بمبئی Mum نوبت استفاده از تترا پاکش به میز مدرسه کمک می کند بازیافت 750 تن زباله/سال!

در سال 2012 تحت عنوان “برو سبز با تتراپک در’, ‘کارتن لو Aao کلاس درس Banao’ کمپین راه اندازی شد که در آن زباله های تتراپک کارتن بازیافت شد به نیمکت خواهد بود که اهدا در مدارس دولتی.

As a mum, کارآفرین Monisha Narke شروع به تبدیل شدن به محیط زیست نگران وقتی که او متوجه تاثیر آن بر فرزند او حدود ده سال به عقب. “دختر من خواهد به طور مداوم سرفه متناسب و من شروع به تبدیل شدن به بسیار نگران است. او تنها چهار سال سن در زمان و من نمی خواهم برای قرار دادن بر روی هر نوع دارو. به جای من می خواستم برای رفع این مشکل یک بار و برای همه” را به یاد می آورد 45 ساله.

دانستن است که آلودگی هوا و در زمان آلرژن هستند دلایل اصلی برای حملات سرفه های نگران مادر شروع به خواندن در هر دو. او متوجه شد که از بسیاری از همکاران مشکل زباله و سوزاندن زباله می تواند ثابت در صفحه اصلی جبهه.

ارور آگاهی کارگاه های آموزشی در مدارس

“سوزاندن زباله منجر به انتشار گازهای گلخانه ای و افزایش سطح ذرات معلق در هوا است که یک خطر بزرگ برای سلامت مردم است. من متوجه قطعا می تواند موفق شود و من می دانستم که تغییر باید در خانه شروع,” او می گوید.

در خانه او مجدانه آغاز شده و پیوند خود را هدر ندهید و یاد گرفتیم چگونه برای آماده سازی کمپوست با تماس گرفتن با مردم/سازمان ارائه چنین دانش و کسانی که تمرین آن است.

“معلوم است که من می تواند به رشد یک muskmelon در بسیار خود من پنجره کوره از اولین کمپوست! من هیجان زده برای دیدن سحر و جادو از طبیعت است. سپس آن را به من زده است که اگر بازیافت چنین زباله کوچک در خانه می تواند به چنین دستاوردهای عظیم تصور کنید چه نتیجه اگر بازیافت به تصویب رسید, توسط چند خانواده می گوید:” هیجان زده Monisha.

او سپس خطاب به یک گروه از بچه از دختر خود را در مدرسه و در آنها بیش از حد تکرار نگرانی های مشابه. همه این بچه پیوست دست و با تشکیل یک گروه داوطلب در اواسط سال 2009 به نام ارور یا ” آیا شما کاهش استفاده مجدد بازیافت?’

تجزیه زیستی زباله های جمع آوری شده برای کمپوست

در این 10 سال از عملیات, تاثیر فوق العاده بوده است. ارور بازیافت بیش از 750 تن زباله در سال, کاهش بیش از 80 تن CO2 در سال, اطلاع Monisha.

آنها تحصیل کرده بیش از 30 لاخ مردم از طریق کارگاه های آموزشی خود و مجموعه خود را bio-composters در حدود 100 سایت به فروش می رسد و بیش از 200+ واحد!

از یک داوطلب ابتکار به یک سرمایه گذاری اجتماعی

ارور اعضای بررسی همه راههای خود را به جنگ صلیبی علیه آلودگی محیط زیست به مردم. آنها به طور معمول انجام شده سازگار با محیط زیست-بازار محیط زیست آگاهی کارگاه های آموزشی در کمپوست و دیگر شیوه های سبز که یک نفر می تواند اتخاذ در خانه. آنها همچنین نگاه کنید چگونه زباله بود موفق بودن در شهر و بازرسی خواهد بود سایت های دفن زباله.

