گوجه فرنگی و بادنجان و لوبیا, اسفناج, زنجبیل و زردچوبه — همه رشد کرده و بدون هیچ نوع کود شیمیایی و یا آفت کش ها! #LiveGreen #GrowOrganic #MyGarden

“Vegetables میوه ها و ارائه بهترین تغذیه زمانی که آنها را تازه مصرف می شود. بازارهای بسیار غیر قابل اعتماد و ما نمی دانیم برای چه مدت ما سبزیجات سفر و یا چه نوع از مواد شیمیایی شده اند پمپ به آنها. در حالت ایده آل, سبزیجات مصرف می شود باید ظرف 48 ساعت پس از برداشت محصول می گوید:” Diipti Jhangini یک بمبئی مبتنی بر زن است که رشد بیش از 30+ گیاهان خوراکی در 50 فوت مربع. بالکن برای هشت سال گذشته!

Diipti معتقد است که در این زمان این مستند رو به رشد خود مواد غذایی تبدیل شده است بسیار مهم است. او می گوید که در این مستند او به یک منبع ثابت از سبزیجات تازه همه به لطف او بالکن و باغ.

Diipti برداشت, تازه, توت, هویج و فلفل

“برخی از سبزیجات شامل گوجه فرنگی و بادنجان تلخ کدو و لوبیا, زنجبیل, زردچوبه, در مورد سه رقم اسفناج در میان دیگران. من با استفاده از تازه کمپوست و اضافه کردن هیچ ماده شیمیایی کود و آفت کش ها” به اطلاع 34 ساله که در حال حاضر تبدیل به شور و شوق او را به یک حرفه ای تلاش.

Diipti تاسیس خود, راه اندازی, ‘خوراکی باغ’ در نوامبر 2017 که تحت آن او کمک می کند تا مشتریان خود را با راه اندازی یک باغ آشپزخانه. بزرگترین خوراکی باغ که او تا مجموعه ای است که در 1200 متر مربع و کوچکترین است که در یک جعبه پنجره جلو پنجره.

“در گذشته دو سال و نیم من تا حدود 20 خوراکی باغ. من نیز انجام شده حدود 15 کارگاه های آموزشی در خانه باغبانی و رو به رشد خود غذا برای شرکت ها و همچنین به عنوان گروه می گوید:” سرسخت باغبان.

چگونه به رشد خود را خوراکی باغ – Diipti پاسخ

تازه برداشت از Diipti این خوراکی باغ.

آن است که قطعا آسان تر برای مردمی که باید فضای کافی و یک حیاط خلوت به رشد خود را Instagram-ارزش غذایی و خوردن آن, اما آنچه در مورد بسیاری از ما در زندگی ما matchbox آپارتمان ؟ چگونه ما در پیدا کردن فضا برای رشد ارگانیک سبزیجات و میوه جات ؟

Diipti باعث می شود آن را آسان!

“در یک جعبه پنجره کوره فضا به ما کمک کرد ما مشتری رشد پنج پایه گیاهان خوراکی مانند گوجه فرنگی و فلفل karela (تلخ تنبل)همراه با گیاهان مانند سنبل هندی و نعناع هندی و در نهایت microgreens. در حالی که در بزرگترین خوراکی باغ ما درختان و محصولات زراعی با هم. وجود طیف وسیعی از سبزیجات همراه با درختان میوه مانند موز و پاپایا و توت به نام چند” او سهام.

خود را به دفترچه یادداشت و قلم به عنوان Diipti برخی از راهنمایی برای به اشتراک گذاشتن با شما در حال رشد خود را خوراکی باغ با استفاده از آنچه که شما می توانید پیدا کردن در خانه!

Diipti 50 فوت مربع بالکن است که یک خوراکی پر رونق باغ

“من فکر می کنم یکی می توانید شروع با رشد microgreens در خانه آن را به عنوان یکی از ساده ترین چیز برای انجام. شما می توانید upcycle کوچک ظروف پلاستیکی به جای دور انداختن آنها” او آغاز می شود. شما می توانید با استفاده از خام تمام ادویه جات ترشی جات مانند خردل, رازیانه, کنجد, methi دانه به رشد این microgreens.

