مودی برای افتتاح مرکز علوم ودایی در BHU

بنارس: نخست وزیر نارندرا مجموعه برای افتتاح خانه های تازه ساخته شده Vaidik Vigyan Kendra یا مرکز ودایی علوم در دانشگاه بنارس هندو (BHU) در طول سفر خود به مجلس حوزه در روز یکشنبه.

مرکز راه اندازی شده است به کاوش ودایی جسم برای دانش مربوط به علوم مختلف و انجام چند رشته پژوهش و ترویج رویکرد علمی به چشم انداز از seers.

مودی گذاشته بود بنیاد از این مرکز در حال تاسیس با حمایت مالی از اوتار Prdesh دولت در ماه سپتامبر سال 2018 است.

BHU معاونت استاد Rakesh <url> وجود دارد گفت: نیاز به پژوهش در برقراری ارتباط بین حکمت باستانی و مدرن دانش و کاوش در وداها که نامی از منبع دانش است.

این مرکز نقش مهمی در این. آن را آماده مرجع اسناد/کتاب مختلفه مطالعه علمی از جنبه های مختلف ودایی معنوی میراث فرهنگی, ترویج منطقی و علمی دستاوردهای ودایی دانشمندان و همکاری ملی و بین المللی موسسات تحقیقاتی برای انجام تحقیقات مشترک.

مرکز هماهنگ کننده Upendra کومار Tripathi گفت که این مرکز را اجرای پروژه های تحقیقاتی و جمع آوری ودایی خطی برای انتشار.

“آن تاسیس شده است برای کشف گذشته با شکوه ودائی علوم برای محبوب آنها است و یک دولت مدرن از هنر آزمایشگاهی برای مطالعه و تحقیق بر روی اثر ودایی مانتراها آیین یوگا و مدیتیشن در ذهن انسان از طریق عصب مطالعات,” او گفت:.

شاخه های مختلف ودایی مطالعات مانند آداب و رسوم و موسیقی, معماری, طالع بینی, ستاره شناسی, کیهان شناسی, پزشکی, جراحی, یوگا, ریاضیات, متالورژی ناشناخته باقی مانده اند و این مرکز با هدف پل زدن شکاف با اتصال آنها را با علم مدرن و تکنولوژی.

این اوتار پرادش دولت ساخته شده بود ارائه Rs 16 کرور برای این مرکز در 2019-20 بودجه دولت است.

دولت تا به حال ارائه شده Rs 12 کرور برای ساخت و ساز ساختمان و Rs 2 کرور برای توسعه زیرساخت ها است.

منبع: IANS

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

ایندکسر