ساخت کشمش در انگور: پونا Nashik کشاورزان نوآوری برای مقابله با Lockdown!

“من خیلی خوشحال هستم با این نتیجه که من را حفظ خواهد کرد 15 هکتار از مزرعه من برای خشک-در-واین روش!” #FarmersFirst

ارتقاء


با مثبت جمعی بهتر هند COVID-19 پوشش در دسترس است به زبان های منطقه ای نشریات به صورت رایگان. نوشتن به [email protected] برای جزئیات بیشتر.


تیوی بازار بسته شده بود درهای خود را بر روی Rohit Chavan میوه کشاورز حتی قبل از COVID-19 مستند. Rohit دارای 72 هکتار انگور مزرعه در Indapur یک شورای شهرداری در منطقه پونا. با مدرک کارشناسی ارشد (باغبانی) Rohit همیشه می خواستم برای کمک به پدرش در کشاورزی.

به طور معمول کشاورز صادرات انگور سیاه به اروپا و معمولا بدست آورده بین 110-115 تومان در هر کیلوگرم است. پس از صادرات مسیرهای بسته شد, او تا به حال به نوبه خود به بازار داخلی است. در اینجا بیش از حد تقاضا نزدیک بود به هیچ چیز. بهترین نرخ ارائه شده به او بود و نه بیشتر از 20 تومان/کیلوگرم.

برداشت انگور به فروش می رسد برای Rs 20/kg به معنی تحمیل کارگری اتهامات عنوان شده علیه. هزینه های اضافی. به ترک انگور unharvested به معنی هدر رفتن سال تلاش. Rohit گیر کرده بود بین یک سنگ و یک محل سخت است.

در این مقطع یک 2017-18 تحقیقاتی توسط مرکز تحقیقات ملی برای انگور (NRCG) پونا آمد به Rohit کمک. در این مطالعه مشخص شده که چگونه برای تبدیل انگور به کشمش در انگور خود را. “زیر مناسب شرایط آب و هوایی در آن طول می کشد انگور حدود 12-15 روز به نوبه خود به کشمش. من شروع به کار بر روی این روند در تاریخ 2 مارس و به تازگی به فروش می رسد 10 تن کشمش” Rohit می گوید بهتر است هند (TBI).

و قیمت ؟ عظیم 250 تومان در هر کیلوگرم!

خشک-در-واین روش کمک به انگور کشاورزان در ماهاراشترا

pune nashik grapes farmers
Rohit Chavan.

خشک-در-واین روش ثابت شده است که یک مزیت برای نه فقط Rohit اما بسیاری از کشاورزان در پونا Nashik و سنگلی. و NRCG است کمک به کشاورزان اتخاذ این تکنیک رمان به عنوان مخالف تحمیل 100 درصد ضرر و زیان ناشی از باران و مستند. هر چند این کشاورزان همیشه تمرکز بر روی انگور تازه در این ناامید بار آنها در حال تلاش برای صرفه جویی در کل خود را تولید و آنها را تبدیل به سبز و سیاه کشمش.

پس چگونه این فرایند کار می کند ؟ برای دانستن پاسخ TBI رو در تماس با دکتر آناند کومار سینگ معاون مدیر کل باغبانی, علوم, Indian Council of Agricultural Research (ICAR).
این چیزی است که او به ما گفت:

  • برای تهیه کشمش در تاک, اسپری 15 میلی لیتر اتیل oleate + 25 گرم پتاسیم کربنات در هر لیتر آب است. اسپری آن را در خوشه های انگور است. (برای یک هکتار مزرعه را حل 2.25 لیتری اتیل oleate و 3.75 کیلوگرم کربنات پتاسیم با 150 لیتر آب).
  • پس از 3 روز و به دنبال آن با دسته دوم از اسپری اما با کاهش غلظت (1.65 لیتری اتیل oleate و 2.70 کیلوگرم کربنات پتاسیم با 150 لیتر آب).
  • بسته به جيبرليک اسید استفاده می شود در طول بری مرحله توسعه, در صورت نیاز, یک اسپری با نصف دوز در 4 روز. اسپری نصف دوز را می توان در 6 روز است.
  • استفاده از اتیل oleate و پتاسیم کربنات از طریق اسپری تاک تبدیل انگور به کشمش با 16 درصد رطوبت در عرض 12 تا 14 روز از تاریخ اولین اسپری.
  • “این مواد شیمیایی جذب شده توسط انواع توت ها. ساخت آلی کشمش چیزی است که ما کشف خواهد شد در آینده” دکتر سینگ می گوید.

