لندن: محققان دریافته اند که کودکان تصور از طریق روش های کمک باروری از جمله IVF (لقاح آزمایشگاهی) تا به حال 45 درصد بیشتر در خطر مرگ قبل از 1 سال سن از کودکان به طور طبیعی تصور.

یافته های منتشر شده در مجله باروری و نازایی, لینک, افزايش خطر ابتلا به یک درجه بالاتر از تولد زودرس در کودکان IVF و تاکید می کند که خطر مرگ و میر نوزادان است که هنوز هم بسیار کوچک برای هر دو گروه.

“نتایج ما نشان می دهد که این نوع از روش کمک باروری استفاده می شود ممکن است باعث تفاوت و بنابراین مهم است که به بررسی بیشتر علل و یا مکانیسم های زیر بنایی پشت خطرات” گفت: مطالعه منجر نویسنده آناستازیا Nyman Iliadou از موسسه کارولینسکا در سوئد.

“آنها همچنین نشان می دهد که نیاز به توجه بیشتر و مراقبت از کودکان در درک با IVF به خصوص در طول هفته اول زندگی” Iliadou اضافه شده است.

مطالعات قبل نشان می دهد که IVF-بارداری با افزایش خطر تولد نوزادان کم وزن و نارس و نقص هنگام تولد.

این خطرات را تا حدودی مرتبط شده است به افزایش احتمال دوقلو-تولد بعد از لقاح خارج رحمی-درمان.

در اين مطالعه محققان انتخاب شده تنها سینگلتون کودکان و نسبت مرگ و میر در کودکان در درک از طریق انواع مختلف از روش های کمک باروری با کودکان بودند که به طور طبیعی تصور.

آنها تجزیه و تحلیل داده ها در 2.8 میلیون کودک متولد شده در سوئد در طی یک دوره 30 سال است. برخی از 43,500 از این شد نتیجه باروری.

در مجموع 7 236 کودکان درگذشت قبل از 1 سال از سن آنها تنها 114 تصور شدند با روش های کمک باروری.

پس از تعديل عوامل مخدوش کننده مانند سن مادر و زودتر ناباروری محققان دریافتند که کودکان تصور طریق IVF به حال 45 درصد بیشتر در خطر مرگ قبل از 1 سال سن از کودکان به طور طبیعی تصور.

سطح خطر متنوع بسته به اینکه کدام نوع از روش کمک باروری استفاده شد و چگونه بسیاری از روز گذشته بود پس از تولد. خطر ابتلا به تدریج کاهش یافته و پس از هفته اول زندگی است.

در طول هفته اول زندگی کودکان در درک پس از انتقال جنین منجمد تا به حال بیش از دو برابر بيشتر در معرض خطر مرگ از کودکان به طور طبیعی تصور.

این بود اما بر اساس تنها یک نمونه کوچک از کودکان تصور با جنین منجمد.

پس از یک هفته خطر کاهش یافته و به حدود همان سطح به عنوان به طور طبیعی درک کودکان.

نوزادان تصور از انتقال جنین تازه و یا با کمک یک intracytoplasmic sperm injection (ICSI)–که در آن یک اسپرم توسط تزریق داخل تخم مرغ را بالاتر خطر مرگ ناشی از به طور طبیعی تصور کودکان بدون در نظر گرفتن که چگونه بسیاری از روز گذشته بود پس از تولد.

به گفته محققان یک توضیح ممکن است که بیشتر IVF-کودکان متولد شده در موعد مقرر نسبت به کسانی که به طور طبیعی تصور که به خودی خود می تواند عواقب منفی داشته باشد.

علل مرگ و میر نوزادان در میان کودکان تصور با روش های کمک باروری شامل زجر تنفسی ناقص ریه توسعه عفونت و نوزادان خونریزی که شرایط اغلب مربوط به نوزادان نارس.

منبع: IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im