دیدار دو Nomad معماران ساخت به طور طبیعی خنک ‘زمین ساختمان’ در سراسر هند

Stanzin است از لاداخ را Nubra دره و Samyuktha است از تامیل نادو را Coimbatore. با وجود اینکه از به پایان می رسد مخالف از کشور (به معنای واقعی کلمه!), آنچه آنها به اشتراک گذاری چشم انداز معماری است که دوستدار محیط زیست جامعه-محور و دست.

ارتقاء

یکlthough Stanzin Phuntsog (24) و خود آموخته محیط زیست-معمار از Ayee روستا در Ladakh را Nubra دره و انجام co-worker Samyuktha S (29) از کویمباتور تامیل نادو از این قضیه به پایان می رسد از کشور, آنچه آنها به اشتراک گذاشتن یک دیدگاه برای معماری است که پایدار و طبیعی زیست, جامعه-محور و دست.

با هم در سال 2017, آنها راه اندازی زمین ساختمانمنحصر به فرد تلاش است که در تلاش برای معرفی مجدد طبیعی ساختمان به عنوان یک روش ساخت و ساز. از طریق کار خود آنها را کشف کرده اند بسیاری از تکنیک های خاکی مانند بلال, earthbag, adobe, سنگ, سنگ تراشی, منفجر, زمین, بلال فر و موشک اجاق گاز و هدف آنها این است که به نگه داشتن خود را در طرح های زیست محیطی و کاربردی غیر معمول و حرارتی راحت و t

چگونه می توانم آنها را در رسیدن به این اهداف ؟ توسط بازپس دانش بومی ساخت سازه قرار دادن چرخش خود را در آن کار به بهترین توانایی های خود را.

از ساخت یک Earthbag گنبد در Ladakh به نرم افزار Adobe خانه رعیتی در تامیل نادو آمیخته با کار داخلی برای مشتریان در مکان هایی مانند Talavali روستای رتنگیری منطقه ماهاراشترا زمین ساختمان گسترش انجیل از معماری پایدار از طریق بخش های مختلف کشور است.

Earth
Stanzin Phuntsog (سمت چپ) و Samyuktha S (سمت راست)

پیدا کردن زمینه های مشترک

Stanzin سفر به دور است از آنچه یک نفر تماس معمولی است.’ تمایلی به انجام این باسمهای rigors از آموزش و پرورش رسمی او کشف عشق خود را برای معماری ساختمان جامعه و مواد طبیعی در SECMOL یک جایگزین مرکز آموزش آغاز شده توسط educationist Sonam Wangchuk.

بعد از مدرسه او با حضور در یک دوره دو ساله (2015-17) در سواراج دانشگاه Udaipur که در آن او موفق به دریافت بیشتر آموزش عملی در معماری مبتنی بر اصل خود طراحی یادگیری است که دانش آموزان اجازه می دهد برای هدایت فرایند یادگیری خود

“اگر شما می خواهید به یادگیری مهارت های جایگزین و یا کشف چیزی هزينۀ این محل می شود. و شما حتی نمی نیاز به هر گونه مدارک تحصیلی و یا مدارک به اعمال می شود. شما فقط نیاز به یک سن خاص. بسیاری در دسته ای بودند سابق کار و حرفه ای که می خواستم برای یادگیری مهارت های دیگر (کشاورزی ارگانیک, جامعه, زندگی, کار با پارچه های طبیعی و کارگاه های اساسی مهارت های کارآفرینی و غیره.). من یاد گرفتم در مورد معماری پایدار و مفاهیم آن از طریق کارگاه های آموزشی, سفر در سراسر هند و در حال کار بر روی پروژه های مختلف,” او می گوید.

آن هم در جایی که او ملاقات Samyuktha که در حال حاضر رسمی در رشته معماری بود و کار می کرد برای یک سال.

“زمانی که من شروع به تحصیل در رشته معماری, من می خواستم برای انجام کاری است که سازگار با محیط زیست. در طول کارآموزی و حتی بعد از دانشگاه, من در حال انجام پروژه با استاد برای یادگیری با استفاده از تکنیک های طبیعی مانند آهک و گچ کاری. اما من می خواستم برای یادگیری بیشتر. یک روز استادم به من گفت در مورد سواراج دانشگاه در اودیپور. پس از کار کردن برای یک سال من ثبت نام وجود دارد,” او می گوید.

Earth
Samuktha (به رنگ آبی) و Stanzin کار بر روی یک پروژه در Ladakh. (حسن نیت ارائه میدهد عکس زمین ساختمان)

قبل از سواراج دانشگاه و ملاقات با مردم مانند Stanzin پایدار معماری عمدتا اقامت در قلمرو ایده ها برای Samyuktha.

