میکرو آلودگی از لباس های شسته شده: آن بزرگ است. این بد است. می توان آن را کاهش می

شما شنیده ام از پلاستیک آلودگی و چگونه آن را بزرگترین تهدید رو به اقیانوس ما. اما آیا شما می دانید که ما به معنای واقعی کلمه پوشیدن پلاستیکی آلودگی در ما آستین ؟

ارتقاء

Microfibres در حال کوچک رشته های پلاستیکی که در حال ریختن از پارچه های مصنوعی در لباس کتانی تخت, مبلمان و فرش. بزرگترین منبع میکرو آلودگی است که ما لباس. امروز مواد مصنوعی مانند نایلون و پلی استر و اکریلیک را تا حدود 60 درصد از لباس در سطح جهانی و در مقایسه با الیاف طبیعی مانند پنبه و ابریشم. محبوبیت مصنوعی نهفته است در این واقعیت است که آن را ارزان و سریع و آسان برای تولید.

بر خلاف الیاف طبیعی آن است که بسیار سبک وزن و آسان برای مراقبت از. این پارچه دارای دیگر خواص مطلوب است که آنها را متمایل به طیف گسترده ای از استفاده-موارد – از athleisure به زمستان بخار حتی undergarments. آنها با دوام و ضد آب و مقاوم در برابر لکه الاستیک و ارائه می دهد گرما و عایق. همه این را آنها رقابت سختی برای الیاف طبیعی که مستعد ابتلا به آسیب های, آب, آفات و لکه ها.

در حالی که آنها ممکن است ارائه بسیاری از مزایای این الیاف پلاستیکی هستند یک مشکل بزرگ و چون آنها آنقدر کوچک هستند مشکل اغلب ورقه دور بماند.

چه میکرو آلودگی?

پارچه های مصنوعی, شایع ترین است که پلی استر ساخته شده از نفت بر اساس مواد شیمیایی – یک شکل از جنس پلاستیک. زمانی که شسته و فرسوده این پارچه ریخته رشته های پلاستیکی است که به عنوان کوچک به عنوان 5mm – به اندازه کافی کوچک به نامرئی به چشم غیر مسلح. این الیاف میکروسکوپی هستند سخت برای به دام انداختن و به راحتی از طریق لن فیلتر ما ماشین آلات شستشو از طریق تخلیه و لوله و از طریق فاضلاب به آب بدن. این اتفاق می افتد که آیا لباس شما شستشو ساخته شده از پلاستیکی و یا اگر آن را یک تی شرت ساخته شده از upcycled بطری پت. به عنوان طولانی به عنوان آن را شامل پلاستیک آن می افزاید: مشکل از میکرو آلودگی است.

یک مطالعه تخمین می زند که حدود 700,000 میکرو fleeces منتشر می شوند و از هر چرخ خیاطی که ما در خانه است. و لباس های شسته شده است فقط یک منبع microplastic آلودگی است. این نامرئی مشکل است که بزرگترین تهدید رو به زیستگاه های آبی امروز. این نتیجه گیری شد وارد در یک مطالعه که نمونه فاضلاب از ماشین لباسشویی های داخلی.

آن را یافت که تک پوشاک می تواند تولید بیش از 1,900 الیاف در هر شستشو. این گسترده مطالعه انجام شده در 18 سایت در سراسر 6 قاره ها یافت می شود که دریایی microplastic آلودگی گره خورده بود نزدیک به فاضلاب که شامل الیاف پلاستیکی از شستن لباس. آن پیش بینی شده است که تا به امروز 1.5 میلیون تریلیون microfibres در حال حاضر در اقیانوس.

هنگامی که این کوچک الیاف وارد آب آنها را جذب آب آلاینده ها و باکتری ها و فلزات سنگین و آلاینده های دیگر که چوب به سطح خود را. آنها همچنین مواد شیمیایی سمی صافی به آب است. آنها مانند کوچک گلوله های سمی شناور در آب است. آنها وارد دریایی در شبکه مواد غذایی که ماهی ها و دیگر موجودات آبزی مصرف آنها اشتباه آنها را برای مواد غذایی است.

آب های اقیانوس های ما آنقدر آلوده توسط پلاستیکی که حتی موجودات زنده در عمیق ترین بخش اقیانوس نیست ایمن از آن است. یک بار مصرف توسط حیوانات microplastic ذخیره شده است توسط بافت ها و سلول های که در آن آنها تجمع می یابد و باعث آسیب به اندام های خود را. آنها سفر تا زنجیره غذایی در نهایت انتقال آلودگی به بدن انسان. اما مصرف غذاهای دریایی نیست تنها راهی که توسط آن پلاستیکی انتقال آلودگی به انسان آن را نیز از طریق مصرف شیر آلوده آب و مواد مصرفی به عنوان این مطالعه نشان داد پس از آن مورد بررسی قرار نمک دریا و آبجو.

