معدن شرکت ریو تینتو معذرت خواهی برای از بین بردن 46,000 ساله بومی غارها

قابل توجه معدن شرکت ریو تینتو صادر کرده است عذرخواهی پس از باد کردن 46,000 سال Juukan تنگه غار در غرب استرالیا به عنوان بخشی از گسترش سنگ آهن, پروژه, BBC امروز گزارش داد.

بومی غارها مورخ بازگشت به آخرین عصر یخبندان و واقع شد در منطقه Pilbara.

مقاله منتشر شده توسط گاردین ادعا کرد انفجار محو حداقل دو باستان پناهگاه سنگ.

در سال 2013 این معدن از اول داده شد تایید برای سنگ آهن پروژه اما پس از آن آثار باستانی کشف شده در این سایت شامل یک تیز استخوان و سنگ زنی سنگ.

BBC گزارش داد که “یک کمربند ساخته شده از موی انسان, تجزیه و تحلیل نشان داد که با لینک مستقیم رفتن به 4000 سال بین” Puutu Kuntili Kurrama و Pinikura مردم (PKKP) “و ماقبل تاریخ غار نشينان” شد و همچنین در یافت Juukan تنگه.

با توجه به سی مقاله این شرکت تا به حال یک توافق با مقامات برای از بین بردن غار.

این قطعه توسط نگهبان گفت: ریو تینتو قبلا اظهار داشت که PKKP نمایندگان نیست آن را آشکار است که این سایت بود که حفظ شود. اما Burchell هایس یک PKKP سخنگوی رد ادعای وی از سوی مامورین که سایت اهمیت گفته شد به معدن شرکت “اخیرا در ماه مارس است.”

هیز اظهار داشت که آنها فقط یاد گرفته از شرکت مواد منفجره نیت در مه 15.

هر BBCکریس Salisbury, سنگ آهن, مدیر اجرایی ریو تینتو گفت: این شرکت بود “با عرض پوزش” باعث پریشانی به خصوص به PKKP. آنها “سنتی” صاحبان سایت.

“ما همچنان به کار با PKKP برای یادگیری از آنچه که صورت گرفته است و تقویت همکاری های ما. به عنوان یک مسئله فوری ما در حال بررسی این طرح در تمام سایت های دیگر در Juukan تنگه منطقه است.

PKKP نماینده جان اشبورتن به نام تخریب یک “ضربه ویرانگر.”

او افزود که وجود دارد تعداد بسیار کمی از سایت های بومی به عنوان قدیمی به عنوان Juukan تنگه غارها و آن را بخش مهمی از تاریخ است.

“مردم ما عمیقا آشفته و غمگین تخریب این پناهگاه سنگ و عزادار از دست دادن اتصال به اجداد ما به عنوان به خوبی به عنوان سرزمین ما” گفت: Ashburton.

معدن شرکت شده است در جستجوی منافع دیگر در استرالیا, کنار, از سنگ, از جمله الماس و اورانیوم و بیشتر.

باد تا غار نامیده شده است “واقعی اشتباه” توسط کن وایت استرالیا وزیر بومی امور.

وایات است بومی خود و در حالی که به اعتقاد او تخریب شود غیر قابل تصور او همچنین به نظر می رسید فکر می کنم آن را یک شکست از قوانین دولتی اجازه داده است که مواد منفجره تصمیم گیری رخ می دهد.

گاردین اظهار داشت که دولت گزارش شده است که با توجه به لایحه ای را برای کمک به حفاظت از میراث فرهنگی مردم بومی اما مداوم coronavirus همه گیر است و تاخیر در این روند است.

A Mining Excavator
  xusenru / Pixabay

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>