MP کشاورز رشد می کند ‘خاک کمتر’ توت فرنگی در 3 ، 000 فوت مربع افزایش سود 70%

در حالی که ساکنان شهری می تواند به رشد مواد غذایی آلی در خانه با محدود آب و خاک بدون یک کشاورز حتی در خشکسالی منطقه مستعد می تواند سود حاصل از سيستم هيدروپونيک.

ارتقاء

Life در زمان به نوبه خود جدید برای رتلام مبتنی بر کشاورز, Arvind Dhakad در سال 2015 پس از سفر به اسرائیل از طریق خصوصی کشت و تور متشکل از کشاورزان است. او حیرت زده به دیدن بومی کشاورزان سنتی در حال رشد محصولات کشاورزی بدون خاک از طریق یک تکنیک به نام هیدروپونیک.

در تعامل با کشاورزان و او یاد گرفته در مورد مزایای آن از جمله فضای کمتر, آب, تعمیر و نگهداری و بازده بالا.

اما آنچه او را تحت تاثیر قرار بیشتر شد و عدم وجود مواد شیمیایی و یا آفت کش ها.

38 ساله در راه احساس گناه در مورد رشد شیمیایی-تزریق مواد غذایی به خانه است که به متوسط بازده. امروز پنج سال بعد Dhakad تکرار شده است این مدل در مزرعه اش به رشد توت فرنگی. او راه اندازی هیدروپونیک مدل که در حال حاضر به او یک عملکرد بالا تقریبا 50 درصد رشد سریع تر و سود خود را افزایش داده اند تا 70 درصد است.

در حالی که او در حال رشد است به حدود یک هزار کیلو توت فرنگی در هر چرخه در از 3000 فوت مربع Dhakad می گوید که این رشد را می توان در خانه به عنوان به خوبی.

Arvind Dhakad یک کشاورز در رتلام

“حداقل فضای یک نیاز است 2×3 متر مربع است. اگر شما هیدروپونیک عمودی و سپس 30 گلدان می تواند رشد و هزینه ای در حدود 3,000 تومان برای راه اندازی. همه شما نیاز به نور خورشید و آب و اکسیژن به kickstart خود خوراکی باغ در بالکن, در پشت بام طاقچه و یا حتی حیاط خلوت” Dhakad اطلاع بهتر هند.

چه کشاورزی هیدروپونیک & چرا Dhakad ترویج آن

هیدروپونیک روش از گیاهان در حال رشد در خاک-رایگان پایگاه. ریشه های غوطه ور در آب و مواد مغذی به جای خاک.

آن است که یک سیستم که در آن آب اجرا می شود در چرخه در یک مقدار ثابت. آب نیاز به تغییر هر 15 روز یک ویژگی است که حذف نیاز به آب گیاهان را در هر روز است. هر دو تلاش ها و منابع آب ذخیره شده در این فرآیند است.

“وجود روش های متعدد از سیستم های هیدروپونیک اما هدف اصلی این است که برای پمپ کردن مقدار مناسب از مواد مغذی و آب به طور مستقیم به ریشه. نسبت به کشاورزی مرسوم یکی می تواند به کاهش تقریبا 90 درصد از مصرف آب با توجه به چرخش آب در هیدروپونیک می گوید:” Dhakad.

کنترل شده کشاورزی, تغذیه و آبیاری و افزایش عملکرد به طور قابل توجهی نسبت به آنچه که در خاک رشد در همان منطقه است. ماکرو و ریز مغذی ها در آب به طور مستقیم تغذیه به گیاه کمک به آن را به رشد سریع تر.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از هیدروپونیک می گوید Dhakad است و حذف مواد شیمیایی. از آنجا که گیاهان در حال رشد بدون خاک هر خاکزی بیماری جلوگیری کرد “اگر وجود دارد هر گونه اشکالات و یا آفات آنها را می توان از طریق کودهای آلی مانند روغن چریش.”

Dhakad داستان موفقیت توت فرنگی

حتی اگر Dhakad متعلق به یک کشاورزی خانواده او مورد مطالعه قرار BCom به دنبال یک شغل پایدار در شرکت های چند ملیتی.

“کشاورزی در هند سهم خود را از چالش ها از جمله عملکرد پایین محصول خسارت استفاده گسترده از مواد شیمیایی کم درآمد ، بنابراین طرح اولیه بود برای پیدا کردن یک شغل پایدار” می افزاید: Dhakad.

پس از کشاورزی و باغبانی اجرا در خون او نمی تواند دور ماندن از آن ، پس از فارغ التحصیلی او پیوست و خود را خانواده خود را هشت هکتار زمین. از میوه ها و سبزیجات مختلف Dhakad در زمان به جلو پدرش میراث. حتی امروز اکثریت سبزیجات در حال رشد از طریق کشاورزی سنتی.

اما دانستن مزایای استفاده از هیدروپونیک Dhakad اختصاص داده شده تکه های کوچک از زمین برای کشاورزی بدون خاک.

پس از بازگشت از اسرائیل Dhakad راه اندازی یک پروژه آزمایشی در سرمایه گذاری تومان 22,000. برای این او آماده ساخته شده از گیاهان توت فرنگی از محلی, مهد کودک, کوکوپيت, پی وی سی, لوله net گلدان محلول آب تانکر و یک موتور پمپ.