یک مایع سفید کننده-رایگان مواد شوینده می تواند به طور قابل توجهی کاهش آلودگی میکرو

چگونه برای کاهش microplastic آلودگی?

Microplastic آلودگی عظیم است مشکل آغاز شد که در 1940s با تولید انبوه پلاستیک. این راه حل نیاز به مقیاس صنعتی و نیاز به فعال صنعت دخالت و تغییر سیاست, آیا این مواد نوآورانه و سازگار با محیط زیست طراحی پوشاک از مد و نساجی در بخش های مقرر در الیاف مصنوعی بهبود یافته فاضلاب زیرساخت و یا با ماشین لباسشویی به روز رسانی فیلتر است که می تواند دام این کوچک الیاف.

اما وجود دارد بسیاری از مراحل است که می تواند گرفته شده در فرد و خانواده سطح به را حتی کوچکترین خللی در این مشکل است. در اینجا چند برای کمک به شما برای شروع:

  1. شستن مصنوعی لباس کمتر: بنفش لباس های شناخته شده برای انتشار بیشتر الیاف در هر شستشو پس از پلی استر و پلی کوت می آمیزد. مسن پوشاک بیشتر الیاف آن میریزد. بنابراین استفاده از این لباس به آرامی و شستن آنها را کمتر. مهم این است که برای استفاده مجدد از لباس به عنوان بسیاری که ممکن است و تنها شستن آنها را زمانی که آنها بسیار کثیف است.
  2. با دست بشویید. سنتتیک: ملایم شستن دست و شستشو در آب سرد می تواند به طور قابل توجهی به حداقل رساندن میکرو ریختن از مصنوعی ، آن را همچنین می توانید به حداقل رساندن سایش و پارگی ناشی از اصطکاک است. لباس های ساخته شده از پشم و میکرو پشم گوسفند وجانوران دیگر بزرگترین همکاران از microfibers و بهترین دست شسته.
  3. استفاده از طبیعی زیست تخریب پذیر الیاف در هر زمان ممکن است: در حالی که انتخاب برای خرید 100 درصد الیاف طبیعی در همه زمان ها ممکن است مناسب شما می توانید انتخاب برای الیاف طبیعی مانند پنبه و کتان یا کنف برای انواع خاصی از لباس می گویند لباس شما پوشیدن روزانه و یا کسانی که در معرض خشن استفاده کنید.
  4. توجه خود را به ماشین لباسشویی تنظیمات: استاندارد قانون است که آب سرد و کوتاه تر و آرام تر از چرخه چرخش کمتر هستند microfibers منتشر شد.
  5. مرتب کردن بر اساس خود را شستشو: شستشو نیست مصنوعی لباس همراه با آیتم های سنگین مانند کوله پشتی و کفش. آیتم های سنگین باعث اصطکاک بیشتر که به معنی بیشتر الیاف منتشر شده از لباس های خود را.
  6. خود شوینده می تواند یک تفاوت: اولا انتخاب یک شوینده بدون سفید کننده. سفید کننده بدتر از الیاف مصنوعی در پوشاک توسط فرسایش آنها. بیشتر فرسوده پوشاک بیشتر الیاف آن ریخته خواهد شد. دوم را انتخاب کنید مواد شوینده مایع مانند خانه بهتر مواد شوینده بیش از یک پودر لباسشویی که دانه می تواند افزایش اصطکاک در حالی که شستن و ساییده شدن الیاف.
  7. فقط شستن کامل لود: این اتاق بیشتر لباس های خود را به حرکت در شستن بالاتر از فیبر از دست دادن. بنابراین نگه داشتن چیزی که تنگ و جمع و جور و کاهش اصطکاک در حال اجرا توسط دستگاه خود را تنها زمانی که آن را کامل است.
  8. استفاده از لباسشویی کیسه های برای جدا کردن مصنوعی لباس: مرتب سازی بر اساس لباس های شسته شده خود را با استفاده از لباسشویی کیسه های. آنها کمک به حداقل رساندن اصطکاک و در نتیجه ریختن میکرو با کاهش تماس بین لباس. این کیف همچنین جلوگیری از فیبر از دست دادن از snagging پاره شدن و tangling.
  9. شما ماشین لباسشویی نوع می تواند موضوع: یک مطالعه نشان داد که جبهه-بارگذاری ماشین آلات ریخته 7 بار کمتر از فیبر بالا در حال بارگذاری هستند.
  10. جلوگیری از میکرو تمیز کردن پارچه: در حالی که میکرو پارچه کارآمد برای حذف گرد و غبار آنها نیز ریختن کوچک پلاستیکی الیاف با هر شستشو. استفاده از پنبه ژنده پوش به جای.

بهتر است خانه لباس های شسته شده مایع سفید کننده-رایگان و اسید-رایگان. آن است که خود را آرام لباس و رایگان از سخت آلاینده شیمیایی است.

ارتقاء


ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>