همه چیز در ذهن نگه دارید:

پر کردن ظرف را با خاک

گسترش این دانه به طور مساوی برای اطمینان از وجود فضای کافی برای هر یک به رشد است.

اسپری آب و نگه داشتن آن در نزدیکی پنجره طوفان یا گرداب شدید.

اگر شما لازم نیست که خاک شما همچنین می توانید با استفاده از مقوا و یا بافت کاغذ به عنوان یک رسانه است.

“آنچه شما نیاز به انجام است را به مقوا از یک جعبه و خیس خوردن آن را برای 24 ساعت در آب است. روز بعد شما را به دو تکه از مقوا و ساندویچ دانه بین آنها است. شما ببینید با جوانه زدن دانه در 5 روز. اسپری آب بر روی مقوا به عنوان آن نیاز به مرطوب باقی می ماند. ده روز پس از کاشت این microgreens آماده خوردن,” او می گوید.

Karela چغندر و بادنجان و رشد در خانه

در صورتی که شما با استفاده از دستمال کاغذی شما به دنبال دستورالعمل به جز آن که نیازی به خیس شده در آب برای یک روز اما به یاد داشته باشید آن را مرطوب نگه دارید. از نظر نور خورشید نگه داشتن دانه در بافت خود را در نزدیکی پنجره طوفان یا گرداب شدید تحت غیر مستقیم نور خورشید.

در اینجا Diipti ذکر شده است که یکی می تواند همچنین رشد و حبوبات مانند moong, rajma, chana ، با حبوبات است که سخت بیرونی آن است که توصیه به خیس خوردن آنها یک شبه و جوانه زدن آنها را در یک مرطوب دستمال کاغذی و سپس گیاه را در خاک است. اگر دانه یکی سخت می توان آن را به طور مستقیم کاشته شده در خاک.

“آنچه که من انجام دهید این است که من فشار با نوک انگشت سوراخ کوچک در خاک و فشار دانه یک اینچ از بالا. همان را می توان تکرار هنگامی که شما در حال رشد سبزیجات با دانه های سخت مانند muskmelon, کدو تنبل و karela,” او می گوید. یکی همچنین می توانید ایجاد دانه لیمو و آلوچه در 20 اینچ گلدان.

تازه و سبزیجات برگ از Diipti را در بالکن باغ

برای سبزیجات مانند گوجه فرنگی و فلفل و فلفل دلمه ای که به دانه های کوچک بهتر است برای خشک کردن آنها را در آفتاب قبل از برداشت محصول آنها را در یک قابلمه او اطلاع.

بعلاوه Diipti بر اهمیت تغذیه برای گیاهان است. او با استفاده از کمپوست برای گیاهان خود را حداقل دو بار در ماه. اگر کسی قادر به تهیه کمپوست در خانه آنها می توانید به دنبال این ترفند آسان است که مفید است.

“اگر شما باید سبزیجات و میوه لایه برداری در خانه, آنچه شما می توانید انجام دهید این است که آنها را در یک مخلوط کن. برای یک فنجان از خمیر ضخیم اضافه کردن چهار فنجان آب است. استفاده از این مخلوط به آب گیاهان خود را. پوست موز به خصوص خوب برای این ترکیب به عنوان آن را در پتاسیم,” او می گوید.

در مورد پوست تخم مرغ یا fishbones او توصیه می کند به اب چیزی را گرفتن آنها را در مایکروویو یا فر برای اولین بار و پس از آن زمین در همان شیوه ای. دلیل این است که این تجزیه بیش از حد به راحتی و گیاهان را در یک مدت زمان طولانی برای استخراج تغذیه از آنها.

وطنی چغندر کدو و دستگاه کلرزنی

در نهایت او توصیه می کند که این گیاهان باید دریافت مقادیر کافی از نور خورشید و آب در هر روز.

