ساخته شده با خاک رس & زباله گجرات معمار ساختمان ها 50 درصد ارزان تر & کولر!

از یک دیسکو با 90% مواد قابل استفاده مجدد به یک رستوران ساخته شده با کربن ردپای Manoj پاتل interweaves زیبایی شناسی شیوه های سنتی و محلی مواد ساخت و ساز با طرح های مدرن برای ساخت دوستدار محیط زیست فضاهای

Manoj پاتل مشهور معمار در گجرات بود که در سال سوم دانشجویی DC پاتل دانشکده معماری در ویدینگر زمانی که او معرفی معماری پایدار و دگرگون مفهوم است.

در حالی که او تنها به مطالعه این موضوع برای یک زن و شوهر از ترم آن به اندازه کافی برای ترک ابدی, تاثیر او به طوری که او کارشناسی ارشد خود را در تغییر آب و هوا و توسعه پایدار در سال 2014 از CEPT دانشگاه احمدآباد.

اما درست پس از اتمام کارشناسی ارشد او متوجه تفاوت آشکار بین دستیابی به دانش و اجرای همان در زمینه.

Manoj را در سراسر همکار معماران بودند که اجرای دوستدار محیط زیست شیوه برای ساخت خانه های سبز اما هیچ یک از تکنیک های خود بودند به اندازه کافی جذاب.

او تعجب که چرا مردم راه اندازی پانل های خورشیدی و جمع آوری آب باران ساختار در خانه خود و ساختمان های اداری زمانی که آنها با استفاده از مدرن مصالح ساختمانی مانند سیمان و شیشه و سنگ مرمر در همه جا دیگری است. چرا نمی تواند مردم پایدار مواد مانند گل و لای و چوب با آپارتمان های مدرن?

“پس از ساخت یک خانه تبدیل شده است گران امر اکثر مردم می خواهم برای رفتن راه متعارف است. هدف من این بود برای interweave, زیبایی شناسی, شیوه های سنتی محلی, مواد ساخت و ساز با طرح های مدرن. من نمی خواهم به واردات مواد ساخته شده در تولید انبوه من ترجیح منحصر به فرد دست گردد آنهایی که” Manoj می گوید بهتر از هند است.

مایل به انجام چیزی متفاوت از 32 سال از تاسیس شرکت خود را به نام “Manoj پاتل استودیو طراحی’ (MPDS) در سال 2015. امروز دوستدار محیط زیست شرکت معماری احیای روش های سنتی مثل استفاده از نور طبیعی به صورت محلی در دسترس و قابل استفاده مجدد مواد برای ساخت آپارتمان, رستوران ها و ادارات و حتی یک دیسکو!

چه خارج از غرفه ترین در میان تمام تکنیک های استفاده از, مرمت خاکی قرمز کاشی منطقه ای مواد. او با استفاده از 40 درصد از زباله های خاک رس کاشی در نتیجه صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز. او طرح های آنها را در موجی و جعبه مانند اشکال برای زیبایی نگاه کنید.

علاوه بر استفاده از آنها به عنوان یک نما Manoj نیز خلاقانه با استفاده از خاک رس کاشی به جای پلاستیکی گلدان گیاه به عنوان آنها حفظ آب برای یک دوره دیگر و حتی کولر هوایی.

صحبت در مورد الهام بخش در پشت با استفاده از خاکی کاشی های ساخته شده از خاک رس ساقه Manoj می گوید:

“استفاده از خاک رس قرمز رنگ کاشی برای ساخت پشت بام های عجیب و غریب است از ویژگی های خانه های قدیمی در گجرات. وقتی که من آنها را مطالعه من پیدا کردم که چگونه آنها طراحی شده برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید مانند گرما و باران. آنها حشرات مقاوم نسوز و آنها را از طول عمر طولانی تر از انواع معمولی است. برای هر معمار این ویژگی ها یک برنده تمام پولها.”

Manoj همچنین به مطالعه بازارهای قبل از او تصمیم به ایجاد کاشی خشت نخست مواد. او متوجه شده است که 50 درصد از کارخانه های تولید خاکی کاشی در گجرات موروی منطقه تعطیل با توجه به ناچیز تقاضا چند سال پیش.

“این از دست دادن درآمد است نه محدود به کارخانجات; حتی کوچک-زمان kumbhars (کوزه) مبتلا هستند. نه تنها آنها را از شغل اما مهارت های خود را نیز در حال مرگ است.”

در نتیجه استفاده از کاشی های قرمز است که تبدیل به یک برنده-برنده برای همه–Manoj خود مشتریان و سفالگران که او استخدام از وادودارا.

از کاشی های قرمز برای استفاده مجدد از ضایعات نگاهی Manoj 3 با دوام & پروژه های پایدار

  1. کاشی خاک رس به عنوان نما برای خانه

مشتری مختصر و ساده بود. استفاده از مواد مدرن با پایدار نقطه نظر است که باید در تنظیم بودجه. اما Manoj بود بسیار هیجان زده به عنوان او این آزمایش اول با کاشی و او با استفاده از V-شکل سقف شیب دار خاک رس کاشی در نمای ساختمان.

