته که در آن کلاس ها برگزار می شود.

هر کودک ثبت نام در علوم آشرام می شود به کار بر روی یک باز مشکل است. برای کمک به آنها در حل این آنها دسترسی به همه نوع ابزار از فروشگاه ها هستند که در واقع در این قضیه است. توضیح بیشتر Dhruva می گوید: “هر کودک است که با توجه ‘x’ مقدار از ارز مجازی است که با آنها می توانید خرید ابزار است که آنها نیاز به حل مشکل و یا ایجاد چیزی. هر کودک یک مورد درخواست ورق و آنها می توانید انتخاب کنید هر آنچه که آنها می خواهند. آن را کارآمد ما نیز اجازه می دهد تا آنها را به بازگشت به مواردی از آنها استفاده نکنید و دریافت پول برای آن است.”

در پایان از چالش های کودک مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس این پروژه که آنها می آیند تا با نظر و ستبری طراحی و امکان سنجی از محصول ساخته شده و همچنین از نظر پول است که آنها موفق به نجات.

دانش آموزان از درجه 4 به بالا و واجد شرایط برای شرکت در جلسات. هر ماژول می تواند هزینه تا حد Rs 5,000 است که در آن کودکان دسترسی به حدود 20 تا 22 جلسه هر یک ساعت. در این جلسات آنها را وادار به کار با ابزار های مختلف که شامل یک چاپگر 3D تلسکوپ اره منبت کاری اره ماشین اره اهن بری تیغه برش پیچ ماشین آلات حفاری و دیگر دست ساده-برگزار ابزار.

کودکان – واقعی محک

یک ترمز هیدرولیک

Dhruva احساس می کند که آزمون واقعی زمانی است که کودکان را به آن می آیند و با خود نوآوری. صحبت کردن در مورد یک دانش آموز از حیدرآباد او می گوید: “این بچه ساخته شده است یک کولر برای سگ خود را. هر چند به نظر می رسد بسیار ساده و تفاوت آن را می سازد فوق العاده است. آن را نه تنها به آنها می دهد افزایش اعتماد به نفس, اما باعث می شود آنها احساس ارزشمند است.”

یکی دیگر از دانشجویان خود ساخته شده است یک مورد را به ناهار به مدرسه هر روز. “آنچه ما آموزش اصول اولیه طراحی و هر چه دانش آموزان را پس از آن بیان خود خلاقیت و نبوغ,” او می گوید.

علم آشرام دریافت بودجه از تومان 2 کرور از سرمایه گذاری و پس از آن گسترش به شهرهای دیگر که شامل بنگلور Magaluru, Coorg پونا بمبئی و حیدرآباد. با یک تیم بزرگ از مربیان و تقریبا 5000 دانش آموزان ثبت نام شده با آنها را در سراسر خود را در مراکز Dhruva با اعتماد به نفس است از مصرف خود را “سازندگان فضا” ایده برای بسیاری از دانش آموزان و مدارس.

اگر شما بخشی از یک مدرسه و می خواهم به دعوت علم آشرام و سپس شما می تواند رسیدن به Dhruva در [email protected] برای جزئیات بیشتر.


همچنین بخوانید: این 4 ماه دوره شانس خود را برای مطالعه داده های علوم در IIT Madras


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>