“من تا به حال بسیار کم تجربه کار در دست. در سواراج من شد شگفت زده برای پیدا کردن نوع غریزی درک Stanzin تا به حال در مورد نحوه رسیدگی به گل و لای و مواد طبیعی است. از بسیاری جهات او یک مربی که به من کمک کرد انتقال از طراحی سازه در واقع با قرار دادن دست من در گل و لای و ساخت آنها. درک من از مواد طبیعی و مفاهیم طبیعی ساختمان های تکمیل شده توسط کار با او. من شک دارم و پیشرفت راه من اگر نیست آن را برای Stanzin” او به یاد می آورد.

اولین پروژه خانه

اولین پروژه بزرگ بود Samyuktha خانواده در Valukkuparai یک ایجاد کرد 18 متر دور از Coimbatore. شروع کار در ماه اکتبر سال 2017 آنها رفت و بر روی ساخت یک اتاق پنج earthbag (گل پر در کیسه های سیمان) گنبد خانه ممکن است 2018.

“هنگامی که پدر من بازنشسته شد او تصمیم گرفت که او می خواست برای ساخت یک خانه در روستا در Valukkuparai و زنده کردن زمین. در ابتدا خانواده من مخالف من طرح ساخت یک earthbag گنبد خانه, اما من پدر و مادر پشتیبانی از چشم انداز ما زیر که Stanzin آمد” را به یاد می آورد Samyuktha.

بازدید aerially خانه طراحی شده است که مانند یک گل با گنبد در مرکز و دو اتاق در دو طرف مانند گلبرگ. کل ساختار ساخته شده در هزینه Rs 15 لاخ اندازه گیری از 1200 متر مربع است. این است که در آن زمین ساختمان انجام بسیاری از آزمایش های اولیه در ساختمان تخمگذار پایه و اساس خود را در پروژه های آینده است.

“این یک earthbag خانه به شکل یک گل با یک دایره مرکزی و دو گلبرگ در دو طرف. در ابتدا ما می خواستیم به انجام پنج جداگانه گنبد برای هر اتاق. ساخت این earthbag گنبد بسیار مقرون به صرفه تر از استفاده از چوب و یا فولاد. اما ما صحبت کرد و به چند چاشنی معماران که خود گنبد شکست خورده بود به دلیل قرار گرفتن در معرض باران. بنابراین ما به سمت چپ گنبد در مرکز, و ما باید سقف های شیب دار به تمام دیگر چهار اتاق” او می گوید.

Earth
در این میان ساخت Earthbag گنبد خانه. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر زمین ساختمان)

چگونه می توانم به شما در حفاظت از گنبد و سقف های شیب دار از باران ؟

با توجه به آب و هوای گرمسیری, گنبد محافظت شده با سقف بیش از آن. این سقف های شیب دار تشکیل شده منگالور کاشی قرار داده شده است که در بالای زمین کیف و اسلاید کردن و حفاظت از گنبد از باران و تمام اتاق های دیگر نیز هست.

“برای بنیاد ما حفر زمین شش پا تا زمانی که ما وارد یک سطح سخت زیر که ما شاغل روت کار به انجام بنايي با سنگ. هنگامی که شما از طریق حفاری لایه های گل و لای در مناطق مختلف به شما در رسیدن به یک سنگ سخت لایه و ما به طور کلی متوقف کردن وجود دارد برای ایجاد یک پایه و اساس. یک بار دیگر چقدر عمیق شما باید به حفاری بستگی به توپوگرافی. گاهی اوقات آن را فقط دو پا را در حالی که بار دیگر ما بروید تا شش فوت است. این است که چگونه ما ساخته شده است پایه در تمام پروژه های ما تا حال حاضر. در اینجا ما هم ازاره با سنگ تراشی. دیوارهای ساخته شده از earthbags که ما انجام کارگاه های آموزشی برای داوطلبان از مکان به عنوان دور به عنوان راجستان مکزیک و فرانسه است. با مجموع پنج اتاق, این پروژه استفاده می شود بیش از 3500 کیسه های سیمان. حتی پدر و مادر من رو درگیر با این پروژه است. مادرم آمد به طبخ برای همه ما که بیشتر اضافه شده به روح و روان جمعی” او به یاد می آورد.

اما کیفیت خاک منطقه باید مناسب برای رفتن پیش با ساختمان earthbag سازه و Samyuktha خوش شانس بود برای پیدا کردن که در آن ایجاد کرد.

