دیدار با IFS افسر ساخته شده است که برنده جایزه سیستم برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل

با تشکر از او را در جنگل آتش بروز در آروناچال را با 31 درصد فقط در یک سال! #احترام

Last سال جهان شاهد بدترین آتش سوزی به آمار حوضه آمازون در برزیل در بیش از یک دهه. این ساخته شده بین المللی با عناوین آتش سوزی از بین بردن اکوسیستم و پمپاژ آب و هوا گرم آلودگی به جو است. اما این آتش سوزی نیست محدود به آمازون.

ارتقاء

آتش سوزی جنگل ها تخریب میلیون هکتار از جنگلهای جهان در هر سال است. حتی جنگل سرسبز از آروناچال پرادش شده اند امان از همان. با زندگی, جنگل های مسکونی جوامع و تنوع زیستی در خطر است ما هیچ گزینه ای جز پیدا کردن راه هایی برای پیش بینی و جلوگیری از این آتش سوزی از مصرف همه چیز.

معرفی ‘eForestFire-هیمالیا آتش سوزی جنگل پیش بینی’, e-governance initiative برای پیش بینی آتش سوزی جنگل ها در آروناچال پرادش. زاییده افکار 2013-دسته ای, هندی, جنگل مسئول خدمات دکتر عبدالقیوم (AGMUT کادر) این سیستم “استفاده decadal آتش سوزی جنگل جنگل نظرسنجی از هند (FSI) و داده های نقشه برداری آن در GIS پلت فرم با هدف تجزیه و تحلیل حوادث آتش سوزی جنگل و توزیع خود را برای تولید آتش نقاط در کمترین واحد اداری (روستا) می گوید:” این ویدئو مبین.

رفتن بیشتر آن را “توسعه کارآمد اشاعه اطلاعات سیستم از طریق کاربر پسند اندیشه های تلفن همراه App نام eForestFire ارتباط آتش داده های به اشتراک گذاشته شده توسط شهروندان در یک web GIS (سیستم اطلاعات جغرافیایی), پورتال” را مبین می رود بر روی اضافه کردن.

و تاثیر این طرح شده است فوری. زمانی که این طرح برای اولین بار شکل گرفت در سال 2017, در مجموع 6,551 موارد آتش سوزی جنگل ها گزارش شده در کشور در حالی که در سال مالی جاری تا 7 دسامبر 2019, آتش, بروز شد, محدود به 4,535 موارد به عنوان گزارش شده توسط ناسا از طریق ایمیل در ارتباط است. به عبارت دیگر آتش سوزی جنگل بروز گزارش شده در این سال در حدود 31 درصد کمتر در مقایسه با دوره قبل از شروع این طرح است.

به عنوان یک نتیجه از موفقیت آن ابتکار صعود جایزه ملی برای حکومت الکترونیکی (داوران) در دولت مرکزی-سازمان کنفرانس ملی حکومت الکترونیکی در اوایل این سال در بمبئی.

eForestFire سرویس در ابتدا پیش بینی در ماه سپتامبر 2017. اولین گام بود برای توصیف این آتش سوزی جنگل ها در دولت و عوامل مرتبط با آنها. در کنار دانشگاهیان Firoz احمد و Laxmi Goparaju, قیوم یک مطالعه منتشر شده در آن در سال 2018 است.

پس از انتشار این مطالعه آن بود که یک شخص IFS افسر Abhishek Mishra (MP کادر) است که با کمک دکتر قیوم در توسعه نرم افزار است. با پشتیبانی از کالج mate راکش شارما که کمک به توسعه GIS پلت فرم این پروژه نیز دریافت شده این شرکت پشتوانه RK سینگ مدیر ارشد کنسرواتور از جنگل ها در آروناچال پرادش.

در فوریه 2019 کل سیستم در نهایت به بازی آمد.

For the story.
چپ: دکتر عبدالقیوم راست: بازنمودی عکس به تصویر می کشد که پس از آتش سوزی جنگل در آروناچال پرادش. (منبع: Facebook)

که دکتر عبدالقیوم?

متولد در وصف ناپذیر ایجاد کرد Soharauna رجا از Maharajganj در منطقه اوتار پرادش, این پسر یک معلم مدرسه برای اولین بار مورد مطالعه در مقامات قبل از بدست آوردن یک کرسی در Jawahar Navodaya Vidyalaya گوراکپور. پس مدرسه قیوم به دست آمده B. Tech در رشته مهندسی عمران از IIT-کانپور و دکتری بیوانفورماتیک از JNU.

