CHANDIGARH: نزدیک به 1000 خانواده عمدتا متشکل pastoralist مسلمان Gujjars شده رشته در بخش هایی از پنجاب و هیماچال پرادش همراه با 10000 دام و رو به امرار معاش بحران با توجه به در حال انجام lockdown برای جلوگیری از گسترش بیماری همه گیر کوروناویروس.

آنها rued در روز پنج شنبه شده است که آنها در مواجهه با سختی ها به عنوان مردم محلی گزارش داد به دلیل خودداری از خرید شیر از آنها ترس آنها ممکن است وارد با کوروناویروس. همچنین دولت ها از آنها خواست به حل و فصل کردن و توقف خود را در دام مهاجرت.

هیماچال Ghumantu Pashupalak mahasabha تواند بود معاون رئیس جمهور لعل حسین گفت: “دولت در دولت بود و نه اجازه می دهد بین ایالتی و درون کشوری مهاجرت از مردم ترس از گسترش ویروس.

“ما شده اند به گفته مقامات محلی که مهاجرت از Gujjars اجازه داده شد تا 20 آوریل به عنوان مقصد نهایی خود در چمبا منطقه اعلام شده است تاج نقاط” حسین گفت: سرپرستان بیش از تلفن.

او گفت: پس از مارس 20 دولت را بررسی وضعیت و یک تماس در مهاجرت خود را.

این Gujjars به طور معمول شروع به مهاجرت همراه با دام عمدتا گاومیش از دشت پنجاب و برخی از جیب زمین منطقه در هیماچال پرادش با هفته اول ماه آوریل نسبت به فضای داخلی از چمبا منطقه که تا غلظت مسلمان Gujjars.

این است که سالانه یک پدیده است. تا پایان ماه سپتامبر آنها شروع به مهاجرت از تپه به دشت. در دشت های آنها تا حد زیادی حل و فصل در امتداد نهر فصلی قو در Hoshiarpur منطقه و جیب در Gurdaspur منطقه.

در آن طول می کشد آنها را حدود 30 تا 40 روز خود را برای رسیدن به مقصد خود را با دام است. منبع اصلی خود را از امرار معاش است با فروش شیر.

اما حسین گفت: با توجه به ترس از coronavirus بسیاری از خانواده ها سرگردان در پنجاب مواجه شده اند بحران مالی با توجه به محلی به دلیل خودداری از خرید شیر از آنها.

“و اگر آنها در حال خرید نرخ غیر طبیعی پایین است. برابر نرخ طبیعی Rs 50 لیتری یکی خرید در نرخ 10 تومان به 15 لیتر. همچنین اگر کسی روزانه فروش 50 تا 60 لیتر شیر در روز و روزانه فروش پایین آمده به 15 تا 20 لیتر,” او اضافه شده است.

پیشتر گزارشهایی بود که Gujjars تهدید شدند که توسط مردم محلی در میان ترس از داشتن نزدیکی با اعضای Tablighi Jamaat که برچسب ‘فوق العاده-پخش’ از coronavirus.

هیماچال Ghumantu Pashupalak mahasabha تواند بود رئیس جمهور راج کومار است که بر اساس Palampur در زمین منطقه گفت: سرپرستان بیش از تلفن است که حتی ‘Gaddis’ شده اند به طور موقت منع از مهاجرت به بالاتر می رسد دولت است.

او گفت: هیماچال دولت باید ترتیبات مناسب برای انبار علوفه به عنوان پیشگیری گام.

آنها عمدتا اقامت در پایین تپه Kangra, مندی Kullu چمبا Shimla و Kinnaur منطقه در فصل زمستان و حرکت به بالاتر تپه همراه با دام توسط trudging از 500 به 600 متر به بالاتر می رسد هر تابستان.

طبق آمار رسمی هیماچال پشتیبانی از 12 لاخ بز هشت لاخ گوسفند و گاومیش هر.

دام جدایی ناپذیر برای پایداری اقتصاد pastorals در هیماچال.

با توجه به وضعیت اقتصادی بررسی گزارش سهم عمده محصولات دامی در 2019-20 شد 15.30 لاخ تن شیر 1,516 تن پشم 105 میلیون تخم مرغ و 4,600 تن گوشت.

در پنجاب 80 درصد از شیر توزیع شده به شهرها و شهرستانها توسط دامداران متشکل از مهاجر Gujjars. پنجاب Milkfed, Amul و نستله حساب باقی مانده 20 درصد است.

اقدام سختی را بر مردم گزارش می شود به دلیل خودداری از خرید شیر از مسلمان Gujjars, Punjab وزیر Amarinder سینگ کارگردان معاون کمیسیون برای حل مسئله اجتماعی ostracising خواهد بود نه مجاز.

پنجاب صنایع وزیر جدا شم Arora روز چهارشنبه گفت: Gujjars در Talwara در Hoshiarpur منطقه اجازه داده نمی شود به صورت هر گونه مشکل در حساب فروش شیر توسط آنها.

در بیانیه ای در Chandigarh, او گفت که او مطلع از Gujjars بودند در مواجهه با مشکل در فروش شیر و رو در گرفتن غذا برای خانواده خود را.

او گفت: مشکلات حل شده اند و جیره غذایی و دیگر ملزومات ساخته شده اند در دسترس به آنها.

در همان زمان او گفت: برخی از Gujjars رفت و به هیماچال. اما با توجه به مستند های هیماچال دولت اجازه نمی دهد آنها را ورود و آنها را مجبور به بازگشت.

یک سخنگوی هیماچال را از دامداری اداره گفت: مهاجرت فصلی از گوسفند پرورش دهندگان می گذرد اما نه از Gujjars در چمبا منطقه.

بخش راه اندازی پنج اردوگاه های حمل و نقل برای ارائه کمک های دامپزشکی و دیگر تدارکات برای گوسفند پرورش دهندگان. تا کنون 280 گله وارد چمبا منطقه.

این سخنگو در بیانیه ای گفت که این عشایر شده اند در اولویت قرار داده شده و حرکت دام اجازه داده شده است.

او گفت که هیماچال پرادش شیر فدراسیون و Kamdhenu Hitkari منچ در حال پردازش شیر به طور منظم.

روزانه خرید شیر توسط فدراسیون افزایش یافته است تا 80.000 لیتر از قبل تهیه حدود 65,000 لیتر.

او گفت: مجوز هستند صادر شده برای حمل و نقل علوفه از همسایه منطقه. پس از شروع مستند حدود 35000 quintal خشک علوفه دریافت شده در دولت است.

تا آنجا که بازاریابی از شیر Gujjars, 28 گرم Panchayats در چمبا منطقه که در آن آنها بر اساس در حال حاضر coronavirus نقاط و در نتیجه فروش شیر تحت تاثیر قرار است.

مردم در این مناطق شده اند توصیه می شود برای آماده سازی محصولات مانند روغن و پنیر و غیره. از مازاد شیر, گفت, سخنگوی.

(Vishal Gulati را می توان در تماس vishal.g@ians.in)

منبع: IANS


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de