دیدار با Manipuri افسانه رفتن به جایی که هیچ زن هندی فوتبالیست رفته

“به بازی فوتبال من در اروپا با یکی از بزرگترین باشگاه در جهان است و چیزی است که من هرگز می تواند از خواب.”

ارتقاء

Gقایقرانی تا در اواخر 1990s در Irengbam یک روستای کوچک واقع در مانیپور را بیشنوپور منطقه Ngangom بالا دوی شد به طور منظم حضور در محلی زمین فوتبال است. با تشویق پدر او یک بازیکن سابق و برادر این دختر با استعداد را پا به پا در برابر پسران محلی و ضرب و شتم آنها. بله وجود دارد عجیب و غریب و توهین به نظر, اما آن را تنها اضافه سوخت بیشتر به آتش درون این تالار استعداد ورزشکار.

“پدر من یک بازیکن و برادر من من را تشویق به بازی فوتبال را از سن جوان است. من باید اول لگد فوتبال زمانی که من 4 یا 5 سال است. اما آن را در سال 2002 زمانی که من سقوط در عشق با این بازی پس از تماشای ستاره برزیلی رونالدو و رونالدینیو در جام جهانی گفت:” بالا در گفتگو با بهتر هند (TBI) در اواخر فوریه.

بیش از دو دهه بعد و به سختی یک هفته قبل از تولد 30 بر 29 ژانویه 2020, گلاسکو مبتنی بر اسکاتلندی غول Rangers Football Club (باشگاه) اعلام کرد که آنها را امضا کرده بود او در 18 ماه قرارداد.

بالا دوی تا به حال ساخته شده تاریخ است. با حرکت رسمی او تبدیل به اولین زن هندی به تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای و امضای قرارداد با یک باشگاه اروپا.

“به بازی فوتبال من در اروپا با یکی از بزرگترین باشگاه در جهان است و چیزی است که من هرگز می تواند از خواب. من امیدوارم که من حرکت به رنجرز به عنوان یک نمونه برای تمام زنان فوتبالیست در بازگشت به خانه در هند که رویای گرفتن ورزش حرفه ای” گفت: بالا Devi در گفتگو با خانه وب سایت باشگاه.

Bala Devi
بالا دوی اولین زن هندی بازیکن فوتبال به امضای یک قرارداد حرفه ای با باشگاه اروپا. (منبع: Facebook)

در اوایل سال

بالا Devi بود به سختی 11 سال زمانی که او به یک دختر محلی فوتبال باشگاه, ICSA و شروع به رقابت در منطقه-سطح مسابقات است. اما این مرکز به جلو توانایی ایستاده بود راه بالاتر از همسالان خود. بالا بود به سختی 12 هنگامی که او برای اولین بار در نظر گرفته شده برای بازی زیر 19 زنان تیم ملی. اما او تلقی بیش از حد جوان و خواسته شد تا دوباره پس از تبدیل 14. در سن 15 سالگی او برای زیر 15 و زیر 19 و ارشد زنان تیم ملی نیز هست.

مسیر بالا را در اوایل زندگی حرفه ای آینه ای که از او بت Oinam Bembem دوی این Padma شری-برنده جایزه هافبک از مانیپور که او نیز ساخته شده است اولین بازی خود را برای تیم ارشد در 15. Bembem را به حمل هندی, فوتبال زنان روی شانه های محکم برای بیش از دو دهه قبل از بازی گذشته تیم ملی بازی در سال 2016.

پس از روی لئامت دادن کوتاه در ایمفال, باشگاه, بالا دوی پیوست مانیپور پلیس ورزشی, باشگاه, یک تیم است که همچنین تولید Bembem Devi. او برای آنها نیمه حرفه ای و مشغول به کار به عنوان یک پلیس زن برای مانیپور اداره پلیس تا زمانی که حرکت خود را به Rangers FC.

حضور فوق العاده بازیکنان مانند Bembem و بالا تضمین که مانیپور زنان تیم به پایان رسید تا برنده 20 از 25 مسابقات قهرمانی ملی برگزار می شود از سال 1991.

Bala Devi
Ngangom بالا Devi (منبع: Facebook/Bala Devi)

رکورد خارق العاده

بازی برای تیم ملی Bala به ثمر رساند پر شور 52 گل در 58 حضور پس از سال 2010 که همچنین باعث می شود او برترین گلزن بین المللی در جنوب آسیا است.

