Durga شاکتی Nagpal خودرو متوقف شد, در جاده ها و مردم در تلاش برای آسیب رساندن به او از لحاظ فیزیکی با مافیا آشکارا brandishing سلاح در او.

Since دوران کودکی دورگا شاکتی Nagpal آرزو برای تبدیل شدن به یک عضو مدنی. این خانواده میراث برای نسل های. پدر او Subhash Nagpal wبه عنوان مامور دولت که مفتخر شد با ریاست جمهوری برای مدال خدمات برجسته در دهلی نو اردوگاه, در حالی که پدر بزرگ او Ghanshyam Nagpal شد, یک افسر پلیس که جان خود را در وظیفه در سال 1954.

ارتقاء

یک کودک تنها Nagpal دنبال مهندسی از دهلی نو در حالی که به طور همزمان آماده سازی خود برای بررسی خدمات مدنی. او cracked آزمون در اولین تلاش خود در سال 2009 و القاء شد به هند درآمد سرویس (IRS).

“آماده سازی ساخته شده من آگاه تر و با اعتماد به نفس فرد است. رشد من را دیده اند پدر من انجام این کار بسیار برای فقرا و نیازمندان است. من هم می خواستم به انجام همان” سهام Nagpal در گفتگو با بهتر هند.

او ادامه می دهد: “من می دانستم که یک افسر IAS من را قادر می سازد به ترک بزرگتر رد پای of اجتماعی کار می کنند. بنابراین حتی پس از وارد شدن به IRS من مصمم به تبدیل شدن به یک افسر IAS. بنابراین من دوباره برای آزمون سال بعد و امن همه هند رتبه 20.”

2010-دسته ای IAS افسر آموزش دیده بود در پنجاب کادر و خدمت در محلی منطقه دولت برای 14 ماه. او تا به حال یک عطریست با زمین های مربوط به فساد در این دوره بود و در معرض کلاهبرداری زمین. کمی به او می دانم که یک چالش بزرگتر در انتظار او خواهد بود که یک روز در نتیجه biopic شامل داستان او بر پرده نقره ای.

گرانش معدن شن و ماسه

پس از خدمت در محلی در سال 2012 Nagpal ازدواج همکار IAS افسر Abhishek سینگ و نقل مکان کرد به اوتار پرادش است. او به زودی منصوب به عنوان یک زیر بخشی دادرس در گوتام Buddh نگر در گریتر نیدا.

آن آغاز شده و ظرف دو ماه از ارسال. او در زمانی که یک گروه از کشاورزان با نزدیک شدن به او مردد و ناامید. خود محصول زمینه های بودند که تخریب با توجه به غیر قانونی معدن شن و ماسه است که شایع ناشی از فرسایش خاک و رانش زمین.

“شما نیاز به درک توپوگرافی منطقه را متوجه وخامت اوضاع” توضیح می دهد که Nagpal.

“واقع در دشتهای سیلابی از Yamuna Noida غنی سپرده حاصلخیز و شن و ماسه آورده پایین رودخانه. دشت حفظ جامعه کشاورزی منطقه است. اما در آن زمان من عضو غیر قانونی معدن شن و ماسه بود و wreaking ویران در زندگی کشاورزان فقیر” او سهام.

در ساعت اندکی از نیمه شب مافیا خواهد کاوشگر زمین برای تهیه شن و ماسه برای ساخت و ساز. این به نوبه خود کاهش می یابد سطح زمین ساخت منطقه مستعد ابتلا به سیل. زمینه و پس زمینه محصول ویران شد از این معدن عملیات اما کشاورزان نمی تواند بالا بردن صدا در برابر قدرتمند و جنایتکاران.

کارگران تا به حال زده طلا با قاچاق شن و ماسه باعث دست دادن جبران ناپذیر به خزانه دولت. اما آن را تقریبا غیر ممکن است برای ذخیره کردن یک انگشت بر روی آنها. آنها تاسیس شد به عنوان محلی قدرت اعیان که کنترل قانون زمین. متوسط روستایی مخوف عبور از مسیر خود را. سرقت, اخاذی, آزار و اذیت و حتی قتل گزارش شد به طور منظم.

او نیمه شب حملات شد صحبت از شهر.

زمانی که 27 ساله Nagpal اول یاد گرفتیم در مورد مشکل او تصمیم گرفت به یک موضع جسورانه در برابر جرم و جنایت وجود شخصی در معرض خطر. “جنایتکاران بودند در باز نقض معادن و مواد معدنی عمل می کنند. آنها باعث ضرر و زیان ارزش کرور به درآمد دولت نیز در حالی که با به خطر انداختن کشت و تعادل زیست محیطی منطقه است. من نیاز به انجام کاری فوری.”

