امروز, او فرشته نگهبان برای بیش از 1400 زنان از خانواده های فقیر و همچنین آموزش بیش از 1300 کودکان محروم.

Shabnam Ramaswamy یک چراغ امید برای هزاران نفر در مبهم hamlets از مورشیدبد, West Bengal.

ارتقاء

یک بازمانده از خشونت خانگی 65 سال افزایش یافته است مانند یک ققنوس از خاکستر و نمایشنامه های تاریخ خود را در شرایط خود.

امروز, او فرشته نگهبان برای بیش از 1400 زنان از خانواده های فقیر توانمندسازی آنها از طریق سنتی گلدوزی و صنعت Kantha. او همچنین مدیریت دو استاندارد جهانی مدارس آموزش بیش از 1300 کودکان با دسترسی محدود به آموزش و پرورش مناسب و معقول در غیر این صورت.

متولد به عنوان Kazi شبنم احمد در مورشیدبد را Katna ایجاد کرد بود اپل از پدر و مادرش چشم. پدر او یک پزشک در ارتش و برای اولین بار در خانواده خود را به انتخاب کردن برای یک حرفه ای فراتر از کشاورزی است.

“من در آن متولد شد را به امتیاز. در حالی که در دوران کودکی من در سفر از شهری به شهر دیگر با توجه به این موارد. در نهایت وقتی که من 9 من ثبت نام در لا Martiniere در کلکته (کلکته) به دنبال پرورش” او سهام.

ازدواج کردن در سن 16 سالگی به یک مرد 34

در طول تعطیلات او را به خانه اش در روستا و رعایت تفاوت آشکار بین خودش و دختران وجود دارد که هم سن و سال او.

این تفاوت مشخص با امتیاز. در حالی که او تا به حال شانس خود را برای کشف گنجینه ای از ادبیات انگلیسی گوش دادن به بیتلز و یا پوشیدن لباس های فانتزی دوستان او در این روستا شد و حتی مجاز به حضور در مدرسه.

سناریو منتقل جوان و شبنم عمیق. به عنوان یک نوجوان او قول داد برای بازگشت به روستای خود روزی با یک مقدار زیادی از پول ساخت یک مدرسه برای دختران وجود دارد.

اما به عنوان به زودی به عنوان او تبدیل 16 او خواسته بودند سرمازده در جوانه و او را به یک مرد دو برابر سن او. مقاومت در برابر او را ثابت بیهوده و او به زودی خودش را در زندگی فوق العاده ارتدوکس خانواده با سوء استفاده شوهر و خانواده اش.

در این سال او در آن خانه ها پر از خاطرات دردناک. در حالی که شوهر او خواهد یدکی هیچ شانسی برای تحمیل خشونت بر او در هر حال حاضر و پس از آن خانواده اش را شکنجه او ذهنی است. رفتن به خانه پدر و مادر او نیز یک گزینه نیست.

شبنم Ramaswamy

زنده ماندن در خیابان های کلکته

“من تحمل غیر انسانی شکنجه در آن خانه و در عرض چند سال, من در حال حاضر یک مادر از سه. یک شب من نمی تواند آن را ندارد. من احساس بی خانمان بودن بهتر از یک خانه بود. بنابراین من فقط سمت چپ صفحه اصلی در وسط شب و صرف شب در خیابان.”

این آغاز و در عین حال یکی دیگر از دوره مبارزه برای شبنم. برای دو ماه آینده او به نام یک گوشه ای از Sealdah ایستگاه راه آهن ، او جان سالم به در با فروش او تنها گردنبند و دو النگو در حالی که انتظار برای فردای بهتر, که در آن او می شود برای دیدن فرزندان خود را دوباره.

“در حالی که ماندن در ایستگاه, من در حال حاضر در حال پیگیری است. من دانش زبان انگلیسی مفید ثابت شده و من فرود آمد و به شغل منشی در یک پزشک درمانگاه.”

به زودی پس از آن او موفق به حفظ حضانت او جوانترین پسر.

آن اوایل دهه 1970 زمانی که محل کار نداشت مطلوب سیاست برای مادران شاغل. در حالی که شبنم را شدید زندگی روزمره اجازه نمی دهد او را به صرف زمان زیادی را با کودک خود او جوان و بلند پروازانه بنابراین راهی به حقه بازی آن است.

پس از یک در حالی که او احساس کردند که او نیاز به دنبال آموزش عالی برای یک شغل بهتر و شروع به حضور در یک شب ، به زودی پس از او شروع به دنبال تحصیل در خانه علم اول دنبال طراحی داخلی.

“من سخت کار و در نهایت پرداخت می شود زمانی که من راه اندازی اولین طراحی داخلی استودیو—ویژوال داخلی—در یک اتاق اجاره ای در کلکته. آن زمان من حدود هشت سال مبارزه بی امان. من هم برنده مورد طلاق و دریافت حضانت از همه من سه فرزند” او روایت میکند.