بالا-به ثمر رساند در قهرمان زنان هندی لیگ برای دو فصل گذشته او را نیز به دست آورده همه هند فدراسیون فوتبال (AIFF) زنان بازیکن سال جایزه دو بار در سال 2015 و 2016. او همچنین در خدمت به عنوان کاپیتان تیم ملی در برجسته حرفه ای بین المللی. طول او از روی لئامت دادن با طرف های ملی, او موفق به کسب SAFF زنان قهرمانی (همچنین به عنوان شناخته شده جنوب آسیا فدراسیون فوتبال جام جهانی زنان) سه بار (2010 2014 و 2016) و سه مدال طلا (2010 2016 و 2019) در جنوب در بازی های آسیایی نیز هست.

Bala Devi
به نمایندگی از هند است. بالا دوی پیراهن شماره 10 (منبع: Facebook/Bala Devi)

سبک بازی خالص استعداد & هند بهترین زن فوتبالیست

پرداختن به مطبوعات در روز بالا بود, امضا, امی مک دونالد رنجرز زنان و دختران’ Football Manager توصیف بازی او به عنوان یک “بازیساز که دوست دارد به بازی به عنوان یک شماره 10″ که آنها باور دارند که کمک خواهد کرد اهداف و کمک به تیم است.” او بموقع تحویل داده و در اولین بازی مقابل قلب در 23 فوریه با اولین کمک برای باشگاه بازی استادانه یکی-دو پاس با 18 ساله مهاجم مگان بل.

“آینده از یک پس زمینه فروتن در روستایی مانیپور Bala باور نکردنی اخلاق کاری. او شده است بازی برای تیم ملی پس از او بود 15 و شناخته شده است برای سرعت ورزشکاری, بازی هوش و مهارت است. او ساخته شده خود را در بازی مرکز موقعیت رو به جلو کوبیدن در اهداف. اما در چند سال گذشته او را دید و هوش بازی نیز توسعه یافته به طور قابل توجهی به عنوان یک نتیجه او خارج شده و به یک حمله یا هافبک مرکزی نقش دارد. از این موقعیت او می تواند کنترل بازی بهتر و بیشتری را از هم تیمی های او به بازی. در رنجرز او در حال پخش است هر دو از یک مرکز به جلو و حمله به هافبک نقش می گوید:” Anuj Kichlu او نماینده صحبت از TBI.

مانند Kichlu که شناخته شده است در مورد استعداد او پس از 2007/08 سابق هندی مردان تیم بازیکن و مربی Renedy سینگ است که همه میاد برای همکار خود را Manipuri توانایی.

“من تا به حال شنیده در مورد بالا دوی استعداد در این زمینه است. اگر چه ما بازی زنان نادیده گرفته شده برای سال های بسیاری از او همیشه ایستاده بود برای تعداد گل در مسابقات مانند SAFF زنان قهرمانی. اگر چه کسانی که در ملی راه اندازی می دانستم که او استعداد دیگر گاه به گاه بینندگان می دانستم که هیچ چیز به خاطر کمی از آنها برای زنان بازی. اما من دیدم بالا دوی این بازی برای اولین بار در گوشت در نمایشگاه بازی در DY Patil ورزشگاه در Navi Mumbai که برگزار شد در این اجرا تا سال 2017 جام زیر 17 جام جهانی در هند” او به یاد می آورد.

افسانه های بین المللی بازی از جمله کارلوس Valderrama, Fernando Morientes, Marcel Desailly, خورخه کامپوس و امانوئل Amuneke زمان در یک مخلوط جنسیتی هندی مشروط که شامل Singh, استیون Dias, Bembem Devi و بالا Devi در پنج طرف بازی. هند مشروط برنده مسابقه 5-4.

“بالا آمد برای یک زن و شوهر از دقیقه دو گل به ثمر رساند و این زمانی است که من واقعا درک او سطح از استعداد است. او مهارت و توانایی واقعا ایستاده بود” می افزاید: سینگ.

Bala Devi
گاییدن اهداف در لیگ زنان. (منبع: Facebook/Bala Devi)

حرکت به رنجرز

Anuj Kichlu یک ورزش عامل کار خارج از بمبئی و کلکته و مادرید بود در مانیپور در آن زمان و به دنبال بالا.

“Anuj همیشه می خواستم برای انجام کاری برای فوتبال زنان در هند است. او احساس کرد که با قرار گرفتن در معرض بیشتر در خارج از کشور با استعداد بازیکنان زنان در هند واقعا می تواند توسعه خود را در بازی و چه راهی بهتر برای شروع از بالا. من معرفی شده بالا به Anuj زیر که دو نفر از آنها در حال گفتگو می گوید:” Renedy.