برای گرفتن نگه دارید از مجرمان در عمل Nagpal مرتب حملات نیمه شب در خلوت زمین. از 2-3 صبح هر روز او را به نظارت بر این مناطق با روت ناوگان.

“ما شاهد کامیون و از رانندگان. از طریق آنها به من رسیده bigwigs. در طول روز من با نزدیک شدن به محلی برای تماس با من هر زمان که آنها خال خال و یا مشکوک به هر گونه فعالیت های غیر قانونی. بسیاری جلو آمد با اصل آگهی غلبه بر ترس خود را.”

حملات ادامه داد: حدود دو هفته است که در طی آن زمان Nagpal موفق به قرار دادن بیش از 90 معدن پشت میله های زندان. او همچنین بهبود در حدود 150 تومان کرور روپیه از اعضای خانواده سلطنتی است.

ارتقاء

اما او تا به حال به پرداخت قیمت سنگین برای او دلهره آور و بی باک اقدامات است.

تعلیق و تهدید زندگی

Nagpal بود به حالت تعلیق در عرض چند هفته. او حملات هم زده تا یک دیوانگی قابل توجه در ریشه های معدن شن و ماسه. کلمه مورد رکود ارسال امواج در سراسر منطقه garnering ستایش از شهروندان است. در طول زمان وجود دارد کاهش در فعالیت های معدنی در منطقه و تلاش های او تلقی می شد به یک موفقیت بزرگ.

اما Nagpal تا به حال برای تحمل و قدرت یک سری از چالش های در راه خود را برای پاکسازی این منطقه است.

در طول چند روز اول او خودرو متوقف شد, در جاده ها و مردم در تلاش برای صدمه زدن به او. در همه جا او رفت, او در بر داشت مافیا در بالا پایان خود وسایل نقلیه آشکارا brandishing سلاح در او. آنها خواهد unabashedly ارسال پیام های تهدید راه خود را. اما از طریق تمام این Nagpal نه شانه خالی کردن.

او تعلیق در سال 2013 ایجاد یک ملتگسترده اضطراب عمومی در رسانه ها طلوع در دریا از سیاست-تغییرات سطح. ملی سبز, دادگاه, شد, فعال و با صدور چند دقیق مشاوره و احكام در مقابل معدن شن و ماسه در سراسر کشور است.

منظور تعلیق لغو شد پس از 1.5 ماه بود و او deputed به کنپور پس از آن.

مردم و همچنین نمایندگان مجلس دانست و در مورد معدن شن و ماسه تهدید اما هیچ کس تا به حال برآورد جاذبه وضعیت قبل از حملات هم زده تا داد و بیداد. در حال حاضر وجود دارد یک کاهش شدید در معدن شن و ماسه در سراسر کشور است.

Biopic در Nagpal بر روی کارت

در دسامبر 2019 تولید رابی Grewal و صانیر Kheterpal از Badla و Kesari شهرت اعلام کرد که آنها تولید biopic در دورگا شاکتی Nagpal زندگی و پررنگ میراث.

صحبت کردن بهتر هندرابی Grewal از یخ محصولات نشان می دهد: “ما احساس کردند که جامعه نیاز به دانستن در مورد دورگا شاکتی Nagpal عمل شجاعت و شن در صورت وخیم تهدید. او فیلمی را به عنوان الهام بخش برای نسل های آینده.”

او می افزاید: “این فیلم هنوز در مرحله نوپای. ما فقط شروع به کار در اسکریپت. ما تصمیم گرفته اند هر چیزی در مورد مصاحبه و یا عنوان فیلم. کسانی که به زودی آشکار خواهد شد هنگامی که ما نهایی اسکریپت.”

Nagpal احساس می کند که یک فیلم در سفر زندگی را الهام بخش انسان معمولی را به یک شرکت ایستادن در برابر فساد است. “مرد مشترک است قدرتمند ترین نهاد. اگر مردم با هم آنها می توانند جلوگیری از هر گونه تخلف در جهان” او معتقد است.

در حال حاضر او نوشته شده است به عنوان معاون وزیر بازرگانی در وزارت of تجارت در دهلی نو.

او نتیجه می گیرد: “من مدیون شجاعت و عزم و اراده به پدر و مادر من. آنها به من آموخت به صداقت و بی باک. من باور دارم که اگر من در دوران کودکی نشان داده شده است بر روی صفحه نمایش آن را ایجاد انگیزه در والدین خود ایستاده اصول زمانی که آموزش فرزندان خود را.”


همچنین بخوانید: فقط در 2 ماه بیهار IAS افسر تنفس زندگی جدید به رودخانه مرگ


(ویرایش شده توسط Shruti Singhal)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im