“من تا به حال من chiffons و الماس, اما آنچه در مورد دیگر خیابان بازماندگان?”

شبنم بود در اواسط سی سالگی او با حرفه ای امیدوار کننده و یک زندگی مسالمت آمیز با سه فرزند او که تجلی رسید.

“در حال حاضر که زندگی من تا حدودی با ثبات و من chiffons و الماس من فکر کردم در مورد زنانی که محروم از فرصت های مثل من است. کلاس تبعیض متوجه شدم در اطراف من شد واضح تر و با گذشت هر روز.”

او منتقل شده بود به دهلی نو در طول این زمان و فکر و کار با کودکان در خیابان.

“در آن زمان Mira Nair فیلم سلام بمبئی منتشر شد و NGO سلام بمبئی بنیاد راه اندازی شد برای حمایت از کودکان خیابانی در سراسر هند است. آنها به دنبال یک مددکار اجتماعی در دهلی و من داوطلب. در ابتدا آنها تردید به دلیل عدم در رشته مددکاری اجتماعی; اما داستان زندگی من برنده آنها را بیش از.”

شبنم با بچه ها در Jagriti عمومی مدرسه


این در حالی بود کار کردن با بچه ها در ایستگاه راه آهن دهلی نو است که او به ملاقات فیلمساز Jugnu Ramaswamy.
این JNU و دانشگاه کلمبیا محقق می خواستم برای ساخت یک فیلم بر روی شبنم و سفر او به پایان رسید و در حال سقوط در عشق با او.

“چه کسی او بود! من عهد کرده بود که من هرگز ازدواج دوباره و اجازه دهید یک مرد را دیکته زندگی من است. هنگامی که به او پیشنهاد من کاهش یافته است به خاطر از فرزندان من است. اما حتی پس از آن او ایستاده بود و با من مانند یک سنگ از طریق ضخیم و نازک مانند یک همراه و همدم واقعی. و یک سال بعد از ما ازدواج کرده بودند در یک بسیار ساده مراسم” بازگو شبنم با لبخند.

Jagriti عمومی مدرسه: یک پروژه رویایی

پس از گذراندن سال با هم—acing حرفه خود و بالا بردن فرزندان خود را—زن و شوهر می خواست به بازگشت به مناطق روستایی هند و سرمایه گذاری وقت خود را در حمایت از نیازمندان است.

“ما نمی خواهید به ماندن صندلی انقلابیون دیگر. بنابراین ما وارد بنگال در اعتصاب هزاره.”

این دو زمین های خریداری شده و مستقر در Katna و شروع به ساخت یک مدرسه وجود دارد. این Jagriti مدرسه دولتی که او خواستار “پروژه رویایی” تاسیس شد در سال 2005 با یک ماموریت برای ارائه جهانی-استاندارد مرکز آموزشی به کمتر ممتاز کودکان ایجاد کرد.

فعلا Jagriti مدرسه نزدیک به 800 دانش آموزان مشغول به تحصیل از ابتدایی کلاس به کلاس 12. مدرسه به اتهام هزینه ها در محدوده Rs 600-900 اما امکانات در سطح جهانی.

Pragati Shiksha Niketan

پس از Jagriti موفقیت شبنم افتتاح یک مدرسه دوم—Pragati Shiksha Niketan—که در آن کودکان از خانواده های فقیر می تواند سود مناسبی تحصیل در بیش از 300 تومان در ماه است.

ارتقاء

بسیاری از کمک های مالی برای مدرسه می آید از شبنم به شرکت تعاونی سرمایه گذاری—Katna را Kantha, که همچنین حدود 1432 زنان از مورشیدبد را در روستاها. سرنوشت مجبور به راه اندازی خط سنتی پتو و پارچه که در نهایت در ادامه به کسب جوایزی از سراسر جهان است.

ایجاد Katna را Kantha,

زمانی که Jugnu گذشت در سال 2005 فقط چهارده روز قبل از افتتاح Jagriti مدرسه شبنم ویران شد.

“ما در حال تامین مالی رویای ما پروژه با هم و او حتی نمی زندگی می کنند برای دیدن آن استقبال کودکان است. من تا به حال بسیار کمی پس انداز که در آن زمان من نمی توانستم بفهمم که چگونه برای حفظ مدرسه ما از آن.”

دانش آموزان در مدرسه Pragati

که زمانی که این ایده شروع یک Kanthaمبتنی بر تعاونی عبور ذهن او.

این Kantha, نور پتو به طور سنتی بافته و دوخته شده توسط زنان در سراسر بنگال برای نسل و بیش از فقط یک سرگرمی را فراهم می کند و آنها را با نه تنها یک فرصت برای به نمایش گذاشتن مهارت های نرم افزاری, اما همچنین آنها را می دهد یک پنجره برای بیان خلاق خود را آزادی.