در 15×20 فوت مربع از منطقه او رشد 600 توت فرنگی در گلدان خود ساخته میز هیدروپونیک سیستم در یک زن و شوهر از ماه. آن را دارای لایه های متعدد از لوله.

او حفر 3-اینچ, سوراخ در 110 میلی متر لوله های پی وی سی, حفر 10 اینچ از هم جدا و سپس اضافه نهال توت فرنگی و کوکوپيت در گلدان “غنی از مواد مغذی مهم مانند کوکو ذغال سنگ نارس و یا سنگریزه به عنوان یک رسانه برای نگهداری گیاهان در محل.”

در Nutrient Film Technique (NFT) موتور پمپ ارائه آب از مخزن آب به لایه اول لوله پی وی سی. با کمک گرانش جریان آب به لایه های دیگر است. در ضمن محلول جریان در یک فیلم نازک بر روی ریشه. این تضمین می کند ریشه تغذیه می شوند نسبت بدون اینکه خیس شده.

جریان آب در چرخش “من تغییر 10 لیتر آب هر 15 روز نتیجه قطع آب من نیاز 90 درصد!”

وجود دارد تعمیر و نگهداری بسیار کمی در این روش. اگر مواد مغذی و یا آب مورد نیاز است متعادل و گیاهان می میرند به سرعت. Dhakad نشان می دهد صبر و شکیبایی در دوره های اولیه, اما هنگامی که شما را وادار به می دانم که گیاهان خود را متوسط و به همین ترتیب آن را آسان تر می شود.

هنگامی که او به دست آورد نتایج مورد نظر Dhakad کوچک خود را تولید توت فرنگی و شروع به تهیه این گیاهان مادر از کالیفرنیا.

با تاکید بر مزایای استفاده از فضای محدود Dhakad می گوید: “در عمودی هیدروپونیک, کشاورزی یکی bhiga زمین (5-8 هکتار) می تواند در اطراف 70,000 توت فرنگی گیاهان در برابر 10,000 در روش معمولی بود.”

به غیر از توت فرنگی Dhakad نیز رشد می کند و دیگر سبزیجات مانند اسفناج و گوجه فرنگی و غذا خوردن و کاهو و فلفل دلمه ای و گل های زینتی از طریق کشت شدند.

ارتقاء

دانش

زمانی که Dhakad آغاز شده او تا به حال بسیار کمی راهنمایی. او به تحقیقات خود کشی و خود نتیجه گیری پس از آزمایش های متعدد و خطا است.

همه چیز را آسان تر برای دیگران و کمک به همسالان خود او راه اندازی یک برنامه آموزشی. او به زودی متوجه شدم که جدا از کشاورزان و ساکنان شهری مشتاق بودند در تکرار این مدل در خانه های خود. او پس از بهینه سازی درس های خود را.

Dhakad با دانش آموزان خود را در کارگاه هیدروپونیک

“از دانشجویان, زنان خانه دار, راه اندازی, صاحبان به افرادی که می خواستند به دنبال باغبانی به عنوان یک سرگرمی بسیاری از دانش آموزان از مناطق شهری است. این اعتقاد من است شدید طرز فکر تغییر در رشد و مصرف مواد شیمیایی-مواد غذایی رایگان” او سهام.

در کارگاه Dhakad می آموزد که چگونه به راه اندازی یک سیستم هیدروپونیک در کم بودجه مناسب تغذیه برای آب و ساخت یک کارخانه مهد کودک. در پایان این کارگاه او فراهم می کند شرکت کنندگان با یک گواهی نامه.

Dhakad ادعا می کند که تدریس 5000 نفر تا کنون.

یکی از دانش آموزان خود را سورت بر اساس Dipesh Asani با حضور در این برنامه آموزش دو بار در حال حاضر رشد می کند چندین سبزیجات آلی در تراس.

به اشتراک گذاری تجربه او می گوید بهتر است هند:

“من می خواستم به کشاورزی به عنوان یک سرگرمی در سال گذشته زمانی که من آمد در سراسر Dhakad کانال یوتیوب. هیدروپونیک یک موضوع گسترده است, بنابراین من تحت آموزش است. خود را ارائه و آموزش روش ساده و سر راست است. بهترین بخش این است که او نمی ذهن حل شک و تردید در پست آموزش. حدود 300 آلی گیاهان خوراکی در حال حاضر شکوفایی در 800 فوت مربع تراس. من تا به حال برخی از اولیه موانع اما هنگامی که فهمیدم اکوسیستم هیچ یک از گیاهان درگذشت. آن را یک بار سرمایه گذاری است که در حال حاضر به من دادن مواد غذایی طبیعی در خانه. تا کنون من به دنبال آن به عنوان یک سرگرمی است اما در حال حاضر من قصد دارم آن را در مقیاس بالا به صورت تجاری.”

زمانی که جهان شاهد شدید تغییر آب و هوا, کشاورزی هیدروپونیک روش می تواند یک راه حل دراز مدت برای ساکنان شهری که می تواند به رشد مواد غذایی آلی در آب محدود و بدون خاک و کشاورزان در خشکسالی مناطق مستعد است که می تواند سود حاصل از آن.

به دانستن بیشتر در تماس با Arvind Dhakad در واتساپ در 98263 50889. شما همچنین می توانید بررسی خود را در کانال یوتیوب.

(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>