یکی از این سایت آسیا بزرگترین آزادسازی زمین واقع در بمبئی به Deonar های دفن زباله. “کوه پیمایی تا انبوهی از زباله, من متوجه شدم که ما نیاز ساده و نوآورانه و راه حل های جذاب برای بازیافت زباله های زیست تخریب پذیر در منبع به منظور کاهش زباله ریخته بودن” او می گوید.

Monisha بنیانگذار ارور

در نتیجه در سال 2010 Monisha تصمیم به تبدیل او آگاهی ابتکار به یک سرمایه گذاری اجتماعی و تاسیس ارور Greenlife در سال 2010. تحت این, او شروع به کار بر روی غیر متمرکز و پایدار مدیریت زباله راه حل. او اعضای گروه با خوشحالی ادامه به معاشرت به عنوان داوطلب یک بار در در حالی که با Monisha شرکت.

این شرکت شروع به انجام آگاهی مدیریت زباله و کارگاه های آموزشی در مسکن جوامع و مدارس و ادارات در بمبئی.

آنها همچنین همکاری با تتراپک هند و راه اندازی “برو سبز با تتراپک’. در زیر این گل سرسبد برنامه ارور راه اندازی مجموعه مراکز خارج از عمده فروشگاه های خرده فروشی در سراسر بمبئی مانند Sahakari Bhandar و تکیه تازه که در آن یکی می تواند رها کردن خود استفاده تتراپک کارتن. این کارتن ها بعد از بازیافت به ورق کامپوزیت که دوباره تبدیل به محصولات مفید مانند مدرسه و میز و نیمکت های باغ قلم می ایستد, زیر لیوانی, سینی, در میان دیگران.

علاوه بر این او ابداع هوازی زیستی composters که آنها طراحی شده و توسعه یافته در خانه بودند که بعد از راه اندازی در فرد خانه های مسکن جوامع ادارات و نهادهای دیگر است.

مهندس Mum و سازگار با محیط زیست-جنگجو

از دوران کودکی Monisha همیشه می خواستم برای تبدیل شدن به یک مهندس. “پدر من یک مهندس کارآفرین در حال اجرا شرکت خود را و برادر من هم مهندس بود. من اغلب به دیدار پدر من کارخانه و یادگیری در مورد دستگاه های مختلف کار کرده است. من خیلی مجذوب و الهام” به یاد می آورد Monisha.

در سال 1992 او پیوست Veermata Jijabai موسسه فن آوری (VJTI) در بمبئی به دنبال مدرک لیسانس در مهندسی الکترونیک است. پس از گرفتن مدرک خود در سال 1996 او تصمیم گرفت برای دریافت کارشناسی ارشد در رشته مهندسی صنایع و مدیریت مهندسی از دانشگاه استنفورد در ایالات متحده است.

استفاده تتراپک کارتن پهن و آماده بازیافت

در سال 1998 او فرود آمد در Sun Microsystem آن شرکت بر اساس کالیفرنیا در مدیریت زنجیره تامین و در آنجا به مدت دو سال.

پس از آن او بازگشت به بمبئی و پیوست Klenzaids آلودگی کنترل یک شرکت پدرش تاسیس در سال 1979. این شرکت تولید تجهیزات برای سایر شرکت های داروسازی و بیوتکنولوژی بخش. در اینجا Monisha مسئول مدیریت تکنولوژی توسعه بخش. هنگامی که او تا به حال به طور کامل غوطه ور خودش در ارور فعالیت های او با ترک شغل خود و کار به ارور عملیات و رسیدن به دورتر.

‘کارتن لو Aao کلاس درس Banao’

زمانی که Monisha برای اولین بار تصمیم به شروع عملیات برای ارور بعد از آن دوباره اختراع به عنوان یک سرمایه گذاری اجتماعی او می دانست که این چیزی بود که او نمی تواند انجام دهد به تنهایی. بنابراین او شروع به استخدام دو نفر یک مسئول برای مدیریت پروژه های مختلف که در آمد خود را از راه های دیگر که به او کمک کند با طراحی محصول.