در بنگالی مسلمان خانواده Kantha, ساخت سبک ornately هندسی با نقوش و طرح های متقارن تشکیل الگوهای پیچیده بر روی چند ورق گرم و دنج پارچه هم دوخته.

به عنوان یک کودک و شبنم تا به حال دیده می شود که زنان در Katna ضرب و شتم و کبود با خشونت و غفلت خود را پیدا کردن آرامش در دوخت Kantha. بنابراین او تصمیم گرفت برای سوق دادن صنایع دستی به یک پلت فرم جهانی, در حالی که همچنین ارائه پاداش مناسب به زنان که عمدتا آن را برای خانه های خود را تا کنون که بدون درآمد یک پنی تنها برای خود دشوار تر است.

Katna را Kantha, تعاونی آغاز شده و با تنها 12 زنان است. امروز جنبش قدرتمند زنان از نزدیک به 30 همسایه روستاها. شکیلا بی بی یکی از قدیمیترین اعضای Katna را Kanthaکه با هیجان مشترک او 17 سال تجربه با سازمان است.

زنان در Katna را Kantha,

“من کار کرده اند در اینجا از همان ابتدا. دیدی (شبنم) به روستا آمد و شروع به یک مدرسه در یک اتاق. نگاه کنید که چگونه بزرگ است که مدرسه است امروز! و نگاه کنید که چگونه ما تعاونی افزایش یافته است. این همه با توجه به دیدی استثنایی تلاش. ما نمی توانیم از او تشکر می کنم به اندازه کافی!” exclaims شکیلا.

او ادامه می دهد: “ما تا به حال هرگز پا از خانه های ما به کار قبل از. دیدی آمد و پیشنهاد شغل مناسب برای زنان بیوه, درمانده, زنان و مادران فقیر مثل ما. ما تا به حال به انجام همان کار ما تا به حال انجام شده است به صورت رایگان برای سنین. و در حال حاضر ما در حال بدست آوردن سه تا چهار هزار روپیه برای آن!”

ظهور و Kantha,

شبنم سازماندهی نمایشگاه ها در سراسر کشور و بعد از آن در خارج از کشور و همچنین به ترویج هنر Kantha. در طول سال محبوبیت این مواد به اوج خود رسید, دعوت, توجه از اروپا و ایالات متحده آمریکا و استرالیا و جاهای دیگر.

این شرکت به دست آمده است قد و قامت یک نام تجاری حق بیمه و شاخه در حوزه لباس و اثاثه یا لوازم داخلی و خانگی دیگر محصولات پارچه ای. آنها همچنین شامل پایداری به عنوان یکی از نخست شعارها و شروع upcycling از دور انداخته پارچه مواد.

از Dilli Haat به رسانه های لوکس در سراسر شهرهای بزرگ هند Katna را Kantha می شود یک صفحه نمایش ویژه برای آنها محفوظ است.

هر روز زنان روستا آمده به اصلی خود را در مرکز Katna برای جمع آوری سفارشات و سپس کار بر روی کسانی که در خانه های خود. “من اصرار دارند که زنان به اینجا می آیند روزانه به دلیل آن است که تنها زمانی از روز آنها را به خارج از خانه های خود و دیدار با دوستان و تبادل قطعه از زندگی خود را.”

Katna را Kantha است راه بیش از ظریف پارچه بوتیک. شبنم آغاز شده است عدالت برنامه برای زنان کارگر در اینجا است که تضمین می کند که آنها حفاظت و عدالت در موارد خشونت خانگی و سوء استفاده و آزار و اذیت.

زیبا Kanthas از Katna

در واقع شبنم و تیم او از 152 کارکنان پشتیبانی در تماس با پلیس محلی و مقامات قضایی برای پیمانه کردن سریع عدالت برای زنان فقیر.

کاربران نیز موظف به رعایت قوانین خاص. آنها نمی توانند دختران خود ازدواج قبل از 18 و تنها زمانی که آنها آماده هستند. فرزندان خود را اساسا ثبت نام در Pragati و Jagriti مدارس جایی که آنها در حال ارائه یک یارانه قابل توجهی در هزینه.

“فرزندان ما زنان تحصیل فقط 100 روپیه در دیدی مدرسه می گوید:” شکیلا بی بی. او در ادامه برای به اشتراک گذاشتن چگونه معشوق خود ‘دیدی’ به آنها لباس های جدید هر عید و چگونه او مسیح برای کل روستا و فراتر از آن کمک به هر کس در هر وضعیت.

“این داستان من است” می گوید: شبنم. “بچه های من در حال حاضر خوشبختانه حل و فصل; من را دیده اند بسیاری از یو پی اس و فراز زندگی را در زندگی اما در حال حاضر من خوشحال به بازگشت به زادگاه من در میان تمام این افراد است. زندگی من این است که محتوا در حال حاضر.”


همچنین بخوانید: حمله با اسید در 23 این دلاور کمک به تغییر زندگی از 250 بازماندگان


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

ارتقاء

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: contact@thebetterindia.com
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de