چه جلب قیوم به IFS بود که تحقق هند زیست محیطی در آینده خواهد شد یک راه طولانی در تعیین چگونگی آن پیشرفت می کند. بدون حفاظت از هند آسیب پذیر ترین حیات وحش و جنگل های او احساس می کند که هر گونه پیشرفت اقتصادی بی معنی است.

پس هیچ راهی بهتر برای حفاظت از هند را با ارزش جنگل ها و حیات وحش, او تصمیم گرفت برای پیوستن به IFS. علاوه بر این او یک میل سوزان برای محافظت از افراد وابسته به جنگل ها برای بقای خود (آسیب پذیر جوامع قبیله ای) که برابر با همکاران در تلاش برای حفاظت از محیط زیست.

در بسیاری از قیوم آخرین زاییده افکار کپسوله بسیاری از اهداف را به عنوان یک IFS افسر از پیدا کردن راه های بهتر و تخصیص منابع در حفاظت از جنگل ها به مشارکت محلی شهروندان است. در زمان توسعه این سیستم او بخشی از جنگل افسر (DFO) از Tawang در آروناچال پرادش. او در حال حاضر پست شده به عنوان معاون کنسرواتور از جنگل در Chandigarh.

For the story.
دکتر عبدالقیوم

چه علل آتش سوزی جنگل ها در آروناچال پرادش ؟

“این باعث می شود در درجه اول انسانی در طبیعت بیشتر از انسان غفلت یا عدم آگاهی است. آن می تواند در نتیجه از چیزی به عنوان بی ضرر به عنوان سیگار کشیدن bidi یا سیگار و پرتاب آن را در جنگل. با این حال هستند کسانی که زندگی در حاشیه جنگل ها که وابسته به آن برای بقا. آنها عمدا نور آتش است که جلب و پاک زمین جدید برای کشت. مناطق که در آن فقر بالا است نیاز به توجه بیشتر برای پیشگیری از آتش سوزی جنگل. نیز وجود دارد که بد عمل تغییر کشاورزی است. گاهی اوقات این آتش سوزی برو از کنترل خارج شد و گسترش به مناطق بزرگتر می گوید:” قیوم, زبان, به, بهتر, هندوستان.

اما چرا این آتش سوزی از گسترش یابد ؟ قیوم ویژگی های آن به نوع پوشش گیاهی رایج در این جنگل ها به ویژه برگ که در حال ریختن در طول یک فصل خاص مستعد به ابتلا به آتش. با استفاده از تصاویر ماهواره ای خود تیم تحقیقاتی متوجه شد که این آتش سوزی بیشتر اتفاق می افتد در مرطوب جنگل برگریز. نیز وجود دارد که گونه های واقع در ارتفاع بالا مناطق مانند کاج که مستعد به ابتلا به آتش. به منظور به دست آوردن صلیب اعتبار برای این یافته ها او به رهبری یک تیم تحقیقاتی که انجام شده ارتفاع عاقلانه مطالعه است.

“…حداکثر تعداد آتش سوزی جنگل رخ داده در دشت گرمسیری جنگل broadleaved همیشه سبز <1000 متر پوشش گیاهی کلاس (35%) در حالی که حداکثر تعداد آتش سوزی (88%) در بر داشت در پایین ارتفاع (<1500 متر). این مطالعه همچنین تقویت ارتباط میان جنگل آتش بروز و فقر به عنوان 42.3% بروز رخ داده در بالا بسیار بالای فقر و شاخص مناطق. بیشتر یک همبستگی قوی تاسیس شد با پارامترهای هواشناسی مانند رطوبت نسبی آسمانی تابش خورشیدی و حداکثر دما با آتش سوزی, آتش در حالی که حداقل دما و سرعت باد به ترتيب تقریبا نامربوط می گوید:” این دقیق مقاله منتشر شده در سال 2018 است.

For the story.
دکتر عبدالقیوم (سمت چپ) و بازرسی امور بر روی زمین است.

جمع آوری داده ها

این FSI که هشدار مربوطه دولت ادارات جنگل از آتش سوزی جنگل ها مکان های شناسایی شده توسط MODIS (Moderate Resolution Imaging Spectro-تشعشع سنج) سنسور پردازنده Aqua و Terra ماهواره ناسا از سال 2004. اطلاعات همچنین رله از مرئی مادون قرمز تصویربرداری تشعشع سنج مجموعه داده ها از Suomi ملی قطبی-مدار مشارکت (SNPP-VIIRS).

ارتقاء

چگونه اطلاعات رله? در اینجا این است که فرایند گذاشته در دولت از جنگل گزارش 2017:

1) فعال آتش ورزشی و یا نقاط در حال دریافت NRSC *ملی سنجش از دور مرکز) حیدرآباد در ایستگاه زمینی در Shadnagar Telangana و فرآیندها با استفاده از علم پردازش الگوریتم (چشمه های معدنی). آتش نقاط اشتراک گذاشته شده از طریق ایمیل توسط NRSC به FSI.