استفاده تتراپک کارتن بازیافتی به محصولات مانند penstands و زیر لیوانی

تیم او نیز به او کمک کرد تا با برگزاری کارگاه های آموزشی برای شرکت ها و موسسات آموزشی و مجتمع های مسکونی. این شد یک منبع مهم درآمد برای او در آن زمان است.

در طول این زمان Monisha انجام بسیاری از زمینه به درک چگونه بازیافت کار می کرد در بزرگ و بازدید بسیاری از کنفرانس ها برای ارتباط با افراد مشغول به کار در این بخش است. او همچنین در تحقیقات انجام شده بر روی انواع مختلف واحدهای بازیافت و به خصوص شیفته چگونه تتراپک کارتن بازیافت شد.

“من یاد گرفتم در مورد نحوه بازیافت تتراپک کارتن می تواند بازیافت شده برای تولید ورق کامپوزیت. این ورق کامپوزیت من در بر داشت استفاده می شد به صندلی های داخل خودرو و استفاده می شود می تواند در بسیاری از راه های دیگر” او به یاد می آورد

برای سرکوب حس کنجکاوی خود او تصمیم گرفت برای بازدید از یک مرکز بازیافت در وپی است که بازیافت این تتراپک کارتن. او ملاقات تتراپک تیم وجود دارد و متوجه است که آنها مشتاق بودند در افزایش بازیافت از کارتن. اهداف خود را تراز وسط قرار دارد – به کاهش آب و هوا تاثیر است.

آرایه ای از ارور محصولات ساخته شده از reycled تتراپک کارتن

این فرصت بحث و یک چشم انداز برای به حداکثر رساندن بازیافت منجر به یک همکاری منحصر به فرد. “ما متوجه باشند که یکی از راه های گسترش آگاهی در مورد recyclability از تتراپک کارتن بود به راه اندازی مجموعه مراکز بودند که آباد توسط مردم است. “برو سبز با تتراپک’ برنامه راه اندازی شد در سال 2010 و این یک همکاری مشترک با Tetra Pak, ارور Greenlife, Sahakari Bhandar و اعتماد, تازه,” او می گوید.

در بمبئی آنها در حال حاضر 44 عمومی چنین مجموعه مراکز در فروشگاه و 180 مجموعه خصوصی مراکز در جوامع و مدارس و ادارات و نهادهای دیگر است. آنها همچنین راه اندازی پنج جمله مراکز در تکیه تازه فروشگاه در پونا. هنگامی که این کارتن ارسال به واحدهای بازیافت و تبدیل به کامپوزیت ورق ارور اقدام به خرید برخی از آن بسته به نیاز خود را.

در Umbergaon امکانات در گجرات این ورق ها تبدیل به محصولات کوچک مانند قلم می ایستد, زیر لیوانی, قاب عکس و حتی نیمکت!

میز ساخته شده توسط بازیافت استفاده از Tetra Pak کارتن اهدا شده است به مدارس

در سال 2012 تحت عنوان “برو سبز با تتراپک در’, ‘کارتن لو Aao کلاس درس Banao’ کمپین راه اندازی شد که در آن با استفاده از Tetra Pak کارتن بازیافت شد به نیمکت خواهد بود که اهدا در مدارس دولتی.

به طور مشابه, آنها همچنین راه اندازی “بن Se نیمکت تک’ در مبارزات انتخاباتی استفاده می شود که همان ورق کامپوزیت به باغ نیمکت. این ابتکار عمل به دست آورد بسیاری از حرکت و محبوبیت خود را در میان توده ها کمک مشترک اهدا حدود 150+ باغ میز و 260+ میز مدرسه تا به حال.

یکی از این مدارس بود Supari مخزن شهرداری در Bandra, Mumbai. Madhuri فرانسیس d’سوزا مدیر مدرسه در مدرسه به اطلاع که آنها دریافت 10 میز در سال 2018 است.