50 روز آزمایشی اجرا شد Manoj را قبل از ارائه نهایی به مشتری. نمونه اولیه بود با موفقیت آزمایش برای شرایط آب و هوایی شدید نشتی و دوام. آنها حتی نگهداری کاشی را در آب به مدت 24 ساعت خود را برای بررسی خواص ضد آب.

او منابع 40 درصد از کاشی در صفر هزینه و باقی مانده را در 15,000 تومان. ما با استفاده از کاشی های آسیب دیده که 20 درصد کسانی که آسیب دیده بودند در طول حمل و نقل.”

این کج و معوج لایه بندی کاشی انجام شد در نظر گرفتن خورشید جنبش (از جنوب به غرب) در نظر میگیرد. کاشی ایجاد سایه در طول روز و در نتیجه حفظ درجه حرارت سرد.

“ما راضی به خانه جدید ما آن را به عنوان خلاقانه و اقلیمی حل و فصل تابستان و گرما مسائل رو با ما در خانه های قدیمی. سایه ریخته گری ایجاد شده از طریق خاک رس کاشی باعث شده است که به چند سؤال از مردم محلی و همچنین گردشگران در مورد این طرح های منحصر به فرد می گوید:” Sanjay Gandhi, صاحب خانه.

  1. رستوران با انتشار کربن صفر

Manoj را وادودارا بر اساس مشتری می خواست خود را به ساخت رستوران ‘Keshav Kutir’ در 5 سال اجاره زمین با امکان قطع قرارداد. در این صورت ساختمان رستوران در چنین کوتاه خواهد بود امر گران. بنابراین معمار پیشنهاد ساخت آن را در یک راه است که آن را می تواند برچیده شود و به راحتی و در جای دیگر نقل مکان.

در حالی که مشتری موافقت او مطرح بیماری که باید آن را به نگاه جذاب و پر جنب و جوش و رنگارنگ و باید یک ‘سرد’ پرنیان.

 

برای به حداقل رساندن حرارت فلز راه راه بود و مورد استفاده مجدد قرار بر سقف و ورودی. علاوه بر این ضایعات thermocol نصب شده بود به عنوان عایق برای به دام انداختن گرما از سقف. عایق تبدیل به یک کم هزینه امر به عنوان او صرف تنها 2,000 تومان و در 1600 متر مربع مساحت. فضای داخلی نیز انجام شده با ضایعات فلزی در یک کج و معوج الگوی برای یک نگاه پویا.

جدا از نگه داشتن با زیبایی شناسی ورق فلز نیز آسان برای از بین بردن و می تواند مورد استفاده مجدد قرار چند بار نتیجه ترک صفر ردپای کربن در این فرآیند است.

  1. دیسکو با 90 درصد مواد قابل استفاده مجدد

مانند رستوران در بالا ذکر شد این مشتری خیلی خواستم خود را پر جنب و جوش دیسکو ساخته شده در راه است که می تواند برچیده شود و به راحتی.

این یکی از چالش برانگیز ترین پروژه های Manoj و تیم او تا به حال به شکار برای مواد قابل استفاده مجدد است که نمی خواهد خرد از سطح بالا موسیقی و رقص ارتعاشات.

پس از ماه ها تحقیق و آزمایش Manoj zeroed در چند مواد قراضه.مانند برای ورود او با استفاده از درب قلع و رنگ آنها را در نئون رنگ برای تجدید نظر به جوانان است. او با استفاده از چهار بشکه به راه اندازی نوار. درب ورودی ساخته شده از ضایعات تخته سه لا.

در ضمن 76 صندلی ماشین شد تهیه شده از حیاط تخلیه برای تنظیم صندلی و ماشین رینگ شد repurposed به عنوان صندلی در mocktail منطقه است. داخلی پارتیشن بین آشپزخانه mocktail DJ غرفه و محل نشستن ساخته شده با استفاده از پرواز خاکستر آجر. برای دکور او استفاده مجدد از ضایعات بطری های آبجو, درخت, گارد مش و MS لوله و کاغذ را به گیاهان مصنوعی.

نتيجه گيری

در پنج سال حرفه ای, Manoj کار کرده در بیش از 50 پروژه های پایدار و نزدیک به 12 تا از آنها را درگیر با استفاده از ضایعات خاک رس کاشی که شاغل بسیاری از کارگران. به عنوان یک معمار با تجربه, او نه تنها vouches برای کشورهای عضو اکو دوستانه شیوه بلکه برای هزینه یک مزیت قابل توجهی و یا یک مشتری.

هر Manoj هزینه های داخلی ارزان تر است 50 درصد و به طور کلی ساخت و ساز هزینه پایین می آید توسط 20-30 درصد است.

با دوام و زیبایی, کنترل دما, امکانات و بودجه کم در کنار شما که می دانست که فعالیت های ساخت و ساز می تواند همچنین کمک در جهت بهبود محیط زیست ما?

در تماس با او را در اینجا.

اعتبار تصویر: Manoj پاتل


همچنین بخوانید: بدون جراحی و یا سیمان این معمار خانه های قابل بازیافت خواهد شد و آخرین قرن!


(ویرایش شده توسط Gayatri Mishra)

مانند این داستان ؟ یا باید چیزی برای به اشتراک گذاشتن ؟
برای ما بنویسید: [email protected]
ارتباط با ما را در Facebook و Twitter.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>