ارتقاء

از یک روزنامه نگار به یک شهری باغبان & کارآفرین

این کارشناس باغبان در واقع آموزش به عنوان یک روزنامه نگار و فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی در رسانه های جمعی (BMM) از Jai Hind کالج و یک مدرک فوق لیسانس در رشته روزنامه نگاری از شعله دانشگاه پونا.

او سپس به کار برای خانه رسانه مانند Network18 و حتی freelanced با هندو DNA و بار از هند. در اینجا بود که سفر خود را به سمت یک شیوه زندگی پایدار آغاز شد.

“من به طور منظم به نوشتن شیوه زندگی, ویژگی به عنوان یک مشارکت کننده. بنابراین من اغلب مصاحبه changemakers و سازگار با محیط زیست آگاهانه افرادی بودند که در زندگی شیوه زندگی جایگزین. کار خود را-مربوط به مدیریت زباله و بازیافت واقعا الهام بخش من برای جذب همان ارزش ها در زندگی من” به یاد می آورد Diipti.

آبی نخود, گل, چای, نعناع, همه برداشت در خانه

هنگامی که او تا به حال ساخته شده ذهن خود را به دنبال در قدم به قدم از این افراد او می دانست که اولین گام خواهد بود به ارمغان می آورد در مورد تغییر با شروع در صفحه اصلی.

“من اغلب به صورت پیاده روی صبح و من از نزدیک نگاه کنید چه زباله کارگران مجبور به رفتن را از طریق. آنها را برای جدا کردن مردم از مخلوط کردن زباله به صورت خشک و مرطوب زباله بدون هر نوع از دستکش و ماسک,” او می گوید.

Diipti سپس تصمیم به شروع کمپوست مرطوب زباله در خانه. او تحقیق روش های مختلف آغاز شده و این روند با پیروی از این مراحل است که او در مورد به عنوان خوانده شده. یک ماه بعد او تازه کمپوست و اولین غریزه او این بود که با استفاده از آن با راه اندازی باغ خود را.

“من فکر می کنم با استفاده از زباله های آشپزخانه به رشد مواد غذایی کاملا نشان دهنده دایره زندگی,” او می گوید. در نتیجه Diipti همچنین راه اندازی یک بزرگتر باغ آشپزخانه در آپارتمان او پیچیده در علاوه بر این به او موجود بالکن.

تازه گوجه فرنگی گیلاس

این باغ در مساحت حدود 540 متر مربع (50 متر مربع) است و حدود 100+ سبزیجات و گیاهان و درختان میوه و گیاهان دارویی است. وجود دارد حدود 40 افرادی که در آپارتمان زندگی می کنند پیچیده و آنها اخذ شده است سبزیجات از این باغ آشپزخانه. Diipti می گوید که آن را به او شادی بسیار زیاد هنگامی که این افراد به او بگویید که آنها چگونه پخته شده و سبزیجات از باغ که به او کمک کرد تا راه اندازی شده است.

“من فکر می کنم شادی وجود دارد و از خوردن مواد غذایی تازه است که رشد خود را با دست خود. آن را سالم و شما باید به طور منظم عرضه بدون نیاز به طور مداوم به نگرانی در مورد خرید از بازار است. زمانی که من تازه برداشت در مقابل چشمان من من تجربه یک حس بزرگ و ارضاء” او می گوید.

به عنوان ما همه هزینه های زمان ما در خانه امروزه آشپزخانه به نظر می رسد تبدیل شده اند به نقاط مهم. آشپز با تجربه هستند و شلاق تا یک طوفان آماتور مثل ما هنوز هم پیدا کردن ما با احتیاط راه در اطراف جوش تخم مرغ و ساخت rotis. اعتقاد من این است که در طول زمان مثل این که افرادی مانند Diipti می توانید شروع یک انقلاب برای غذا خوردن سالم. پس از همه, اگر من تا به حال سبزیجات تازه در حال رشد در آستانه پنجره, من قطعا می تواند به نوبه خود در اطراف من ساندویچ و سالاد را به یک خوراک شناس-ish جشن!


همچنین به عنوان خوانده شده: 3 شهری باغبان به اشتراک گذاری راهنمایی برای مشغول نگه داشتن شما در طول COVID-19 مستند


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de