54 ساله می گوید که از دیدن آنچه بازیافت تترا پاکش می توانید انجام دهید, این کودکان باید رانده شده اند به طور فعال تر در مجموعه درایوهای. “کودکان بودند پس رانده شده و الهام گرفته است. هر دانش آموز باعث می شود مطمئن شوید که آنها حداقل یک یا دو مورد استفاده تتراپک کارتن. کودکان باورها را به طور کامل تغییر از آگاهی آنها ایجاد شده,” او می گوید.

ما درایو تغییر با هم

ارور زیستی-composters شده است که در طراحی و توسعه توسط بنیانگذار Monisha

یک مهندس و مبتکر در قلب Monisha همچنین می خواستم به منظور توسعه یک بیو کمپوست و کار کرده و در تکمیل آن از سال 2014 تا 2016.

“از تجربه خود من با کمپوست, من می دانستم که چه مسائل مردم رو به رو شد. سیستم معمولی که در دسترس هستند در حال حاضر در حال کار فشرده کثیف و تولید مقدار زیادی از بوی. من متوجه شدم که مردم نیاز به تکنولوژی است که آسان برای استفاده” او می گوید:

ارور راه اندازی اولین مدل از بیو کمپوست در سال 2016 و گواهی شده توسط شورای ساختمان سازی سبز و کنفدراسیون صنایع هند (CII). هوازی ارور Greengold بیو کمپوست (RGGC) آن را به عنوان نامیده می شود کمپوست زیست تخریب پذیر و مرطوب زباله های آشپزخانه بین 800 گرم در روز به 200 کیلوگرم در هر روز با XS, S, M, L مدل های که در آن در دسترس است.

این RGGC-XS مدل هزینه حدود Rs. 15,000 در حالی که RGGC-L مدل هزینه های Rs. 62,000 در هر واحد. آنها در حال حاضر آن نصب شده و در 100 سایت و ارائه سالانه خدمات تعمیر و نگهداری و همچنین.

مشتری با استفاده از ارور را biocomposter

Rukimini Datta, 46, یک بمبئی اجتماعی بر اساس بخش خدمات مشاور اتحاد ارور زیستی-کمپوست سیستم های نصب شده در آپارتمان او پیچیده است. وجود دارد حدود 21 خانوار ساکن در این مجتمع و آنها استفاده شده است که از اکتبر سال گذشته است.

“مردم فکر می کنم وجود دارد که باید فوری مشکل در دست اقدام و شاید به همین دلیل است که مردم نمی فعالانه در مورد مراقبت از محیط زیست ، اما من خوشحال هستم که ارور شده است قادر به آوردن آگاهی در مورد کمپوست می گوید:” مؤمن از یک صفر-زباله شیوه زندگی است.

کمپوست آنها تولید استفاده می شود برای باغبانی در خود پیچیده است و همچنین استفاده شده توسط صاحبان خانه با رنگ سبز ،

غلبه بر موانع برای سبزتر آینده

Monisha معتقد است که به قدرت از طریق یک روز شلوغ, یکی از نیاز به حفظ تناسب اندام و شروع روز خود را در پر انرژی داشته باشید. او نقش تنیس هر روز صبح پس از آن او می خورد و مجلل صبحانه و آماده کردن بچه های خود را’ lunchboxes.

کمپوست آماده است که برای استفاده در باغ

او سپس به برنامه های در دستور کار برای روز و prioritises وظایف برای خودش و تیم او. در برخی از روزها او به دیدار کمپوست سایت و یا انجام کارگاه های آموزشی به منظور بالا بردن آگاهی است. او همچنین به طور منظم بازدید از کارخانه برای نظارت بر عملیات.

اما آن نشده است بستری از گلهای رز برای کارآفرین و او مواجه شده است و او مجموعه خود را از چالش است.