“در طول بحث های ما, ما تصمیم گرفتیم که به بررسی گزینه برای بالا بازی فوتبال حرفه ای در خارج از کشور تمام وقت و هموار کردن راه برای دیگر بازیکنان هندی نیز می گوید:” Anuj یادآوری دیدار با او.

از آن لحظه به جلو بالا ابراز تمایل خود را به بازی در یک باشگاه اروپا و بهترین راه برای رویکرد بود که برای به دست آوردن یک محاکمه. بر خلاف ISL برای مردان بازی وجود دارد توجه بسیار کمی برای فوتبال زنان.

دو جنبه وجود دارد چگونه معامله با Rangers FC به ثمر رسید. آن را برای اولین بار آغاز شد و با تیم زنان مشارکت در COTIF جام 2019 در والنسیا (اسپانیا) در ماه ژوئیه که در آن آنها بازی چهار بازی. پیروزی در برابر بولیوی (7-0) و موریتانی (3-1) و از دست دادن دو برابر باشگاه اسپانیایی ویارئال (0-2) و اسپانیا زیر 19 (0-2).

بازی در این مسابقات بالا تحت تاثیر قرار گرفت و انتخاب شد و در تیم این مسابقات است. پس از مسابقات باشگاه طرف از سوئد و اسپانیا و نروژ تا به حال نزدیک شدن او اما هیچ یک از آنها را با بتن ارائه دهد. با اینحال او در رادار خود.

جنبه دوم این انتقال شامل بنگلور, FC که روابط همکاری با Rangers FC در ماه سپتامبر سال گذشته است. در حالی که ارشد, بنگلور, FC مقامات در اسکاتلند برای اعلام یک کراوات آنها تا به حال برخی از بحث با رنجرز زنان و دختران’ Football Manager امی مک دونالد. پس از این باشگاه ندارد یک تیم زنان فکر می کردند در مورد ارسال کسی از زنان هند تیم ملی برای یک محاکمه.

پس از بازگشت خود به هندوستان بنگلور, FC مقامات احساس بالا دوی شد ممکن است بهترین نامزد است. همچنین رنجرز به دنبال توسعه بیشتر خود زنان تیم به دنبال استعداد از سراسر جهان است. رتبه 55 در جهان فکر می کردند هند مناسبی ملی زنان, تیم, و شاید خود بازیکن برتر پردازنده می تواند یک امکان واقعی است.

Bala Devi
بالا Devi در عمل است. (منبع: Facebook/Bala Devi)

“رنجرز به توافق نگاهی به بالا دوی تماشای بازی از نزدیک. او واقعا به خوبی در آزمایشات وجود دارد در ماه نوامبر و ارائه شده او 18 ماه قرارداد می گوید:” Anuj.

در طول محاکمه او به ثمر رساند و دو بار در یکی از بازی های آنها بازی در میان تفنگداران همکار بازیکنان.

وجود دارد یکی دیگر از عنصر برای انتقال. با توجه به این زنان هند تیم ملی فوتبال در رنکینگ فیفا در خارج بالا-40 او نیست به صورت خودکار تحقق معیارهای واجد شرایط بودن برای بازی در انگلستان است. واجد شرایط بودن قوانین دولت است که این بازیکن این کشور باید رتبه در بالا 40 و که او تا به حال به بازی 75 درصد یا بیشتر از تیم ملی, بازی در دو سال گذشته. او نمی تحقق معیار اول.

خوشبختانه شش عضو پانل به Scottish Football Association (SFA) اعطا Bala انگلستان اجازه کار در یک معافیت ویژه پس از Rangers FC تیم ارائه شده در مورد آنها و اعضای هند فوتبال برادری از جمله AIFF جمهور Praful پاتل هندی زنان مربی تیم Maymol سنگی Bembem Devi, Bhaichung Bhutia, Renedy سینگ و در حال حاضر کاپیتان تیم ملی Sunil Chhetri همه نوشت و توصیه نامه.

بعد از این همه کاغذ بازی بود و مرتب کردن این انتقال نهایی شد و در 29 ژانویه.

چه او انتقال به Rangers FC چیست ؟

“بالا حرکت به یک باشگاه بزرگ اروپایی است که از جمله الهام بخش برای زنان نه تنها در مانیپور و شمال شرق اما در سراسر هند است. من می خواهم او را به بازی هفته در و هفته و انجام به خوبی به طوری که بازیکنان در اینجا می توانید الهام گرفته است. او یک پیشگام برای بازی زنان در هند می گوید:” سینگ.