2) آتش هشدار ارائه شده توسط NRSC شامل تمام حرارتی ناهنجاری تشخیص داده شده توسط سنسور صرف نظر از این که آیا این سقوط در داخل و یا خارج از جنگل FSI فیلتر کردن همه آتش سوزی دیگر از آتش سوزی جنگل ها با استفاده از یک فیلتر سفارشی است که ترکیبی از ثبت جنگل مرزهای منطقه و همچنین جنگل پوشش داده است. غنی سازی از آتش سوزی جنگل اطلاعات انجام شده است با اضافه کردن ویژگی های مانند دولت, منطقه, بخش, محدوده, ضرب محفظه مرزهای اچ به آتش سوزی جنگل ها مکان. این اطلاعات پس از آن منتشر شده به دولت گره افسران کاربران ثبت نام شده و همچنین آپلود شده در سایت FSI در قالب جدول و نقشه.

“سپس FSI رله که اطلاعات به دولت جنگل بخش مرکزی. از آن است که وجود دارد ارسال می شود نگران منطقه/بخشی افسر جنگل (DFO). محلی در سطح کل منطقه تقسیم شده است محدوده که بیشتر به بلوک. پس DFO دریافت پیام از یک آتش سوزی جنگل در نظر گرفتن جایی که پس از آن رله آن را به محلی محدوده افسر و آنها را به تیم خود که درگیری. آنها جذب مردم به درگیری و استفاده از تجهیزات در اختیار خود را به douse این آتش سوزی می گوید:” قیوم.

“از بیش از 6000 مورد از آتش سوزی جنگل ها از آن می آیند به حدود 4500 با بهتر پیش بینی و پیشگیری مدل اندازه گیری آتش سوزی جنگل ها. اگر نظارت و برخی مداخلات انجام شده ما می تواند این شماره را بیشتر به 2000” او می افزاید.

For the story.
هیمالیا آتش سوزی جنگل پیش بینی سیستم

وجود چهار بخش به این سیستم:

1) نقشه برداری هشت عامل که به طور مستقیم یا غیر مستقیم مربوط به آتش سوزی مانند جنگل نوع و تراکم و ارتفاع شیب دادههای بارش و درجه حرارت و فقر و تراکم جمعیت. در پرتو این عوامل هشت نقشه های تولید شده بود در ابتدا. این نقشه یکپارچه شدند دادن برخی از وزن به هر عاملی که تولید می شود آنچه که او خواستار “کانون 1′. این تیم نیز به دست آمده decadal داده های از آتش سوزی جنگل ها در دولت از FSI که تولید “کانون 2′.

2) “FSI اطلاعات و واقعی نقشه ما تولید کرده اند با استناد به مستقیم و غیر مستقیم عوامل مقایسه می شوند–جایی که ما پیش بینی آتش سوزی جنگل ها به احتمال زیاد اتفاق می افتد و که در آن آتش واقعی نقاط گزارش شده است. این نقشه ها در مقایسه با پیدا کردن یک درصد همبستگی. ما به دست آمده 70% همبستگی یعنی نقاط مشترک در هر دو نقاط.

3) در قسمت سوم قیوم و تیم خود را ادغام این دو نقاط مهم برای بهبود مدل. از بیش از 5,258 روستاها در دولت آنها ذکر شده 560 روستا که مورد نیاز اولویت توجه است.

4) پس از آن آنها توسعه این اندیشه مبتنی بر برنامه به نام eForestFire که تسهیل شهروند-محور ورودی از مردم است.

“این برنامه یک آتش سیستم گزارش یک رویکرد علمی به سهولت راهبری و تعامل مردم و ترویج حکومت الکترونیکی برای کاربران نهایی. این طراحی شده است به طور خاص برای کار در حالت آفلاین که نیازی به هیچ گونه تخصص و قابلیت ارائه گزارش فقط با یک کلیک. ورودی گرفته شده است برای به دست آوردن محل دقیق آن از آتش است. بعد از زدن دکمه ارسال, شهروندان می توانند در تماس نگران منطقه جنگل افسر از طریق ایمیل واتساپ یا اس ام اس با رجوع استاندارد پیام و یا از طریق تلفن و یا تماس با تلفن همراه می گوید:” Pradeep.