“مردم نمی دانند که حتی اگر بدن شهرداری جمع آوری زباله های خود را, شما می توانید مطمئن شوید که زباله است که به راحتی دور انداخته شوند. اما از آنجا که ضایعات جمع آوری شده است حق در آستان مرتب کردن آن یک راه آسان برای آنها را به متمرکز مدیریت پسماند ، آنها نمی خواهند برای رفتن که مایل اضافی برای مدیریت زباله خود را,” او توضیح می دهد.

اما برای مقابله با این چالش Monisha تشکیل نیروهای نظامی از ‘green قهرمانان’ که اساسا مردم او ملاقات از طریق کارگاه های آموزشی “آنها به منظور بالا بردن آگاهی در مورد مسائل مانند اهمیت پیوند خود را زباله استفاده مجدد از کمپوست و بازیافت,” او می گوید.

سبزیجات رشد با استفاده از کمپوست آماده ارور زیستی-کمپوست

او همچنین چند کلمه به ارائه مشاوره به صاحبان کسب و کارهای کوچک.

“کسب و کارهای کوچک می تواند نقش محوری در حفاظت از سیاره ما است. این مهم به جذب شیوه های پایدار در شیوه های کسب و کار. نگاهی به محیط زیست-بسته بندی برای مثال برای اطمینان از حداقل کربن. بنیانگذاران همچنین می توانید کارکنان خود را تشویق به تبدیل شدن به کشورهای عضو اکو آگاهانه و به حداقل رساندن ضایعات. رشد گیاهان سبز در داخل و اطراف دفاتر خود را و شروع به تفکیک زباله و مدیریت آن در دفاتر خود,” او می گوید.

بنابراین پس از یک تاثیرگذار دهه آنچه که در فروشگاه برای ارور?

Monisha آگاه است که آنها در حال حاضر در حال کار بر روی طراحی و توسعه یک مدل بزرگ مقیاس کمپوست. آنها همچنین کار بر روی تکنولوژی مهار آن را آسان تر برای شهروندان به کمپوست در منبع به حداقل رساندن ضایعات.

استفاده تتراپک کارتن جمع آوری شده به recyled

“چشم انداز ما این است که به یک توقف راه حل برای غیر متمرکز مدیریت زباله راه حل. ما می خواهیم به بیش از 200 کمپوست پروژه در سراسر هند برای کاهش ضایعات از رفتن به محل های دفن زباله. ما امیدواریم کمپوست تولید شده است استفاده می شود برای افزایش پوشش سبز و بهبود کیفیت هوا در شهرهای. ما مشتاق به توسعه محیط زیست راه حل از طریق پروژه های ما” می گوید Monisha امضای کردن.

Rapid-fire:
*یک کارآفرین شما را تحسین.
جواب: نینا Lekhi بنیانگذار Baggit

*فن آوری جدید است که می تواند آینده یک کسب و کار کوچک
جواب: تجزیه و تحلیل داده های

*یک ارزش است که می تواند کمک به رشد کسب و کارهای کوچک
جواب: پایداری

*کتاب های مورد علاقه خود
جواب: سیذارتا توسط هرمان هسه

*در وقت آزاد من ____…
جواب: بازی تنیس شنا, تمرین یوگا, انجام, باغبانی و بازحمت حرکت کردن

* قبل از این مصاحبه من بود ____…
جواب: هیجان زده!

*چیزی است که آنها نمی تدریس در دانشگاه, اما مهم است که برای اجرای یک کسب و کار است
جواب: شور

*یک سوال من همیشه از مردم در حالی که استخدام است ____…
جواب: سه, سبز, شیوه های آنها را دنبال کنید در زندگی خود

*بهترین مشاوره شما همیشه به ____…
جواب: “چیزهای بی اهمیت میراند شاهکار” به معنی نگاه به جزئیات دقیقه


همچنین بخوانید: پونا مادر را در خانه ارزن مبتنی بر غذای کودک در حال حاضر او بیش از 30000 سفارشات یک ماه


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>