از همه مهمتر این بازی تمام وقت حرفه ای در اروپا جدی باشگاه به او این فرصت را به بازی در سراسر سال است. فعلی لیگ اجرا می شود از فوریه تا نوامبر با مسابقات برنامه ریزی شده به طور منظم علاوه بر مسابقات جام بر خلاف هند که در آن زنان هندی لیگ اجرا می شود فقط برای سه هفته.

“بر خلاف مردان است که به طور منظم مسابقات باشگاه از طریق I-League و ISL در طول دوره از یک سال به لیگ زنان در هند به سختی به گسترش یک ماه. بسیاری از دولت های انجمن های اجرا مردمی برنامه های, اما آن را تنها برای یک ماه است. چه بازیکنان انتظار می رود برای انجام بعدی 10-11 ماه ؟ که در آن است خود را توسعه اتفاق می افتد ؟ اگر شما لازم نیست که پول برای هشت ماه آن را انجام دهید برای چهار یا پنج حداقل می گوید:” سینگ.

علاوه بر این بر خلاف مردان بازی ISL که در معرض این بازی حرفه ای و به طور منظم آموزش با کیفیت بازیکنان بین المللی زنان لذت بردن از چنین مزیت است.

“هیچ زن هندی تا به حال حرفه ای. برای فوتبال زنان در هند راه اندازی شده است و نیمه حرفه ای با دختران بازی نیز داشتن شغل تمام وقت با دولت است. هیچ زنی را بدست آورده و زندگی خود را در حال بازی فوتبال است ، نه تنها این حرکت به او کمک مالی, اما آن را نیز به دیگر زنان در این کشور یک فرصت برای مقایسه استانداردهای خود را در برابر بازیکنان اروپایی. انتقادات و پیشنهادات من این است که هند بازیکنان لزوما ضعیف تر اما این است که آنها فاقد آموزش های منظم و قرار گرفتن در معرض” او می افزاید.

Bala Devi
در اولین بازی برای رنجرز FC. (منبع: Facebook/Bala Devi)

علاوه بر این زنان شده اند قادر به بازی به طور منظم در طول سال است. این یک چیز به قرار گرفتن در معرض بازی برای تیم ملی خود را, اما یکی دیگر از گزاره در مجموع بازی 30-مسابقات عجیب و غریب در سراسر ده ماه فصل است. “بر اساس جایی که او در کنار دیگر بازیکنان وجود دارد دیگر بازیکنان زنان در هند می توانید ارزیابی خود را از کیفیت سطح به عنوان به خوبی. او خواهد بود که معیار برای هند فوتبال زنان برای دهه آینده می گوید:” سینگ.

“امیدوارم این حرکت باز خواهد شد تا فرصت برای بازیکنان دیگر از هند به اینجا می آیند و بازی. البته این بستگی دارد که چگونه من بازی در این فصل و در طول انجام من از روی لئامت دادن در اروپا است. من امیدوارم که بسیاری از می توانید به من در آینده است. ما باید مهارت های اما آیا قرار گرفتن در معرض می گوید:” بالا.

متاسفانه برای بالا این COVID-19 اپیدمی ناشی از مستند در زمان حال قرار دادن ترمز در یک فصل امیدوار کننده. اما Anuj را باور نمی کند این مستند را تحمل قابل توجهی در قرارداد و یا حرفه ای با رنجرز.

“بر خلاف بسته بندی مردان برنامه است که برنامه ریزی شده بود را به پایان برساند تا پایان مارس به زنان لیگ به پایان می رسد در ماه نوامبر. بنابراین هنوز هم وجود دارد زمان برای تکمیل فصل و تنظیم وسایل,” او می گوید. در ضمن از نظر او وضعیت زندگی آن شده است تنظیم و به خصوص زبان و آشنایی با لهجه اسکاتلندی. برای بیشتر قسمت ها, اما او به نظر می رسد که تنظیم خوبی به زندگی در اسکاتلند است.

اگر بالا دوی موفق در او روی لئامت دادن با Rangers FC, آن می تواند یک نقطه عطف برای بازی زنان در هند است. موفقیت او وجود دارد می تواند به زنان در بازی لازم است توجه آن را سزاوار.


همچنین بخوانید: این ریگ دختر از روستایی بیهار آسیا سریعترین زن بازیکن راگبی


(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>