من باغ من 5 کیلو آلی سبزیجات و هوای سرد در هر روز است. در اینجا چگونه

چه شروع با فقط 4-5 گیاهان در حال حاضر نمایاندن به یک باغ با صدها نفر از گیاهان فراهم می کند که خانواده با مواد غذایی ارگانیک خالص و هوا سرد دما حتی در افزایش گرما از دهلی نو است.

ارتقاء

Green سعادتمند و نشاط بخشی واژه که آمد به نظر من وقتی که من شنیدن در مورد تراس باغ در دهلی Moti باغ منطقه است. آن را ایجاد محقر Sumathi Chelliah در سال 2014 به بهبود سلامت خود را ،

3000-sq ft لذیذ باغ رشد با 100 رقم آلی میوه ها, گیاهان دارویی, گل و سبزیجات است. جدا از درمان بصری این باغ زیبا را ایجاد کرده است آن تنوع زیستی در یک شهرستان است که در غیر این صورت بدنام برای آن آلودگی هوا است.

نقطه از تامیل نادو Sumathi نقل مکان کرد به دهلی نو در سال 2004 همراه با شوهرش Chellaiah Sellamuthu. Chellaiah معاون مدیر New Delhi Municipal Corporation را باغبانی وزارت.

این خونتان را افزایش آلودگی هوا به خصوص در زمستان کت و شلوار نیست Sumathi و به زودی دچار مشکلات تنفسی گرد و غبار و آلرژی.

“پزشکان توصیه می شود که من ماندن در خانه و یا در یک محل است که هوای تازه و سبز است. آنها همچنین به من گفت که به مصرف سبزیجات آلی. در حالی که من همچنان با دارو و یک سبک زندگی سالم من, تحریک نقطه آمد و در سال 2014 در سفر به چنای” Sumathi می گوید بهتر است هند.

Chellaiah خانواده برخوردار آلی تازه برداشت

در Chennai Sumathi ملاقات یک زن و شوهر از کارشناسان باغبانی از طریق شوهرش که پیشنهاد کرد که او سعی کنید دست خود را در پشت بام کشاورزی. شیفته او بازدید کارشناسان در تراس و باغ برای اطلاعات بیشتر.

آنها به او آلی دانه از آسان در حال رشد سبزیجات مانند گوجه فرنگی, غذا خوردن و اسفناج که او شروع به رشد بر روی تراس.

او با موفقیت در اولین برداشت و متوجه شدم که یکی نمی نیاز به هر گونه مدرک دوره یا کارگاه به رشد مواد غذایی خود را. “همه شما نیاز دارید این است که تمایل و الهام بخش برای رفتن مایل اضافی” او می افزاید.

Chelliah موافق با همسرش “آن است Sumathi ارادت و عزم و اراده است که ما برداشت چرخه به ما می دهد حداقل پنج کیلو از سبزیجات تازه روزانه. ما در بازار خرید به طور قابل توجهی کاهش می یابد و البته سلامت نیز بهبود یافته است. اگر من را مطالعه کرده اند و باغبانی و روز وجود دارد که من حیرت زده به دیدن همسر من تخصص در باغبانی است.”

چه چیزی باعث این تراس باغ ایستاده

اگر شما ساکن دهلی نو شما احتمالا می دانید که حتی رشد پایه سبزیجات مانند گوجه فرنگی است که وظیفه دشوار است با توجه به گرمای شدید.

در ضمن بسیاری از باغبان ها ترجیح می دهند در حال رشد سبزیجات و میوه ها و گیاهان و یا گل. در برخی موارد باغبان پایبند به یک مجموعه ای از سبزیجات با توجه به فضا و زمان بحران.

اما نه این Moti باغ باغ.

Sumathi رفت و همه را با رشد انواع گیاهان و گونه های از جمله انسولین گیاهی کالا basa, سنبل هندی, نعناع, موز, نارنجی, گیاهان و بتها ا, مار کدو و کاهو سبز و اسفناج خردل, هویج, پیاز, کرفس, کلم بروکلی, کلم قرمز, کدو, کدو تنبل, ذرت, muskmelon, هندوانه, توت فرنگی, ajwainگز و یاس.

نادر و گونه های بومی مانند ریواس, رزماری, چینی, کلم, کاهو, lollo rossa gongura (ترش) و رزماری نیز شکوفا در باغ خود را.