“هر ورودی تولید یک نقطه داده که می تواند پیش بینی شده بر روی وب پورتال به نمایش چشم پرنده از دولت آتش سوزی جنگل و تجدید نظر در مدل با دقت بیشتر است. این مطالعه شده است که در, منتشر شده در, Springer, مجله پیش بینی یک لیست از 560 اولویت روستاها از بالا, جنگل, آتش سوزی خطرات. آتش نقاط استفاده می شود تا به حال کمتر داده قطعنامه که شامل پروژه قدرت اما بهره وری بهبود یافته با شهروند محور ورودی از طریق برنامه” او می افزاید.

نزدیک به 25 درصد از 560 روستا سقوط غرب Kameng منطقه.

اما اگر بدون اینترنت ؟ کاربران هنوز هم می توانید با کلیک بر روی گزینه های مورد نیاز و هنگامی که شما در رسیدن به اینترنت-در حال حاضر منطقه اطلاعات ارسال خواهد شد نگران DFO و یا شما آنها را به طور مستقیم از تلفن ثابت و شماره تلفن همراه تعبیه شده در نرم افزار. این ورودی می رود و سپس از طریق یک وب پورتال به نام webgis.co.در. این برنامه به طور خاص طراحی شده برای کار در حالت آفلاین با توجه به اتصال به اینترنت و مسائل مربوط به کنترل از راه دور هیمالیا دولت است.

“این سیستم یک اتحادیه از داده ها از مستقیم و غیر مستقیم عوامل FSI برنامه های موبایل و web GIS پورتال. این چهار عامل که یکپارچه برای کل تصویر را دریافت کنید. در حال حاضر ما باید یک لیست از 560 اولویت روستاها است که ما برای نظارت بر آتش سوزی جنگل ها اما در یک یا دو سال این تعداد را تا حد زیادی کاهش می دهد اگر اجرای صحیح انجام شده است می گوید:” قیوم.

For the story.
عمل تغییر کشت یکی از عواملی است که منجر به آتش سوزی جنگل ها. (منبع: ویکیپدیا)

کارآمد تخصیص منابع و مشارکت عمومی

با استفاده از این سیستم در محل وزارت امور خارجه در حال حاضر یک مدل مشغول به کار است که می تواند پیش بینی آتش سوزی جنگل ها. این به این معنی نگران جنگل افسران باید اطلاعات خود روستاها که در معرض آتش سوزی جنگل ها. با استفاده از این اطلاعات آنها می توانند استراتژیک ایجاد آتش سوزی خطوط استفاده می شود که برای جلوگیری از شکستن آتش به جنگل از یک پچ به دیگری با استفاده از یک سطح ساخته شده مانند یک جاده و یا یک آب بدن است. در حال حاضر وجود دارد این است که هیچ علمی ورودی های موجود در ایجاد این آتش خط.

با این اطلاعات مقامات همچنین می توانید بهتر اختصاص دیده بان و بخش وظایف بر خلاف قبل که در آن آن را به صورت تصادفی انجام می شود و راه اندازی برج های نگهبانی در امتداد این 560 اولویت روستاها. علاوه بر بالا بردن سطح آگاهی درگیر شدن در مبارزه با آتش مواقع این اطلاعات پیشرفته ارائه شده توسط این سیستم کمک می کند تا جنگل بخش تخصیص منابع محدود خود استراتژیک و کارآمد است. ساختمان این سیستم از ابتدا یک متمرکز مداخله با تاثیر واقعی.


همچنین بخوانید: با وجود تهدید به مرگ شدید رسمی آزاد از 6000 هکتار از زمین های جنگلی


“ما باید آتش نشانی تجهیزات, اما این آتش سوزی در حال کاهش عمدتا به دلیل مشارکت فعال مردم است. پس ما حساس و موها آنها در پیش است که آنها در حال زندگی در یک منطقه مستعد آتش ما دریافت حمایت فعال از آنها. در سطح جامعه وجود دارد که گروه های خاصی است که هوشیار باشند و انتقال اطلاعات به ما بود که مسئول خاص آتش است. در آروناچال پرادش گرم Buras (GB) در حال ایجاد اداری سر ما با آنها نگه داشتن به طور منظم در تماس است. آنها باید خود را تنظیم داخلی بررسی و dishing از مجازات برای کسانی که با شروع آتش سوزی” به اطلاع قیوم.

اما خیلی بیشتر باید انجام شود برای جلوگیری از آتش سوزی جنگل ها علاوه بر استفاده از این سیستم است. پس از آن یک سوال از امرار معاش برای برخی از جوامع که به سوزاندن جنگل ها برای زنده ماندن, دولت, سازمان های غیر انتفاعی و دولت های منطقه باید آغاز برنامه های که خود را افزایش و معیشت فرصت ها و کاهش وابستگی به منابع جنگلی.

پس گفت که, با استفاده از یک مدل دقیق برای پیش بینی و کاهش آنها را جامد است ،

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>