این سیمان کیسه های پر شده با خاک منفجر برای خلاص شدن از رطوبت بیش از حد به آن را قوی تر. مزایای روشن هستند. آنها را تنظیم بسیار کار فشرده و عملا هر کسی می تواند آن را دنبال کنند. نسبت به آجر آن را ارزان تر در حالی که بر خلاف سیمان این خانه ها ارائه می دهند به مراتب بیشتر از آنچه Samyuktha تماس آسایش حرارتی.’ در مناطق گرمسیری درجه حرارت داخل اين خانه ها اغلب خیلی سردتر از خارج از منزل. اگر چه آن را سخت برای اضافه کردن تغییرات به ساختار اصلی دیوار تبدیل شدن به قوی تر در طول زمان.

Earth
Samyuktha کار با یک داوطلب در یک پروژه. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر زمین ساختمان)

Nomad معماران

بر خلاف تقریبا تمام شرکت های معماری همیشه یکی می آید در سراسر زمین ساختمان ندارد پایه های دفتر مرکزی و یا دفتر اصلی در هر نقطه. آنها نه بر اساس خاص هر شهرستان از محل. آنها به هر کجا که این پروژه ها اتفاق می افتد.

“هنگامی که ما شروع به ما می خواستیم برای ایجاد یک ساختمان جامعه ورزش است. این اتفاق نخواهد افتاد اگر ما نه در سایت. بسیاری از پروژه های ما در حال کارگاه گرا و داوطلب بر اساس. ما می خواهید به ماندن در سایت و مهم نیست که در آن محل واقع شده است. هر دوی ما همچنین می خواهم به سفر به بسیاری. این یک تجربه بزرگ برای درک مکان ساکنان آن و خود را در اشکال سنتی معماری. در حالی که ساخت سازه برای مشتریان ما انجام کارگاه های آموزشی نیز هست. هر دوی ما یاد گرفتیم از طریق کارگاه ها و کار بر روی پروژه های مختلف به خصوص برای Stanzin و به همین دلیل ما باید این رویکرد می گوید:” Samyuktha.

“کار با نیروی کار ماهر و داوطلبان در حال تجربه کاملا متفاوت. با داوطلبان از جمله کارورزان تحصیل در معماری مدارس و یا هر کسی که با علاقه واقعی در ساختمان آن را مانند یک جامعه از مردم با هم و مایل به طور جدی چیزی یاد بگیرند. این است که یک محیط یادگیری که در آن همکاری های کلیدی است. پس ما باید افراد داوطلب که می خواهند به یاد بگیرند که آنها نگه داشتن سوال با ما و این ارائه می دهد مقدار زیادی از دامنه را برای ما به روز کردن دانش ما به عنوان” یادداشت Stanzin.

برای به دست آوردن داوطلبان زمین ساختمان قرار می دهد از اعلامیه برای پروژه های خود را در Facebook و Instagram صفحات و مردم ثبت نام از بیش از همه. اکثر مشتریان خوب با این رویکرد اگر چه چند نیست.

ارتقاء

Earth
داوطلبان قرار دادن در یادگیری و کار سخت. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر زمین ساختمان)

“ما تا به حال این پروژه در Alibaug که در آن مشتریان نمی خواهید یک کارگاه و می خواستند ما را به صرفا تمرکز بر تکمیل و اتمام به درستی. با اینحال بسیاری از مشتریان ما از ما می خواهند به پست و کارگاه های آموزشی. برای مثال زمانی که ما کار می کرد با موسسه هیمالیا جایگزین (HIAL) در له به Earthbag گنبد آنها می خواستند ما را به آن را به یک پروژه آموزشی برای دانش آموزان خود را. آن نیز بستگی به مقیاس پروژه. اگر آن را بزرگتر پروژه کار با داوطلبان مطلوب نیست,” او اضافه می کند.

رویکرد به ساخت سازه های

“هر جا که ما به, ما اولین چالش این است که به شکل نوع خاک به صورت محلی در دسترس است. در حالی که فرمول سیمان, جهانی, در, ساختمان, شما باید به شکل از چه نوع خاک این مکان دارای. علاوه بر خاک زمین و ساختمان نیز در این نوع از مهارت ها یافت می شود به صورت محلی.

پس از یافتن منابع مواد و کار, گام بعدی این است برای کشف کردن بودجه است. آنها به مشتریان این گزینه از برگزاری یک کارگاه آموزشی در حالی که ساخت و سازه. در حالی که این ممکن است به نظر می رسد همه ساده فرایند است که به دور از آن.