چگونه Sumathi افزایش میزان بقای او گیاهان ؟

“انتخاب بذر بسیار مهم است و خوشبختانه من در خانه باغبانی متخصص است که باعث می شود کار آسان است. در ضمن من یاد گرفتم دیگر هک از اشتباهات من در چند سال گذشته است. پس دیده می شود که نتایج من به شدت با رعایت آنها” او اشاره.

Sumathi باغبانی قوانین:

1. چند لایه کشاورزی

همانطور که اشاره زودتر گرما مشکل قابل توجهی در دهلی نو. بنابراین این محقر تبدیل شده نسبت به چند لایه کشاورزی روش که در آن دو یا بیشتر از گیاهان در حال رشد در یک گلدان یا مجاورت بسیار نزدیک است.

“گرفتن در اینجا به ارائه سایه به گیاهان کوچکتر رشد قد بلند و آنهایی که در کنار آنها. و یا رشد گیاهان با برگ بزرگ. این افزایش میزان بقای گیاهان من برای اطمینان حاصل کنید. به علاوه این روش مفید است برای کسانی که فضای کمتری می گوید:” Sumathi.

پشتیبان گیری از چند روش که در آن گیاهان پشتیبانی یکدیگر ایندرا Singh نویسنده و کارگردان از سیاست و توسعه ملی بذر انجمن هند می گوید TBI “در افزایش دهلی دماهای بهترین راه برای محافظت از گیاهان خود را به تکرار به سیستم های زیست محیطی از جنگل که در آن زیرزمینی محصولات کشاورزی و گیاهان بلند حمایت از یکدیگر. آنها نه تنها به ارائه سایه و همچنین تغذیه به هر یک از دیگر. فلفل و ذرت یا لوبیا و ذرت را برای نمونه خوب است.”

به عنوان مثال از او باغ Sumathi می گوید: “من رشد ذرت و سبزیجات برگ در یک گلدان. ارتفاع ذرت را فراهم می کند کافی سایه به سبزها. در ضمن من پاشیدند بادنجان و گشنیز با هم.”

او اتحاد استراتژیک قرار داده شده گیاهان دارویی و کوهنوردان مانند لوبیا و خیار نخود شیرین و خربزه و جردس کنار گلدان با heighted گیاهان.

2. مدیریت زباله

Sumathi, که می آید از یک کشاورزی خانواده همواره آگاهانه از شیوه زندگی خود را. مانند هر محقر او معتقد است در استفاده مجدد از آیتم های خانگی قبل از دور انداختن آنها.

این اصل منعکس شده است در باغبانی عادات او به عنوان ظروف نگهداری زباله مورد استفاده مجدد قرار مانند سبزیجات جعبه thermocol کشاورزان پلاستیکی ظروف غذای آماده و غیره به رشد گیاهان.

در همین راستا آشپزخانه زباله و تبدیل به کود آلی.

“آن شده است نزدیک به شش سال است که ما درمان شده اند زباله های آشپزخانه در منبع. من سپرده تمام مرطوب زباله را در یک ظرف هر روز و اضافه کردن خاک در میان است. پس از دو ماه از زباله های تجزیه و به ما می دهد غنی از مواد مغذی کمپوست,” او اضافه می کند.

3. طبیعی آفت دافع

ارتقاء

با استفاده از مبتنی بر مواد شیمیایی مضر کود و آفت کش ها برای کنترل و یا از بین بردن آفات خطرناک که به گیاهان یک موضوع است که اغلب مطرح شده توسط کارشناسان کشاورزی.

زمانی که Sumathi مواجه شد با معضل مشابه او حاضر به تسلیم در بر داشت و طبیعی آفات مواد دافع حشرات.

“من با استفاده از دوغ تخمیر کشک چریش روغن ماهی استخوان و سرگین گاو را به نگه داشتن حشرات در خلیج و افزایش حاصلخیزی خاک. مهم کارت (چسب مبتنی بر تله) نیز یک جایگزین.”

او همچنین کاشته گل یاس و گل همیشه بهار است که جذب زنبورهای عسل که عالی آفت repellers.

چه شروع با فقط 4-5 گیاهان در حال حاضر نمایاندن به یک باغ با صدها نفر از گیاهان است که خانواده با مواد غذایی ارگانیک, هوای پاک و دلپذیر متوسط و حتی در افزایش گرمای دهلی نو است.

بهترین بخش ؟

Sumathi دیگر مشکلات تنفسی یا آلرژی!

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>