در نتیجه با توجه به انگور کشاورزان:

pune nashik grapes farmers
(L) انگور در Rohit مزرعه و (R) کشمش. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: Rohit Chavan.

Rohit برداشت خود کشمش در حدود 12-15 روز. او مانند ایمان در این فرایند است که او در حال حاضر گفت: فروشندگان مورد انتظار برداشت و قادر به فروش آنها را به سرعت. “NRCG پیشنهاد کرده است که من آزمایش بر روی 100-200 انگور. اما من آن را در 10 هکتار از مزرعه من به جای. من خیلی خوشحال هستم با این نتیجه که من را حفظ خواهد کرد 15 هکتار از مزرعه انگور برای خشک-در-واین روش برای سال آینده. من در حال حاضر تدریس آن را به چهار نفر از من کشاورز, دوستان,” او می گوید TBI.

آرون بیشتر یکی دیگر از انگور کشاورز از Nashik نبود اعتماد به نفس. اگر چه او برداشت کشمش در مزرعه خود او است در نظر گرفتن زمان برای پردازش و بسته بندی آنها. او امیدوار است که در زمان خود پردازش انجام شده است بازار دوباره باز خواهد شد و او می تواند اتصال با فروشندگان. سهام بیشتر است که در این رمان به روش نیاز به سرمایه گذاری کمتر نسبت به روش معمولی – چیزی که متوقف شده بود او را از ساخت کشمش در گذشته است.

زمان در حال ترش نه انگور:

pune nashik grapes farmers
کشمش در مزرعه. تصویر حسن نیت ارائه میدهد: آرون ،

ماهاراشترا حساب 81 درصد از هند کل تولید انگور است. با سنگین مستند وضعیت تحمیل شده در سراسر کشور, هزار نفر از کشاورزان در حال رشد سیاه و سبز انگور را متحمل ضرر و زیان است.

“کشت انگور است که سرمایه و تکنولوژی-فشرده. در این سال Maharashtra تا به حال فراوان برداشت و از تولید کنندگان عمده در دولت مانند Nashik پونا و سترا صادر شده بود نزدیک به 85,000 تن 6 آوریل است. این زمانی است که بازار کاهش یافته است به طور کامل. با هیچ کس به خرید انگور اما با چند هزار تن از این میوه در انگور کشاورزان در سوپ می گوید:” دکتر سینگ.

با ضرر و زیان نصب با توجه به مستند کشاورزان مانند Rohit و بیشتر نزدیک ICAR مرکز تحقیقات ملی برای انگور برای کمک به. “من نزدیک NRCG در روز مستند تحمیل شد. ظرف دو روز آینده آنها تا به حال وارد انجمن مشاوره و دستورالعمل در خشک-در-تاک فن آوری است. فیلم به وضوح نشان داد که مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد هنگامی که و چگونه به آنها اسپری. این افزایش اعتماد به نفس من در سیستم می گوید:” بیشتر است.

دکتر سینگ در حال حاضر از دست رفته تعداد دفعات مشاهده که چگونه بسیاری از کشاورزان بهره مند از این روش. مانند Rohit بسیاری دیگر از کشاورزان به اشتراک گذاشته اند این فن آوری با دوستان خود را با بهره گیری کشاورزان در ماهاراشترا.

البته سود منتقل کرده اند یک بیت از معمول خود اعداد. اما حداقل انگور نیست بنابراین ترش کنه!

(ویرایش شده توسط Saiqua سلطان)

پشتیبانی از صدای قهرمانان گمنام و فوق شهروندان عادی

ما باور داریم که آن را ضروری است برای کشوری مانند ما به صدا که جشن قهرمانان گمنام می دهد یک پلت فرم برای تغییر سازان, الهام بخش میلیون ها نفر از مردم است. با استفاده از قدرت سازنده روزنامه نگاری ما می خواهیم به تغییر هند – یک داستان در یک زمان.

در حالی که ما باید تبلیغات درآمد آنها نیست به اندازه کافی برای پوشش هزینه ها از آوردن همه این داستانها به شما. اگر شما باور ما و بهتر هندوستان و می خواهید این اخبار مثبت جنبش به رشد و سپس در نظر حمایت از ما از طریق بالا دکمه.

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟ برای ما بنویسید: [email protected] و یا ارتباط با ما در Facebook و Twitter.

ارتقاء

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>