Earth
Earthbag گنبد برای HIAL در Ladakh. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر زمین ساختمان)

“در جریان اصلی ساخت و ساز برای بام شما می توانید به سادگی با استفاده از RCC (تقویت شده با سیمان و بتن) و آن را آسان به انجام است. در ساختمان ما مجبور به استفاده از مواد مانند گل و لای و چوب و این نیاز به مقدار زیادی از کار. ما باید برای طراحی خانه های ما به دقت بر خلاف سیمان سازه. خارج از لاداخ وجود دارد بسیاری از عوامل آب و هوایی است که می تواند کار خود را مانند باران. با چوب درگیر ما باید برای پیدا کردن راه های مبتکرانه برای جلوگیری از حملات موریانه. در هیچ نقطه ای باید چوب بود در تماس با گل به دلیل ارائه می دهد که یک گذرگاه برای موریانه” اشاره Stanzin.

یکی دیگر از موضوع مشترک در این پروژه با استفاده از هر کدام از گل و یا گچ آهک. در لاداخ با استفاده از گچ و گل است یک ایده بسیار خوبی به دلیل کیفیت بسیار خوب و بسیار خوب است. وجود دارد هیچ موریانه و یا مشکلات آب مانند باران های سنگین وجود دارد. اما نوع گچ استفاده می کنند در جای دیگر بستگی به شرایط طبیعی آب و هوا و شرایط آب و هوا.

“در داغتر بخش هایی از جنوب هند, برای مثال, وجود دارد تعداد زیادی از باران و موریانه فعالیت است. با استفاده از گچ خاکی در فضای داخلی از خانه من نشده است و یک تجربه بسیار خوب است و ما باید به طور مداوم نفت ما چوب است. این یک مشکل عمده است. بنابراین برای این نوع از آب و هوا استفاده می کنیم آهک گچ—وجود دارد یک نوع به نام آهک surkhi که اجازه می دهد تا برای خوب پس از اتمام هر دو آهک و surkhi (آجر قرمز پودر) پیوند بهتر و بیشتر دارای آب ظرفیت برگزاری و آن را بسیار وقت گیر می گوید:” Samyuktha.

او اضافه می کند که آنها گاهی اوقات نیز با استفاده از گران Tadelakht آهک و گچ—آب-ضد درهم تکنیک ترکیب لیمو ترش و روغن زیتون و صابون چکش با سنگ. آن مقاوم در برابر آب است و به همین دلیل آنها با استفاده از آن به خصوص در دستشویی و حمام.

کار داخلی برای پروژه های دیگر. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر زمین ساختمان)

برای Adobe خانه رعیتی در مننرککد اواز یا موسیقی دو نفری گذاشته Kadappa سنگ در بالای دیواره های آن را با هم و همچنین عمل به عنوان یک مانع بین گل و لای و چوب برای حفاظت از موریانه. سقف یک با حرارت سقف ساخته شده از چوب خرما تیر با استفاده مجدد قرار منگالور کاشی.

داخلی و خارجی گچ کاری آنها با استفاده از آهک و گچ و تغییر آن به Tadelakht گچ کاری برای حمام و سپس با استفاده از آهک surkhi گچ برای دیوار های خارجی.

کل ساخته شده است تا منطقه از این خانه رعیتی 840 فوت مربع با پایه و اساس انجام می شود با استفاده از قلوه سنگ سنگ تراشی و مجسمه خشک سنگ ساختمانی ساخته شده با کمک صنعتگران محلی. دیوار بودند ترکیبی از بلال, adobe و سنگ تراشی در حالی که پنجره ها و درهای اصلاح شده از خانه های قدیمی و دوباره استفاده می شود.

ادوبی خانه رعیتی در مننرککد, Tamil Nadu. (حسن نیت ارائه میدهد تصویر زمین ساختمان)

“بعد از مستند ما می خواهیم به انجام پروژه ها و کشف نقاط مختلف کشور است. آن را در ساخت یک اثر اما کافی نیست. این مفید خواهد بود اگر ما می تواند به اشتراک گذاری دانش خود با دیگران و بالعکس به طوری که بیشتر مردم شروع به تمرین معماری پایدار. ما می خواهیم برای ایجاد و راه اندازی یک محل که در آن ما می توانید تجربه و تبادل ایده های در مورد استفاده از مواد طبیعی ساختمان. اگر بیشتر معماران علاقه در ما نوع کار بیشتر ما تاثیر خواهد بود” نتیجه گیری Samyuktha.

(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>